Zľaknutie a chytenie tváre. Bude mať bábo znamienko?

ada478
23. aug 2012

Ahojte strasne sa bojim , neviem ci je to len povera alebo fakt pravda
Som tehotna, zlakla som sa , chytila som celej pravej casti tvare lebo jedna osoba mi oznamila nahlu smrt cloveka ktoreho poznam ......stres som potlacila ale to chytenie za tvar vraj znamena ze babo bude mat tam flak , znamieko . Je to pravda , ci blbost ? Ach nech je to blbost !
DAkujem za VAs nazor !

luciferkax
23. aug 2012

😀 😀 😀 😀 ja nechápem, ako nmiekto môže niečomu takému to veriť! Jasné, že to je blbosť

lulu89
23. aug 2012

Osobne si myslim,ze je to blbost......moja sestra je velky bojko,zlakne sa aj vlastneho tiena a mam pekneho a zdraveho syna......
niekto si s teba len vystrelil 😀

alenka600
23. aug 2012

@ada478 A na zaklade coho by to tak akoze malo byt? Aky je co i len trosku realny podklad tejto info? No a teraz si odpovedz na to, ci je to blbost alebo pravda....

sissy27
23. aug 2012

@ada478 to nemyslíš vážne 😀 keby som chcela byť hnusná, tak ti napíšem ešte pár povier, ani by si nespala poriadne, ale inak odskúšané a nefungujú, preto sa to volá povera... mimochodom, a keby sa ti aj narodilo dieťa s fľakom, znamienkom, tak by si ho mala menej rada? 😉

jaruska8
23. aug 2012

Hm, keď má niekto hemanglióm (hádam správne napísané) alebo oheň na nohe, tak sa matka pri ľaku chytila nohy či čo?????? Blbosti, povery, stredovek. 😉

pectore
23. aug 2012

moja babka tvrdi ze sa zlakla mysi a dala si pritom ruky za chrbat a otec ma na chrbte skutocne velke materske znamienko.... ale myslim ze to je skor nahoda..... hlavne na to nemysli ...a neboj bude vsetko v poriadku.... nestresuj sa stym zbytocne... je to len povera...

dejka77
23. aug 2012

Nic v zlom, ale vacsiu blbost som este nepocula 😀 Mne raz jeden clovek povedal, ze ked si podopieram hlavu rukou tak budem tehotna...to by potom asi kazda zena na tomto svete iba rodila 😀 Verit takym veciam je iba strata casu.

dejka77
23. aug 2012

@pectore Mozno ho tam ma preto, lebo tomu tvoja babka verila.

ada478
autor
23. aug 2012

tak baby ja viem ze je to na 99percent blbost ale co ked nahodou ? Verim ze nie je to pravda ale ano nesmiem pocuvat asi babky .....
Ale viete ked ide o babatko je citliva tema pre mna ako pre kazdu z nas , tak sa radcsej pytam !

pectore
23. aug 2012

@dejka77 moze byt...preto vravim aby na to nemyslela...

ivett1
23. aug 2012

No, tak keby to bola pravda, tak by moja dcérka musela mať znamienko cez pol tváre, keď som sa chytila v ľaku za pravé líce, lebo nám rachlo v kúpeľni vodovodné potrubie a všade striekala voda a lietali kachličky po celej kúpeľni.... 😅

nanip
23. aug 2012

@ada478 Pocula som o tejto povera, ale mozes byt uplne kludna. Ked som boal tehotna, oznamili mi smrt strakej, tiez som sa zlakla, chytila sa oboma rukami tvare a mala ju ma krasnu, cistucku. 🙂 Odhliadnuc od toho, ze povery su fakt len povery, mas teraz aj realny dokaz. 😅

hadassah
23. aug 2012

@ada478 keďže je to babská povera, tak treba spraviť príslušné babské opatrenie: o pol noci za splnu 3x napľuť žabe medzi oči 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dejka77
23. aug 2012

@hadassah A kde by som tu zabu zohnala? A 3x sa trafit medzi oci? To nemyslis vazne, a este k tomu v noci... 😀 😀 😀

leishmania
23. aug 2012

podla mna ocikaj plienku a potri si nou tvar 😉 😀

alena16
23. aug 2012

@leishmania Áno, počula som že to zaberá 😀

ada478
autor
23. aug 2012

dakujem za odlahcenie .....

lenka_b
23. aug 2012

Ja na take sprostosti vobec neverim, nemala by si sa tym zaoberat. Ludia, co to vravia su crazy.... 😀

michaela80
23. aug 2012

@ada478 ked na to veris tak nezabudni dat potom cervenu snurku dietatku na rucicku, ci 3 x sa prezehnat ked babetko zyva ci nedovolit nikomu pozriet do kociara aby sa nestalo mu zoci a popripadne ho vzdy spluvat 😀 😀 😀 😀 😀 nad takymi vecami sa vzdy len pousmej a myslim si svoje.... a to sa mi casto stava lebo svokru mam povercivu poriadne... 😝

gaby21
23. aug 2012

@ada478 Ked som otehotnela s druhym synom, maly mal 15 mesiacov a vrtulu v zadku a kedze si stale doladoval chodzu, v kuse pada a to odvsadial, to som bola zlaknuta takmer nonstop, este aj v noci, lebo si zmyslel, ze postielka uz neni prenho, tak z nej pravidelne vyliezal, a nie vzdy dopadol na nohy. Podla tejto divnej povery by nase babatko bolo samy flak, no ale CUDUJ SA SVETE, je to najkrajsie babatko v okoli, nema ani len malicku bodku 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macamac
23. aug 2012

@hadassah 😀 😀 😀 😀 😀

a sleduj, odpovedala ti @dejka77 alias @ada478 ???

len tak mimochodom- v poslednej dobe sa tu množia dvojité nicky, lebo skalné koníkarky sa hanbia niečo napísať pod svojím starým nickom

ako - to je na čo dobré? 😕

dejka77
23. aug 2012

@macamac To si zle pochopila 🙂 Ja som jej proste musela napisat, lebo mi to prislo velmi vtipne co napisala hasassah. A pisala som zo svojho pohladu, co ja viem mozno ada478 by tu zabu zohnat vedela 🙂

eaka
23. aug 2012

@ada478 no...žiaľbohu, ale je to tak.. bude mať fľak v tvare ruky.. dúfam, že si nemala nalakované nechty.. ☹

anjelicek26
23. aug 2012

@hadassah - boze skoro mi cvrklo 😅 😅 😅

gabuci
23. aug 2012

@eaka ale ona sa len pekne pýtala,čo z nej robíte srandu...Niekto tomu verí,niekto nie.U nás zas sa hovorí,že ked ti padne na hlavu povedzme ovocie,alebo spadneš a kde budeš mať modrinu,tak tam môže byť materské znamienko.Ja moc tomu neverím,ani nad takým som hlavu nelámala,jediné,čo ma zaujalo,či dieťa moje je zdravé ked sa narodilo a nie to,či má znamienko,či nie.🙂

malinkaaninka
23. aug 2012

človek čo toto povie tehotnej žene nemôže mať hlavu v poriadku

bets
24. aug 2012

ja som ani netusila, kolko povier v dnesnej dobe este existuje. vsetky som sa doteraz dozvedela len vdaka MK 🙂
ja som bola tak ochudobnena pocas tehotenstva a ked deti boli male. nikto nic, aspon by som sa dobre zabavila. ale nieco ma neobislo. teta zvykla merat lyzickami, ani neviem presne co, asi ze niekto na niekoho vela pozeral a potom z toho bolela hlava, alebo bolo zle. bolo mi to dost jedno a zmysel som nehladala. az kym som tam neprisla so synom a ked plakaval, tak mu chcela pomoct. vtedy som tak dorazne vsetkym povedala, ze si nezelam, aby nad nim carovali, ze uz som ich to nevidela robit. neviem, ci s tym uplne prestali, alebo sa predo mnou uz skryvaju...
a pamatam si to este z detstva. az raz mi to nedalo a hovorim tete, ze nech to da mne, ze ja presne odmeram, ci tych lyziciek bolo po carovani naozaj viac. nikdy mi to nedala do ruky. uz ako dieta som v tom zmysel nenasla a tym, ze mi to nechcela dat odskusat, tak som to povazovala len za folklor.

huxy
24. aug 2012

akože naozaj?veríš na povery?ja nie.a ani som o takejto povere v živote nepočula.to akože keď som si od zľaknutia chytila v tehotenstve tvár,tak malá by mala mať fľak,znamienko?takže nefunguje,malá nemá nič 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre