Pohár vína v 11. týždni

14. nov 2020

Ja neviem co ma to napadlo ale mali sme oslavu a môjho muža nevedia ešte kamoši, že som tehotná a včera sa u nás pilo a dievčatá pili víno a som si dala aj ja, že a ved aj iba nalejem a odpijem 2x a vylejem no ale ja ani neviem ako debaty, srandy a ja od smädu vypila som také ružové víno pohár, och a dnes ráno som sa zobudila hlava ma boli, no cítim sa jak po tvrdej pálenke... Ja som si len tak naliala aby sa nepýtali prečo nepijem... Ale vázne ja som vypila ten pohár a teraz sa bojím.... Od septembra nič ani som nepachla po alkohole... A dúfam, že ťa hlava ma bolí pre niečo iné

ivkazba
14. nov 2020

Z jedného pohára sa ti nič nestane, neboj. A maj trochu sebavedomia, proste ak nechceš piť, tak poviem, že nechcem a hotovo, neriešim čo si kto bude myslieť.

evkamotka
14. nov 2020

Ja som vypila 0.5 dcl (stamprlik) 52ky palenky a na druhy den rano som si robila test, bola som tehotna. Synovi nic nie je

zuzanka.zuzu
14. nov 2020

dúfam, že ti chutil, najmä ak si už vedela, že si tehotná 👎 asi sa nič nestane, ale stálo to za to sa teraz stresovať?

erika2789
14. nov 2020

Určite sa s babom nič nestane ale už takto neriskuj a vyvaruj sa alkoholu....

simona92101
14. nov 2020

Preboha z jedneho poharu vina sa urcite nic nestane,nie je to flasa tvrdeho alkoholu..

sara07
14. nov 2020

z jednoho pohára sa ti fakt nič nestane ani bábu, tam tie poškodena vznikaju ked piješ pravidelne celé tehotenstvo alebo sa spiješ do nemoty čo si sa nie

lucilaines
14. nov 2020

Ked si taky pohar das este aj trikrat do konca tehotenstva, nestane sa nikomu nic.

sara07
14. nov 2020

ešte by ma skutočne zaujímalo bez vyryvania, len som zvedavá ako si prišla na to že to môže poškodit plod

ayanamirei
14. nov 2020

@sara07 https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticle... DIeta v brusku je prilis male a nedokaze odburavat alkohol tak ako dospely clovek, preto ho aj omnoho viac poskodzuje aj male mnozstvo.

A k autorke- "ja ani neviem ako debaty, srandy a ja od smädu.." to uz je v celku blbe, ze necitis, ze pijes alkohol 🙄

sara07
14. nov 2020

@ayanamirei ale ano ale bavíme sa o jednom poháriku vína , nie rum, alebo konak alebo tvrdé a nie o pravidelnom pití
aj ked ako tiež nechápem že vie a dá si ho pre ten dôvod čo tam uviedla, totálne nezrelost doslova ,chyba jej asertivita a tiež syndrom musim zapadnut do stáda

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
14. nov 2020

Mne to pride zvlastne, cela otazka, my sme tiez mali oslavu, ja uz som bola vo vyssom tyzdni, takze to vsetci vedeli, ale svagrina bola v prvom trimestri, este nikomu nepovedali. Doniesli vino, aj som kupila este jednu flasu, viem, ake vino zvykne pit a ked si nedala, len cistu vodu, vobec mi to neprislo cudne, som si hovorila, ze asi len nema chut. Ale u nas teda pitie nie je "povinna jazda", ani sa nasilu nenuka, nikto sa nikdy tomuto necuduje. Tak to je asi ine. Ak to bol naozaj jeden pohar, tak sa nestresuj zbytocne. To asi prezije babo bez ujmy,...teraz ku koncu niekedy odchlipnem muzovi z piva pre chut, tak glg, dva,...Len sa zamyslam, ci naozaj to bol jeden maly pohar...🙄

kittykat22
14. nov 2020

Vela mamiciek pije aj cele tehotenstvo a detom nic nie je. Z jedneho pohara ti urcite nebude.

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
14. nov 2020

@ayanamirei zase myslím že to hrotíš moc
pokial viem že som tehotna tak ani radler bez debaty lebo aj tam je malé % alkoholu
ale ked nevieš že si tehotná tak čo , ja som to vedala až v 10-14 týždni, proste ja som nemala žiadne známky tehotensta a teda to posledné je najšikovnejšie a ano mala som konak asi tri pohare na troch pokecoch

kittykat22
14. nov 2020

@ayanamirei moja mama je alkoholicka a pila cele tehotnstvo, a tak isto pila aj pri sestre a mame jedna aj druha nadpriemerne IQ - aj podla testov. Ona je "hladinkarka" pije denne, obcas chodila von a pila prvu ligu. Vsetky jej kamaratky idu v tomto duchu - vsetky maju zdrave deti. Ja a sestra ame talent na matematiku a fyziku - po mame a ja este nemam problem s jazykmi - mam anglictinu na C1 a teraz robim francuzstinu na B1 idem na B2, tiez budem mat C1. Sestra sa uci na same jednotky - nesla na gympel pretoze mama nechce platit vysku. Tak isla na obchodnu - zobrali ju na zaklade vysvedcenia, ani nerobila prijimacky. Ja som sa v tom prostredi pohybovala ako dieta, tak viem, ze jeden pohar vina nic nerobi. Prekvapivo mama & spol. su velmi inteligentne zenske - len piju 🤷‍♀️ Moja mama dodnes pocita rovnice, pamata si chemicke vzorce a celkovo je mentalne fit 🤷‍♀️ Pila - to ano, ale nikdy hlupa nebola.

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
14. nov 2020

@ayanamirei však ano ked som vedela že som tehotna ani glg ani len radler ale ked nevieš tak čo hodíš si to potom

kittykat22
14. nov 2020

@ayanamirei myslim si ze, to nie je statisticka odchylka. Ludia s nadpriemernym IQ maju casto problemy s pitim alebo drogami. Ale zavislost na alkohole je choroba - clovek nepije lebo chce, ale preto ze si nevie pomoct, ze sa nenapije. Taka ich veta je "mam chut" alebo "mam slinu", to je pocit, ktory clovek ktory nepije ani nepozna. V nemecku uz liecia najtazsie formy alkoholikov operacne. Zistili , ze ked porusia urciu cast mozgu tak clovek prestane mat chut. Zvlastne ... to boli ludia ktori boli na hranici aby sa upili k smrti. Po tej operacii su v pohode.

kittykat22
14. nov 2020

@ayanamirei v tom piti mas pravdu 🙂 Alkohol by sa nemal pit vobec. Ani v malych mnozstvach. Ale ked sa stane, tak to fatalne nasledky mat nebude.

maximilie
14. nov 2020

@kittykat22 si si istá, že tym deťom nič nie je??? Myslím, ze
nadlahcovanie pitia alkoholu v tehotenstve je podľa mňa vrchol nezodpovednosti.
Za mňa ani hlt!

maximilie
14. nov 2020

A hlavne v začiatkoch, keď sa vyvíjajú najdôležitejšie orgány

kiki68
14. nov 2020

Ale nic sa nestane, vela zien sa niecoho napije takto na zaciatku

adkamladka
14. nov 2020

Vypit pohar vina za cely vecer so zajedanim jedla by nebol az taky velky problem, mozes si urobit aj nenapadne zmiesane s vodou 1:1, aby sa navsteva nevypytovala... Tetaz uz skoda plakat nad rozliatym mliekom...Nestresuj z toho uz viac, ten stres ublizi babatku viac ako ten pohar vina a viac uz urcite nepi alkohol ani pocas tehotenstva ani pocas kojenia

kittykat22
14. nov 2020

@maximilie na 100%. Pretoze som jedno z tych deti - a som si ista ze mi nic nie je, ani sestre. A ani tomu zvysku. Uz sme uz vsetci dospeli. Teda okrem sestry ktoru mala mama v 45 rokoch a dnes ma len 16 rokov. Je uplne v pohode. Co nebolo v poriadku bola nezodpovedna vychova zo strany matky, blba povaha matiek alkoholiciek ktora bola spojena s pitim, ale to vsetko v rovine socialnej. Zdravotne/mentalne sme uplne ok. Samozrejme alkohol sa v tehotenstve pit nema - o tom ziadna. Deti ktore maju problemy po narodeni su deti narkomaniek - nie alkoholiciek.

kittykat22
14. nov 2020

@maximilie a len aby sme si ujasnili, ja nezlahcujem pitie. Ale vyvraciam mytus, ze pohar vina moze ublizit dietatu - co urcite neublizi. Alebo ze deti alkoholiciek su chore, hlupe alebo mentalne postihnute - pretoze to nie je pravda. Pit sa v tehotenstve nema. Co sa v tehotenstve nesmie, a ma dopad na novorodenca su drogy. Pretoze deti drogovo zavislych mamiciek mavaju po narodeni abstinencne priznaky a musia byt medikovane.

mimkao
14. nov 2020

Ja som si dala 2.5dl šampanského, ale bola som už v 30tt, samozrejme sa nič nestalo, ale malý potom spal a necítila som pohyby a začala som veľmi stresovať. Tak som si vtedy povedala, že už nikdy, dokiaľ neporodím a nedokojim.

Ale raz som z červeného vína na začiatku tehotenstva potratila. Nevedela som, že som tehotná. Bolo teda ale červené a vypila som ho viac, ako jeden pohár.

maximilie
14. nov 2020

@kittykat22 supeeeeer správa pre všetky tehotné!!!!
@kittykat22 je v poriadku, môže sa piť v tehotenstve vo veľkom. Dokonca budú mať vaše deti vyššie IQ 👏👏👏
🤣🤣🤣

maximilie
14. nov 2020

@kittykat22 tak moja známa nevedela že je tehotná a vypila. A vieš aké zdravé mala dieťa?!?! Dožilo sa 1 mesiac a lekári potvrdili že vadu, ktoru mala.malicka Hanka, mohlo spôsobiť pitie v prvom trimestri. Podotýkam, vypila 2x . 1x na svoje narodky a druhý krát punč na vianočnom trhu!!!!
Takže prosím ťa nepredstavuj tu seba a sestru ako dôkaz že pitie nemôže uskodit!!!! Som sa vytocila....nemať v rodine taký prípad tak sa ani nezapajam do tejto ddbaty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre