Ako zistím, či majiteľka odvádza daň za byt?

15. nov 2022

Ahojte, ako zistím či majitelka odvádza dane z bytu kde bývam ?

viestta
15. nov 2022

Nijak. Si tretia osoba, správca dane ti informáciu neposkytne.

patka06
15. nov 2022

Myslíš daň z príjmu z prenájmu?
Má aj iné podnikanie ako prenájom? Ak nie, vieš zistiť či je zaregistrovaná na Daňovo úrade a teda aj platí daň

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rikarika
15. nov 2022

Za akym ucelom potrebujes tuto info?

lenjaona
15. nov 2022

Skus sa informovat na daňovom urade alebo sa majiteľky spytaj ci ti potvrdi papiere pomoc v hmotnej núdzi a ak odmietne vies ze neplati dan
Ani tu kde byvam majiteľka neplati ,sme na čierno

bluka2
15. nov 2022

@lenjaona to môže fungovať, len by som sa bala, či mi pre istotu nevypovie zmluvu, keď začnem o dakej hmotnej núdzi hovoriť

eeffka
15. nov 2022

@lenjaona ja prenajimam byt, co s tym ma hmotna nudza?

lenjaona
15. nov 2022

@eeffka ak prenajimas byt a riadne platis odvody tak:
Ak sa nájomca ocitne v hmotnej núdzi moze si zaziadat na urade prace aj prispevok na byvanie to je +-100€ ,ak minimalne polroka riadne platí nájom, majitel bytu potvrdi papier na urade a tie dane co odvadzate tak z toho dostane nájomca peniaze
Kedysi som to riešila ,a kedze teda platili riadne dane tak nemali problem potvrdit papier lebo to neslo z ich peňazí ale z dani

eeffka
15. nov 2022

@lenjaona platim dane, ale veru by som uz pozerala na najomnika podozrievavo

lenjaona
15. nov 2022

@eeffka z akého dôvodu? Každý sa môže ocitnúť v ťažkej situácii

eeffka
15. nov 2022

@lenjaona v mojom pripade by bola hmitna nudza pod 179e (par+1dieta), nanom 350, aj keby im dali 100e tak 279, z coho budu platit?

lenjaona
15. nov 2022

@eeffka su aj iné prídavky a ak manzel zarába malo tak ma
Narok na tie davky takže to sa nazbiera

eeffka
15. nov 2022

@lenjaona nuz... neviem kolko sa toho nazbiera, nebola som v takej situacii, ale isto by som velmi spozornela.

lenjaona
15. nov 2022

@eeffka jeden deň je na tom niekto dobre a na druhý nemusí

eeffka
15. nov 2022

@lenjaona netvrdim ze nie,len aby sa k tomu nepridala aj vypoved z najmu, z dovodu ze niekoho trapilo ci niekto odvadza dane

lenjaona
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kornelies
15. nov 2022

Vadi ti, kolko zarobi z prenajmu? Urcite menej ako panie, ktore pecu torty a zakusky, verejne zdielaju fotky, videa na fb,Ig a nemaju otvorenu zivnost plus hygienicky preukaz. V tomto pripade to nikomu nevadi???

draik
15. nov 2022

@lenjaona
Ten, kto je v hmotnej núdzi nemá šancu dlhodobo platiť komerčný nájom. Navyše, pri hmotnej núdzi sa predlžuje výpovedná lehota pre neplatenie, ak by nebodaj zmluva bola uzatvorená podľa OZ.

autor
15. nov 2022

@zoro9836 tak snáď ma do toho niečo . Kedže ma tu má na čierno

kristiii
16. nov 2022

Autorka..a keď si sa sťahovala do toho bytu si sa o to prečo nezaujímala? Či vtedy ti to nevadilo?

riyadh
16. nov 2022

Uz teraz by si bola moja byvala najomnicka...

elanor
16. nov 2022

a co z toho akoze budes mat? Dobry pocit na dusi, ze si niekoho natrela?
A zaujimave, ze doteraz ti nevadilo, ze si asi na cierno. A kukajho, zrazu sa budes stavat na zadne. Co si akoze myslis? Ze zato, ze ju natres, dostanes odmenu 1000e, ci co? A je ti jasne, ze letis z najmu jak spinave pradlo?
Ved ked a ti nepaci, hladaj si teda poctivy najom, kludne sa pri obhliadkach informuj, ci platia dan, a ked ti povedia, ze hej, tak sa spokojne nastahuj.
Jasne, ze ked to niekto robi nacierno, nieje to koser, netvrdim ze to schvalujem, to nie, ale ani tvoje chovanie nie je tak uplne ok. Keby s tym mala taky psychicky problem, ze bys mala byvat na cierno, tak tam nebyvas od zaciatku, nie ze ty sa klido pido nastahujes, byvas a zrazu sa zacnes hrat na pani spravodlivu.

beataxxx
16. nov 2022

Predpokladam, ze ju chces pritlacit, aby Ti znizila najomne……no toto nie je dobra vizitka pre Tvoj charakter……ja prenajimam a poctivo danim, ale ked sa ona rozhodla,ze danit nebude, sucasne podstupuje riziko, ze ak Jej na to pridu, bude platit vysoku pokutu.U mna by si tymto okamzite skoncila.

tiika
16. nov 2022

Nemá ta na čierno, ak máte podpísanú nájomnú zmluvu, ty jej platíš prevodom na účet alebo ti da potvrdenie. Či odvádza daň je myslím jej vec ako i jej problém. Tebe z toho nejde nič do “dôchodku”, možno s výnimkou tej hmotnej núdze to nemáš dôvod riešiť. Právne a daňové veci sú rozdiel.

jullietlife
16. nov 2022

@elanor maximálne súhlasím.

Autorke: Odporúčam nerob to čo nechceš aby tebe robili. Načo tam bývaš, keď sa ti nepáči? Treba si vziať teda hypo no byt alebo dom a nemusíš robiť druhým problémy aby sa ti potom časom nevrátili ako bumerang 👍

martul
16. nov 2022

Tak ale to je aj tvoja chyba
Trápi ťa že ona neplatí dane. Skôr by ťa málo trápiť to, že ty platíš niekomu načierno, bývaš bez zmluvy. Ona ťa môže vykopnut zo dňa na deň, nemáš žiadne práva, keď sa niečo stane, čo potom?! Toto je tvoj problém a starosť čo si daj do poriadku. Že ona neplatí daň nie je tvoja starosť a nič ťa do toho.

cacianka
16. nov 2022

Autorka si nepýta vaše morálne výlevy, ale zadala jednoduchú otázku tak by bolo max vhodné odpovedať priamo na otázku. Vidieť že sa ozvali "trafená hus zagagala"...
Hlavne v iných témach všetky burcuju aby si overili či majiteľ platí dane z prenájmu a natreli ho hajzla...
Asi tak

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
16. nov 2022

keď si sa načierno nasťahovala, vtedy ťa to netrápilo? A teraz ťa niečím naštvala a chceš ju nabonzovať, aby si jej to oplatila? Nie že by som sa zastávala neplatičov daní, ale tento spôsob "riešenia problémov" považujem za primitívny