OptiFibre počas tehotenstva

vasjar
13. okt 2020

Môžem počas tehotenstva brat optifibre Nestlé, je to náhrada vlakniny

zuzka251
13. okt 2020

mozete. /farm

jgk24
13. okt 2020

ano, brala som skoro cele tehotenstvo

beyonce11
13. okt 2020

Samozrejme výborná pri problémami s vyprazdnovanim

vasjar
autor
13. okt 2020

Ďakujem bála som sa ze to môže uškodiť

zlatica99
11. feb 2021

Ahojte žienky, idem si k Vám pre radu, keďže tento problém je pre mňa úplne nový. Nikdy som nemávala zápchy, mávala som viac menej pravidelnú stolicu, no od kedy čakám naše druhé bábätko, tak zápchu mám často a neviem, ako proti nej bojovať. Je tento liek účinný? A musím užívanie konzultovať aj s lekárom?

hadecka39
15. feb 2021

@zlatica99 viem, čo prežívaš, počas tehotenstva som to mala tiež a túto spomínanú rozpustnú vlákninu som užívala. Čo sa týka toho poradenstva s gynekológom, tak môžeš to prekonzultovať ale je táto vláknina určená aj pre tehotné, keďže je bez chemických prísad, je to 100% prírodný produkt. Niet sa čoho báť😉🙂

luccija
15. feb 2021

@zlatica99 nie je to liek je to doplnok úplne bezpečný mne to berie dcera

zlatica99
16. feb 2021

@hadecka39 @luccija ďakujem baby za odpoveď. Ako ste napísali, radšej sa doktora opýtam, ale už sa menej toho obávam, keď ste mi napísali, že to je vhodné pre tehotné a dokonca aj pre deti, to som normálne v šoku ostala, samozrejme v dobrom🙂

hrehusa
28. feb 2021

@zlatica99 môžem sa ťa opýtať, zisťovala si si to už aj u lekárky?

zlatica99
22. mar 2021

@hrehusa áno, pýtala som sa doktora a povedal, že ak mám ťažkosti s vyprázdňovaním, tak kľudne môžem túto vlákninu piť.

filory
23. mar 2021

od akého veku ho môžu prosím vás užívať aj deti a tie tea, ktoré ho doma užívate, za koľko asi ste spozorovali zlepšenie

hadecka39
24. mar 2021

@filory od 3 rokov ho môžu deti užívať. A čo sa týka účinkov, tak povedala by som, že to je individuálne, každému to inak zaberá ale po pár dňoch by si už prvé výsledky mala pocítiť.

pannama1
20. apr 2021

ahojte zeny, sice nie som tehotna ale rada by som sa opytala jednu otazku na tejto produkt o ktorom tu rozpravate. moze sa on uzivat aj dlhodobo? ci iba ked su problemy?

hadecka39
21. apr 2021

@pannama1 áno pannama, táto vláknina je vhodná aj na dlhodobé užívanie.

win_gi
26. apr 2021

@hadecka39 a ú prosím ťa nutné aj nejaké tie prestávky medzi užívaniami resp. kúrami, či to môžem užívať aj napríklad pol roka v kuse?

hadecka39
26. apr 2021

@win_gi nie, nie sú nutné žiadne prestávky, môže sa táto vláknina užívať aj dlhodobo. Písala som to už aj nad tebou, že vláknina ničomu neuškodí a organizmu iba pomôže😉🙂

pannama1
27. apr 2021

@hadecka39 dakujem za odpoved, to som jedine nevedela, lebo som si ho pozerala aj na internete a toto som nikde nevidela napisane. to, ako sa ma uzivat, to som vsetko nasla, no toto nie a preto som rada, ze si mi tak rychlo odpisala. dakujem este raz.

hadecka39
28. apr 2021

@pannama1 za maličko🙂 Tak si ju ideš kupovať?

vetva99
28. apr 2021

ja by som sa chcela opytat, kolko vam vydrzi tak to jedno balenie?

hadecka39
19. máj 2021

@vetva99 ahoj, prepáč že odpisujem až teraz ale vôbec som si nevšimla túto tvoju správu. Si ma mala označiť a hneď by mi to ukázalo, že mi niekto písal a skôr by si mala odpoveď odo mňa😇 Čo sa týka toho balenia, tak závisí, či si kúpiš to menšie alebo väčšie. Jedno má 125g a druhé 250g a potom závisí aj od toho, ako pravidelne tú vlákninu budeš piť. Od tohto sa odvíja, koľko ti jedno balenie vydrží.

pannama1
27. máj 2021

@hadecka39 jasne, uz ju mam doma, uz som si ju kupila. keby som ju nechcela, tak by som predsa nezistovala informacie o nej.

hadecka39
31. máj 2021

@pannama1 dobre, len informatívne som sa spýtala, lebo už som sa stretla aj s takými, ktorý zisťovali, zisťovali a nič z toho. A vyhovuje ti? Už ju dúfam že aj piješ teda😇🙂

pannama1
11. aug 2021

@hadecka39 joj neskoro ti pisem, prepac. mozem ti povedat, ze toto nie je moj pripad. ked sa na nieco pytam a zistujem si informacie, tak preto, aby som to vedela potom zuzitkovat. ano, vyhovuje mi. zaucinkovala ako mala, asi na druhy den som uz citila, ze je to lepsie. aj teraz si ju este davam. dokupila som si rovno dve balenia nedavno, som nasla niekde v akcii.

hadecka39
12. aug 2021

@pannama1 lebo chápeš, potom je to strácanie a zabíjanie času pre mňa a zrejme nie len pre mňa, keď odpovedám a odpisujem a ten človek aj tak ani len nevyskúša. Česť výnimkám, teda tebe 🙂 Takže ty si sa do toho vrhla po hlave ako sa hovorí. Tipujem teda, že aj preventívne ju asi užívaš. Či len tak do zásoby si pre istotu nakúpila?

pannama1
17. aug 2021

@hadecka39 chapem chapem, neboj nic. viem, ze su taki ludia, co len sa vypytuju a nic z toho. no da sa povedat. to je u mna bezne, ze takto riesim veci. ale tak rada som pripravena na cokolvek. len som ju nakupila a odlozila. moze sa aj len tak preventivne uzivat? nemoze to nejak uskodit? to som nevedela, ze sa to takto moze. potom sa treba drzat toho normalne davkovania?

gelory
30. aug 2021

@pannama1 preventívne pokiaľ nepociťuješ nejaké problémy, tak to nie je nutné. Napríklad ja si ju dávam, keď cítim také krútenie v črevácha alebo sa mi stane, že mám kŕče v žalúdku. Hlavne keď mám svoje dni a jem piate cez deviate. Vtedy si Optifibre nasadím na pár dní, aby sa mi všetky tie procesy upravili. Dávkovanie máš uvedené na balení, alebo si ho ľahko vieš aj vyhľadať. Je to pekne rozdelené, kedy aké dávky a rozdelené aj na malé deti a potom na staršie a dospelých. V tom sa budeš vyznať.

pannama1
3. sep 2021

@gelory jaj tak, ze necakas proste kym to prerastie ozaj v zapchu alebo hnacku teda a takto dopredu to radsej riesis. to je dobry pristup. a zabralo ti to tak doteraz zakazdym? ze si predisla tym ozajstnym problemom? to davkovanie som si uz pozerala, som si to dala vyhladat. som si to pre istotu aj stiahla, nech to mam po ruke, ked bude treba.

gelory
10. sep 2021

@pannama1 v podstate tak. veď na čo mám čakať, keď už viem, že mi nie je dobre, kým mi bude horšie? To ozaj nie je môj štýl. Riešim veci a problémy hneď, keď prídu. Neodkladám to zbytočne. Musím si zaklopať, funguje mi zakaždým, keď mám takéto nejaké problémy. Potom ju zakaždým užívam pár dní, aby sa mi to tam celé upravilo. Akože aj keď už cítim, že trávenie je na poriadku, tak nejaký deň dva si ešte dám. Vidíš, dobre si spravila. Ja som ho mala jeden čas aj v kuchyni na chladničke prichytené magnetkou.

hadecka39
22. sep 2021

@pannama1 tak vieš, úplne preventívne len tak, keď ťa netrápia žiadne žalúdočné alebo črevné problémy, tak to asi nie. To by si mala zbytočné. Ale napríklad som si Optifibre dávala nie že priamo pri hnačke, ale keď už som začala cítiť také kŕče v bruchu. Jednoducho, keď som vedela, že niečo nie je okej. Zakždým sa treba držať dávkovania. Ako aj pri liekoch, tak aj v tomto prípade. Však preto ho tam uvádzajú. Rozlišuje sa podľa nejakých situácií. To si vieš pozrieť, alebo ak by bolo treba, kľudne povedz a pohľadám ho a pošlem ti.

pannama1
5. okt 2021

@gelory akoze dobry pristup, to uznavam. keby viacej ludi takto dopredu preventivne konalo, tak by ani neboli plne cakarne u lekarov. predislo by sa takym vaznejsim zdravotnym problemom si myslim. vsak aj v tvojom pripade je to s tou vlakninou vlastne taka prevencia, nie? to tiez nie je zly napad s tou chladnickou, tam je to aspon na ociach. ja som zase zvyknuta vsetko mat v telefone. ten mam pri sebe takmer stale.
@hadecka39 aha, takze to je tiez vlastne taka prevencia, ako tuto kocka spominala. si zlata, ale to nemusis. ja som si ho vyhladala a stiahla, takze mam ho po ruke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre