Pijete v tehotenstve vodu z plastových fliaš?

nikitta17
4. okt 2016

Ahojte baby, ano mozno uz mi to lezie niekedy na mozog ked pocuvam citam veci typu co tehotne nemozu,ale tak vacsinu jem to co mi chuti a pod. takze neriesim 🙂 ale co sa tyka plastovych flias pijete z nich normalne? lebo o tom som uz viackrat pocula a aj to,ze v teple a pod. sa z tych flias uvolnuju chemikalie,ale tak mne moc voda z vodovodu nechuti a caj si predsa nebudem stale ovocny robit ked som smadna 😀 tak len som chcela vediet ci ste pili alebo pijete normalne mineralky z plastovych flias? 🙂

kathrin17
4. okt 2016

@nikitta17 ja som celkovo prestala pit z plastovych flias a pijem vyslovene iba zo skla, plastove flase iba v nutnych pripadoch a to nielen v tehotenstve, ale celkovo....ked uz plastova flasa, tak jedine BPA free...ale aj v tom sa mi zda, ze voda meni chut...neviem si pomoct

pribinak
4. okt 2016

Nesranduj ......

Jogurt z plastových teglikov ješ? Alebo dýchaš vzduch v meste, kde su auta ci MHD?

jeennyv
4. okt 2016

@nikitta17 za mna prestan citat kade jake blbosti..ano vsetko dnes skodi, ale ako povedala pribinak , to by si nieze nemohla vyjst domu, ale to by si musela pocas tehu, co pocas tehu pocas zivota zit v nejakej speci bubline, lebo aj dom sa ti dostane prach na krajacej doske je viac bakterii ako na doske o wc...atd...a kolko vseliakych mikroorganiznov ma clovek na sebe, okolo seba atd....ked vsetko zacne analyzovat sa zblaznis....

paladia
4. okt 2016

Čože? Normalne som pila a pijem z plastových fliaš. Viete,ze chlieb spôsobuje rakovinu? Tak asi toľko k hyperzdravemu životnému štýlu.

bianca
4. okt 2016

🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

moni244
4. okt 2016

Nechces sa zavriet do bubliny? MHD nechodis? Do obchodu? Nakupnych centier? Keby sa mal clovek zamyslat, co vadi, tak sa z toho zblazi

nikitta17
autor
4. okt 2016

@jeennyv
@moni244
ved prave preto som dufala,ze ma neukamnujete teraz za toto 😀 😀 ale niekedy mam raz za cas take stavy,ze pridu na mna obavy z toho vsetkeho,ze ci je to ok co pijem jem a pod,ale tak asi aj to je normal v takom stave 🙂 bezne pijem z plastovych flias teda kazdy den 😀 len som chcela sa asi trochu ukludnit, ze ako to vy beriete 😉
ja sa neriadim ani nerozmyslam vacisnou takymi blbostami co mozem a co nie lebo to by som nejedla ani nic ani nikde nechodila,ale tak predsa len niekedy pridu take myslienky,ktorych sa neviem zbavit 😒

papricka33
4. okt 2016

@nikitta17 keď si už obliekame tričká z recyklovaných plastových fliaš, tá voda je už detail 😉

jeennyv
4. okt 2016

@nikitta17 vytesni to, aj baby si to bude s tebou lepsie uzivat, ked nebudes vnutorne takto mini stresovat... a daj si s mierou na co mas chut, ak mas to stastie a mozes si uzivat, ze ti nie je velmi zle...

nikitta17
autor
4. okt 2016

@papricka33 😀 😀 si ma pobavila teraz 😀 😀

@jeennyv no vacsinou to aj stale vytesnujem a nestresujem sa iba obcas mam take blbe chvilky a nastastie nie je mi zle uz teraz vobec na zaciatku bolo,ale teraz je to zatial ok vsetko 🙂

papricka33
4. okt 2016

@nikitta17 keď ja ti tak rada bavím ľudí 😉 http://www.renviro.sk/article.php?id=14

nikitta17
autor
4. okt 2016

@papricka33 😀 😀 😀 to uz aby som si neobliekla ani nic na seba ani nikde nesadla 😀 😀 😀 😀 😀
ale je to pravda no keby sa clovek mal zaoberat stale vsetkym tak nikde nechodi nic neje ani nepije 😀

papricka33
4. okt 2016

@nikitta17 a to také jemné detské chlpatučké oblečenie, overaliky, dečky... chlpatučké hračky sú hádaj z čoho 😉 Vieš, na to existuje už niekoľko storočí taký výraz "strasti z rozumu". Treba vedieť veľa, ale musíš potom byť pripravená, čo s tou informáciou urobíš 🙂 Ja napríklad pijem hlavne čistú vodu z vodovodu... a recyklujem samozrejme odpad 🙂 Ono vlákno z PET fliaš je naozaj veľmi dobre využiteľný materiál, a všetky možné nové technológie v textilnom priemysle ho využívajú. Softshel, goretex... všetko sú to plasty, ale vďaka technológii "pracujú" pre naše pohodlie 😉

nikitta17
autor
4. okt 2016

@papricka33 no to mas uplnu pravdu 🙂 🙂 ja si obcas dam aj cistu vodu z vodovodu,ale nechuti mi ako tak ja som o par minut opat smadna po nej 🙂 a teraz je to vsetko pre mna nove, prve babo a tak asi normalne obavy zo vsetkeho 🙂

papricka33
4. okt 2016

@nikitta17 Skús si do vody pridať trochu citrónovej šťavy. Mne to v tehu veľmi chutilo 😉

maminkaat
5. okt 2016

A ako daju sa kupit mineralky napr.2l aj v sklenenej ? Ja pijem a vzdy som pila z plastovej flase a som zdrava ze az moc 😂😂😂

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka336
5. okt 2016

@michi200 prehnane nutkanie nie je normalne - je to neuroza. 😀 Určite nie take ako tu denne čitam - mozem telefonovat neuškodi to bábätku? mozem si si dat slaninu? mozem pit kavu a podobne? Proste je to prehnana uzkostnost. Kazda chceme aby naše deti boli zdrave ale necitime potrebu riešiť či sa mozem dotknut klučky na dverách ....

@nikitta17 nauč sa pit normalnu vodu z vodovodu, daj si ju odstat do pohara, ochut citronom, pomarančom, mätou...neviem čo mas doma, var si čaje a nechaj vychladnut v pohari, prečo denne piješ z plastov? Ano, hovori sa, piše sa ze tie plastove flase kde kade maju uskladnene a ak su dlho na slnku tak sa ta umelina moze uvolnovat do tej vody, takze všetko s mierou, aj pitie z PET fliaš.

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sibalka21
5. okt 2016

Dufam ze srandujes :D

dominika6
5. okt 2016

@nikitta17 voda v plaste,jogurty v plaste,maslo v plaste,vajcia v plaste,šaláty v plaste,párky v plaste,šunka v plaste,syr v plaste,mlieko v plaste,chleba v plaste, atd atd atd..
preberte sa už ..ste tehotné ...nie zákonom chránené...

jankalukasova
5. okt 2016

@nikitta17 ako nie som toho veľký zástanca, ale čo potom, keď kúpiš pre dieťa dojčenskú vodu?? vo fľaši??
Baby neblbnite... celý život pijete z fliaš.. jete jogurty... sem- tam zbaštíte niečo horúce z plastvého taniera... ja neviem, ale ja si myslím, že keď budem piť len zo skla a najlepšie len prevarenú vodu a všetko bio (inak čo je dnes bio?? za to, že to moja babka nepostrieka, to ešte neznamená, že to je bio... tie kyslé dažde sa nepočítajú??) a budem si dávať kyslíkovú kúru... tak sa potom to úbohé dieťa narodí a dostane alergickú reakciu asi naozaj na všetko... netvrdím, že zjem neumysté ovocie, alebo, že sa nesnažím fungovať zdravo a to nie len v tehotenstve, ale toto je naozaj pritiahnuté za vlasy.

sam2
5. okt 2016

@michi200 ale byt tehotna neznamena byt smrtelne chora...ano treba si davat vacsi pozor, ale akoze fakt mi pridu za vlasy pritiahnute otazky typu:mozem si farbit vlasy? Mozem pouzivat mobil? Pit s flias (nehovoriac o tom, ze potom bude dietatu kupovat dojcensku vodu, lebo to je strasne in a voda z vodovodu je pre dieta zla)? Mozem kosit s kosackou? A podobne vychytavky...takze ja tym reciam o bubline celkom rozumiem....lebo niektore sa boja aj prdnut s prepacenim....

sam2
5. okt 2016

*oprava z flias

yanni
5. okt 2016

Baby neblaznite. Budte stastne, ze mate aspon tuvdu z vodovodu. Co by ste robili napr. v nasom pripade. Momentalne zijeme v Saudskej Arabii. Voda z vodovodu sa neosporuca ani na varenie. Vodu v sklenenych flasiach musis hladat po obchodoch lupou a ak aj jeden tyzden daku najdes o tyzden ju uz nemaju, o 4 tyzdne maju zase a tak dalej. Takze my zijeme len na vode z plastovych flias a zijeme. Vsetky 4 deti su zdrave, nic im nechyba, dokonca najmladsia, teraz 14 mesacna to inak ani nepozna. Plne kojena, cize na zaciatok vodu nebolo terab, po zavedeni prikrmov som MUSELA aj tie prikrmy varit vo vode z plastovych flias a neubudlo z nej.
Ked sme doma v nemecku, co je ca. 2 mesiace v roku v lete, tak najviac z vodovodu, hlavne mala, inak tiez viac-menej plast.

yanni
5. okt 2016

@sam2 inak s tou dojcenskou vodou mas pravdu. Zaujimave, ze ja som to napr. u nas v Nemecku tak nezaregistrovla ako na SK. Dojcenska voda nefici. Je to totalny blud.
Nase vsetky 4 deti boli na vode z vododvodu. Najskor prevarena, neskor uz len priamo z vodovodu a mala teraz len na vode z PET. Inak sa neda.
Moja sesternica dava este aj svorrocnej dcere Lucku 😕 😕 😕 😕

nivea777
5. okt 2016

baby, co poviete na klobasu? :D je to surove maso a zatial je to jedine,naco som mala chut a odolala lebo mam trochu respekt :D pecenu neznasam :D

gita17
5. okt 2016

@nivea777 klobasa nie je surove maso, nie je len tepelne spracovane. Je konzervovane udenim. Su 2 druhy klobas - tie co sa maju tepelne upravit, lebo nie su udene a klasicke suche udene

yanni
5. okt 2016

@nivea777 surove mäso sa samozrejme neodporuca. Ale co vsetko sa neodporuca. Ja som mala asi 2-3 krat pocas tehu s copanou strasnu chut na klobasu. Tak som si dala. Ono dostat suche a udene a este aj uplne cerstve, neviem ci na SK ale v DE vyzeraju take uplne tak ze cudne. To sa ani definovat neda. Ale tie sa nedaju jest len tak, musis ich upiect, grilovat, uvarit atd. Ale No a aj udeniny sa neodporucaju grrrr Ale co uz . A mala je uplne zdrava, nic jej nechyba a v porovnani s chalanmi, je to uplne ine ciperne, zive, dieta, zaujima sa fakt o vsetko a od zavedenia prikrmov a neskor prechod na riadnu rodinnu stravu je fakt ze VSETKO. Samozrejme klobasu, parky a ine dobroty som jej do ruky este nestrcila, ale ona by bez problemov aj to zjedla.
Nikdy s nicim nemala problem, negrcala nikdy, kandila vzdy normalne, nebyva chora, nemala nikdy nejake alergicke reakcie, a ja som aj napriek klobasy, salamy, slaniny, vody z PET flias, dva krat denne Latte atd. nemala pocas tehu ziadne problemy.
Ja by som sa podobnych dobrot pocas tehu vyvarovala len v tom pripade, ze by som mala nejake problemy. Hlavne zaludocne. Ono to moze este viac podrazdit.
A samozrejme, ved to nejes na kila a tiez nie kazdy den. Vsetko s mierou a budes aj stastnejsia a aj babo bude happy 😉

evittam
5. okt 2016

@nikitta17 No ja nekupujem vôbec vodu a ani nič podobné v plastových fľašiach - či som alebo nie som tehotná a teda nie preto, lebo je to že vraj škodlivé, ale preto lebo vôbec sme to nikdy nekupovali a ani takú vodu nepijem (teda raz za čas-napríklad ak príde návšteva a vieme, čo pijú...) . 😉 Inak ja som jedla, pila a robila počas tehotenstva všetko čo aj keď som tehu nebola. 😉 Takže to chce menej čítať na nete kraviny podobného typu a užívať si tehu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre