Som v 6. týždni a vypila som dva poháre vína

dani345
4. okt 2016

Ahojtee babenky chcela by som sa poradit som 6 tyzdni tehotenstva a minuly tyzden som bola na svadbe a vypila som pripitok taky sladky a dva pohare bieleho vína a jeden štamprlik vobec som nevedela ze som tehotna dozvedela som sa to teras pred par dnami a ked som bola na svadbe som bola 4 alebo 5 tyždni tehotenstva neuskodi to niako babetku vbrusku????Ale ked som prisla zo svadby bolo 02:45 tak niako, tak som si len tak fukla do stroja na meranie alkoholu a mala som 0,00

anjelicek26
4. okt 2016

@dani345 ty doma fukas do stroja???? Kazdopadne NIE, babatko este nebolo napojene na tvoj krvny obeh, zivi ho zltkovy vak, nemalo sa mu co stat. Teraz uz nepi a uzivaj si tehotenstvo.

moni244
4. okt 2016

Zaujimave, fukat do stroja po prichode domov, nie, nemalo by to uskodit, pen teraz uz nepi

dominika6
4. okt 2016

@dani345 to aký máš doma stroj čo do neho fúkaš hned po príchode domov o 2:45,po požití niekolkých pohárov,a ukáže že 0.00 ? bankomat?
nie neuškodí to bábetku a nieže sa budeš pýtať,či ti zaškodil aj vyprážaný rezeň čo si zjedla 🙂
nestresuj..

dani345
autor
4. okt 2016

Anooo mame stroj na fukanie alk. A akurat aj muz ked prisiel si fukol lebo chcel vedit ci do rana vystriezvie tak som si fukla aj Ja hned ako sme teda dorazily domou ......dakujem babky za otpovede ste ma aspon trosicka ukludneli 🙂) a to je samozmrejme ze us ani glg nicoho, od kedy sme sa dozvedeli ze čakame babo

evittam
4. okt 2016

@dani345 Určite sa mu nič nestalo. Neboj sa. Niektoré ženy prídu aj oveľa neskôr na to, že sú tehotné a tiež majú podobný zážitok. Ja som si napríklad dala pohár šampusu aj 3 týždne pred pôrodom- na Silvestra - a nič sa nestalo. Cez leto normálne pohár piva.... 😉

heregova
4. okt 2016

@dani345 neboj sa,urcite sa nic nestalo,drz sa

michala.s
4. okt 2016

Dieta este s tebou nie je spojene placentou, aktualne je vyzivovane inou formou. Placenta sa tvori 7-8tt a od tej doby uz vsetko co ty vypijes ci zjes prechadza aj do tvojho dietatka.
Hlavne nevyvolavaj paniku a zbytocne sa nestresuj. Su ovela horsie veci ako poharik vinka

dani345
autor
4. okt 2016

@michala.s no len ja som mala akl.pripitok taky sladky a Dva pohare Vína bieleho a jeden štamprlik .....ale aj tak dakujem za otpoved us mi opada trosicka ten strach lebo velmi sa tesime na malucke a chcem aby bolo poriadku a ja budem pre to robit us aj nemozne 🙂)

smile31
4. okt 2016

@dani345 neboj sa urcite nie 🙂 ja som bola tehotná, tiež som o tom nevedela a boli sme s babami na babskej jazde kde sme do seba liali fernet... vypila som par poharikov + do toho mi rontgenovali koleno a maly je zdravy ako buk... tiez sm nevedela ze som tehotna este som si robila aj tehotensky test lebo mi mrcha meskala 2 dni ale mne vacsinou meskavala do 5 dni ale hovorim si, ze ved pre istotu ... od vtedy neverim tehotenskym testom :D... ale malemu nic nie je 🙂

mikema
4. okt 2016

@dani345 toto neuškodí ale i keď mnohé ženy tvrdia ze si dajú pohárik aj cez tehu a pohoda, tak to prosím nerob. Nie je to pohoda a je to len o šťastí, že sa babu nič nestalo. Je to nezodpovedné. Tých pár mesiacov bez alkoholu sa snáď da vydržať.

egiginka
4. okt 2016

@dani345 , nie to nevadi, plod sa vie v prvych dnoch velmi rychlo regenerovat a jednoducho priroda mudra to zariadila, ze naruseny plod sa potrati sam a schopny sa zregeneruje a inak si nevypila toho niak, vela vina deci dve sa odporuca aj v tehu, obzvlastt cervene na krvinky, alebo aj pivo, dokonc mne jeden primar odporucil, ze aj za kalisok tvrdeho, ze to je len prospesne, ( no na toto som fakt nemala odvahu), ale teda urcite bud absolutne pokojna🙂

evittam
4. okt 2016

@mikema Ty ju zbytočne nestraš - nejde o to, že či si dáš alebo nie nejaký alkohol. Ak si dáš počas tehu nejaký pohár vína, piva alebo šampusu tak sa dieťaťu nič nestane. Sú oveľa horšie veci na svete.....
@dani345 Nie si chorá si "len" tehotná - užívaj si to a prestaň sa stresovať ničím - pokiaľ si zdravá tehotná žena tak rob to čo si robila doteraz - ako aj ja - jedla som čo som jedla aj pred tehu, robila som tiež to isté (samozrejme vo vyššom štádiu tehu v rámci možností),.... 😉

moni244
4. okt 2016

Tak si v 6 alebo v 2 tyzdni?

dani345
autor
4. okt 2016

@moni244 ano som 6 Tyždni tehotenstva 🙂 ...a neviem ci sa mi na profile stal preklep ale mala som to nastavene dobre asi som nieco poštikala preto mi to vyhodelo hentak ale us to mam pekne opravene 🙂 a dakujem za upozornenie ;)

moni244
4. okt 2016

@dani345 a preco si v tolkych terminovych skupinach? Ty sa asi casto preklikavas, vsak?

jedina30
4. okt 2016

neboj,nic babetku nebude.. 😉 ..ani ja som nevedela o mojom tehotenstve a s kamoskou sme vypili pol flase Finlandie vodky..oslavovali sme jej narodeniny..bola som uplne hotova a vycitala som si to.. 😵 mam zdravého a krasneho syna,plneho energie-futbalistu... 😀 😀

mikema
4. okt 2016

@evittam áno starším, alebo lepšie povedané varujem lebo i keď máme už 21. Storočie, este stale berú ľudia alkohol na ľahkú váhu. A co je ešte horšie, tehotné ho berú na ľahkú váhu. Tak isto ako fajčenie a TO JE ZLÉ!

sardinka336
4. okt 2016

@dani345 ten stroj na fukanie tomu sa hovori ,,dreger,, 😀 😀 😀 a ten sladky pripitok čo si vypila bolo podla mna ,,činžáno,,.

evittam
5. okt 2016

@mikema Ja nič neberiem na ľahkú váhu - to si veľmi zle pochopila môj príspevok. Ale nevadí.

momoqui
5. okt 2016

@dominika6 😂😂 sa smejem, bankomat ... Ale jedine. Mna napadlo nieco taketo

jedina30
5. okt 2016

a mimochodom ked som bola tehotna s dcérou,tak som s mojim muzickom chodila na gastanove pyre so slahackou a niekedy na malého HEINEKENA..(0,33 ML).. 😵 .vravela som to aj môjmu gynekologovi a -vraj sem-tam male pivo je o.k...takze v malom mnozstve svoje nenarodenne dieta neohrozite.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre