Môžem ísť počas lockdownu von s dieťaťom?

reni666
23. okt 2020

Nikde neviem nájsť info o tom. Pri prvom lockdowne bolo povolené zobrať malé deti von, teraz sa to nikde nespomína, to máme byť 3týždne zavretý v byte?

pribinak
23. okt 2020

@reni666 ťnikde nie je napísané že dieťa nemôže ísť von. Kde si sa take niečo Dočítala? Alebo kde si to počula?

thoughtfulweirdo
23. okt 2020

Mozes ist do prirody v okrese. Cize vezmes dieta a ides do parku, lesa, k rieke, co mas blizko. Nemala by si sa premavat po meste. Ale ked ziadnu prirodu blizko nemas, tak jasne ze pojdes aj na predchadzku po ulickach, len teda nie zrovna do centra. Urcite sa ta niekde na predmesti medzi domami nikto nebude vyzvedat, kam akoze ides 😄 akurat ihriskam by som sa vyhla.

reni666
autor
23. okt 2020

@thoughtfulweirdo lebo nikde sa to nespomína len stále o venčení psov ale o deťoch nič 😄 tú prírodu viem, len u nás je málo takých miest a aj tam bude plno ľudí a minule bol celý čas zatvorený aj park

thoughtfulweirdo
23. okt 2020

@reni666 Kocikovanie sa vraj berie ako starostlivost o clena rodiny, ale urcite mozes ist aj s pesim dietatom. Kontrolovat budu ak tak len uuuuuplne zbezne a hlavne tam, kde je najvacsia pravdepodobnost premavania ludi. Niekde v ulickach ta hladat nebudu a keby nejakou vesmirnou nahodou hej, tak proste ides do obchodu a hotovo ;)

andreakotesova
23. okt 2020

Mozes ist von len do extravilanu obce. Cize nemozes dieta kocikovat po meste, musis ist mimo mesto.

reni666
autor
23. okt 2020

@andreakotesova a kto nemá možnosť ísť mimo mesta? muž berie auto ráno a príde o 6 tej tak nesmieme ísť pred byt na chodník?

andreakotesova
23. okt 2020

@reni666 zial, treba vydrzat 9 dni.

reni666
autor
23. okt 2020

@andreakotesova po jednom dni mi už trieska na dvere, že chcem pápá 😑😄

andreakotesova
23. okt 2020

@reni666 je to na tebe. Ja by som pokutu neriskovala.

lucinka1988
23. okt 2020

@reni666 uplne Ťa chápem, každý rieši psy a mačky a malé deti nie..Totálne mimo, áno, môže sa ísť do prírody mimo zastavaného územia obce, ale do najbližšieho parku v mestskej časti určite nie. Ja síce auto mám, ale príde mi totálne odveci každý deň štartovať, aby som sa previezla k najbližšej prírode, nakoľko by som sa nemala prechádzať len tak po ulici a pritom k tej prírode sa nejako musím dostať, čo sa tam mám teleportovať? A určite nebudem zavretá 9 dní doma s 2,5 ročným dieťaťom..A nebudem mu ničiť zdravie..

nika_m
23. okt 2020

Tiez ma tato otazka zaujima...auto mam k dispozicii ale tiez mi pride odveci sa odvazat kazdy den niekam ku lesu 🙄 no uvidim este ako to vymyslim...doma s nim mi sive vlasy narastu, je zvyknuty ist kazdy den von, uz beha sam a aspon trochu vybije baterky takto

ruzasipova
23. okt 2020

@reni666 Ja mam doma 1,5 rocne a byvame blizko centra. Takze ja ani nemam nejak moznosti prechadzat sa mimo - auto kvoli tomu startovat nebudem. Normalme vezmem sebou pastu do ruksaku a keby daco, ideme do alebo z drogerie.

lenka2710
23. okt 2020

@reni666 no ja aj pod hrozbou pokuty pôjdem, mam síce predškoláčku, ta bude v školke ale aj 4mesacne babo, ktoré mi inde ako v kočíku nespi 🤷‍♀️ takže budem chodiť tade kde nieje veľa ľudí, okrem toho na postu, do obchodu môžeš ísť a ja sa doma urcite nezblaznim, dnes som bola s nim doma a spal za celý deň dokopy pol hodinu, takže dakujem pekne! To by už musel byť dobrý debil, aby ta pokutoval za to, že si s dieťaťom vonku 🤦‍♀️ chodila som tak aj na jar

lenka2710
23. okt 2020

@reni666 a inak myslíš, že deti zo školky budú tiež zavreté vnútri?? No dosť o tom pochybujem, tiež budu s nimi chodiť von na prechádzky

andreakotesova
23. okt 2020

@lenka2710 mozno s nimi budu na zahrade skolky, isto nepojdu na prechadzku po meste

lenka2710
23. okt 2020

@andreakotesova no u nás je 10 tried a vždy je polovica v záhrade a polovica musí byť mimo 🤷‍♀️

23nika93
23. okt 2020

Normálne pôjdem s deťmi von keď ma niekto zastaví poviem ze idem do obchodu a nemám deti kde nechať alebo ze idem z obchodu alebo z posty dá sa to oblbnut samozrejme ze nebudem v centre ale niekde po uličkách

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreakotesova
23. okt 2020

@lenka2710 budu musiet dodrzat zakaz vychadzania.

lenka2710
23. okt 2020

@andreakotesova no až taky zákaz to nieje, keďže do školky, školy, práce atď ísť môžeš, áno na jar som to chápala, lebo veď boli zatvorené aj školy, škôlky, hranice a neviem co ešte ale teraz?? Je to určite miernejšie ako to bolo

mlska19
23. okt 2020

@23nika93 Z obchodu mozu pytat blocek.Radsej povedz,ze do obchodu 🙂

23nika93
23. okt 2020

@mlska19 hej hej myslím aj na to tak poviem ze idem z posty ak pôjdem už domov a nebudem mat nákup 😁

lenka2710
23. okt 2020

A okrem toho aj v ČR majú zákaz a muž vravel, že mamičky s deckami normálne chodili po vonku 🤷‍♀️
Zas to netreba preháňať a čerstvý vzduch deti potrebujú, nech si hovorí kto chce čo chce
Keď sa nebudeš promenadovat po námestí, len bočnými uličkami, respektíve ja som chodievala na jar okolo rieky, čo mám oproti bytovke, budem tak aj teraz a hovorím, na postu, do banky, drogéria, lekáreň, potraviny, je toho dosť kam nám dovolili ísť 😘

lienka.7
23. okt 2020

@reni666 zober s dietatom aj psika 😁
My tak budeme fungovat 👌 aj ked inak je chore vobec uvazovat nad tym ze so psom mozes, s dietatom nie 👎👎👎
Inak raz hlasili v spravach raz, ze tusim vo Francuzsku ci kde to dospelo az do takeho extremu ze susedia si vzajomne za odplatu chodili vencit psov... tusim ze za 50€ 😂
To teda dopadneme aj my 😟😟😟

diewcatqoo
24. okt 2020

Zijem v CR, mame tu zakaz vychadzania. Mam pocit, ze tie nariadenia tu ma vacsina uplne v pazi, ved aj sam minister zdravotnictva nam ide prikladom.
Vcera som bola normalne nakupit v potravinach a vobec som nemala pocit, ze je nejaky zakaz alebo vynimocny stav. Okrem toho, ze mal na tvari kazdy rusko, bolo v obchode ludi ako obykle, parkovisko uplne plne, na parkovisku sa ludia normalne zdruzovali v skupinkach a kecali, odstup neriesil nikto. Cestou som stretla dve skupinky pubertiakov, ktori v parku chlastali.. asi 300 m od nich bola policajna hliadka, ktora mala tiez vsetko uplne v pazi. Takze takyto je zakaz vychadzania v praxi v CR ;)

zuzuliennka1
24. okt 2020

@reni666 a aspon prechadzka okolo bytovky? ani tak sa vam neda?

basska_b
24. okt 2020

Toto ma akože tiež dostalo. Psa môžeš ísť venčit a decko nie? Nech idú kamsi. Na to, že rusko do 3 resp. 6 rokov netreba, trvalo pol roka, kým na to prišli. My auto nemáme k dispozícii a budeme sa snažiť smerovať k zeleni, aj ak by tam mali byť ľudia (veď keď máme dovolené len prírodu, tak čo už), len zas kým so staršou tam dôjdeme, tak mala v kočíku sa mi zobudí. Ech. Nevadí, pár dní vydržíme.
Prípadne náhradný program by bolo ísť do obchodu s nimi. Ale 9-11 sú pre dôchodcov. To je akurát náš čas.

veronice
24. okt 2020

@thoughtfulweirdo do prirody v okrese moze ist ale len v ramci extravilanu (dufam ze som to spravne napisala) to znamena ze aj ked mate park a rieku (my mame v BA pri malom dunaji lesik) nemozeme tam ist lebo je to intravilan - v ramci sidliska. Mozeme akurat tak sadnut do auta a odviest sa do luznych lesov ktore mame v ramci extravilanu za sidliskom (aj starosta nas na to upozornoval) takze my budeme sadat do auta a cestovat za sidlisko..

veronice
24. okt 2020

@diewcatqoo no ved a potom to u vas zial aj tak vyzera... A bude o chvilu aj u nas ked sa ludia budu kntym opatreniam stavat takto....ale ten vas minister ma vcera pobavil ked som pozerala spravy 🤦‍♀️🤦‍♀️