Čakám na umelé prerušenie tehotenstva

annegustik
13. aug 2024

Ahojte, prosim neodcudzujte ma… som momentálne v nemocnici a čakám kým ma vezmú na zákrok. Mám zdravotné problémy zo srdcom som po operácíí katetrizácií srdca, ťažko sa mi dýcha nevládzem sama zo sebou, pravdepodobne mám astmu, čakám na pľúcné vyšetrenie. Beriem lieky od srdca ktoré škodia plodu. Bojím sa strašne čo ma čaka a ako to zvládnem sa stym vyrovnat.😞😞😞

sense
13. aug 2024

Tak buď sa s tým vyrovna sama alebo s pomocou odborníka...akú inú radu očakavas...

ysseba
13. aug 2024

@annegustik Ak si sa poradila s odborníkmi - gynekológom, kardiológom a pod. a nie je iná cesta, tak sa s tým budeš musieť zmieriť sama, alebo s pomocou odborníkov. A treba si zaobstarať nejakú ochranu...

pribinak
13. aug 2024

Hlavne si zaobstaraj nejakú formu antikoncepcie do budúcna, aby sa nezopakovala dnešná situácia

simsalabim
13. aug 2024

@annegustik ak si presvedcena, ze je to spravne rozhodnutie, tak to spravne rozhodnutie je. Nepochybuj o tom.

martul
13. aug 2024

@annegustik No som rada, že keď máš taká chorá na srdce, tak sa ti nič nestalo keď si sexovala, lebo teda mnohé z náš sú upachtené, srdce tlče ako o život a tlak je nemerateľný.

danyelia
13. aug 2024

Neviem, čo chceš poradiť, je to Tvoje rozhodnutie na celý život, ktoré sa nedá vrátiť späť...Hádam si sa radila s lekármi ohľadom Tvojho zdravotného stavu a vplyvu na dieťa. PS: Ja som mala v tehotenstve rakovinu v II. štádiu, porodila som, zvládli sme to, malá aj ja sme zdravé, doma som mala už 3 malé deti a nikdy som to neoľutovala...

hederamonstera
13. aug 2024

To chces ty alebo sa to musi kvoli liekom? Neverim ze nie je nieco mozne urobit s liekmi, ci?

123467
13. aug 2024

@danyelia ❤️

anjelicek26
13. aug 2024

Urcite to preber s odbornikom a poplac kolko treba. Beries lieky,ktoré poskodzuju plod. To malé by bolo choré a trapilo sa. Je to správne rozhodnutie. Boli, ale správne. Nikto zo žien na konovi ti to malé vychovavat nebude a stat je k mamičkam postihnutych deti úplne hrozny.. na všetko sú samé a to celý život.. a ty nie si zdravá...

lev26
13. aug 2024

@annegustik ja aj keby som neviem ake lieky brala nikdy by som toto nespravila… človek keď to ma si to neváži človek ktorý nemá ten by dal za to čokolvek na svete..

sisska96
13. aug 2024

Bude to v poriadku, netreba stresovať. Lepšie je potrat, ako postihnuté dieťa. Nabudúce sa chráň zodpovedne, a ak určite nechceš nikdy deti, tak choď na šterilizáciu

marhulka13
13. aug 2024

@simsalabim jediná normálna odpoveď.

@annegustik ty sa drz, lahke to nebude, ale zvladnes to.

alison11
13. aug 2024

@annegustik Je mi to ľúto,že máš tak ťažké rozhodnutie pred sebou.Ver,že si sa správne rozhodla,sama máš dosť zdravotné ťažkosti nieto sa starať ešte o postihnuté dieťatko.Prajem veľa síl a odpusť si sama sebe,astma súvisí zádušnosťou emócií niečo ako vnútorný plač.Nabudúce sa nejak chránte.Majte sa radi a tešte sa kvietkom,vtáčikom,bárs čomu dobronostiam okolo vás len tak sa zmiernite astmu,naučte sa povedať čo vás hnevá prípadne si napíšte na papier a aj to prečo a snažte sa tomu vyhýbať,aby ste boli v pohode na duši.

bambieblue
13. aug 2024

@annegustik Vyrovnáš sa s tým časom... Nič iné len čas zahojí všetky rany.Nič si nevyčítaj máš problémy so svojím zdravím a sama viem aké je náročné obdobie po operáciách a zvlášť ohľadom srdca musíš sa v prvom rade dať do poriadku ty tvoje zdravie. A ak by sú mala mať postihnuté dieťa to je už na celý život a vyčítala by si si že kôli tebe a to by si si vyčítala celý život. V prvom rade ty musíš byť zdravá a v poriadku,neviem si predstaviť aké by to bolo ak by si mala byť tehotná a vo tvojom stave tehotenstvo je záťaž pre telo a aj zdravá žena má čo robiť a nie to ešte v tvojom stave ... Nič si nevyčítaj urobila si dobre. Len teraz a najbližší rok si dávaj pozor chráňte sa aby sa to táto situácia nezopakovala a ty aby si nemusela zažiť to čo dnes. Chráňte sa , poraď sa s doktorom čo je najvhodnejšie pre teba v tvojom prípade. Samozrejme pre partnera prezervatív

