Hodiny pre seniorov od 20.9.2021

374andy
19. sep 2021

Prosím poraďte ja už neviem kde hľadať. Od zajtra by v bordovych okresoch mali znovu platit hodiny pre seniorov. Znova to je od 9 do 11 hodiny a platia len pre potraviny a drogerie? Ďakujem

panelacikova
19. sep 2021

to hádam nemyslíš vážne!!!!???? pripojím sa, pretože som myslela, že tento nezmysel už skončil a už sa nevráti!

11mirka22
19. sep 2021

@374andy v bodových a čiernych platia... Ale kde všade, neviem. Viem že na pošte napríklad áno.

dollyzv
19. sep 2021

@11mirka22 na poste neplatili ani v druhej vlne

draik
19. sep 2021

Platia pre všetky (2. stupeň-bordová) a v 3. stupni (čierna) pre tie, ktoré zostanú otvorené

patka06
19. sep 2021

Platia iba pre potraviny a drogérie od 9-11 v bordových a čiernych okresoch

11mirka22
19. sep 2021

@dollyzv ale platili. Pracujem tam.

simonah73
19. sep 2021

@11mirka22 u nas na poste neplatili.

patka06
19. sep 2021

@11mirka22 v 2.vlne neplatili na pošte ...iba potraviny a drogérie

simsalabim
19. sep 2021

Tu sa to da rozklikat, je to podrobne https://domov.sme.sk/c/22743067/okresy-covid-au...

tuippo
19. sep 2021

@374andy podľa covid automatu to bude len v predajniach, ktoré idú podľa režimu základ

patka06
19. sep 2021

@tuippo Môžu si potraviny a drogérie vyberať režim?

11mirka22
19. sep 2021

@patka06 pozri, už sme dostali pokyny... Rovnako ako pred tým v druhej vlne. Môžem ťa ubezpečiť, že som žiadneho zákazníka neposlala preč, nemám tam čas ani priestor zisťovať, kto má koľko rokov. Mladých som maximálne upozornila, že platia hodiny pre seniorov, aby nabudúce využili iný čas na vybavenie... Ale nariadenie je také ako je. Platili aj v druhej vlne, neskôr bolo zrušené...

patka06
19. sep 2021

@11mirka22 práveže v nariadení v roku 2021to vôbec nebolo, skopírované z korona.gov:

Prevádzkovateľom predajní potravín a predajní drogérií sa nariaďuje umožniť v dňoch pondelok až piatok v čase od 9:00 hod. do 11:00 hod. vstup iba osobám nad 65 rokov, alebo osobám s ťažkým zdravotným postihnutím a ich sprievodcom.

draik
19. sep 2021

Odoslalo mi pred dopísaním...
Platia pre všetky (2. stupeň-bordová) a v 3. stupni (čierna) pre tie, ktoré zostanú otvorené a ktoré umožňujú vstup všetkým (nielen očkovaným, nie OTP).

dollyzv
19. sep 2021

@11mirka22 no tak to je zaujímavé,lebo u nás v celom meste neplatili 😁 a čo viem,tak ani v okolitých..asi nejaká chyba v matrixe alebo čo 😂😂

simonah73
19. sep 2021

podla mna si supermarkety typu lidl, billa, tesco a kaufland nebudu moct vybrat v akom rezime pojdu.

venusa85
19. sep 2021

@simonah73 ani u nás v 2.vlne

andreakotesova
19. sep 2021

@tuippo a to iste platí aj pre služby.

11mirka22
19. sep 2021

@dollyzv vždy to záviselo od farby okresu podľa kovid automatu.

11mirka22
19. sep 2021

@patka06 aha, sorry... Tak som si to teraz vymyslela asi... Neskutočne ma to vytacalo, najskôr kontrolujte testy, potom vek (kvôli vyhradenym hodinám pre seniorom)... Samozrejme že som si to nevymyslela.... A samozrejme že som nič nekontrolovala, som vedúca malej pošty, nemám na to pracovníkov a ani čas. A nehovoriac o tom že mi to prišlo úplne nezmyselné.... Asi si nepamätáš už, ako sa menili nariadenia zo dňa na deň? My čo pracujeme s ľuďmi sme si toto už preskakali... A teraz odznova, iný automat, iné nariadenia, rôzne režimy...

dollyzv
19. sep 2021

@11mirka22 veď celé Slovensko bolo čierne 😅😅😅 nás okres a všetky okolo teda určite.. a na poštu som chodila pravidelne,moja mama pracovala na hlavnej pošte celú koronu,a na poste hodiny pre seniorov boli len v prvej vlne,potom ich zrušili a mali byť iba uprednostňovani..ale nemali zákaz vstupu neseniori ako do obchodu/drogerie

patka06
19. sep 2021

@11mirka22
@dollyzv
pamätám úplne presne ako sa menili nariadenia zo dňa na deň, bolo ich ťažké všetky sledovať do detailu
ako tu tak čítam, teraz to bude ešte väčší chaos

miskakyska
19. sep 2021

... mňa p1čne..😰😰nestrašte....si robíte,len prču,že?

patka06
19. sep 2021

@miskakyska bodaj by sme si robili ... ale to to je žiaľ realita ..teda skôr to bude jeden veľký cirkus, ktorý nám tu vláda pripravila

miskakyska
19. sep 2021

@patka06 ..má poty obliali už len pri nadpise...😂 No zbohom rodina 🤦🤦🤦pomooooooc ..

374andy
autor
20. sep 2021

Našla som nakoniec toto: Ak prevádzkovateľ funguje v režime “základ” v bordových okresoch, musí v dňoch pondelok až piatok v čase od 9:00 do 11:00 zaviesť tzv. seniorské hodiny - teda umožniť vstup iba osobám nad 65 rokov alebo zdravotne postihnutým osobám a ich sprievodu, na základe preukazu ŤZP.

Režim, v ktorom prevádzka funguje, musí viditeľne vyznačiť vo svojich priestoroch. Organizátor hromadného podujatia rovnako musí pri vstupe viditeľne označiť, ktorým osobám umožní vstup. Posudzujú sa len osoby staršie ako 12 rokov.

374andy
autor
20. sep 2021

Dám vedieť ako som dopadla dnes v obchodoch, problém je že mám 3 mesačného syna a treba mi s ním cestovať 30 km aby som sa dostala do nejakého obchodu, preto som dosť na nervy z toho 😕 a cestu mám len teraz ráno...

babulka83
20. sep 2021

Tak dievčatá, aby ste vedeli aká je od dnešného dňa realita. Momentálne som na ceste späť z OC MAX v Skalici. Nepustili ma do žiadneho obchodu. A myslím tým do absolutne žiadneho typu PEPCO, KIK, Deichmann, TAKKO ..... Som happy, že ma pustili aspoň na toaletu. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😬☹

gab1sol
20. sep 2021

"V 3. stupni ohrozenia (čierna) sa majú uzatvárať niektoré prevádzky. Potraviny, drogérie, lekárne a ďalšie prevádzky obchodov a služieb, však budú môcť byť otvorené aj v čiernych okresoch.
V 2. a 3. stupni ohrozenia (bordová, čierna) budú musieť prevádzky, ktoré umožnia vstup všetkým zákazníkom, znovu zaviesť hodiny vyhradené pre seniorov nad 65 rokov a ťažko zdravotne postihnutých (v pracovné dni od 9:00 do 11:00)."

https://korona.gov.sk/prevadzky-sluzby-a-hromad...