Vyčkávací postup po potrate

anabela2111
22. júl 2013

Ahoj dievčatá,
zvolili ste si niektorá túto možnosť namiesto okamžitej kyretáže?
Mne zistili missed pred týždňom,tehotenstvo zodpovedalo 5tt ale už som bola určite v 10tt..
Bola mi ponúknutá táto možnosť,tak som ju využila a čakám...
Včera večer som mala bolesti,ako keď príde MS,ráno sa k nim pridala už aj krv na toaletnom papieri,veľmi by som si priala,aby šlo všetko prirodzene a nie nasilu kyretou,ale zároveň sa aj bojím,ako to bude prebiehať,aby sa to neskomplikovalo...Máte niekto skúsenosť?Ďakujem krásne za každú radu.

redlola
22. júl 2013

@anabela2111 ahoj, ja som si to tiez oddialila, nechcela som podstupit kyretaz hned po diagnostikovani MA. bola som 9+0, babatko zodpovedaloi 7+6, bez akcie srdca. hned dalsi den sa spustilo krvacanie, dve kontrakcie a cele plodove vajce bolo vonku - to sme akurat stihli prist na pohotovost. podla sona to vyzeralo, ze vsetko odislo a teda pravdepodobne nebude potrebna revizia. no po 3 dnoch, ked som prisla na kontrolu, mala som take velke krvacanie, ze uz som s tazkostami stala na nohach a zakroku som sa nevyhla. po nom som este asi 2 dni krvacala, dodrzala sestonedelie a vrhli sme sa na dalsie babatko - to sa podarilo po 8 mesiacoch. toto vyckavanie malo jednu velku vyhodu pre nas - mohli sme to predychat a nejako sa s tym zmierit. je mi luto tvojej straty, no z vlastnej skusenosti viem, ze cas to zahoji, aj ked nezabudnes 🙂 vela stastia

redlola
22. júl 2013

@redlola a este som zabudla, tiez to u man tak zacinalo, bolesti akoby pred MS a slabe krvacanie, az potom prisli kontrakcie, malo to relativne rychly spad

livocka21
22. júl 2013

@anabela2111 absolvovala som.... no nakoniec som aj tak musela ist na kyret kedze nevyslo vsetko co malo vyjst.... nikdy nikdy nikdy nikomu neodporucam.... boli to a nemas istotu ze je vsetko von a mozes dostat zapal... po kyrete ti daju aj antibiotika, aby si nic nedostala.... staci pockat do prvej menstruacie a mozes snazilkovat znovu....

uankab
22. júl 2013

@anabela2111 , absolvovala som, bola som v 9tt.. krvacanie bolo silnejsie ako pri menzes, boli to kusy krvi na papieri a trvalo asi dva tyzdne... telo sa krasne vycistilo a nepotrebovala som ziadny zasah... v UK to je bezny postup, na kyret ta poslu len vtedy ak je to nevyhnutne... moja kamoska mala 2 taketo zamlknute potraty, oba okolo 9tt a tiez to telo vyriesilo samo.. drzim palce!
osobne si myslim, ze kyret je velky zasah do organizmu a este vacsi na psychiku..

juliana30
22. júl 2013

@anabela2111, ahoj ja som mala 3x MA, prvý krát som bola na kyret v 8tt, a dvakrát v 5tt ma nechali vykrvácať prirodzene a vyčistila som sa bez komplikácii.Ja som bola tomu rada,lebo som nechcela ísť zase pod narkozu.

zeytin
22. júl 2013

@anabela2111 To ta velmi obdivujem... Ja som mala tiez MA, ale o tejto moznosti som nevedela, az neskor som sa o nej docitala. Mna hned Dr poslal na kyret, bola som ukonceny 12tt. Ale neviem, ci by som psychicky zvladla to cakanie... ked som sa dozvedela, ze moje babo je mrtve, tak som ho chcela mat co naskor vonku... sice som sa s nim nevedela rozlucit, bol to taky rozporuplny pocit... Drzim palce, snad vsetko dobre dopadne. A je mi luto, co sa ti stalo ☹

kiki68
22. júl 2013

mozes cakat,ale potom musis na USG,ked uz budes mat dojem,ze vsetko vyslo. Aby Ti tam nieco neostalo a nerobilo to bordel. Tiez davaj pozor,ci nedostanes teploty a nebudes zrazu taka slaba a malatna. Vtedy by si uz na kyret musela. Ale vyzera,ze sa to uz u Teba samo spustilo,tak hadam to pojde vsetko. Ja som na kyret musela,moje telo nijako nereagovalo,ze to ma ist prec,ale naopak prisli teploty... 😒