vorkola
13. aug 2024

@annegustik Vobec ta neodsudzjujem,ale len ti doporucujem, dietatko si nechaj,Mozno po porode sa pozviechas aj ty,Kked zbadas to zive neviniatko ,co si nosila pod srdcom, tak praveze sa mozes uzdravit aj ty,vstupi do teba neskutocna Laska....a LASKA aj uzdravuje.,a naopak hnev ,stres vedie k chorobam... ten stres pocas abortu ma kazda,,,to je vedecky medecinsky dokazane,potvrdene,.Ak pojdes na UPT dalsia psychicka rana na tvoju dusu,,, alebo to nazvime svedomie,ktora sa uz nikdy nebude dat zvratit.(.teraz budu asi na mna padat bomby od zastankyn
potratov ),ale podvedomie nepusti.UPT,nie je z paty trn vybrat.ved to je zasah, zabitie noveho zivota.Co ak viac uz neotehotnies.,alebo sa ti pohorsi,.Neplasim ta,ale moje svedomie ,tak to citim, neboj ,tvoja choroba nie je az tak zavazna, Ja som tiez bola aj som este chora a cakala som 4 te.ale na potrat by som nesla , ani keby som mala ja zomriet.Ja sa s UPT nikdy nestotoznim,,,, je to dehonestujuce aj pre matku,,zit s psychickyma problemami.. vola sa to .postabortivne.A nedaju sa vyliecit,.lebo dietatko uz je zabite. Zelam pevne zdravie,obom vam ,lebo uz ste dvaja

beata_k
13. aug 2024

@vorkola Kriste pane zmaz to. Ozaj, ale ozaj si myslis, ze to je to, co chce citat? Si necitliva az to pravda nie je.

kris_tin257
13. aug 2024

@vorkola úplne zbytočný komentár, keďže má upt už za sebou, čítala si si vôbec jej príspevok?

sisska96
14. aug 2024

@vorkola ale prosím ťa. Ty budeš vychovávať choré dieťa? Ak nie, tak sa nestaraj!!

lucia147852
14. aug 2024

Ja som kardiak a mam astmu. Vynosila som dve deti. Takže prepáč budem hnusná ale pri sexe sa ti dýchať dalo? Pretože to je veľká záťaž ma srdce. Lieky sa môžu brat aj v teho, dajú sa kombinovať a meniť. Jeden dr ma tiež posielal v teho pomsly do hrobu a vuala som tu zíva aj ja aj deti. Takže skôr mi to príde u teba ako ospravedlnenie tvojho rozhodnutia ako naozaj medicínsky dôvod. A pre budúcnosť sa aspoň poriadne chran, keď už sex áno ale deti nie.

beata_k
14. aug 2024

@lucia147852 A uvedomujes si, ze jej mozno zlyhala ochrana? Ci ty si jej stala pri posteli, ze vies co sa stalo?

vorkola
14. aug 2024

@sisska96 Kludne, ale mala by som ciste svedomie, ze som nezavrazdila. A ano starala som sa o chore deti,,, ,,ked boli male.a jeden po uzare, mal dlho nasledky . .A ty kde mas istotu tu na tomto svete,ze budes vecne zdravá,a ak nie ,isla by si na eutanaziu ?a starat
sa,aby sa na SK nerobili vrazdy ,budem dokonca zivota.U teba je v poriadku, ked vlastna mater zabija svoje dieta ?vsak to je horsie ako zver.Zver je zver, a svoje mladatka si chrania.Len si pozri filmy zivosisny svet zvierat

vorkola
14. aug 2024

@beata_k Nie som necitliva,obhajujem pravdu.

maciatkolulu
14. aug 2024

@lev26 a vieš čo by som ja nikdy nenapisla???? Že nikdy nehovor nikdy. Možno si raz s plačom spomenies na to,čo si sem napísala 14.8. 2024....tak opatrne.

beata_k
14. aug 2024

@vorkola Ty NIC nevies. Co a ako sa stalo. Ty len ublizujes zranenej zene

sisska96
14. aug 2024

@vorkola Ale to vôbec nie je žiadna vražda...... 🙄 🙄 🙄 🙄

vorkola
14. aug 2024

@sisska96 A co to teda je,?,,pokial to nie je sponntannny potrat ?

simsalabim
14. aug 2024

@vorkola prepac, ale to vobec nie je pravda, ze si zvierata svoje mladatka chrania - resp. to neplati vzdy. A po druhe, je rozdiel par buniek a novorodenec. Pravo ukoncit nezelane tehotenstvo do urciteho tyzdna musi byt umoznene kazdej zene. Spolocnost sa moze pokusit urobit vsetko preto, aby umelych ukonceni tehotenstva bolo cim najmenej (ekonomicky, psychologicky, pravne, vzdelanim…), ale nikto by nemal nutit zenu dieta vynosit.

sisska96
14. aug 2024

@vorkola no je to legálne ukončenie tehotenstva. To je ešte iba plod, žiadne narodené decko

anjelicek26
14. aug 2024

@vorkola prosim ta ako mozes utrapenej zene nieco taketo pisat. Ona to nerobi naschval, ale preto, ze ju to moze zabit. Jej zdravotny stav to nedovoluje a aj lieky, ktore brala (uz brala!!) pravdepodobne poskodili plod, je uplne suma fuk, ci ich teraz vymeni alebo nie. Uz zdravej zene donosit babatko je co sa tyka fyzickeho zatazenia majstrovsky kusok, nie to takto chorej. Prosim rozmyslaj trochu, kym nieco napises, taketo "radsej umriem pocas tehotenstva alebo tehotna" napady su strasne hlupe a vlastne aj egoisticke...ona je niekoho dcera, sestra, manzelka, ludom na NEJ zalezi.. Deti moze mat, pestunske, adoptovane, moze sa venovat charite. Vlastne proste vzhladom na zdravotny stav dnes - nie. Si myslis, ze si to rozhodnutie nejako ulahcovala? Posledne, co potrebuje, su nejake vycitky cudzich ludi, ako zabija vlastne dieta...

bluka2
14. aug 2024

Tento debilny názor bohužiaľ musel prísť. Vždy sa tu nájde nejaký fundamentalista s rečami o vražde…
No nič, snáď to autorka ani nečíta. Veľa sily, všetko dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre