Dá sa cestovať bez očkovania?

11. jún 2021

Ahojte chcela by som sa spýtať či je možné cestovať do zahraničia bez ockovania. Nemyslím dovolenky ako Chorvátsko alebo Taliansko ale myslím iba také blízke štáty,že Maďarsko, Rakúsko...
Akože to sa treba očkovať alebo co? Ci da sa len s testami alebo da sa ist bez nicoho? 😀
Nechcem tu vyvolať hádku ani nič 🙏 len sa pýtam

mamamasama
11. jún 2021

testy ...

anjelicek26
11. jún 2021

Potrebujes testy pri kazdom prekroceni hranice v skratke... niekde pcr, niekde antigen. To uz zavisi od krajiny. Ockovanie povinne na cestovanie nie je zatial do ziadnej krajiny.

sissy27
11. jún 2021

samozrejme, že sa dá aj bez očkovania, ale nie aj bez očkovania, aj bez testov, aj bez karantény, bez dôvodu len tak voľne ako predtým... nejaké obmedzenia/pravidlá tam budú pri každej krajine.

jaruska_12
11. jún 2021

Maďarsko do 22.6 ma kontroly nepustia ani s testom len pri tých podmienkach čo majú alebo keď máš očkovanie snáď sa to potom uvoľní a bude stačiť aj AG test

unicornlady
11. jún 2021

Našla som super mapku, keď si dáš bližšie info, tam ti napíše, aký treba test, či sa zaregistrovať treba, aké sú hraničné prechody atd...

https://dovolenka.sme.sk/info/cestovatelska-kor...

hettinka
11. jún 2021

Do Maďarska púšťajú iba ockovanych, bez očkovania, inak je možný len tranzit s testom po tzv humanitárnych koridoroch (mapka je na stránke MZV).
S testom (po ceste tam i spat) sa dá ist do PL, CR, AT, GR, HR, Slo. Do IT neviem, ale tusim tam to majú obmedzene. Presne si treba zistiť, kde treba ale potvrdenie a elektronicky sa registrovať.

autor
11. jún 2021

@hettinka akoze nemyslim ze by ma kontrolovali ci som ockovana alebo nie

makova333
11. jún 2021

no to ta teda kontrolovat budu, bud PCR test alebo ockovanie

missdiva
11. jún 2021

@hettinka do IT staci antigen

2helka20
11. jún 2021

Baby a ako to je keď chcem ísť s deťmi? My s manželom sme očkovaní, ale deti (necelé 4r,2r., a 3mesačná) samozrejme nie. Aký je prechod cez hranice s nimi?

autor
11. jún 2021

@makova333 a vlakom keby idem?

missdiva
11. jún 2021

@2helka20 no zalezi do akej krajiny ides ale vela krajin pod urcity vek testy nevyzaduje

hettinka
11. jún 2021

Aurorka, kontrolujú. Hromadnou dopravou určite áno. Po 1.7. bude aplikácia v mobile, kde bude QR kód a podľa neho hneď uvidia, či máš ockovanie, prekonaný covid alebo test (aj aký, kde, kedy).

2helka20
11. jún 2021

@missdiva len okolie, teda ČR, Maďarsko,Poľsko... alebo kde nájdem info o deťoch? Ďakujem 🙂

hettinka
11. jún 2021

@2helka20 deti Napr. do Chorvátska nepotrebujú test do 12 rokov. Pri ceste spat na SK je výnimka do 18 rokov.

missdiva
11. jún 2021

@hettinka a pri ceste spat sa robi test az po prichode na sr, na sr, vsak? Netreba ho mat uz pred prekrocenim hranic,ze? Ď

hettinka
11. jún 2021

@missdiva môžeš si spraviť v zahraničí, alebo tu po príchode. Teda ak ideš do “zelenej” krajiny. Z červenej krajiny treba urobiť pcr-test na 8. deň po príchode.

autor
11. jún 2021

@hettinka a tak ked niesom ockovana tak teraz co, nemozem ist do madarska?

hettinka
11. jún 2021

Nie. Len tranzit máš povolený a aj to len po presnej trase a s presnými možnosťami, kde smieš zastaviť. Take si dali oni podmienky.

veto
11. jún 2021

Anonymna autorka, pozri si jednotlive krajiny ake maju podmienky vstupu. Take Holandsko nevyzaduje ani test, ani karantenu, ani ockovanie.
SR je pre mnohe krajiny Evropy (resp. EU) bezpecne, zelene na semofore.

makova333
11. jún 2021

Aj vlakom kontroluju a dokonca aj na ulici ta mozu zastavit a skontrolovat.

makova333
11. jún 2021

@veto pytala sa na Madarsko a Rakusko

gabrielkaa
11. jún 2021

Do Rakuska staci test (je jedno ci antigen, alebo PCR) a registracia. ockovanie nemusis mat. alebo eventualne, ak si covid prekonala tak potvrdenie o tom.

autor
11. jún 2021

@makova333 a z madarskej stanice do ineho madarskeho mesta ist nemozem? 😂😂 Ved to je take iste akoby som išla zo Zámkov do Blavy

makova333
11. jún 2021

A tak skus 😀

hettinka
11. jún 2021

Nemôžeš ist ani na “Maďarsku stanicu” ako turista. Čítaj s porozumením, je povolený len tranzit po vytýčených trasách. Samozrejme aj to s testom a preukázaním sa, že ide o tranzit (Napr. voucher na ubytovanie, ak ide človek do Chorvátska cez HU).

makova333
11. jún 2021

@hettinka sak nech skusi, neskusi nevie 😀 Mudry si precita instrukcie daneho statu ked nan chce vstupit, sprosteho otocia 😀

hettinka
11. jún 2021

@makova333 keby otočili, to je ešte v pohode. Horšie sú pokuty…

makova333
11. jún 2021

@hettinka ale ked ona taaaak velmi chce, no branit jej budeme 😀