anabela2111
autor
23. júl 2013

Ďakujem za rady kočky,už to mám zrejme za sebou..Dúfam že sa už len docistujem..včera celý deň mierne bolesti,krvácanin o utreti,ale večesa to zacalo,bolo to ako klasicky pôrod,konrakcie čoraz častejšie,celucku celú noc,ale bez krvácania,asi o 5 manzel uz chcel volať sanitku ale prosila som,že nie,nevládala som vstať ani z wc ☹ vypadavali zo mna veľké kusy a ani som nemala silu rozoznavat čo je vajce,čo placenta a čo vystelka,lebo som bola úplne mimo..Teraz dosť krvacam,neviem čo je extrém,vždy som mala ms slabú,takmer bez problémov.. tak uvidím a možno skocim do nemocky,lebo sa bojím,aby som nestratila veľa ki .Myslela som,že zmieriť sa so stratou miminka bude to najbolestivejsie,ale táto noc bola hotové peklo.Esteze bol manžel stale so mnou a držal má za ruku...uz by som si radšej asi vybrala ten kytet,len verim,že ked som si uz toto vytrpela,nebude nutne este aj toto! Este raz vám ďakujem,pomohloi mi príspevky od vas,veľmi😉

sincerity
23. júl 2013

@anabela2111 ja som tiez vyckavala ako mi to povedali.... "ze nech si telo same s tym poradi" .... avsak ms sa rozbehla tak, ze to krvacanie bolo tak velke, ze sme utekali na pohotovost, a do 30 minut ma operovali. Prisla som doslova za 5 minut 12... vobec neriesili, ci som jedla, nejedla, len spravili ekg a uz som aj sla.... niekedy sa riskovat neoplaca... osobne by som sa dala skontrolovat.

snelka77
23. júl 2013

Ja so mala 2x MA.Naposledy pred 11 dnami. Prvy krat som čakala, bolo pred vianocami a nevedela som sa zmieriť s faktom že je koniec, no medzi sviatkami som už nevydržala a isla som do nemocnice aby som to už mala za sebou a večer som už bola doma. Bola to velka ulava. Tentokrat som nechcela cakat. Chvala bohu som v poriadku, vobec som po tom nekrvacala, ziadne bolesti. Boli len dusa.

kiki68
23. júl 2013

@anabela2111 To by nemalo byt az taketo myslim,ze nejake velke kusy,ved ta dutinka nie je este taka velka v tom tyzdni. Radsej si to nechaj skontrolovat. Radsej kyret,ako mat potom dlhodobe problemy. Dufam,ze to dobre dopadne a budes sa za chvilu citit lepsie. Ja som po kyrete krvacala iba par hodin,potom skoro nic,ale velka ulava to bola. Inak viete aj krvne skupiny ake mate s partnerom? lebo ja som prave ten pripad,ze mne museli pichat aj rhega,aby si telo potom nevytvaralo protilatky nabuduce.

anabela2111
autor
23. júl 2013

@kiki68 Plodovy vacok som mala na sone 2x2 cm,myslím,že ten vypadol prvý..Vždy ked bola najbolestivejsia kontrakcia tak nieco vyšlo,boli to ta kúky tkaniva,preto myslím,že asi vystelka,ja som bola akoby v 10 tt,tak asi uz bolo všetko,aj výstelka pripravená,neviem..Lebo na kyrete to vraj všetko zo steny maternice zoškrabuju, a povysavaju,preto uz žena iba trochu krváca, ja som mala tesne potom silnejšie krvácanie a teraz uz ako normal ms,ale dik za radu, urcite pôjdem na sono či je všetko von ☹ bola to obroská ulava ako všetko vypadlo,pospala som si a cítim sa dobre, teda v ramci moznosti,trochu mam este stahy ako pri ms a boli srdiečko ☹ bol to môj prvý MA,mam dvojročnú dcéku ,ta sa nam podarila na prvú šupu 🙂)) Tak verím,ze teraz sa len priroda pomýlila a čoskoro bude druhé zdravucke mimi.. A este raz ďakujem všetkým za povzbudivé slová,aj ja vám prajem všetkým krásne bábätká,uz žiadne takéto zle skúsenosti!!!

kiki68
24. júl 2013

@anabela2111 Uz to mas urcite za sebou,o tyzden,dva chod este na kontrolu, ci tam cosi neni,tak ako by si isla aj po kyrete. A ked nic nebude,tak to bude super,lebo telo bude dost pripravene na dalsie babo,po takomto prirodzenom nemusis velmi cakat,iba nejaky ten mesiac,aby sa ten system stihol nahodit a myslim,ze to alsie uz bude zase zdrave ako buk. ked mas uz doma dcerku,tak to bola len nestastna nahoda,ze nieco priroda zariadila takto. Mala som profku na strednej,co sa jej stalo presne toto,mala jedno zdrave dieta doma a o 4 roky sa podarilo dalsie, to skoncilo MA, po par mesiacoch uz bola zase tehotna a mala uz zase zdrave babo. Tak priroda asi vie,co robi,aj ked je to voci nam velmi krute...

snelka77
24. júl 2013

Baby, je ste jedna vec, ktoru vidim ako pozitívnu na kyrete. Tkanivo posielaju na histologiu a ak bol nejaky skrytý problem vysetrenie to odhali. Ak pockate kym to samo odide, toto vasetrenie nie je mozne a mozno pridete o odpoved "preco?"

anabela2111
autor
24. júl 2013

@snelka77
Ja som zo začiatku tiež chcela,nech to mám čím skôr za sebou..Prvé štyri dni som len plakala,a tiež som sa samozrejme cítila zvláštne,že zárodok dieťatka,na ktoré som sa tak veľmi tešila mám v sebe mŕtvy..Ale nejako som to potom ustála a začala som sa pozerať nato aj z druhej stránky,že lepšie,ak môže odísť prirodzene,ako mi ho majú takto nasilu "vytrhnúť" aj keď je to už vlastne teoreticky jedno..
Príroda je veľmi silná,som rada,že to šlo pekne prirodzene,ale už by som si asi túto možnosť nevybrala,keď viem,aké bolesti to obnáša,u mňa boli myslím ešte silnejšie,lebo som po cisárskom,myslela som,že každá kontrakcia mi tú jazvu roztrne 😒
Čo sa týka tej histológie určite máš pravdu,mne lekárka povedala,že sa málo kedy odhalí príčina,a že keď ja mám jedno dieťatko zdravé,s tým istým partnerom,zrejme sa len príroda pomýlila,a následne si opravila chybu,preto odumrelo..
Teraz sa len modlím,aby už bolo všetko von,dnes mi ešte vyšla placentička s pupočnikom,to už bolo bezbolestne, kukala som na to v uplnom šoku,lebo som nevedela,že už boli vo mne všetky tieto "veci" pripravené pre bábo..Krvácam už slabo,tak dúfam,že ma obíde ten kyret,keď som si už toľko vytrpela 😒
A neviem si predstaviť po tom všetkom,kedy budem mať odvahu skúsiť opäť otehotnieť 😢

anabela2111
autor
24. júl 2013

@kiki68
Ďakujem za povzbudivé slová,tiež verím,že ďalšie bude v poriadku,len tá pochybnosť a strach tu budú už stále,neviem,či sa odhodlám na to ďalšie tehu,ale veľmi by som chcela pre dcérku súrodenca 😒

simka911
9. feb 2014

ahojte, potrebujem pomoc. V 16tich som bola tehotná bola som v 12 tt a podstupila som kyretáž.
teraz mám 18 a chcem vedieť či je možnosť že čim som staršia, tym budem mať vačší problém vynosiť bábatko alebo vôbec aby sa uhniezdilo na sliznici maternice .
PROSIM ODPISTE.

kiki68
9. feb 2014

@simka911 nie nebudes mat, prave ten kyret byva dolezity,ak je to nejake take,ze sa to nevyvijalo a neodislo by to samo. Ta sliznica sa zase vytvori behom 3 mesiacov, preto sa odporuca 3 mes. po kyrete cakat,aby bola dostatocna vystelka na uchytenie oplodneneho vajicka. Takze 2 roky po kyrete,ak bol dobre prevedeny bez nejakych komplikacii, zapalov atd. by malo byt vsetko v poriadku. Si velmi mlada,cize do 24 rokov mas idealny vek na vynosenie zdraveho babatka. Aspon tak mi to bolo povedane. Ja uz som tento vek sice presvihla,ale vtedy by mi zase babo ani na um neprislo. 😉 Pripadne ak mas pochybnosti,ci je maternica a vajecniky ok,tak chod na sono na gyndu, tam to pozru,ale v Tvojom veku nebudu do toho nejako rypat,nemas 36 rokov a nemusis chytat posledny pokus o babo 😉

simka911
9. feb 2014

@kiki68 Ďakujem velmi pekne za informácie a je normálne,že po po interupcii ked som sa zobudila z narkózy hned som krvácala? velmi silno

kiki68
9. feb 2014

@simka911 aha,cize Ty si mala UPT, ano je to normalne, po kyrete ci uz ide o UPT alebo kyret po MA (ze babo odumrie) tak doslova najdes po tom zakroku pod sebou kaluzku krvi. Potom krvacas este nejaku dobu, potom kontrola. Ale nemala by si krvacat stale a velmi. Iba tak ako pri menzese max. Inak po UPT museli amt nad Tebou lekari po kyrete aj tak dohlad,ze co sa deje,cize keby to bolo prilis,tak by nieco robili. Zase oni Ta nenechaju umriet len za to,ze si na UPT....

simka911
9. feb 2014

@kiki68 ach Dakujem snad to bude v pohode ...Ale mam take trošku obavy. Totiž minulý mesiac som mala dojem že som v tom citila som sa presne tak isto ako vtedy ked som bola v tom. mesiačiky mi meškali viac než 2 týždne, v čase ked sa mala dostaviť menstruacia som mala jemnučke špinenie a potom dlho dlho nič a neskor zasa špinenie ktore vyvrcholilo do silneho krvaciania/menštruacia . Neviem, mam pocit že nemožem normalne vynosiť bábatko :(

kiki68
9. feb 2014

@simka911 a Tebe nenasadili antikoncepciu po tom UPT? lebo tam sa myslim zena zavazuje zmluvne,ze nesmie par rokov otehotniet alebo tak nieco (mne omylom po MA doniesli formular na UPT,nez som podla otazok zistila,ze to sa mna tykat nebude) No mohla si prekonat MA-zamlkly potrat. To treba ist tiez na gyndu na sono,ci ked sa stalo sa stahuje maternica a hlavne ci sa vycistila. Ak tam nieco ostane,tak zial dalsi kyret. 😒

simka911
9. feb 2014

@kiki68 nie nenasadili mi nič .Ale nie ja som chcela isť na ten potrat ! Mama nechcela aby som mala babatko v skorom veku a tiež som s priatelom nebola zabezpečená a on ani nebol zodpovedný tip .
Takže ja teraz neviem

kiki68
10. feb 2014

@simka911 no lebo tam sa HAK nasadzuje automaticky, nejak sa k tomu zavazujes,ze nebudes mat par rokov dieta. Aspon to som videla tam v tom formulare taku klauzulu. Za Teba to musela asi podpisovat mama, kedze si nemala 18.
Jasne, mat dieta v 16tich je zlozite, hlavne ak je to s nespravnym clovekom. Vsak ja som v 16tich vyhlasovala,ze nikdy nechcem deti ani svadbu 😉

simka911
10. feb 2014

no je to možné ale čo som bola na prehliadke na gynde s podozrenim na tehotenstvo 🙂 tak som bola smutna že nie som tehotna (teraz nedavno) no a mila gynekologička sa ma pytala že či som už prehodnotila nazor že už chcem dieťa tak hovorim že ano, našla som toho správeho cítim to .
v 16 aj ja som toto iste hovorila, žiadne deti a svadba už vobec že je to len zbytočna formalita 🙂
Teraz už len netrpezlivo čakám na prsten od svojho milého tak snád na Valentína dúfam ;) lebo spomínal niečo o prstienku :D

badox
4. aug 2015

Kocky.. viete mi povedat/ poradit ako dlho cca ste cakali od zistenia ze plod sa nevyvija po "vycistenie" prirodnou cestou? Mali ste v tomto obdobi nejake zdravotne potiaze? Mna neustále boli hlava, netusim ci to moze nejako suvisiet. Teploty nemam. Uz by som to chcela mat za sebou :-/

jozan
26. jan 2016

@badox ahoj,mozem sa opytat ako si vtedy doadla.Ja som tazden po oznameni MA a uz nedokazem dalej cakat...zajtra si idem pre termin zakroku.Sama sa to bojim doma zvladnut,manzel pracuje velmi daleko v zahranici...preto sa obavam,aby som sama doma nespanikarila anieci sa nebodaj nestalo.

zuzancek77
29. jan 2016

@zeytin Súhlasím, tiež som prišla o babätko v 10tt, nevedela som o tejto možnosti, hned na druhý den som šla pod narkozu ale asi by som sa tak rozhodla aj keby som vedela o tejto možnosti. Myslím, že by to bolo pre mňa len trápenie. Nekrvacala som, nemala bolesti, len ten plod proste nežil, dokedy by som čakala....? Po ôsmich mesiacoch som otehotnela a sedí pri mne 9mesačná dcerka (po 2 chlapčiskoch).
Treba bojovať a nevzdávať sa, ved je prečo!

badox
31. jan 2016

@jozan ahoj, prepac uz tu moc nechodim, ako si dopadla? U mna sa stal maly zazrak a tyzden a pol cakania po lekarovom tvrdeni ze sa plodik prestal vyvijat skoncilo na kontrole oznamenim ze medicina je nevyspytatelna.. Nas maly to totiz nevzdal. Takze ti v tomto ohlade skusenost neposkytnem.
No drzim palce aby to nabuduce dopadlo dobre!

jozan
1. feb 2016

@badox to je skvela sprava,gratulujem 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻Waw,to musel byt uzasny pocit,ked Ti to oznamili.Drzim velmi palce,maly velky bojovnik,obrovsky zazrak 😊
Ja som dopadla tak,ze v piatok som mala dohodnuty termin na zakrok a vo stvrtok sa vsetko doma spustilo same.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre