Neplatný pas 2 dni pred dovolenkou

28. jún 2024

Ahojte, neviem si vysvetliť, ako sa to stalo,v tomto životnom zhone sme zistili, že mladší syn má od 1.6. neplatný pas. Vybavovali sme ho spolu s pasom pre staršieho ten má platnosť do 2027, preto mi vôbec netrklo, že druhý pas má kratšiu platnosť.
Ideme cez Rakúsko do Talianska, prosím, poraďte, čo máme robiť.

klarissa25
28. jún 2024

No nič. Zrušiť dovolenku......alebo posunúť...kým vybavíte pas alebo občiansky

anjelicek26
28. jún 2024

No bez platneho dokladu cestovať nemôže..

sense
28. jún 2024

Ak nemá ani občiansky, ísť požiadať do dvoch dni a posunúť dovolenku.Namiesto nedele vyrazíte v urotok Ja osobne by som neriskovala

martul
28. jún 2024

@sense teraz nepomôže ani do dvoch dní, všetky lehoty majú meškanie.

darinkaninka
28. jún 2024

Nemá ani OP s fotkou? V Rakúsku a Taliansku to stačí.

butterflyeffect
28. jún 2024

Ma uz obciansky? Ak ano tak staci. Ak nie tak jedine ist vybavit urychlene pas za poplatok za 2 dni. Ako kontrolovat vas nikto nebudete nejdete cez colnice ale ak sa nieco stane tak bez platneho dokladu by mohol byt puser.

hostacka
28. jún 2024

My sme včera zistili to isté...do týchto štátov vám stačí občiansky preukaz,ale vybavia vám ho do 3dni ...čím skôr utekajte vybavovať

klarissa25
28. jún 2024

Vôbec by som sa nespoliehala na lehoty...keďže teraz naozaj nestíhajú

hostacka
28. jún 2024

Ak ho dnes vybavíte,v utorok ho máte v rukách

klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcella1979
28. jún 2024

my sme boli vybavit pas do 2 dni v stredu poobede a pred hodinou som ho vyzdvihla.(v ziline)...a obciansky s fotkou do eu staci, tiez sa da do 2 dni, stoji 27 eur, lacnejsie ako pas...

sense
28. jún 2024

@martul za opýtanie nič nedá. Ja som dávala dcére do 2 dní prišiel do dvoch dni, môj normálne 30dni prišiel presne na 61 den

matkahelka
28. jún 2024

vybavit pas do 48 hodin, tam je cas vydania dodrzany

patka06
28. jún 2024

Ešte dnes by dom išla vybaviť OP s fotkoi /ak nemá/ do 2 dní a na dovolenku išla v utorok.
Bez platného dokladu by som cestu neriskovala

petik22
28. jún 2024

na to, že nebudú kontrolovať by som sa vôbec nespoliehala. minulý mesiac sme išli cez rakúsko a maďarsko. Kontrolovali nás na slovensko -rakúskej hranici, aj 3x zo 4 na rakúsko -madarskej

ptvw
28. jún 2024

Idete zrejme vlastnou dopravou takže lietadlo ani bus nezmeskate, tak by som šla dnes vybaviť pas a odisla neskor a oznámila len neskorší príchod do ubytovania, nech sa podarí 💪

soraya25
28. jún 2024

Idete na hotel ? Alebo apartmán? Zistí či potrebujú na hotel doklad od všetkých ubytovaných ak nie choďte, zober stary pas a keby niečo zahráš sa na blbu, ved nejdete ani mimo eu

kleopatra114
28. jún 2024

Požiadať o OP zrýchlene ( do dvoch dni ho budete mat ). Pas ti netreba

ptvw
28. jún 2024

@soraya25 tu nejde o to ci bude niekde niekto niečo kontrolovať, skôr bude celú cestu a pobyt trpnut aby si ani len malíček nezlomil, negrcal, nemal teplotu...jasne môže nemusí sa nič stať, ja by som si takto dovolenku neuzila, hlavne striehnut pri deťoch

klarissa25
28. jún 2024

@soraya25 toto je rada ako od IQ tykve....

soraya25
28. jún 2024

@ptvw Sak ma preukaz poistenca keby aj utekali na urgent a zabudnú všetko tak stačí appka kde majú kartičku a nikto ich neotoči a pas stále majú len neni platný to nikto ani nebude kontrolovať ak uvidia meno fotku sedi

klarissa25
28. jún 2024

@soraya25 prvé čo pozerajú tak je platnosť bože môj 🤦‍♀️🤦‍♀️

darinkaninka
28. jún 2024

@soraya25 Alebo aj nie, aktívny policajt pozrie dátum platnosti a môžu si spestriť dovolenku na policajnej stanici.

soraya25
28. jún 2024

Ok robila som s dokladmi a drvivej väčšine kolegov to bolo jedno, proste stava sa ja by som to riskla nikto ich nezožerie že majú doklad par dni po splatnosti a už vôbec nie v nemocnici u lekára alebo podobne

Pozri čo majú Nemci na stránke min

soraya25
28. jún 2024

@soraya25 na stránke min zahranič
Veci

soraya25
28. jún 2024

Rakúsko povoľuje 5 rokov po vypršania platnosti vstup do dole uvedených krajín - aj Taliansko - pozemnou cestou . Takze Chill tuto na MK sú všetci pápežskejši nez pápež

autor
28. jún 2024

@soraya25 kiez by to tak bolo, idem si to prestudovat, dakujem

syn ma taky doklad, co vyzera ako obciansky, no nema to fotku, ma tam meno, bydlisko a vsetky udaje ako na obcianskom, len bez foto

draik
28. jún 2024

@soraya25
Len či ste si to prečítali...a porozumeli, na koho sa to vzťahuje.

autor
28. jún 2024

@draik podla mna na ti plati pre Rakusanov….

mila23
28. jún 2024

bez foto to nemoze byt pouzite ako cestovny doklad...iba s fotkou