Je možné anonymne nahlásiť, že susedovi ide z bytu pach marihuany?

8. dec 2021

Bývame v byte na poschodí, na prízemí v garzonke, žije chlap plus mínus 40 ročný, sám. Z jeho bytu riadne cítiť marihuanu, razí to na chodbu a neuveriteľne to cítiť. Som na 100% presvedčená, že to ide z jeho bytu, pretože vsade naokolo bývajú samí dôchodci. Chcem sa spýtať, či je možné to niekde anonymne nahlásiť? Či už polícia, alebo iná domova prehliadka? Neviem či je byt v jeho vlastníctve alebo je v nájme.

agacela
8. dec 2021

Treba sa ozvať nech si dvere utesní … veď iné problémy nerobí prečo volat policajtov ? Lebo marihuana ?
Na fajčiarov sa tiež volajú policajti ?
Hoďte mu odkaz do schránky že nech si utesní dvere lepšie … absolutne by som nerobila takéto problém veď to nie je nič strašne kým vám tam nechodia cudzí ľudia a nerobia bordel ;)

klejkaez
8. dec 2021

Prepáč, ale úprimne i my mame suseda 15r. čo huli a mame v baraku i policajta a vie o tom. Dokonca i z vedľajších panelákov, keď tu chodia
Ale co myslíš ,ze polícia spravi? Chytajú ine väčšie ryby od týchto malých rýb, ktorí väčšinou to uzivaju na vlastnú potrebu.
Policia ho nezabasne zas len tak, to by vela synov a dcér sedelo v base.
Ale stoji to človeku zato, ked sa hulič potom obráti proti tebe najmä, ak clovek ma aj deti, koleso od auta nikde, na rohožke rôzne veci a to su este tir lepsie?? Nezabudaj aj anonymne príspevky, si takyto človek vie vyhľadať... 🙂
Pokiaľ ta neohrozuje, neskodi a podobne neriesila by somm ak to ozaj citit, normalne slušne povedať alebo odkaz do schránky , ze dost razí smrad z jeho bytu, aby si daval do budúcna pozor alebo byt zabezpečil.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandala77
8. dec 2021

to nemyslíš vážne. To chceš aby ho zabásli na 10 rokov alebo aké veľké tie tresty sú? Zaklop a povedz, že to cítiť, nech si dáva pozor. Ale z toho, ako si to napísala, Ty by si hneď volala policajtov a samozrejme ANONYMNE. Aj tu píšeš ako anonymná. Nevieš si stáť za svojim názorom ani pod svojim nickom, keď založíš tému na koníku? Večná sláva anonymom!

bilancia
8. dec 2021

urcite by som to nenahlasovala, je to len trava, a chudak za to moze dostat aj 20 rokov , ked si nahodou doma aj pestuje. ked ti to smrdi, tak fakt len anonymny odkaz do schranky

iwuanka
8. dec 2021

Ved ho zavru do basy na minimalne 10 rokov ako vraha! Ako ti uz napisali, daj mu odkaz do schranky aby si utesnil dvere a hotovo.

tomikejt
8. dec 2021

A prečo by si nemohol vo svojom byte fajčiť trávu? To len kvôli tomu chceš na neho volať policajtov??? Preboha 🤦‍♀️ píšeš ze to razí na chodbu, to ti vadí? U nás v bytovke je mi tiež na chodbe cítiť trávu, vieme od koho to ide ale nikdy by ma nenapadlo to niekde nahlasovat. Keby ti to ide do bytu, určite by stačilo zaklopať a slušne povedať ci s tým nemôže niečo spravit lebo ti smrdí byt. Ale keď je to len na chodbe? Ach.. Nemôžu byť ľudia k sebe viac tolerantní?

savoya
8. dec 2021

Si obycajna chudera,ktora chce udat neakeho suseda,ktory ti nic neurobil.Ale to je take slovenske.Ludia sa udavaju prenic zanic.Toto v zahranici neexistuje.Si obycajna bonzačka

gladika34
8. dec 2021

Staraj sa o svoj život a nechaj ho žiť svoj život... Ľudia majú väčšie problémy v živote ako riešiť susedov, naozaj..

sono2
8. dec 2021

@cocolino234 sorry, ale to, že to smrdí a obzaťažuje nefajčiarov treba prísť na tvoje dvere povedať? Veď to je jasné nie?
A na tom balkoniku to tiež riadne cítiť aj ako fajčenie, plus je mariša ešte intenzívnejšia ide všetkým do okien a bytov napríklad v takom lete je to riadny kandnel a v zime stačí mať na minútu otvorený balkón, vychytať takých ako si ty, a máš to všetko na dobrú pol hodinu v obývačke.
Takže, ja by som sa inteligentne vyjadrila k otázke nie hneď oslovovať sliepočka.
Asi ma toho nájomníčka dosť, keď rozmýšľa nad políciou. Vôbec sa jej nečudujem, treba brať ohľad aj na iných ľudí nie čakať kým niekto zaklope a povie, vieš čo janko ti to tu smrdka troška, utesni si dvere. Nie každý rád zdieľa smrad s inými.

alexk12
8. dec 2021

Nikde staraj sa o seba

snowflake07
8. dec 2021

Ja nefajčím a cigarety mi smrdia ,ale vôňa marihuany je fajn.Ja by som sedela teraz v deke na balkóne a inhalovala.Vraj to pôsobí upokojujúco.Skùs to chvíľu dýchať aj ty a možno ťa to upokojí.🤗

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella_price
8. dec 2021

Ty musíš byť teda královná večierkov, oblúbená suseda a stredobod v spoločnosti.
Aby sa už nahlasovali za totálne chujoviny, čo nikoho neohrozujú/neobťažujú a naše trestné právo je postavené celé na palicu. Prídi aj mňa udať, že si dávam žuvací tabak 😆😆

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
8. dec 2021

Odkiaľ vieš, že cítiš marihuanu? ;) No ale na toto by moja kolegyňa povedala, že "neni feťák ako feťák" :D oni totiž mali jedného, ktorý síce tiež hulil, čo by im až tak neprekážalo v dome, ale aj tú trávu predával a chodilo sa vo veľkom po objednávky, a jeho zákazníci už boli tak trošku všelijaké exempláre, čiže to museli riešiť.

My sme mali takýchto exotov, ona a on, ináč pekný párik, mne by ani nevadilo, že fajčili, ani to, že tú trávu som našla bežne porozhadzovanú po kočíkarni, ale to, že boli večne mimo a vtedy porozbíjali dvere do pivnice, alebo sklo na vchodových dverách, tak toto nám už sakra začalo vadiť. Nemuseli sme to riešiť, lebo ona raz zhúlená vynadala našej domovej dôverníčke do pí* a táto to už vyriešila aj za nás.. Ale mali sme šťastie, boli len v nájme, stačilo to oznámiť majiteľovi bytu.

anita6666
8. dec 2021

Staraj sa o seba, ty truba!

vevesh
8. dec 2021

Pokial viem, tak uzivanie nie je trestne, takze ak zavolas aj policajtov a oni si uz svoju davku vyfajcili, tak sa nic nedeje. Tresta sa iba prechovavanie. Ale tak, pokial to iba uziva, tak ak je normalny sused, susedska komunikacia to vyriesi. Ak nie je normalny sused, tak potrebujes dobre zasoby laudana na najblizsie roky ...

buberova
8. dec 2021

Akože ja len čumím tieto tu reakcie niektoré. Dosť útočné.. a smutné

lenkakravcova
8. dec 2021

Normálne zavolaj na políciu a nahlás to tam.
Ľudia tu budú ospravedlňovať kadečo. Hranice sa posúvajú vždy pomaličky pomaly ďalej.
Povolené fajčenie cigariet, pitie alkoholu, teraz už niektorí ospevuju marišku, vraj kryť jej užívanie je fajn..
Keby bolo na mne aj alkohol a cigarety by som postavila, rovnako ako všetky iné opojne látky mimo zákon.
Ja by som ho normálne nahlásila na polícii.

petraj122456
8. dec 2021

Ježiš nech sú huli, obťažuje vás to?

iwuanka
8. dec 2021

@lenkakravcova a dokazes zit s tym ze bude na 10-15 rokov v base, lebo fajcil marihuanu?

ella_price
8. dec 2021

@iwuanka To sú také tie reči tých, čo vykrikujú, že si mladí “pichajú mariahuanu” 😁😁

iwuanka
8. dec 2021

@ella_price to uz sa zase vracaju praktiky stb. Ked sa budeme vsetci sledovat a cakat na najmensiu chybu aby sme hned mohli informovat "organ". Zla doba nastala. Zi a nechaj zit. 😉

veronika65
8. dec 2021

To ti tak vadí, že si chlapík zahuli? Ubližuje ti to nejak? Dneska je to bežné povedala by som všade a pokiaľ mu tam nechodia všelijakí odberatelia nemyslím, že je čo riešiť. Radšej nech je na chodbe cítiť tráva ako odpadky alebo iné hnusné pachy šíriace sa z bytov

lenkakravcova
9. dec 2021

@iwuanka Dokážem.
Ja som za prísne tresty. Za drogy kľudne toľko. Za vraždu trest smrti. 🙂
Tu žiadne ži a nechaj žiť neplatí a nemá platiť. Nechcem, aby moje deti vyrastali v spoločnosti, kde sa drogy tolerujú. Proste nechcem. Ja by som to nahlásila, nech si myslí kto chce, čo chce.

ella_price
9. dec 2021

@lenkakravcova Ale veď ak to je nejaký dezolát, čo fetuje, tak jasné nech ide do prdele, ale aby sa za trochu marihuany tu zatvárali ľudia a porovnávalo sa to s vraždou, tak to je už naozaj aj na spoločnosť prehnané, nemyslíš? A nechcem ti brať ilúzie, ale bohužial tvoje deti budú vyrastať v spoločnosti, kde sa tolerujú ovela horšie veci. Internet toho ponúka už tak veľa, že nemáš jednoducho šancu všetko ustrážiť. Z psychologického hladiska majú však k drogám ovela väčšiu tendeciu deti, ktoré neboli vychovávané v láske, alebo boli rodičmi úplne ignorované.

lenkakravcova
9. dec 2021

@ella_price Ja to neporovnávam s vraždou.
Za drogy - väzenie.
Za vraždu - trest smrti.
Toto podporujem. Neporovnávam to. Jedine v tom, že oba považujem za zlé skutky, ale s inou váhou 🙂 (preto aj trest by mal byť iný).

S tým súhlasím, preto treba deti dobre vychovávať. Zároveň sa mi nepáči, že sa tie drogy tak rozťahujú a "zdomácňujú", lebo tým pádom k nim majú tie deti, ktoré sú z horších pomerov, oveľa ľahší prístup.

ella_price
9. dec 2021

@lenkakravcova Nehovorím, že ty to porovnávaš, ale naše trestné zákony to bohužial vidia takto. Za vraždu tu na Slovensku dostane jeden pár rokov a za to, že mu našli v kabáte pár gramov marihuany pre vlastnú spotrebu 10. Ako sa má takýto človek polepšiť a veriť v lepšiu spoločnosť?

Nemyslím, že by deti zatial žili v nejakej dobe, kedy drogy presahujú a celkom vzniká aj dosť programov proti takýmto drogovo závislím.

lenkakravcova
9. dec 2021

@ella_price Naše trestné zákony sú výsmechom spravodlivosti. To ani neriešim.
Treba ten trest smrti za vraždu (a tiež lúpežné prepadnutie, alebo znásilnenie bábätiek - nechápem ako toto môže byť len pár rokmi väzenia trestané) zaviesť a hneď to bude vyzerať inak 🙂 aj sa nám uvoľnia väznice. Aj si niektorí premyslia, či skutočne chcú pokúšať v tomto smere šťastie.. lebo bez hlavy sa ťažko žije 🙂

Programy sú fajn, ale je lepšie niečo také nemať v spoločnosti, ako mať a riešiť závislosti.