Poraďte pri výbere talianskeho mena pre bábätko

31. jan 2020

Ahojte, o par tyzdnov budem rodit, nevieme ci budeme mat chlapceka alebo dievcatko, a stale nemame vybrate mena. Mne sa pacia slovenske mena, no kedze manzel je talian a v lete sa stahujeme do talianska kde aj budeme zit, nechcem dat slovenske mena. Poradite nieco? nepacia sa mi mena typu tobias, matias, nikolas, ema, sofia, nela..... 🙂

katrin21
31. jan 2020

Mne sa veeelmi paci Francesca! Uplne top
A chlapec Fabio❤. Obe pochopitelne aj pre Slovakov..

In bocca al luppo, sicuramente riuscirai a trovare un nome che piacerá a Te e anche al Tuo marito.
Dipende anche dal cognome che ha. Se stanno bene insieme..

vierkainka
31. jan 2020

Chiara a Enrico napr...alebo Leoncio a Laura

ervenka
31. jan 2020

Bianca, Paola, Paulo, Pablo, Julia, Giulia....

autor
31. jan 2020

a este musim dodat, ze taketo typicke talianske mena sa mi nepacia 😀 skor chceme nieco medzinarodne, aby s tym nemali problem ani talianske prababky, ani slovenske. ja by som najradšej dala Jána a Žofiu, ale to mi teda neprejde 😀 cize, nic s makcenmi, nic kde je g, j, nic talianske, nic slovenske 😀 😀 no ja neviem, nase dieta bude asi bez mena 😀

sisabe
31. jan 2020

Nikola akebo Nikolas

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobula46
31. jan 2020

Elizabeth, Anne, Emily... Thomas, Alexander, Richard.... Hľadala by som také, aby bolo medzinárodné 🙂

h2
31. jan 2020

Tak tu je ťažko radiť. Najradšej by si dala Žofiu, ale Sofia sa Ti nepáči... 🤷

andruska80
31. jan 2020

My máme napr. Denis a Klára, tiež som chcela také, aby sa nedali nejak extra skomoliť, aby aj v zahraničí nemali problém, nie je to nejak otrepané, aspoň tu v našom okolí ,nie je tam mäkčen ako píšeš, ani g, j :D.

autor
31. jan 2020

@h2 no ja neviem, mne tieto "moderne" pasuju pre psov. proste si neviem predstavit ze na svoje deita kricim sofinka, stellinka...

nickpick
31. jan 2020

Laura a Marco (Marko)

biela_sova
31. jan 2020

Maschile: Mattia, Matteo, Marco, Massimo, Luca, Paolo, Simone, Fabio, Dario, Gianluca
Femminile: Laura, Giulia, Sorenza, Annamaria, Maria, Barbara, Anna, Rosanna, Illaria, Elisa, Jessica, Lea, Lucia, ....
Tieto vsetky budu pekne vediet vyslovit vsetci aj z Tvojej strany, takmer vsetky maju aj SK ekvivalent. In bocca al lupo!

bashawelle
31. jan 2020

Anna, Diana , Lucia

autor
31. jan 2020

@andruska80 hm, klara sa mi paci, zvazime 🙂
@nickpick marco je manzel, laura najlepsia kamoska 😀
@bobula46 ja velmi rozmyslam nad menom Anna. manzel mi to bohuzial neschavlil.

lienka77
31. jan 2020

My sme chceli neutrálne mena bez diakritiky. Tak mame Adama a Paulinu. V hre bol Oliver, Magdaléna, Greta, Daniel...

planetazem
31. jan 2020

Marianna- taliani to vedia tak krasne vyslovit
Elliana, Alessandro, Alessio, Valentina, Valeria, Karolina

biela_sova
31. jan 2020

Aha, pises ze nic talianske, asi nas zaviedol nazov temy ze talianske meno. Tak Leo, Lea, Alex, Nina, Theo, ... nieco taketo, co je medzinarodne vsade, idealne s latinskym alebo greckym povodom aby si v tom ita strana libovala, ze si to vedia odvodit ;)

jvasenka
31. jan 2020

My sme dali meno Paula Mária 💕 a pre chlapca sme mali Damián 😊

biela_sova
31. jan 2020

Ked Anna nie, tak Hanah, Chana?

bashawelle
31. jan 2020

Perla, Viola... dievčenských by sa našlo, chlapcenske sú pre mňa ťažšie. Napr. Adam, David...

h2
31. jan 2020

No ja len, že Sofia je medzinárodná forma našej Žofie, tie mená sa aj zvukovo podobajú. A jedno je pre Teba naj a druhé neprijateľné. A keď sme pri tých zvieratkách, tak ja som poznala aj mačku, aj sučku Žofku. 😉

autor
31. jan 2020

@h2 no, su proste mena, ktore sa mi proste nepacia a nedam ich urcite. tak ako sa rodicom malych sofii nepaci žofia. a je to v poriadku, lebo kazdy ma iny vkus

nickpick
31. jan 2020

napada ma este Olivia, Nikoleta, Isabela, Emilia, Hana...pre chlapca Max, Samuel (Samuele), Simon (Simone), Daniel (Daniele), David (Davide), Gabriel (Gabriele)....

bobula46
31. jan 2020

Ešte možno Maria alebo Helen 🙂 Sara, Alice, Adele, Darcy, to sa mi tiež veľmi páči 🙂
Inak, mala som kamaráta čo mal tatina Taliana a volal sa Alessio. Úžasné meno a on bol úžasný chlapec. Chlapčenské možno ešte Filip, Leonard, Teodor, Andrew

kdzejcmen
31. jan 2020

Tiez som hladala pre dcerku meno, ktore bude dobre zniet aj v cudzine, ale zaroven bude tradicne, ziadne Sarah, Sofia, Ella ...a este ma aj pesnicku (Julia si carovna :D ) no a mame Juliu 🙂 ale na tento styl je fajn aj Maria, Anna, Mariannu tu niekto spominal...

kvetinka75
31. jan 2020

Preboha je tolko mien , pozri na nete . Urcite nejake najdes. Vies velmi dobre ze meno.musi mat takze bez mena.urcite nebude.

queen_el
31. jan 2020

Hodilo by sa niečo medzinárodné latinského pôvodu, už boli aj spomínané, Júlia, Klára, Olívia/Lívia, Emília, Diana, Natália, z chlapčenských napr. Viktor (Ešte Marko mi napadlo, ale vidím, že to nie), okrem latinských ešte Daniel, Alex/Alexander

autor
31. jan 2020

@kvetinka75 to sa fakt da aj na nete pozriet? no kebyze mi nepovies tak nevieme ;) ak by sme boli obaja slovaci a zili na slovensku, nemala by som problem vybrat mena aj pre 10 deti. ale toto je ine. potrebujeme nieco bez diakritiky, nieco co sa proste cita tak ako pise, cize ziaden francesco, ani lucia, lebo na slovensku to bude lucia a v taliansku lučia. rovnako aj julia. krasne meno, ale taliani to nebude citat ako "j". pri menach ako sebastian, matias, nikolas, sofia, nela, mia, lili sa mi otvara nozik vo vrecku. pre mna su srdcovkou klasicke slovenske mena, cize kebyze zijem tu, tak mam branka, stanka, aničku a žofku. ale taky stanislav rossi neznie dva krat dobre 🙂

bashawelle
31. jan 2020

A napr Bruno? Skoro ako Branko, len medzinarodnejsie 🙂

bobula46
31. jan 2020

A prečo nedáš Stanley? Doma ho môžeš volať Stanko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre