Pandemická OČR do 6 rokov

mata128
15. aug 2020

Ahojte. Viem,ze na deti do 6r.je aj pocas prazdnin nadalej mozne cerpat pandemicku OCR. Bolo uvadzane,pokial neskonci mimoriadna situacia. Skolaci idu od septembra povinne,ale ako je to so skolkarmi? Mimoriadna situacia trva nadalej,ostavaju aj OCR ci nie? Vdaka

veronikaszabova
15. aug 2020

@mata128 tak ja dufam, ze nie. Ze taku debilovinu neschvalia.
Decka trajdaju kade tade - nakupne centra, dovolenky, kupaliska...
a toť, maju ist do skolky a uz je problem "ved sa mozu nakazit!" 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

lucka_ke
15. aug 2020

ešte som nikde nevidela oficiálnu informáciu, treba počkať ako rozhodne vláda, zatiaľ je tak, že do skončenia krízovej situácie

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
15. aug 2020

@hettinka tak vidis, niektore by brali OČR aj do decembra 🤦‍♀️
Uz to, ze dali OČR aj na prazdniny, bolo dost. Nieto este dalej pokracovat 🤦‍♀️

dskjhfdlkdjhl
15. aug 2020

@veronikaszabova Keby len do decembra, az do dochodku a potom spojite prejst na dochodok🙊

sasa1310
15. aug 2020

každý nadáva na našich spoluobčanov a nemusíme ani chodiť ďaleko a mamičky robia to isté. Najlepšie sedieť s deťmi na OČR do ich 18ky. Vaši zamestnávatelia a kolegovia musia mať fakt radosť. Snáď sa to potom aj odrzkadlí...

alenah31
15. aug 2020

@mata128 v prvom rade....uz aj skolakom koncia prazdniny cize aj ti spadaju od 1.9. zasa do pandemickej ocr - vsetci, ktory nedovrsia 11 rokov. Skolkari a jasle nemali prazdniny preto ocr fungovala pre nich aj cez leto. Podla toho co vyhlasila vlada - pandemicka ocr do skoncenia mimoriadnej situacie - ked to nebude platit pre tych skolakov nebude ani pre skolkarov. SP stale vyjadrenie nedala...uvidime.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
15. aug 2020

@alenah31 minister hovoril, že školská dochádza je od septembra povinná, žiadne sedenia školákov doma

veronikaszabova
15. aug 2020

@lucka_ke ved tak to ma byt.
Korona nezmizne len tak mavnutim prutika - to budu na OCR rok, dva...? Ci viacej?

mata128
autor
15. aug 2020

@sasa1310 viete co,najskor sa spytajte,preco som ocr. Ja mam doma druhe dieta po operacii srdca,vysoko rizikove. A uprimne,bola by som vela krat radsej v praci....

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela85
15. aug 2020

@mata128 ale keby nebola Corona tak sú tu iné choroby rovnako vážne či vážnejšie a tiež nemôže byť dieťa donekonečna v izolácii, lebo príde medzi ostatné deti so zníženou imunitou a skoli ho aj nadcha

mata128
autor
15. aug 2020

@hettinka to uz je snad jedno,s ktorym ostanem doma. Mladsie dam do skolky,nech nieco dovlecie,nie? To je rozum. Vidno,ze mate zdrave deti

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
15. aug 2020

@hettinka na OČR donekonecna....

veronikaszabova
15. aug 2020

@mata128 vies co, ja som silny astmatik, CHOCHP. Starsi syn astmatik, mladsi ma casto zapal priedusiek (minimalne 1x za 2m) ---> do skolky a skoly idu. Aj jun syn chodil do skoly. Mladsi do skolky nie - avsak nie kvoli Korone.
Doma nesedime, chodime na vylety, kupat sa....

mata128
autor
15. aug 2020

@veronikaszabova uuuuuuplna skoda reci. Normalne som sa spytala. Dievcata,mne je to v podstate jedno,ci to predlzia alebo nie. Ja som po rodicaku (maly mal vcera 3roky),u zamestnavatela koncim. Keby som chcela,prejdem na pn. Sama pni mi na socialke povedala,ze nema vyznam davat vypoved pokial toto trva. Ja mam narok na maximalnu podporu,ktoru som a 20rokov co pracujem,necerpala. Takze mne je z tejto strany cela ocr jedno. Pytala som sa najma koli tomu,ako si riesit papiere. A mozete si byt ista,ze pocas podpory ostava moje dieta doma. Ci ocr bude alebo nebude

veronikaszabova
15. aug 2020

@mata128 ja som ti odpisala na margo tvojho ""To je rozum. Vidno,ze mate zdrave deti""

mata128
autor
15. aug 2020

@veronikaszabova pardon ☺️

mata128
autor
15. aug 2020

@veronikaszabova len maminy zacnu hned utocne,akoby to chcel clovek zneuzivat. Ja si to zistujem najma koli papierovej stranke,ako sa dohodnut so zamestnavatelom. Ja som u zamestnavatela nebola ani raz pn, ani raz ocr

mondolina
15. aug 2020

@mata128
Tu si treba zvyknúť, že ak nenapíšeš podrobnú anamnézu a prečo sa pýtaš, tak sa odpovede ani nedočkáš.
Len múdre reči okolo.
K otázke - treba si počkať na vyjadrenie SP.

mata128
autor
15. aug 2020

@mondolina ja uz som na tomto fore dost dlho na to,aby som sa nad tym iba pousmiala. Dakujem za odpoved

lucka_ke
15. aug 2020

zatiaľ ostaň na OČR a ak vláda vyhlási, že to končí pôjdeš na podporu, tú máš čas čerpať do 2 rokov od skončenia pracovnho pomeru

maciatkolulu
15. aug 2020

@hettinka no a to sa už sťažujú, že aký majú po ocr dovolenkový výmer, lebo však ocr a potom hneď dovolenku brat a byť ešte nasraty, že výmer na ho...

mata128
autor
15. aug 2020

@maciatkolulu ja sa nestazujem 😂 ja som sa pytala na nieco uplne ine. Ani na vymer ani na nic podobne. Koncim v tejto teme,pretoze rozumnu odpoved i tak nedostanem a ustipacne komentare si mozete usetrit do inej diskusie,ja na ne nie som zvedava

maciatkolulu
15. aug 2020

@mata128 ja som nereagovala na teba

mondolina
15. aug 2020

@mata128
A o tomto presne hovorím, k téme ani prd, ale nevyžiadané názory to áno.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz