Kde sa môžem sťažovať na zubnú pastu?

abcmajacba
26. jan 2024

Dobrý deň, prosím poraďte, kde sa môžem sťažovať na zubnú pastu. Predajcu/ výrobcu Dr.max som už kontaktovala, no nepochodila som. V novembri sme boli na preventívnej prehliadke a už v decembri mala kaz/kazy = 3. Ani mi nejde o tie € ktoré musíme teraz zbytočne vyhodiť na opravu zúbkov (nemalá suma) ako na tú bolesť a strach, čo musí dcérka zažiť a zároveň by som chcela varovať ostatných rodičov. Keď som povedala zubárovi akú pastu používame (nešlo mi do hlavy prečo sa jej zúbky tak kazia zrazu) tak ma vysmial so slovami že to je akoby ste jej zúbky neumývali vôbec, aspoň mám viac roboty vďaka takej paste. Ďakujem za pomoc.

mogaa
26. jan 2024

sťažovať sa môžeš akurát tak na lampárni.....zubné pasty nemajú presné parametre čo musia obsahovať , existujú aj pasty bez fluoridu a sú rovnako účinné ako tie s fluoridom.....ak má dieťa nábeh na zlé zúbky a je veľa sladkostí, muselo by si umývať zúbky po každom jedle, po každom cukríku....

mousegirl
26. jan 2024

@abcmajacba zmeň zubára, keď ti povie takú sprostosť. Pasta je absolútne nedôležitá, je to len médium, dôležitý je výber kefky a správna technika čistenia.

3petka
26. jan 2024

Mal by tam byt aj výrobca, tak možno tam. Ale možno má tvoja dcéra len zle zubky a nepomohla by jej žiadna pasta.
Inak ja keď idem do lekárne a ponúknu mi ich vlastný výrobok vždy odmietnem. Sľubujú že je to to iste ako originál ale ani zďaleka veľa krát som sa o tom presvedčila.
Syn mal rôzne pasty vždy som vyskúšala a ak sa mi nejaká nezdala vyhodila som. Boli asi take dve čo sme skúšali.

comika
26. jan 2024

@abcmajacba kazy su skor zo zlej techniky cistenia ako z pasty. Aj kefka viac ovplyvnuje cistenie ako pasta. Pastu dokonca ani nemusi pouzivat

andreakukelova
26. jan 2024

@mousegirl kľudne môže byť problémom tá pasta. Ja vôbec nepoužívam výrobky Dr.Max a ani ich nedoporučujem mojim pacientom, lebo som si aj v praxi overila, že tie označené Dr.Max, nie sú také účinné ako "originál". Najprv som si to všimla na "Paralene od Dr.MAX", keď otvorili novú lekáreň na sídlisku, kde mám ambulanciu a postupne mi chodili maminky, že deti majú horúčku a nevedia ju zraziť. Dávkovanie lieku mali vzhľadom na vek a hmotnosť dobré a dieťa stále horúčky resp. poklesla len o pol stupňa. Pýtala som sa dookola, čo dávajú proti horúčke a všetky tieto "problémové deti" užívali rovnaký paracetamolový sirup tejto značky. Keď ho vymenili za "originál" Paralen, problém už nebol...to isté aj sirup na kašeľ, probiotiká, lieky na koliku...sú síce lacnejšie , niekedy aj o 1-2 €, ale podľa mojich skúseností nie také účinné ako "originál".

malinovka333
26. jan 2024

Po novom sa odporucaju umyvat zuby iba cistou vodou. Vo vela skolkach sa tiez pasta nepouziva. Takze pasta nie je dolezita ale technika umyvania a strava. Tu sa mozes stazovat akurat na lamparni lebo nenas priamy dokaz ze to je z nej.to by si musela dokazat.
@andreakukelova ved toto je vseobecne zname ze tieto vyrobky su menej ucinne aj napr tie z dm.preto su aj lacnejsie

maria12334
26. jan 2024

Zober ju do tej lekarne a povedz čo sa stalo privátnu značku by mali zobrať.

anjelicek26
26. jan 2024

Akoze za mesiac sa vam spravili tri kazy? Davas poriadne vitamin D? Hladaj pricinu aj inde...

jancejance
26. jan 2024

@abcmajacba a akú používa zubnú kefku? Umýva si zuby sama? Kontroluješ ju potom, či ich má naozaj čisté?
Zubná pasta je len doplnok, dôležitá je technika a aj zubná kefka ktorou zúbky umývaš

sono2
26. jan 2024

Moje deti si umývajú samé 4 a 7
Dr skonštatovala bez kazu, perfektná hygiena.
Ja pasta sensodine, muž ma takú svoju, mladšia perlička za euro a staršia colgate alebo tak.
Neni to pastou a hádam nie ani umývaním, veľa robí genetika.

lucylaw
26. jan 2024

@abcmajacba Sťažovala by som sa v prvom rade na zubára a nie na zubnú pastu,mne náš zubár jasne povedal,že zubná pasta ja absolutne nepodstatná pokiaľ ide o tvorbu zubných kazov,ide o techniku čistenia,kľudne by sa zuby mohli čistiť aj bez pasty..

eniaq
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibatanecnica
26. jan 2024

@eniaq 😂

luccija
26. jan 2024

@abcmajacba strašne si hysterická.V novembri nemala nemala kazy a v decembri 3?
Neviem ako veľké dieťa, ale dentálnu hygienu, nitku, nezvaluj to na pastu.Su ľudia čo umývanie zubov flakaju a zuby majú dobré.Strach, bolesť z návštevy zubára vôbec nemusí mať.90% ľudí si zle umýva zuby nevedia techniku majú plak na zuboch ani nepouzivsju medzizubné kefku

ajko2011
26. jan 2024

@abcmajacba prepáč, ale zubná pasta nemá absolútne nič spoločné s tvorbou kazov (som sestrička od zubárky). Dôležitá je technika čistenia zubov. Kľudne môžeš čistiť aj čistou kefkou. Pasta je len niečo "naviac". Vôbec nie je podstatná.
Tam by som si skôr kládla otázky - koľko má dcérka rokov? Dočisťuješ jej zúbky? Ako je na tom so sladkým? Čistí aj medzizubné priestory?

thoughtfulweirdo
26. jan 2024

Môj zubár tvrdí, že pasta je úplne nepodstatná a zdravé zuby budem mať vtedy, keď si ich kefkami dokonale vyčistím z každej strany, nezabúdať na medzizubný. U detí platí to isté.
Aj moja dcéra mala dva kazy, jeden medzizubný, lebo som medzi stoličkami používala zlú veľkosť medzizubnej kefky a druhý na ploche stoličky, lebo som jej tam proste zle umývala. Inak do 5 rokov nepoužívala žiadnu pastu a zuby mala zdravé, takže v paste to kuzlo nie je.

simona20201309
26. jan 2024

@abcmajacba to je tak... keď rodicia šetria na deťoch

majla87
26. jan 2024

@abcmajacba suhlasim so vsetkym tu popisanym. Na zubnej paste nezalezi. Zubar to asi myslel tak, ze ked tam nie su fluoridy, tak nemusela byt pasta ziadna. Pri prevencii zubneho kazu je dolezite MECHANICKY (kefkou) zoskrabat zo zubu povlak. Aj pri dasnach. Vsade a poriadne. To plati pre deti aj dospelych. Pozri si videa ako sa maju detom umyvat zubky.
Zo zubnej pasty sa ti NIKDY nespravi kaz, nieto tri za mesiac 🙈 to je dlhodoby proces z dovodu zleho cistenia.
(Ps: kaz z pasty by hypotetick mohol vzniknut jedine v takom pripade, ze by pasta obsahovala cukor, a ty ho poroztieras po zuboch, ale teda taka asi nie je 🙂)

majla87
26. jan 2024

A ak to predsa len myslel naozaj tak, ze to je z tej pasty, tak zmen radsej zubara.

vroni
26. jan 2024

Vieš čo, mám doma dve deti. Jedno si necistilo zuby vôbec. Ak malo do 16 rokov kefku v ústach 10x, tak preháňam. Proste nebolo tej sily. A potom druhe, ktoré si drhli zuby od prvého dňa. Docistujeme, pouziva dentálnu nit a bez dvakrát denne umytych zubov by asi neprežil. Perfektný chrup bez jediného kazu má len jedno dieťa. To staršie, ktoré si (lebo frajer) dodnes zuby len oplachuje, keď si spomenie. Zubár sa smeje, že všetko je len reklama, že zuby sú na 90% vec genetiky, že čistenie zubov je fajn len kvôli tomu, že sa prezierame cukrami, ale inak nejaký obrovský význam nemá. Niečo na tom môže byť. Moja mama ma skoro 90 rokov, všetky zuby (teda dva zuby múdrosti jej chýbajú) a k zubárovi chodí "si pokecať" (tj. len na kontrolu). A jej najlepšie kamošky sa volajú kolace, čokoláda a cukríky

monika101146560
26. jan 2024

Na zubnej paste nezáleží, my sme zubné pasty striedali a nic, zúbky má krásne rovné bez kazu a už aj trvácne a papá aj sladké a umyva si zúbky len ráno, a netrvá to 3 minúty, len si ich prebehne aj keď viem že to nie je správne. Ja si myslím, že ide aj o genetiku. Sestrina 5 ročná dcéra si umýva zuby 2x denne, nepapá veľmi sladkosti a už má 3 zlomené a vypadnuté zuby a 2 predné už má opravené. Mliečne zuby podotýkam.

marcellka32
26. jan 2024

@eniaq Kevin sa nesťažoval, on sa pýtal pred kúpou kefky či prešla testom amerických dentistov..čiže chcel kúpiť kvalitu 🙂

lizatko1009
26. jan 2024

Kazy sú genetika, strava a na poslednom mieste čistenie a nie pasta

simca06022011
26. jan 2024

nehnevaj sa, ale mas aj divneho zubara. CIstenie zubov nie je o paste, je to technike cistenia zubov. A druha vec je, ze kaz sa kolkokrat urobi aj tak, mozes cistit kolko chces, podla mna hlavne na tych mliecnych zuboch... cize nie so staznostou nepochodis.
A na kazy ma podla mna vplyv pitie a jedeni pocas dna a nie len sladke.

Proste pridavam sa k nazorom zien co uz prispeli. Nehladaj chybu tam kde nie je.. ale teda co sa tyka pasty, u nas isla elmex v detskom veku. Dcera sa mimochodom kazom nevyhla, len nas zubar mliecne zuby neriesi, kym nebolia, ked bolia, trhaju sa (to asi zalezi od veku)...

lienka.7
26. jan 2024

@abcmajacba kazy sú jednoducho predispozicia. Závisí od zubov, aké jednoducho mas, nie od pasty.
Ja do dnešného dňa nemám jedinú plombu, moja sestra ma "zaplombovane" snáď aj jednotky. 🙈
Vek dieťaťa je aký?

gab1sol
26. jan 2024

@abcmajacba keby to bolo pastou, tak si všetci kupujeme tie kvalitné a zubári by nemali čo robiť. Zubný kaz ide ruka v ruke s baktériami, takže pokojne sa môže rýchlo rozšíriť na viac zúbkov. Dôležitá je genetika, strava a správna technika čisté ia zubov, nie pasta.

zorkahorka
26. jan 2024

Cistim svojim detom lacnymi pastami - perlickou, starsi si cisti sam, mladsi horsie spolupracuje, takze zuby isto nemaju umyte dokonale. Boli sme uz 2x na kontrole a zuby bez kazov.
Davam pozor, aby nemali vela sladkeho a zuby si cistili 2x denne. Nic extra nerobime 🤔

4stanka4
26. jan 2024

Wau za posledné dni sú tu témy v ktorých zadavatelky doslova exceluju...a to som si myslela ze téma kde si chce pani zobrať paragraf na psa je strop ale očividne nie 😀

ivangeline
26. jan 2024

Netreba ti vobec pastu. Staci kefka.

beata_k
26. jan 2024

@abcmajacba Zmen zubara. Pasta je len pre efekt. A popracuj na technike cistenia.