Pandemická PN a materská

lulupulu
19. jan 2022

Ahojte, chcem sa opytať že ked som na materskej ci mam narok na pandemicku PN ked mam covid, nikde som nenasla odpoved. Ďakujem

alenah31
19. jan 2022

@lulupulu nie - ak si na materskej predpokladám, že nepracuješ - nie je aktívne NP.

lulupulu
autor
19. jan 2022

@alenah31 fňuk😀

luliu
19. jan 2022

@lulupulu dostavas materskú, nepracujes, si doma. Veľa by si chcela.....

draik
19. jan 2022

@alenah31
Aktívne je, ale nie je možné poberať naraz dve dávky nemocenského poistenia.

dzina007
19. jan 2022

pandemicka PN uz ani nieje. zanikla v decembri tusim.

alenah31
19. jan 2022

@draik môžem poberať nemocenské s PP, z ktorého som nežiadala materské. Hej už vidím ... počas RD je prerušené.

lulupulu
autor
19. jan 2022

@luliu nechela by som veľa, mam 35€ materskej na mesiac... chcela by som len niečo k tomu 🙃😉

luliu
19. jan 2022

@lulupulu 35€ materská neexistuje, keď je nízka dopláca sa do RP

lulupulu
autor
19. jan 2022

@luliu ano mam ju doplácanu, ale aj tak, na Slovensku sa neda nič. Len živoriť cely život, platit hlúpe odvody do socialnej a zdravotnej a aj tak hovno z toho...ešte ako aj moj manžel, už 12 rokov vkuse platí a pred rokom vo februári zrušil zivnost a zalozil si Sročku kde je konateľom. Kedze nieje zamestnancom vo svojej firme ale len konatelom nema narok na PN. Ziadnu. Ani pandemicku a ani normalnu.

lulupulu
autor
19. jan 2022

@luliu preto je troska hlupe naposat že by som chcela veľa😉

zooeynka
19. jan 2022

@lulupulu a ty si za svoj kratky zivot kolko eur odviedla do socialnej poistovne ze sa stazujes??? Zrejme si odpracovala minimum a budes stekat ako sa na SVK"nic neda"?

lulupulu
autor
19. jan 2022

@zooeynka nejde o to kolko som odviedla, lebo som bola zamestnana a učtovnícka urobila zle papiere čiže mi vysla takato materska, ja s tym nenarobim uz nič a ona dostala z danoveho pokutu 😉🙃 takze tak

nikaeli
19. jan 2022

@lulupulu prepáč zlatko, ale ak sú údaje v tvojom profile reálne - máš 20 rokov a dve deti, z toho staršie má 2,5 roka - takže napísať, že celý život živoriť a platiť hlúpe odvody je v tvojom prípade trúfalosť.. kedy si teda pracovala? ak správne počítam, porodila si ako 17 ročná.. odvody platíme všetci a všetci sa ti na tú materskú a rodičovskú a PN skladáme.. ale k otázke, nie nemáš nárok na PN pokiaľ nepracuješ a poberáš už od štátu iné dávky, naviac ako bolo spomenuté - pandemická PN už ani nie je, iba klasická.

lulupulu
autor
19. jan 2022

@zooeynka a poprosim o slušne správanie, ja nie som pes aby som štekala!! Položila som normalnu otazku, no vzdy sa musia najst take individuá ako vy že sa snažia byť veľmi povyšenecké a zhadzovať každeho ako to len ide ....

alenah31
19. jan 2022

@lulupulu na SVK sa nedá nič? Tak potom pevne dúfam, že sa zariadiš ako iné ženy s malým dieťaťom žijúce inde ako na Slovensku, nenastúpiš na RD + nepožiadaš o RP - ale pôjdeš od polročného dieťaťa znovu pracovať. Lebo tak to fičí inde vo svete.

zooeynka
19. jan 2022

@lulupulu socialna poistovna vie uplne presne kolko si odviedla.Sumu materskej ti pocita socpoist, nie vasa uctovnicka.

