Tehotenstvo a očkovanie proti covidu

megy1112
4. júl 2021

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtať ako to je s nami tehotnými...platí na nás nejaká výnimka? Som v 22tt a popravde dosť sa toho bojím aby som neohrozila drobca

surama
4. júl 2021

@megy1112 Tazko povedat. V 1. trimestri sa neodporuca ockovat, v 2. a 3. sa nazory lekarov lisia, niektori odporucaju, niektori nie. Skor povedia, ze "je to na tebe".

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
megy1112
autor
4. júl 2021

@surama
@lorin29 žienky a myslíte že nás tehotne môžu k tomu dotlacit ? Predsa len keď už sa bude blížiť deň "D" tak určite budú žiadať odo mňa negatívny covid test a neviem či budem mesiac pred pôrodom behať este každý týždeň na testovanie ktoré je vzdialené 50 km

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_a
4. júl 2021

@lorin29 fuha no kebyže sa nestihnete otestovať tak vás asi nechajú porodiť pred porodnicou..
Akože ja neviem neprehanate troška? Odomna na žiadnej poradni nepýtali test, ani keď som chodila kazdy týždeň do nemocnice pred pôrodom. A keď som tam prišla že rodím, tak ma otestovali

petamich
4. júl 2021

o tyzden rodim - v zivote odo mna nikto nepytal test, ked som sla do poradne alebo teraz uz do nemocnice, nemocnica si rodicku a sprievod testuje sama 🙂 nerobila by som z toho taku dramu, vobec nepochybujem o tom, ze to tak bude aj nadalej, kedze vyzaduju a vyzadovali cerstvy test, takze je nemyslitelne aby si kazde rano chodila na antigen, co ak nahodou porodis dnes 🤷‍♀️ Lengvarsky uz spominal, ze tehotne zeny budu mat vynimku a ak by aj nie - skutocne neverim tomu, ze by si nejaka nemocnica zobrala na vlastnu zodpovednost odmietnutie zdravotnej starostlivosti tehotnej zene, lebo nie je ockovana, otestuju ta a vybavene

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
4. júl 2021

@lorin29 to co je za hlupost. kazdy tyzden sa davat testovat.naco? ja tehotna som, moj gynekolog neschvaluje ockovanie v tehotenstve, ani v CAR mi ho neodporucali. ani som o nom vobec neuvazovala. vynimky tehotne maju.ved to aj na tlacovke vraveli. len este nie je k dispozicii ziadne oficialne tlacivo, ktore lekar potvrdi

petamich
4. júl 2021

@matkahelka tiez pozeram co sa to tu pise - v zivote odo mna nikto nechcel test ani lekar ani porodnica aktualne a pred porodom si testuju sami 🙂 zrovna v tej nemocnici prist so 7 dni starym antigenom, je na dve veci...

matkahelka
4. júl 2021

@petamich presne ako pises. moja znama rodila predvcerom, robili jej cerstvy test a vravela, ze citala oznam na ordinacii, ze ho budu robit bez rozdielu, ci je rodicka ocko ci neocko. aj teraz pred akoukolvek operaciou aj po 2 davkach vakciny musi mat kazdy pcr

megy1112
autor
4. júl 2021

Tak práveže odo mňa pýtajú testy stále ked idem na poradňu bez toho ma ani do arealu nepustia 🤷‍♀️ ale tak asi všade to funguje inak

katulienkax
4. júl 2021

@ayanamirei to je somarina na ntu jasne ze sa spike z vakciny moze dostat do obehu a vo svale akoze nie si ziadne vlasocnice krvne a pod, ved aj na kremoch byva pisane neodporuca sa tehotnym a tie sa davaju len lokalne tak mi vysvetli preco kremy vadia a vakcina nie !!!

surama
4. júl 2021

@megy1112 Neboj nic, ked budes rodit, tak si ta sama nemocnica otestuje. Ja si neviem predstavit, ze by ma odmietli. Ved my nevieme,kedy to na nas pride a si predstav,ze to na nas pride v noci...no kde sa pojdeme v noci testovat :D len v nemocnici

surama
4. júl 2021

@ayanamirei Robila sa studia na 827 zenach, ktore boli ockovane v tehotenstve a 12% z nich po ockovani potratilo. Lenze bolo to vyhodnotene ako nie vysoke percento, preto bolo povedane, ze je to safe. Avsak tie, co potratili boli takmer vsetky (82%) v 1. trimestri. Takze zrejme to ucinok na plod bude mat, aj ked asi nie pocas celeho tehotenstva rovnaky. To sa uz dalej nezistovalo.

kkovacovak
4. júl 2021

@megy1112 ak by odo mňa dr pýtala test tak si nájdem iného. Máš nárok na zdravotnú starostlivosť a nikto ťa do ničoho nemôže nútiť. Ošetriť ťa musia a ak nechcú rieš to so zdravotnou poisťovňou. Porodiť ťa tiež nemôžu nechať na chodníku. Moja dr je súkromníčka, je zásadne proti očkovaniu a v ordinácii mi vždy povie nech si damto rúško ihneď dole že sa mi musí ako tehotnej zle dýchať. Ja by som tam asi narobila strašný bordel

megy1112
autor
4. júl 2021

@kkovacovak tak aj o to (zmenu dr.) Som sa pokúšala ale vzhľadom ze u nas sú "len" 2 ta moja a ešte jedna a ta druha ma plno tak ma nechce vziat

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ab727
4. júl 2021

@megy1112 ak sa bojíš veľmi jednoduché neočkuj sa🙂

selu11
4. júl 2021

@ayanamirei Ale ak by to naozaj tak bolo, nebol by názor na očkovanie tehotných u gynekológov jednotný? Ako píše @katulienkax nemôžu sa ani niektoré krémy. Ja som počas tehotenstva kupovala kvapky do nosa a lekárnička mi ich nechcela ani predať. Že by obyčajné kvapky boli väčšie riziko ako vakcína? 🤔
@surama úplne súhlasím. Ak sa robia štúdie, bolo by dobré aby ich výsledky uvádzali pravdivo. Zavádzaní sme myslím až moc.

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
4. júl 2021

@petamich Prosím ťa, aj sa niekde píše o výnimke pre tehotné, resp. Vieš viac info že čo to znamená "výnimka"?

ab727
4. júl 2021

@megy1112 pokiaľ viem tak tehotným sa donedávna ešte očkovanie ani neodporúčalo a zrazu je to pre nich to najlepšie,lebo sú vysoko rizikové...ja som rodila necelé 2 mesiace dozadu,žiadne testy odomňa nikto nikdy a nikde nepýtal...v nemocnici bol najprv antigén a na druhý deň PCR (a to boli ešte dosť obmedzenia,lebo bola druhá vlna)...nakoľko mám problémy s krvou a akosi sa názory lekárov dosť rozchádzajú nedala by som sa ako tehotná a ani teraz pichať nejakou vakcínou,ako si môže byť človek istý keď každý lekár káže inú vakcínu???

jazula
4. júl 2021

@megy1112 Aj mňa aj partnera testovali priamo v pôrodnici, mňa pred príjmom (nečakane som tam skončila týždeň pred pôrodom), partnera otestovali predtým, ako ho pustili na pôrodnú sálu. Rodila som v máji.

abbey1
4. júl 2021

@megy1112 Nikoho nemôžu dotlačiť. Nechceš, nezaockujes sa.

matkahelka
4. júl 2021

@megy1112 teraz pozeram, ze si z KE. ja tiez. to ma teda neskutocne zaujima, ktory lekar od teba stale pyta test

777januska777
4. júl 2021

@surama vieš ze 30% tehotenstiev skonci v prvom trimestri? To ze urobili štúdiu medzi náhodne vybranými zenami a bola to vzorka len pár žien, ešte nič nedokazuje.

petamich
4. júl 2021

@ajka0207 hovorili to v tej tlacovke o novych pravidlach vramci cestovania atd. ze tehotne zeny a chronicki pacienti budu mat vynimku a ze sa s tym vo vyhlaske rata aj ked teda on odporuca ockovanie aj im (nieco v tom zmysle) ale ta nova vyhlaska tusim este nevysla aspon som ju zatial nikde nenasla 🤷‍♀️

megy1112
autor
4. júl 2021

@matkahelka mam tam síce KE ale to neznamená ze som Košičanka 🙂 nikde si nevešam svoju adresu, bývam 50 km od Košíc 🙂

matkahelka
4. júl 2021

@megy1112 to je v poriadku. ale hadam nam mozes prezradit meno toho doktora, ktory sa snazi byt papezskejsi ako sam papez

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre