Strihanie vlasov v tehotenstve

6. apr 2022

Dobry den. Prosim aky mate na to nazor vy. Z kazdej strany pocuvam ze vlasy si dat ostrihat az po porode. No ja o chvilu rodim a nechcem tam ist ako s leviou hrivou. Vdaka. Stalo by sa nieco kebyze sa dam ostrihat?

domka222
6. apr 2022

Áno stalo, bola by si ostrihaná a rodila by si s ľahšou hlavou 🤭😉

a_alexandra_a
6. apr 2022

🙈 ja viem, že každá chce byť opatrná, ale naozaj nie je na škodu používať zdravý sedliacky rozum pri niektorých veciach 🙂

pinkgirl
6. apr 2022

Ahoj, to strihanie po pôrode má skôr súvis s bežným vypadávaním vlasov následkom pôrodu kedy sa telo musí vysporiadať s hormonálnou "búrkou". Takže sa odporúča v čase veľkého vypadávania vlasov vlasy vtedy skrátiť.
Ak sa chceš dať do pôrodu ostrihať, aby si mala pekný strih a cítila sa dobre, tak kľudne to toho.

sili82
6. apr 2022

To fakt? Logicky sa zamysli nad tým, čo sa ti asi môže stať.

autor
6. apr 2022

@sili82 nie mne ale babatku o to mi ide.

stastna17
6. apr 2022

to nemyslis vazne vsak?

stanulienkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandyan
6. apr 2022

Nestane sa babatku nic,trosku uvazuj... to je take iste ako keby si sa pytala ci si mozes ostrihat nechty. Tie si hadam strihas😀

julie19
6. apr 2022

Mňa fakt seriózne zaujíma že čo akože by sa malo bábätku stať??🤔 nechápem, prosím vysvetliteľné to niekto … to je nejaká povedacka alebo niečo take?

1angelika
6. apr 2022

absolútne nič sa mu nemôže stať. Keď máš potrebu sa ostrihať tak to urob.

majive
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada0902
6. apr 2022

To počujem 1x toto úplne som šokovaná ja som sa normálne dala ostrihat mesiac pred pôrodom aj som bola počas tehu 2x na melíri aký to má súvis s babetkom ze sa ostrihas však to sú vlasy keby dáš ze sa chceš dat tetovat tak pochopím lebo to ide do tela ale vlasy? 😳

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastna17
6. apr 2022

Viete odkial to prameni? V minulosti bolo vela umrti deti a matiek bez dôvodu, nevedelo sa, preco zomreli, neboli ultrazvuky atd.
Zena umyvala okna - dieta sa narodilo nahodou so zatocenou pupocnou snurou okolo krku, uz je z toho povera, neumyvajte okna .
Zena sa ostrihala - narodilo sa dieta postihnute , nestrihatje sa v tehotenstve.
a tak dalej...
ja som myslela ze v 21. storoci ked su ultrazvuky tymto povedzme si pravdu vymyslom davno odzvonilo.
a ak tomu fakt niekto veri, taky clovek neviem ako bude vychovavat dieta.

mamina0078
6. apr 2022

Strihala som sa už 2x odkedy som tehotná o týždeň to bude 3x a do pôrodu určite ešte raz pôjdem keďže chodím na konceky pravidelne čakám dvojičky a obe sú zdravé 🤣 naozaj neviem v com by to malo ublížiť plodu to potom aj holenie "ublizuje"? 🤣

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
6. apr 2022

@mamina0078 ejejejej, to si nemala robit. 3x sa strihat??😲😲😳😳 Teraz sa musis poliat polnocnym mocom 40 rocnej panny.😁🤣🤣

biankaaaa
6. apr 2022

Tak toto...🤦🏻‍♀️

oldcountryroses
6. apr 2022

@a_alexandra_a ver ze zdravý sedliacky rozum sa pri otázkach tohto typu nezapne. "som tehotná, stane sa niečo ak zjem mamuta, pozriem do očí blche, odtrhnem púpavy..." 🤦‍♀️

diamond007
6. apr 2022

Je to jedno. Ostrihaj sa kedy chces

zuzana9393
6. apr 2022

Booze to ozaj? 😄🤦‍♀️ ved v podstate tehotna by teda nemala robit ozaj nic.

zuzana9393
6. apr 2022

A potom sa cudujme aku srandu si kazdy robi z modreho konika 🤦‍♀️😅

erickatt
6. apr 2022

Dcerka je tehotná a uz som ju 3 x strihala

nykkushka
6. apr 2022

Vidím to na ďalšiu adeptku @modrykomik 🤦🏼‍♀️😂💇‍♀️ #donttouchmyhair 😂😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastna17
6. apr 2022

@nykkushka modrykomik uz tu nie je a ma to uz poslane 😀 teraz ale nebude pridavat prispevky ide nieco menit tak sa na chvilu odmlci.

kkovacovak
6. apr 2022

Vraj ani cikať by si nemala chodiť lebo by si to dieťa mohla vycikať z tela...a čo potom 🤷‍♀️

alexka89
6. apr 2022

🤦😁😱

alexka89
6. apr 2022

Ešte pochopím ak by si sa opýtala že keď sa ostatným s zafarbis nalakujes nechty odlakujes poprípade ak máš nejaké vírusové vycnelky(bradavice herpes)a dáš si nejakú chemickú látku na odstránenie....ale položiť tému za ostrihanie vlasov či hrôzy dieťaťu niečo tak to je teda gól....a si si už doma na PN a nudíš sa čo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre