Pandemická OČR od 18.1 pre školákov

14. jan 2021

Spravne z tohto chapem ze od 18.1. OCR mozna nebude pre skolakov lebo bud maju byt s rodicmi doma na HO alebo maju ist do SKD?

DIŠTANČNÉ VZDELÁVANIE POKRAČUJE AJ BUDÚCI TÝŽDEŇ
Deti a žiaci sa od pondelka 18. 1. 2021 do škôl zatiaľ nevrátia.
Vyplýva to z pretrvávajúcej epidemiologickej situácie.
💻 Pokračovať preto budú v dištančnom vzdelávaní v režime, ako doteraz.
👨‍🔬👩‍🔬 Návšteva materských škôl a školských klubov detí tak bude umožnená deťom rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre, alebo pre žiakov, ktorých zákonní zástupcovia nemôžu z povahy zamestnania pracovať formou homeoffice.

Viac na 👇
https://www.minedu.sk/distancne-vzdelavanie-pok...

mmoonna
14. jan 2021

Pokračuje sa tak ako tento týždeň. Takže keď si doma s dieťaťom, lebo sú zavreté školy a škôlky, môžeš čerpať pandemicku ocr. ŠKD a škôlky sú otvorené vo pre kritickú infraštruktúru

autor
14. jan 2021

@mmoonna minedu pise ze pre kriticku infrastrukturu a pre dwti rodicov ktorych charakter prace neumoznuje pracovat z domu.
V nasom meste tak otvorili skolky a socialna poistovna povedala ludom ze na ocr narok nemaju.
A obavam sa ze po otvoreni SKD odseru aj nas.

mmoonna
14. jan 2021

ŠKD boli otvorené aj minulý týždeň pre kritickú infraštruktúru. Neviem,ako je to so skolkami.

autor
14. jan 2021

@mmoonna u nas su skolky otvorene pre kriticku a pre deti ktorych rodicia nenozu mat HO.
Minuly tyzden SKD boli zavrete u nas. Od pondelka pre deti kritickej infrastruktury a pre deti rodicov ktory nemozu robit z domu.

mmoonna
14. jan 2021

NO a? To znamená,že do škôlky majú chodiť len deti rodičov z kritickej infraštruktúry a ti,ktorí nemajú HO. Ostatní majú byť doma. Takisto aj v ŠKD.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mmoonna
14. jan 2021

No tak to už neviem, ako to máš poriesene. Ale asi to tak má teraz veľa ľudí.Bud budeš na pandemickej OCR alebo HO. Je to teraz ťažké asi pre každého

belllinka
14. jan 2021

Ano, tak sme predsa fungovali aj na jar. A na co potrebujes sediet pri dietati, ked je online vyucovanie?

autor
14. jan 2021

Ja to chapem tak ze ti ktori nemaju HO maju chodit do roboty a dieta dat do SKD.
Minuly tyzden napisali aj ze pandemicka ocr plati. Teraz o tom ani zmienka.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
belllinka
14. jan 2021

Ved jasne, ze treba ho potom doucit, tak ale sediet s nim snad na hodine nemusis

mmoonna
14. jan 2021

Bolo povedané,že sa pokračuje v tom rezime ako minulý týždeň. Takže ja to chápem zase tak, že aj OCR.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mmoonna
14. jan 2021

Ja mám prvacku. Keď ma online hodinu,tak si robím svoje,občas sa jej spýtam,či je všetko ok. No a potom úlohy ideme spolu.

mmoonna
14. jan 2021

Tak je to na zriaďovateľovi. Aké keď sú otvorené MS,tak je jasné,že nemáš nárok na pandemicku OCR. Ale ZS by mali byť zavreté, pochybujem,že otvoria ŠKD v každej škole. No ale ako vidím,tak každý zriaďovateľ robí inak a my aby sme sa Z toho vysomarili

ajka0207
14. jan 2021

Ak robíš HO nárok na OCR nebudeš mať, ak ideš do roboty, deti idú do ŠKD.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
14. jan 2021

Myslím že to sociálka môže preverovať, či máš možnosť robiť HO alebo nie. Bohužiaľ, ja sama mám HO a ďakujem Bohu že manžel je na materskej. Lebo inak neviem ako by som robila so skolkarkou za zadkom

nikadamko
14. jan 2021

Krásne a super napísané a nie omáčky a potom človek nevie na čom je

4katarinakralova5
14. jan 2021

Prosím Vás, keď je škola zatvorená a od 18.1. chcú otvoriť len ŠKD a dieťa nedám do tej družiny, aj keď patrím ku kritickej infra... Mám nárok na pandemicku OČR? Ďakujem pekne

autor
14. jan 2021

@4katarinakralova5 ved to je to co prave neviem.. lebo z toho mi vychadza co maju na minedu napisane ze ak nemam HO mam dat dieta do SKD a ist do prace... asi....

5filipan5
15. jan 2021

@4katarinakralova5 aj ja by som chcela vedieť na toto odpoved

jabuducanevesta
15. jan 2021

trúfneš si dať do družiny dieťa - deti, keď je situácia aká je, družina je zberňa všetkých detí zo všetkých škôl /aspoň u nás v PP/ a nevieš, s akými vírusmi sa tam stretne,,, čiže ja nechcem nakaziť a vystavovať dieťa ešte viac vírusom, baktériám, tak som na OČR a hotovo

autor
15. jan 2021

@jabuducanevesta len otazka znie ci mozeme byt na tej ocr, ci mi to aj uznaju? Skolkam ocr zrusili lebo skolky otvorili pre ludi co maju zamestnanie. A teda teraz pootvarali tie SKD pre pracujucich rodicov tak ci to.nebude nieco podobne. Ze dieta mas kde dat ked si zamestnana.

jaavaa
15. jan 2021

Nie v kazdom meste mas otvorene skolky. U nas napr otvorili z 12 tried len 2, tak v tom pripade je narok na OCR. Napis otazku sem https://www.socpoist.sk/callcentrum daju Ti presne info.

jaavaa
15. jan 2021

Ak vo Vasom meste zriadovatel neotvori SKD pre vsetky deti, co pochybujem, tak urcite budes mat nadalej narok na OCRku. Ine je ako si davala vyssie oznam, ze v BB otvaraju vsetky skolky. V tom pripade narok nie je, nakolko su vsetky skolky otvorene ( aj ked nechapem preco su vsetky otvorene, kedze je situacia ako je)

5filipan5
15. jan 2021

@jabuducanevesta tu je otázka, ci je nárok na pandemicku ocr, ci bude platna pri otvorení SKD