Hotel vyžaduje osobné údaje aj o maloletých deťoch

7. aug 2024

Ahojte, sme na zahranic.dovolenke a hotel vyziadal osobne udaje aj o maloletych detoch. Meno, priezvisko, bydlisko, datum narodenia a cislo pasu. Este nikdy sa nam take nestalo, tak mam neprijemny pocit, ze niekto ma vsetky udaje o mojich detoch. Je to bezne? Dakujem.

baumka
7. aug 2024

A kde ste na dovolenke? Ak máte napr.all inclusive hotel,tak niekde sa dátum narodenia zadáva ak sa prihlasujem na sieť WiFi a preto to potrebujú. My to teraz tak máme,WiFi prihlásenie sú naše narodeniny+ číslo izby.

mery333
7. aug 2024

Ano, je to bezne, ze si hotely v zahranici kopiruju pasy svojich hosti, a ano aj deti. Ak nie si s tym ok, tak sed doma. (myslim to v dobrom) ;)

Ale vedz, ze v tejto dobec a s tymito modernymi technologiami si hocikto a hocikde zisti o Tebe (Vas) akekolvek informacie a nepotrebuje k tomu ani Tvoj pas deti. Ludia su velmi naivni. ;)

sense
7. aug 2024

V niektorých pýtali doklad totožnosti, v niektorých stačilo meno.

julie19
7. aug 2024

Vždy sme zadávali aj údaje deti, a nie len v zahraničí aj na hoteloch na Slovensku … v zahraničí si bežne aj skenujú pasy hostí a to už od kedy si pamätám 🤔

dagas
7. aug 2024

U nás zakaždým pýtame meno a dátum narodenia dieťaťa, a hlavne cudzincov lebo sa to posiela na cudzineckú políciu. Slováci nadiktujú,cudzinci dajú pas alebo op takžé zapíšem dostupné údaje. V živote s tým nikto nemal problém 😏

jaga18
7. aug 2024

Mne sa ešte nestalo, že by toto nevyžadovali v hoteli v zahraničí.

30katrusa40
7. aug 2024

Tak asi potrebujú overiť či sú ozaj vaše. A máte všetky doklady. Či ste ich niekde načierno nepreviezli cez hranice. Ináč tu sa nad tým pozastavuješ tak dúfam že ani fotky svojich detí nedávala na siete .

pininka1
7. aug 2024

Mne sa zasa ešte nastalo ze by to niekto nežiadal.

maminkadeticiek
7. aug 2024

My sme tiez uplne ezne ukazovali vsetky pasy,aj deti,nevidim na tom nic mimoriadne.

fairyy
7. aug 2024

pytaju vzdy, dokonca ak nie ste na mieste obaja rodicia alebo je s nimi na hoteli stary rodic ci iny pribuzny tak mozu pytat aj doklad overeny u notara, ze mozete vycestovat s dietatom...na tvojom mieste by som bola naopak rada, ze to naozaj kontroluju

zuzanka.zuzu
7. aug 2024

a to sa niekde aj nepýta? 😳 ak nepýta, tak popozerajte okolo seba či nevidíte omámené deti, lebo nie všetky tam musia byť dobrovoľne .... áno, prehnala som to a schválne. tvoje deti nikoho nezaujímajú, ale počkaj keby sa stratili, ako by si bola rada že sa s nimi nemôže ubytovať cudzí človek 😉 to by bolo náreku, že hotel ani doklady nepýtal 🙈

zuzanaete
7. aug 2024

Pytaju v hoteloch a pytaju aj, ak si prenajimame apartman od sukromnej osoby.

zuzubb007
7. aug 2024

Jasné, že je to bežné vsade, neboj nikdo ti nechce uniesť deti

autor
7. aug 2024

Dakujem. Nam sa to este nestalo. Takze som len chcela vediet, ci je to bezne. 😊

zooeynka
7. aug 2024

Uplne bezne. Pri checkine vezmu pasy vsetkych a okopiruju si ich. Uz roky rokuce.

louise
7. aug 2024

vždy sme zadávali takéto údaje, je to normálne

akvi
7. aug 2024

Je to úplne normálne, obzvlášť na SK, CR a krajinách bývalého východného bloku. Pretože ubytovatel je povinný zbierať tieto údaje jednak kvôli dani z ubytovania ( každá obec to môže mať upravené inak, ale napríklad v našom meste aj za batoľatá sa vyberá plná suma a mesto požaduje dobrezenie aj číslo topánok 🙄) a jednak kvôli cudzineckej polícii. Ver, že ubytovatelov to obťažuje viac, ako teba. A ešte jeden dôvod to môže mať, ľudia často klamú o veku detí a zneužívajú, že deti do 3, 12, 16 rokov to mávajú niekde zdarma, resp so zľavou.

luccija
7. aug 2024

Samozrejme....neviem prečo ťa to tak prekvapilo.Vzdy odovzdávame všetky doklady na recepcii a druhý deň nám ich vratia.Platia miestnu daň a oni vedia kam všade ešte potrebujú údaje..

zafir01
7. aug 2024

Boli sme teraz v Taliansku .4 ubytovania . Od severu na juh .v troch si pýtali doklady aj detí. V jednom len od nás rodičov a 12 r syna a mladších nebolo treba

bmolko
7. aug 2024

Ano, je to normalne. Pracujem v zahranici v hoteli na recepcii. Potrebujeme vsetky udaje od vsetkych hosti, t.j. mená, datumy narodenia, adresu a cislo dokladu jednej osoby. Ide o nahlasovanie pre miestny urad, ktorému sa odvádza daň osob nad 15 rokov.

tenerifka
7. aug 2024

Autorka, pises, ze sa vam to este nestalo..... Mña zaujima, kde sa vam to nestalo?

cookie29
7. aug 2024

Samozrejme, normalka... ja si neviem predstavit, ze by nechceli doklad totoznosti dietata! ved to by potom mohol to dieta uniest ktokolvek a ist s nim na hotel, fuj, nechcem si ani predstavit...

akvi
7. aug 2024

@tenerifka nie je všade bežné pýtať doklad od detí, nakoľko nie každá obec vyberá daň z ubytovania za deti a tým pádom nemá dôvod tieto údaje zberať.

akvi
7. aug 2024

@cookie29 hotel nie je polícia, nemá absolútne žiadny dôvod upodozrievať hostí a údaje dieťaťa nie sú nevyhnutné.

cookie29
7. aug 2024

@akvi Čo hovorí zákon? Ako hoteliér máte povinnosť dať všetkým zahraničným hosťom vyplniť policajný formulár a šesť mesiacov ho uchovávať, aby ste ho mohli predložiť príslušným orgánom.

V Európskej únii musia turistické ubytovacie zariadenia nechať svojich zákazníkov vyplniť policajný formulár. Táto povinnosť platná od roku 1990 je ustanovená v schengenských dohodách ako kompenzačné opatrenie za zrušenie kontrol na vnútorných hraniciach.Od roku 2015 je možné tento doklad dematerializovať. Jeho odovzdanie polícii a žandárstvu už nie je automatické, no tieto si ho môžu vyžiadať počas šesťmesačného obdobia uchovávania.

renka30
7. aug 2024

Je to bezne, aj v Hr v apartmane si ubytovatel fotil pasy, aj deti...ked sme boli na sutazi, tiez HR, na recepcii si zapisovali udaje vsetkych deti...cca 100 deti sme boli...

akvi
7. aug 2024

@cookie29 nehovorím o zahraničných hosťoch, tam je to jasné z dôvodu cudzineckej polície. Ale nie z dôvodu, že to potrebuje hotel. Takže môže sa stať, že hotel nepýta doklad od detí.

vevesh
7. aug 2024

@akvi no zalezi asi ako kde. Ked vezmem tento rok, na sk chceli iba dospelych, ale v nemecku v hoteli ma pytali doklady VSETKYCH deti -najmensie ma rok (a vsetky maju nemecke obcianstvo, ktore vopred vyplnujes)- napriklad doteraz deti nikdy nepytali a od tohto roku je to povinne. V grecku v hoteloch sme uz pred rokmi davali doklady vsetkych deti....

tiezjedna
7. aug 2024

bežná vec

akvi
7. aug 2024

@vevesh veď píšem vyššie, že záleží, ako kde. A mohlo sa zmeniť to VZN ohľadom dane z ubytovania a preto od vás pýtali doklad od detí. U nás v meste tiež pýtajú aj od detí, skrz dane. Vo vedľajšej obci neplatia deti do 3 rokov a preto ani nepýtajú od nich doklad. A v Nemecku mi napríklad môj muž vravel, že v bývalom západnom nechceli od neho nič, v bývalom východnom pomaly aj číslo topánok vyplnoval.