alenah31
19. jan 2022

@lulupulu prečo dostala pokutu z daňového? čo s tým má daňové? Aké zlé papiere? Všetko sa dá opraviť ak to bolo zle urobené. Ostatne - SP vie presne koľko si zarobila - potvrdenie od zamestnávateľa je len formalita.

lulupulu
autor
19. jan 2022

@alenah31 mám prácu popri materskej, už v pôrodnici som pracovala, prosim vás odpustite si tieto hlúpe komentáre, ide len o to že clovek im platí a oni sa aj tak vykaslu na neho. Napríklad na to aby som dostala tehotenskú dávku mi chýbali 2 dni nemocenského poistenia. Takže asi toľko 😉

lulupulu
autor
19. jan 2022

@zooeynka ano vie, lebo učtovnička posielala do sociálnej že moj plat je 45€. Prišli sme na to až po roku a ked sme to chceli opraviť zistili že ona proste podvádzala, poslali jej kontrolu z daňového a cvakala.. lenže mne peniaze už nedal nik.

zooeynka
19. jan 2022

@lulupulu takto to v socpoist nefunguje. Vyplatne pasky si nedostavala?

lulupulu
autor
19. jan 2022

@zooeynka no tak bohuzial, u nas to tak bolo

lulupulu
autor
19. jan 2022
nikaeli
19. jan 2022

@lulupulu ak ti chýbali dva dni, tak je úplne jedno, čo robila účtovníčka a aké údaje posielala (aj keď to čo píšeš je naozaj neuveriteľné) - nikto sa na teba nevykašľal, jednoducho si nesplnila podmienku, preto si nemala nárok na normálnu MD, aká sa vypočítava pracujúcim ženám.. 270 dní je celkom dosť, preto sa pýtam zas, kedy si ich odpracovala, keď si mala dieťa v 17?

píšeš, že ona dostala pokutu a tebe nedal peniaze nik - a za co ti ich mali dat? za jej chybu v papieroch?

lulupulu
autor
19. jan 2022

@nikaeli kto hovori ze moj profil je vyplneny spravne??? Preboha..

lulupulu
autor
19. jan 2022

Dobre mažem túto diskusiu lebo idete sa tu do mňa navážať kvoli neviem akým somarinám do ktorých sa vôbec nerozumiete a vôbec neodpovedáte na to čo som sa pýtala.. pekný deň

alenah31
19. jan 2022

@zooeynka @nikaeli to máte zbytočné - zamotáva sa. Kontrola z daňového? Podvádzala? Veď na to by prišli hneď po prvom poslanom výkaze do SP, že niečo nesedí. Ak bola zistená chyba SP vráti € spätne až tri roky, DÚ dokonca 5 rokov. A určite podvádzala, aby ona dostala nízku materskú - to sa tej účtovníčke fakt oplatilo. @lulupulu ak skutočne popri materskej pracujete nárok na PN máte. Ale vzhľadom na to ako ste odpovedali na môj prvý komentár je mi jasné, že to tak nie je a nepracujete. Ale to je fuk.

nikaeli
19. jan 2022

@lulupulu pýtala som sa ťa, či je to pravda.. ak chceš radu, bolo by fajn uviesť viac reálnych faktov a nie sa tu odúvať

zooeynka
19. jan 2022

@lulupulu a vyplatne pasky ti nikdy nechybali? Kazdy pracujuci (nie na cierno)dostava v paske informacie aj o odvodoch....

zooeynka
19. jan 2022

@alenah31 mas pravdu. Toto bude chronicka stazovatelka na vsetko len na seba nie....

lulupulu
autor
19. jan 2022

@alenah31 pracujem pocas materskej ale tak ze si privyrabam, ved ako viem tak počas materskej nesmies mat iny prijem nie?? To by ste mali vedieť keď už tolko múdrych reči máte. Čiže je to akoby na čierno 🙃