Šanca otehotnieť po viacnásobnej kyretáži

17vicky17
30. mar 2015

Ahojte.

Už druhý krát ma čaká kyretáž - prvý krát som ju podstúpila v 10tt. a tento krát to bude v piatom.
Strašne sa trápim, že aj na tretí krát to nemusí vyjsť... so snúbencom sme si preto povedali, že na tri roky nasadíme teliesko,aby sa maternica zotavila, a potom skúsime znova.

Aké máte skúsenosti s otehotnením po viacnásobnom potrate? Nič viac si neželám ako byť matkou.... Žiaľ neaká vyššia moc sa mi v tom pravdepodobne snaží zabrániť :(

sjuzan77
30. mar 2015

Je mi luto, co prezivas, mam to za sebou uz 3x, preto dokonale chapem tvoj strach z dalsieho tehotenstva. Pokial tuzis po dietatku, s telieskom pockaj, najskor sa pytaj na vysetrenia, pretoze nieco sa evidentne deje, treba zistit pricinu. Co sa tyka regeneracie, tu potrebuje po kyretazi predovsetkym krcok, pretoze je to pre neho velka zataz (preto sa odporuca pauza 3-6 mesiacov), na maternicu a celkovo upravu cyklu je velmi vhodna alchemilka, v lekarni dostat kupit rozne zenske caje, ktore ju obsahuju.
Co sa tyka skusenosti s otehotnenim po potratoch, tak moja je taka, ze ziaden problem, otehotniem vzdy na prvy raz, kvoli genetickej anomalii vsak nemozem donosit. Ale v postielke mi spinka 3 rocny zivy zazrak z prveho tehotenstva, nad ktorym aj na genetike krutili hlavou, ze tu vobec je. Tak nezufaj, urcite sa to skor, ci neskor podari 😉

safranca15
30. mar 2015

Ja som potratila 2x v 8tt a v 22tt a tiez som sa obavala ked som otehotnela treti keat ci to vyjde a do konca 5mes to nikto nevedel a chvala bohu to vyslo dobre a mala sa narodila zdrava a to som po druhom potrate otehotnela po 10mesiacoch

bonaqa2013
30. mar 2015

@sjuzan77 zázraky sa dejú. A nádej zomiera posledná.

17vicky17
autor
30. mar 2015

Ale tak stale si vravim, ze som este mlada a mam cas.... len sa bojim, aby sa mi nieco vnutri neposkodilo - ako krcok maternice alebo priechodnost vajecnikov... to su vsetko rizika s tym spojene

17vicky17
autor
30. mar 2015

Viete, je to predsalen zasah do organizmu...v podstate druha interrupcia v priebehu poloroka. Bojim sa, ze sa mi kazdy odsavanim oslabuje maternica a narusuje krcok a celkove ustrojenstvo. Velmi sa bojim a najradsej by som ho donosila, hoci su tam velke rizika pre mna...

janickacrazy
30. mar 2015

@17vicky17 Moja suseda mala podobný problém, dokonca potratila 4krát za sebou, ked otehotnela 5krát, tak jej lekári nakázali len ležať celé tehu, čo aj dodržala a porodila zdravé bábo. Odvtedy porodila dalšie 3 deti zdravé a ani ležať už nemusela, len pri tom prvom. Držím palce, aby vám to vyšlo. To teliesko neviem, či je dobrý nápad, ja by som skor nasadila asi tabletky možno tak na pol roka-rok a potom znovu skúsiť tehu, mne to teliesko príde také neprirodzené, ale je to len moj názor.

sjuzan77
30. mar 2015

@17vicky17 len pre ujasnenie, potratila si, alebo ides na upt?

grelu
30. mar 2015

Kyretaz v 5tt?....nie je to trochu skoro?

matulkach
30. mar 2015

ja som potratila 4x,mám za sebou 4 kyrety a 1 laparku kvoli mimomaternicovému tehu. A donosila som bábo už má 11 mes. Otehotnela som dokonca z vaječníka bez vajcovodu - zázrak 🙂. Skôr treba pátrať po príčine, prečo došlo k potratom. Na SR som nepochodila....tak sme s manželom stavili na Prahu www.upmd.cz na reprodukčnú imunológiu a tam našli dôvod a nadstavili liečbu. Po nadstavení liečby som bola do pol roka tehu a malá slečna nám robí neskutočnú radosť 🙂

17vicky17
autor
30. mar 2015

tentokrat je to zial upt. podstupila som laserovu operaciu na korekciu oci pred 2mesiacmi a beriem kortikoidy, bez ktorych sa moje hojenie moze skomplikovat. Kedze ublizuju babatku, rozhodli sme sa pre zakrok radsej skor, hoci po prvotnej skusenosti to bolo tazke...

sjuzan77
30. mar 2015

@17vicky17 tak teraz si natrafila na spravnu osobu, nerob blbost a male si nechaj. Bola som v rovnakej situacii, otehotnela som 6 tyzdnov po laseri. Isla som s malou dusickou do centra, skontrolovali stav oci a povedali, ze sa nic nedeje, kvapky uz stihli zaucinkovat, vysadili mi ich a tehu pokracovalo. Mam po operacii uz 4 roky, zrak mam vyborny a mala je uplne zdrava.

matulkach
30. mar 2015

@17vicky17 a nedá sa len znížiť dávka tých liekov? Ja som užívala kortikoidy pred otehotnením a počas až do 4.mesiaca a malá je zdravučká... klop,klop

janickacrazy
30. mar 2015

@17vicky17 Ja takisto poznám ženu, ktorá brala silné lieky kvôli komplikovanej zlomenine a dieťatko sa jej narodilo zdravé a v poriadku. Neblázni, ked chceš dieťatko, tak si ho nechaj. A to tak dlho po operácii ešte berieš lieky? Je to nutné tak dlho?

17vicky17
autor
30. mar 2015

pri poslednej kontrole mi doktorka vyslovne zakazala lieky vysadzat, vraj nemam este zahojenu rohovku.

sjuzan77
30. mar 2015

@janickacrazy standartne sa beru po laseri 3 mesiace kortikoidy a rok po operacii sa pouzivaju ako doplnkova liecba zvlhcujuce kvapky, tie moze brat bez problemov. Ale ako som pisala vyssie, mne mohli kortikoidy vysadit uz 6 tyzdnov po operacii. Ak si autorka chce dieta nechat, nemusi mat ziadne obavy kvoli operacii.

sjuzan77
30. mar 2015

@17vicky17 kedy si mala poslednu kontrolu? Treba povedat, ze si tehotna a hned to budu posudzovat inak.

matulkach
30. mar 2015

@17vicky17 nie vysadiť, ale znížiť dávku... Nikto nemá právo brať nikomu život... Ak sa plod poškodí aj sám odíde... Len môj názor.

17vicky17
autor
30. mar 2015

ja viem, je to v rozpore so samou sebou... priatel sa o mna neskutocne boji, takze ma presviedca chvilu pockat. Mam 24 tak snad sa to neskor este podari...

matulkach
30. mar 2015

@17vicky17 a tak to bude vždy, muži sa boja o svoje ženy... Ale my ženy-matky musíme chrániť naše deti 🙂 a najmä ak sú malé a zraniteľné 😉 A v prvom rade myslieť pozitívne! Ak by sa plod nevyvíjal správne gynekológ na to upozorní alebo sa postará príroda.

sjuzan77
30. mar 2015

@17vicky17 pozri, tvoj stav nie je zivot ohrozujuci, takze bat sa nemusi. Vyznie to bezcitne, ale radsej by som podstupila riziko nedohojenia a reoperaciu, ako ist na upt. I ked ako vravim, ja som isla do centra 6 tyzdnov po laseri a ked som povedala o tehotenstve, bez problemov lieky vysadili a bez nasledkov, oci sa dohojili. Predstav si, ze by som vtedy isla na upt a potom by mi zistili to, co som pisala v prvom prispevku..
Skor mam pocit, ze nie ste s priatelom stotozneni byt rodicmi a podmienujete to takou banalitou, ako je tvoj pooperacny stav..

17vicky17
autor
30. mar 2015

ide o to, ze este nepreslo ani pol roka od predosleho zakroku, takze sa obaja velmi bojime . Ja dietatko chcem velmi, avsak partnerstvo je o tom, aby sa dvaja dohodli...

grelu
30. mar 2015

@17vicky17 si si ista, ze chces dieta?
Mne kortikoidy nasadili prave v tehotenstve....bola si sa spytat gynekologa, co si o tom mysli?

grelu
30. mar 2015

@17vicky17 ja som otehotnela 2m po kyrete....coho sa bojis?...tebe sa stat nemoze nic...jedine, co hrozi je, ze male sa neudrzi, ale 1/2 roka po zakroku je maternica ok. Ked ste babo nechceli, preco ste nepouzivali ochranu?...tvoj pqrtner je dost sebecky, ked splodi dieta a radsej ta posle na upt, akoby mal zobrat za to zodpovednost....to nie je strach o partnera....to je cisty egoizmus

evadek
30. mar 2015

@17vicky17 ja ak otehotniem budem musiet brat kortikoidy do 20 tt-minimalne...kortikoidy neskodia tak ako ine lieky..dokonca aj pomahaju
urcite by som neisla na potrat...

jjanulkaa3
30. mar 2015

@17vicky17 Zvlastne pises ako chcete dieta a ked sa podarilo tak sa ho idete zbavit...akoze nechapem ani sa nepokusis to prekonzultovat? To ani nevyzera ze chcete mat. A to ze nepreslo ani pol roka od zakroku to nevadi pokial nemas s tym komplikacie nirktore zeny otehotneju este v sestonedeli co ich maternice mala co robit celych 9mesiacov potom po mesiaci opat a donosili v pohode...aj ked je to individualne. Ake rozhodne ak naozaj chcete dieta prekonzultuj to s gynekologom urcite. Nerob unahlene nepremyslene rozhodnutia kedze si v 5 tt iba nedavno ste sa to dozvedeli.

jjanulkaa3
30. mar 2015

@grelu presne tak!

17vicky17
autor
30. mar 2015

ja viem, je to v rozpore so samou sebou... priatel sa o mna neskutocne boji, takze ma presviedca chvilu pockat. Mam 24 tak snad sa to neskor este podari...
@grelu ja viem, je to tazke bo on sa neciti pripraveny a nie je mi ziadnou oporou... ja som sa velmi potesila tomuto zazraku hoci to prislo necakane. Avsak dietatko nam skocilo do planov, zaplatili sme vela za letenky a vstupenky na festival. Ja len neviem, ci by som taky festival v 20tt zvladla...

jjanulkaa3
30. mar 2015

@17vicky17 ty kokos akoze nehnevaj sa kvoli festivalu sak vyprdla by som sa na neho a co ze ste zaplatili HALO uz ti neviem ako insk napisat tu ide o zivot dietatka...preco ste sa potom nechranili??? Ked ste mali ine plany. Tovsi rovno mohla napisat nazov temy IDEM NA POTRAT LEBO SOM SI KUPILA LISTKY NA FESTIVAL A V 20TT BY SOM TO NEZVLADLA...

grelu
30. mar 2015

@17vicky17 .....ty este nie si yrela na dieta....budes sa za seba velmi hanbit o 20 rokov. Dat si zobrat dieta, aby si mohla ist na festival????...to co je za dovod?...vies co je to dieta?...to nie je ta babika, ktoru si tlacila v kociku pred 15 rokmi. To nemozes len tak odhodit alebo vratit, lebo sa ti nepaci....alebo ju odlozit do kuta, lebo prave mas chut ist na festival.
Vy sa s partnerom nebojite o svoje zdravie ale o stratu pohodlia. Daj si prosim to teliesko aspon na 10 rokov

evadek
30. mar 2015

@17vicky17 aj ja chodim kazdy rok na jeden najvasi SR festival..a viem,ze keby otehu..idem aj s bruskom..ak by sa dalo..ak nie..festival zrusim...ale kazdy mame svoje priority...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre