Nárok na dávku

17. okt 2022

Môj prípad: počas tehotenstva mi zanikol PP, vyčerpala som 6mesacnu podporu, následne MD a RD. Po RD som mala PP 1 rok. Teraz prácu nemám. Som 3 dni na PN. Po prihlásení sa na úrad práce, budem mať nárok na nejakú dávku? Samozrejme, že si prácu hľadám, len potrebujem vedieť, ako vyžiť, kým si ju nájdem.

abby11
17. okt 2022

Nárok na podporu Ti nevznikne, nakoľko neplniš podmienku odpracovať 730 dní za posledné 4 roky.

melanta
17. okt 2022

Ak nežiješ sama v domácnosti, žeby si mala teoreticky nárok na dávku v hmotnej núdzi, tak nie, na nič nárok nemáš. Na rodinné prídavky ako každý rodič. Muž tiež nerobí? Ak nemáš muža, máš vyriešené výživné? Pretože ak nemáš vyriešené výživné, aj tak by si dávku v núdzi nedostala.

klarissa25
17. okt 2022

Na podporu určite nemáš nárok...na hmotnú núdzu sa posudzuje veľa faktorov

autor
17. okt 2022

Aj som si myslela 😟 muž pracuje, ja som od skončenia školy tiež v kuse pracovala, raz som bola na podpore a teraz nemám nárok na nič...

nafka0483
18. okt 2022

Autorka keby si si kazde napr 4 roky vybrala podporu tak to mas ok, splnas podmienky ale ty po kratkom case si zas nezamestnana, nestihla si nazbierat tie dni. Bez ohladu na to ze si predtym vkuse pracovala aj napr 10 rokov. Take su podmienky.