Kvapavka - trestné oznámenie

kanamu
24. aug 2020

Poznáte niekoho vo svojom okolí koho partner nakazil pohlavnou chorobou konkrétne kvapavkou a podala trestné oznámenie na partnera? Ako to dopadlo ? Podarilo sa danej žene po prelieceni otehotniet a donosit dieťa? Prípadne máte vo svojom okolí právnika ktorý takéto niečo riešil?

mirola
24. aug 2020

A partner o tom, ze trpi takym ochorenim vedel? Existuje na do dokaz? Lebo ak to bolo nevedome, tak to neobstoji nikde.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
24. aug 2020

https://www.prosman-pavlovic.sk/
skús túto adv. kanceláriu.... my sme s nimi riešili úmrtie v rodine

kanamu
autor
24. aug 2020

@mirola zrejme o tom nevedel. Ale že mal nechránený styk vedel. Ja mám výsledok z vyšetrenia predtým ako mať ten nechránený styk s výsledkom negatívny a ďalší o 3 mesiace s výsledkom pozitivny

kanamu
autor
24. aug 2020

@viestta tak minimálne 5 tyzdnov som tu infekciu mala a musela som podstúpiť zákrok na spriechodnenie vajecnikov, nasledovali 3 neúspešne vklady po IFV a 4 potraty.. mala som počas obdobia kedy má nakazil silné bolesti v oblasti panvy ale odznelo to samo..a keďže sa ne nepriznal a vykrucal ťažko som mohla vedieť o čo ide.

kanamu
autor
24. aug 2020

@viestta Lekár nepodal nič... Lekár iba nahlási lebo má povinnosť na úrad. Nič viac...

leuchtturm
24. aug 2020

On o tom vediet nemusel. Ty si sa tiez mohla chranit, kazda z nas vie, ake su rizika nechraneneho sexu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kanamu
autor
24. aug 2020

@deti95060810 potrebujem niekoho z východného Slovenska.. Ba je dosť ďaleko..ale ďakujem za tip.

kanamu
autor
24. aug 2020

@leuchtturm toto sa udialo v dlhoročnom vzťahu keď sme sa snažili o dieťa.. neriešim jednorazovku

kanamu
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kanamu
autor
24. aug 2020

@leuchtturm dieťa s kondómom sa asi splodiť nedá v dlhoročnom vzťahu

ukulela
24. aug 2020

@kanamu keď ťa nenakazil vedome, nevedel, že je chorý, súdiť sa budeš márne. Je to svinstvo, že ti zahol v čase, keď ste riešili dieťa. Ale preto ho neodsúdia.

leuchtturm
24. aug 2020

Ved mozes skusit podat trestne oznamenie. Alebo ist do civilneho sporu o nahradu skody, ktoru ti tvoj priatel svojim nezodpovednym spravanim sposobil.

kanamu
autor
24. aug 2020

@leuchtturm chcela som vedieť či niekto s tým má reálne skúsenosť...veľmi našim súdom.neverim a takmer nikto s tým nemá skúsenosť... Podstúpila som narocnu hormonalnu liečbu a 4x som o dieťa prišla.. následkom kvapavky ak je aj neplodnosť a opakovane potraty... Súdnu spor je dalsia záťaž na psychiku tak som chcela vedieť či to niekto reálne aj skúšal riešiť takto....

katty2012
24. aug 2020

@kanamu to by bolo veelmi tazke a dlhe dokazovanie, s neistym vysledkom. si nastvana, kto by nebol, a zrejme ti ide o pomstu. lenze cely ten proces by ta este viacej psychicky vycerpaval, financne tiez. sustred sa na liecbu a zahojenie sklamania, a tes sa, ze ten blb je prec. zeny dokazu po prelieceni pohlavnych chorob otehotniet, dokonca aj priamo s pohl. chorobami

stevvvka
24. aug 2020

On sice o tom mohol vediet.. Ale na sude povie, ze nevedel. A co mu zmozu? Pokutu? Nestoji ti to za to tahat to na sud.

kanamu
autor
24. aug 2020

Nejde o pomstu... Ide predsa o to že niekto niekomu spôsobí škodu na zdraví s nejakým následkom. Keď niekto opitý niekoho zrazí a zabije nejde o nič? .aká je tu možnosť liečby? Ja som po prelieceni a 3 neuspesnych IVF po kvapavke a 4 potratoch po spontannom otehotneni... škody následkom kvapavky sa uz odstrániť nedajú....aj imunitný systém už reaguje proti...bola som nakazena viac ako 5 tyzdnov min...

leuchtturm
24. aug 2020

zeny s podobnym pribehom tu asi nenajdes. Najlepsie, co mozes urobit, je konzultacia s pravnikom. Ten ti povie, ake mas sance. A ta nahrada skody by za to stala. Neviem, kolko si musela platit za tie IVF atd., ale preco by si to mala platit ty?

vevesh
24. aug 2020

@kanamu to, ze je niekto opity, sa da dokazat. Vedomost o pritomnosti pohlavnej choroby nemas sancu dokazat (jedine, ze by si sa dostala k jeho lekarskej sprave a naozaj by to bolo tak, ze o tom vedel a aj napriek chorobe mal nechraneny sex). Toto nie je nikde lahke dokazat, kedze muzi povacsine nemaju problemy alebo maju, ale ignoruju ich....

mondolina
24. aug 2020

Ak on nevedel, že je nakazený, nie je trestné, že podvádzal svoju partnerku bez ochrany.

mondolina
24. aug 2020

Plus by sa muselo dokázať, že by si bez kvapavky otehotnela bez problémov.

kanamu
autor
24. aug 2020

@leuchtturm vďaka za názor...myslela som že nejaké ženy s podobným osudom alebo také čo ich poznajú nájdem... Právnika so skúsenosťami s týmto som zatiaľ nenašla a aj prokurátori sa s tým stretli max na škole... Nie je to príjemná téma na pretras a zrejme to každý nechá tak....ja som týmto prišla o šancu byť mamou..

oblecenie99
24. aug 2020

@kanamu Ahoj,čo sa týka toho právnika (východ,konkrétne Košice),písala som ti súkromnú správu.

kanamu
autor
24. aug 2020

@oblecenie99 ďakujem...

mondolina
24. aug 2020

@kanamu drž sa dievča a nevzdávaj sa💕👍

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
himedzi
25. aug 2020

A keď ty niekoho nakazis chrípkou a on umrie, tiež budeš stíhaná? Čo tak si uvedomiť aj svoj podiel viny na tomto všetkom? Spala si s chlapom, ktorý bol zrejme promiskuitny, alebo aj nie, my nič nevieme o tejto storke. Prečo si sa nechránila ty? Kto bol ten muž? Náhodný milenec, životný partner....čo si vedela o jeho živote, minulosti?

kanamu
autor
25. aug 2020

@himedzi ako som písala na začiatku bol to životný partner v niekoľkoročnom vzťahu...a hádam sa chrípka s týmto porovnávať nedá..pýtala som sa či sa niekto s niečím takým stretol a nie aby niekto jednou vetou útočil ...nechápem či treba partnera po každom pive a futbale posielať na testy na pohlavné choroby.. a keď plánuješ dieťa s ochranou to asi nejde...ale vďaka za názor...

viikkki
25. aug 2020

Držím palce ja by som ho už asi zaskrtila zato 🙄