Postava po pôrode

fallenkaa
4. mar 2022

Ahojte ženy, ako vyzerala vaša postava cca do mesiaca po pôrode?
Ja som ako teenagerka schudla niekoľko desiatok kg a teraz , keď som tehotna, mám z nadváhy doslova strach.

1angelika
4. mar 2022

Je to individuálne, niekto ide z pôrodnice v nohaviciach spred tehotenstva, niekto musí rok pomalými krôčikmi chudnúť. Ja som ten druhý prípad 🙂 ale dala som to..a ty sa zariadiš tiež podľa toho ako na tom budeš. Netráp sa vopred. 😘

simonka15513
4. mar 2022

@fallenkaa po roku mám ešte +15kg 😁

mamamasama
4. mar 2022

Pribrala som 15, schudla 25. Po mesiaci som bola ešte mľandravá a mäkká, ale do pol roka môžeš vyzerať lepšie ako predtým.

sandrahi
4. mar 2022

ono je to tazko povedat a neda sa to ani vobec predvidat, kolko ktora zienka priberie a kolko nasledne aj schudne. no patri to proste k domu

diewcatqoo
4. mar 2022

Cca mesiac po porode som mala navyse asi take 3kg. Do troch mesiacov som bola na povodnej vahe bez cvicenia a upravy stravy.

panda21
4. mar 2022

Tak prvé 2 mesiace bola váha posledné čo ma trápilo. Ale teda rok po pôrode som mala lepšiu postavu ako pred tehotenstvom 🤷‍♀️

petamich
4. mar 2022

tazko hypoteticka otazka - niekto priberie 7-8kg a vsetky ostanu v porodnici, ja som pribrala podstatne viac a podstatne viac na mne ostalo 🙂 mesiac po porode som si ako tak vedela sadnut 🤪 takze vaha a postava bolo to posledne co ma trapilo a este nezabudajme, ze inak sa chudne 20-tnicke, inak 30- a 40-tnicke

lucia7933
4. mar 2022

@diewcatqoo a pred tehu si cvicila? ked tak rychlo si bola na povodnej vahe?

leona45
4. mar 2022

@fallenkaa je to individuálne. Ako sa aj vy k tomu podtavite,ako sa budete stravovat... Ja som este pribrala. Ale nic proti kg som nerobila.

evica17
4. mar 2022

@fallenkaa pri prvom som pribrala 23 kg a ostalo cca 15 kg a tazsie to slo dole. Pri druhom som zas pribrala 23 kg priblizne a dole to bolo rychlo, ostalo len 3 kg, co asi voda bola alebo co. Ale posravu mam inaksiu ako predtym, ale neriesim.to, zacnem az ked budu deti trosku zohrate, zarial.som.rada ak.pirobim co to a pospim

enoula
4. mar 2022

Netráp sa vahou, je to strasne individuálne. mesiac je velmi kratka doba. V tom case bude v tele ešte hormonalny výbuch, fyzicky ešte tiez mnohe kadeco boli. Aj šestonedelie ma asi svoj nazov z nejakého dovodu. Sustred sa radsej potom na kvalitnu stravu, spanok ak sa bude dat a pohyb urcite budes mat na prechadzkach a vaha pôjde dole pomaly 🙂

surama
4. mar 2022

@fallenkaa Ja som pribrala 8kil a v nemocnici nechala 11 (ale to akoby aj vela vody zo mna odislo). Postava mesiac po porode...no v obleceni ok, ale realne cele telo slabe, svaly ochabnute, vsetko makke, ale bolo mi to jedno, lebo nebol cas pri babatku to riesit. Teraz som o chvilu pol roka po porode a uz je telo pevnejsie, silnejsie. Davam si do poriadku chrbat a chcem zacat cvicit, lebo uz sa na to citim a aj potrebujem vladat chodit okolo maleho 🙂

diamond007
4. mar 2022

@fallenkaa ja pri oboch som ostala chudšia ako pred tehu, pribrala som cca 9-10kil
Cvičím tri mesiace po pôrode ale príležitostne dom cvičila v tehotenstve jogu

zuzka1117
4. mar 2022

Ja som bola hneď po pôrode štíhla .

diewcatqoo
4. mar 2022

@lucia7933 nie, necvicila som pred tehotenstvom. Ale mala som celkom dost pohybu, bicykel, prechadzky a pod. Pocas tehotenstva som pribrala asi 15 kg. 10 kg zostalo v porodnici, zvysok siel rychlo dolu. Plne som dojcila a syn bol extremne narocne dieta, od narodenia v podstate stale len plakal, takze som chodila ako zombie. Malo spanku, jedla tiez pomenej.. ale cielene som necvicila ani nedrzala ziadne diety.

tara42
4. mar 2022

V tehotenstve som pribrala 16 kg. Mesiac po porode som mala tak ešte 5kg na sebe ale veľmi rychlo som ich dala dole a teraz som o 5kg ľahšia ako pred porodom. 🙄 Ale telo ti zrejme ochabne. Ja sa teraz snažím spevniť a nabrať nech mam opäť svoju formu.

elizabet173
4. mar 2022

@fallenkaa pribrala som počas tehotenstva 18 kg 😎, mesiac po pôrode som mala 9 navyše a mala som ich ešte aj dva mesiace po pôrode, aj tri, aj štyri, zliezli samé až po ukončení dojčenia.

travelllerka
4. mar 2022

Keď ma baba dobrú postavu a normálne stravovacie návyky, väčšinou jedno tehotenstvo nezanecha nejaké následky.

zuzka1117
4. mar 2022

@travelllerka to si aj ja myslím, jedla som normálne ako pred tehotenstvom, takže po pôrode to všetko zišlo dole. Je to samozrejme veľmi individuálne, ale ak ma niekto ešte po tehotenstve napríklad 10 kíl na sebe, tak na vine asi nebude tehotenstvo, ale niečo iné.

lucia7933
4. mar 2022

@travelllerka jooj kiezby toto bol aj moj prípad..od mojich 15r sa snazim udrzivat si stihlu postavu jem vsetko s mierou tak dufam ze tehotentstvo moje telo zvladne bez nasledkov😂

thoughtfulweirdo
4. mar 2022

To je úplne individuálne. Ja som v oboch tehotenstvach pribrala 16-17kg a domov z pôrodnice som šla v oblečení spred tehotenstva. Po oboch mi zostalo cca 4-5kg na bokoch a podbrušku a to bolo do 2-3 mesiacov dole.

elizabet173
4. mar 2022

@travelllerka len to tehotenstvo tými stravovacími návykmi dokáže poriadne zamávať. Stravovala som sa aj sa stravujem v 90% veľmi zdravo, no ako tehotná som v sebe udržala dve jedlá, ktoré so zdravými stravovacími návykmi nemajú nič spoločné. Navyše som ich mohla zjesť iba večer, inak skončili v záchode. Chutila a pomáhala mi coca cola, ktorú inak nepijem vôbec. Keď to v polovici tehotenstva prešlo, začala som jesť ako pred otehotnením, pribrala som 18 kg. Neprepchávala som sa, sladké nemusím, sama som sa divila číslam na váhe. Asi si moje telo robilo zásoby pre ďalší prípadný stav núdze, neviem. Samozrejme, že niečo bola zadržaná voda, ale je to dosť aj tak. Takže predsavzatie, ako budem ešte viac dbať na zdravú stravu, aby dieťatku nič nechýbalo, mi bolo po prvých pregrcaných dňoch k ničomu.

lucia7933
4. mar 2022

@elizabet173 presne viem o com hovoris...som v 9tt momentalne a uz asi od 7tt do seba nedokazem dostat zeleninu...a to som ju pred tehu milovala a jedla denne..

vasaol
4. mar 2022

Pri 1. dcérke som pribrala 25kg rodila som ako 22rocna...všetky išli dole postupne do roka, 2.syn pribrala som 20kg rodila som ako 28 ročná....tiež pekne do roka dole na svoju pôvodnú váhu 53kg....teraz mam 8m synčeka pribrala som 16kg a rodila som ako 35 ročná...
Váha 63kg čiže ešte stále mam navyše 10 kíl a ani za boha mi to nejde dole😅.....je pravda ze stravu som neupravila ale začala som doma cvičiť cca druhý mesiac...kila síce ešte nešli dole ako som spomínala ale 2cm z brucha už áno.....tak snáď to pomaly pôjde....ako sa písalo vyššie vek bohužiaľ už robí svoje.....ale ak sa chce všetko sa dá....

travelllerka
4. mar 2022

@elizabet173 áno, preto som tam napísala to slovíčko "väčšinou" 🙂 mňa dobehla zmena postavy až pri druhom tehotenstve. Telo vyčerpané po prvom, celkový metabolizmus mám iný, alebo či to sú hormóny, neviem, svoje telo som po druhom tehu nespoznala. Aj som zhoršila stravovacie návyky, plus nebola som schopná ani cvičiť kvôli bolestiam bedier, k tomu nie síce veľká, ale škaredá diastaza. Tak po 2r som sa začínala dávať dokopy, začala som teda vôbec vladat dávať sa dokopy. Aj keď 100% ako predtým to už nebude, ale to len preto, že nemám takú vôlu, mám šťastie, že som mala super základ, bola som naozaj extrémne štíhla.

travelllerka
4. mar 2022

@elizabet173 alebo či to bolo aj tým, že prvé tehu som mala pred 30tkou a druhé po 30tke.. ťažko povedat.. v každom prípade mám pocit, akoby to telo bolo úplne iné po prvom a po druhom.

kiki68
4. mar 2022

Mesiac po som mala este asi 6kg navyse. Potom uz to islo zase dole aj cvicenim a teraz som este chudsia ako pred tehu.

lucia7933
4. mar 2022

@travelllerka inak na tom nieco moze byt..mne vela zien potvrdilo ze tehotenstvo do 30tky bolo lahsie zvladnutelne..a aj telo sa dalo "dokopy" ovela rychlejsie

elizabet173
4. mar 2022

@travelllerka ťažko povedať, vplýva na to viacero faktorov, moja kamarátka mala obidve deti pred 30. stravovacie návyky mala a má strašné, sladké, slané, mastné, cola, vínko, chipsy....je štíhla a do formy sa dostala po oboch pôrodoch veľmi rýchlo, napriek tomu, že počas druhého tehotenstva pribrala 30 kg!!! Stále má 52.

ivangeline
4. mar 2022

Ja som tiez pred koncom puberty schudla 30kg. Pocas tehotenstiev pribrala skoro stale cca 20kg. (3xtehotna) A vacsinu schudla. Poslednych 7kg teraz mi chyba dole. Pred tym to nolo aj menej. Verim,ze koncom leta uz budem mat svoju povodnu vahu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre