Normálny pôrod verzus sekcia

kaja153
24. sep 2017

Ahojte 🙂 baby prosim napiste mi vase skusenosti, pocity, dojmy z normalneho porodu a sekcie...nemam sa a kym o tom porozpravat, poradit a tak. Normalneho sa bojim. Po ktorom budem skor fit? Zacat znova cvicit a tak..dakujem💙

vikuska9
24. sep 2017

Ahoj ja som prezila cisarsky porod pred troma rokmi a nebola to ziadna slava u mna najhorsie co som doteraz zazila bolest bola este asi 3 mesiace ako keby ma rezali nozom neskutocne ale mam kamaratky ktore boli pohode hned aj moja sestra. Asi odflaknuta robota. Teraz som opat tehotna a uz mam stoho nocne mory

pininka
24. sep 2017

Ja mam za sebou tri cisarske a ziadna slava,hlavne ten prvy bola katastrofa. Isto aj pri normalnom hrozia vselijake veci, ale ten cisarsky je vzdy vacsie riziko a bolesti aj dlho po porode. Ja keby sa dalo idem radsej normalne.

bipa
24. sep 2017

Ja som mala porod prirodzený a bez epidural (bolo neskoro dať si) a po všetkom som bola úplne fit, pocit že som ani nebola tehotná a nerodila. Tentokrát po druhé chcem tiež skúsiť bez epi, dám si iba ak bude nevyhnutne. Dúfam že sekcia nebude. Ani neviem ako to je. Baby ti nápisu skúsenosti.
Lenže sekcia nie je len tak že to chceš lebo sa bojíš pôrodu.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andisko
24. sep 2017

@kaja153 to je tak strasne individualne, ze sa na to neda odpovedat. niekto ma dlhodobe problemy po prirodzenom porode, niekto ani nevie ako dieta za hodinku vytlacil. niekto ma sekciu bezproblemovu, niekomu sa nechce sitie zahojit. nepripravuj sa na strasidelne scenare vopred. to co bude pre teba vhodne v danej situacii, to sa udeje a zelam ti lahky porod a aby si bola skoro fit 🙂

shia
24. sep 2017

ja mam za sebou dve sekcie, po prvej by som vstkym odporucala len to, hend som sa zotavila, rana krasna neviditelna ciarka...a po druhej presny opak - bolesti, nevedela som sa pozviechat, rana nepekna, uz by som sekciu neodporucala...tak si "vyber"...ten isty clovek, a zakazdym ina skusenost, rozdiel medzi sekciami som mala 4,5 roka a to som nemala pri druhej ani 30, takze "vekom" to nebolo...

linda20111
24. sep 2017

Ja mozem napisat iba skusenost s klasickym porodom bez epiduralky, prvy bol chaoz, stres, bolest, s nastrihom, aj som sa zotavovala dlhsie. Druhy bol tiez bez epiduralky, s vyvolavackou, zbehlo sa to rychlo, bez nastrihu - doktor mal v plane ale nestihol a zotavovala som sa rychlo. Po tom druhom porode som sa citila tak dobre ze keby som mohla tak hned idem domov, skoro nic ma nebolelo :D

patrisa015
24. sep 2017

Takto. Bezbolestne to nebude ani v jednom prípade. Treba si uvedomiť jedinú vec..dieťa sa raz musí dostať von, nemoze tam byt večne. A ci ho uz vyberú sekciou, alebo pôjde klasicky jedno je isté- bolieť to bude a zotavovať sa budete tak ci onak. Pri klasickom su velke bolesti pred pôrodom pri sekcii su po pôrode.tak si vyberte co Vam vyhovuje. Držím palec

nellita
24. sep 2017

Ja som mala cisarak,no.a skoro.som.zomrela,chyba lekárov,co ma skoro stála život,urcite prirodzený,pri cisaraku je viac možných komplikácií

zubrienka1
24. sep 2017

Ja som mala prve 2 porody prirodzene, 3 bol cisarsky. Chlapcek bol KP. Po prvych som bola hned fit, dokonca co si pamatam tak po 2 porode som na druhy den sedela v "tureckom" sede. Nemala som ziadne poranenia. Pri prvom iba 2 vnutorne stehy a pri druhom ziadne. Po cisarskom to bola hrozna bolest. Minimalne 3 tyzdne som citila bolest. Az vtedy dom si uvedomila pri com vsetkom sa vyuziva brusne svalstvo.

katkakovac
24. sep 2017

Normalneho porodu sa nemusis az tak bat. Ked to na teba pride, ukludnis sa a pojde to. Sekcia je operacia a ma sa robit len v zivot ohrozujucich situaciach. Sekcia je pre matku aj dieta ovela rizikovejsia, ako sa vseobecne tvrdi. Prve som rodila sekciou. Bububu, dieta je ohrozene, zajtra pridte a tvarte sa, ze rodite. Spravime sekciu. Zbytocne:( Syna som poriadne nevidela, na jisku nikto deti nenosil. Starostlivost na sestonedeli ina kapitola. Po spinale ma 2 dni bolela hlava. Rekonvalescencia 2 mesiace, nemohla som ani kaslat, ist na zachod poriadne, dodnes mam zrasty, ak mam moc plny mechur, mam silne krce. Komplikacia pri dalsom tehotenstve, vsetko ma tahalo a bolelo. Druhe som rodila prirodzene. Porod z epi, krasny zazitok. Dcera bola hned so mnou. Po porode som si pekne oddychla a hned som mohla chodit a starat sa o malu. Sice som bola zastopkana, ale mohla som sediet, kaslat, ist na zachod, fungovat. Rekonvalescencia max 16 dni. Seklo ma v krizoch, inak by to bolo ovela skor. Kazda zena sa trochu boji. Ano, boli to, ale da sa to vydrzat a na konci mas vytuzenu odmenu. Precitaj si nieco o hypnoporodoch a celkovo pozitivne skusenosti z porodu. To ti pomoze😉

deniska2706
24. sep 2017

Ja este len idem rodit onedlho prvykrat ale ked mi doktorka povedala ze pravdepodobne maly pojde cisarskym tak ma to polozilo. Velmi by som chcela rodit prirodzene.prezit si to.manzel by bol so mnou.
Uvidim este ako to dopadne ale osobne by som radsej brala prirodzeny porod ako cisarsky .

maminuska
24. sep 2017

dva prirodzené a dva cisárske , za mňa jednoznačne prirodzené . Bolesť síce ako sviňa , miestami až brutálna , ale momentom porodenia človiečika všetko ustalo , endorfíny neskutočné , štastie by som mohla kýbľom prelievať.
Pri cisárskych som mala pocit akokeby to dieťa nebolo ani moje, nezažívala som tú eufóriu, laktácia sa mi neskôr rozbiehala , nemohla som sa s prepáčením poriadne vykadiť , lebo zatlačiť som išla umrieť od bolesti , zakašľať tiež a podstatne dlhšie mi trvalo uvedomenie si že " som zas mama " .

katkakovac
24. sep 2017

@maminuska presne to, ze ti tam chyba to uvedomenie si, ze mas po porode a je tu dieta. Prve bolo take nijake. Pozerala som na neho, ze toto je moj syn? Lubim ho, jak kona, ale ten zaciatok bol tazky. Krpatu som si uzivala, mojkala.

Este ma napadlo, k tomu ci mozes po sekcii cvicit. Tak minimalne pol roka sato neodporuca. Po prirodzenom mozes cvicit hned po sestonedeli. Alebo aj skor, ked sa na to citis. Ale posledne, co budes riesit je postava a cvicenie. Budes sa starat o krpca a to ti zaberie 120% casu😉

katkakovac
24. sep 2017

@kaja153 ta druha cast predoslej odpovede bola pre teba

kaja153
autor
24. sep 2017

Dievcata dakujem velmi pekne...mam este koooopu casu ale proste sa bojim uz teraz. Ak budeme mat dievcatko, zakazem jej pozerat videa o porodoch😂bola som rozhodnuta pre sekciu uz dlho ked som dieta ani neplanovala...ale teraz si uz nie som voobec ista

eternityz
24. sep 2017

Ahoj,
ja som cely zivot tvrdila, ze si dieta radsej adoptujem, ako prezit porod 🙂 potom to prislo a ja som bola tak v pohode, nastavenie super, pripravena na cokolvek pride (ci uz klasicky porod (nemam rada nazov "prirodzeny" - ak by moja isla prirodzene, asi by neprezila, nakolko nezostupovala), alebo sekciu.

Napriek sekcii sa necitim ako horsia matka, alebo ze by som to nejak neprezivala, ze nesla "normalne". prave naopak, koli malej som podstupila operaciu brucha, velka vec, navzdy budem mat jazvu a spomienku na malu, aj ked to mozno nebolo idealne, bez strachu a tak, ale zijeme 🙂

Takze som sla akutnym cisarskym, najrpv sok, strach, problem vybrat piercing z ucha, pohlad na mojho zblednuteho muza 🙂 a dokrivkanie k stolu. Potom ma isli uspat a ja som miesto pocitania do 5 radsej hned zavrela oci.

Dalej uz si spominam az tlakomer, ked som sa prebudzala 🙂 a potom fotku, ktoru mi ukazal manzel - maléj - taka pokrcena rozcapena bucloska :D proste uplne zla foto :D ale moj manzel a fotenie... 🙂 som si pomyslela, ze hadam bude v skutocnosti trosku lepsia :D a potom ju priniesli, taky uzlik zabaleny v perinke (PERINKA JE SVETOVA VEC - ta snurovacia!), ten dokonaly ksichtik 🙂 prisala sa, dostala mliecko zo striekacky, ktore hned vcucla asi na 2 hlty :D a zase spanok.

Laktacia sa vdaka jej tahu spusila uz 2-3 den, akurat mi neslo odsat mlieko. Doma som si odstriekavala, ale mala stiahla plne prsko vzdy, ak nie obidve :D

Brusko bolelo, jazva ma stekli obcas dodnes 🙂 Vstat k malej bolo narocne - rukou, ci nohou, som sa pomocou postele a steny posadila a preklopila na nohy 🙂 treba to co najskor rozchodit, aby ste mohli fungovat. Ale ide to. Najhorsie bolo kychanie 🙂

Cvicit som zacala po cca 4 mesiacoch lahky pilates - bez posilovania priameho brusneho svalstva. Treba pomaly, nikam sa nehnat a podla seba.
Co sa intimneho zivota tyka, rekonvalescencia bola rychlejsia (v porovnani s kamoskami 🙂)

Je jedno co pride, nech ste hlavne zdravi s babom, ci uz klasicky, prirodzene, netreba to riesit, budete mama 🙂 drzte sa

zeytin
24. sep 2017

@kaja153 Ja som si tiez napozerala videa o porode, dokonca aj videa nastrihu, chcela som vediet, co ma caka. Pre mna je nevedomost vzdy horsia..., bola som psychicky vyrovnana, 80% je v hlave. Snaz sa byt pozitivne naladena a eliminovat strach. Mam 3 prirodzene porody, deti boli velke, 3830, 3610,3740... rodila som bez epi, bez nastrihu, pri prvej som mala dost vnutorneho sitia, pri druhom a tretom iba 3 stehy. Sedela som hned na druhy den uplne bez problemov, rychlo som sa zotavila. Brusaky som zacala cvicit uz 3 tyzdne po porode.Velmi ti drzim palce, vsetko dobre zvladnes.

lenaxi
24. sep 2017

ja som mala prvy porod taky strasny ze som povedala nikdy viac este bol aj vyvolavany a zasita hadam az po usi.Po 8rokoch som znova otehotnela a modlila som sa aby som isla sekciou mala som priserny strach.Znova som prenasala vyvolavacky ale zbehlo to tak rychlo aj tie bolesti som uplne inak prezivala bol to perfektny zazitok a bez nastrihu 2stehy kozmeticke trhlinky.Takze dakujem bohu ze som ten cisarsky neabsolvovala i ked nato bolo milion dovodov.Moja sestra zas mala cisarsky a bola raz dva fit takze je to individualne.Ale za mna isto prirodzeny

deti95060810
24. sep 2017

ja som rodila všetky deti len prirodzene. nestihli sme nič iné, popr. lekári odmietli cisársky, lebo vraj všetko je tak ako má byť....
Nemala som ani žiadne utišujúce oblbováky....
Najhoršie bolo porodiť prvé dieťa, dieťa bolo veľké, po pôrode sa mi točila hlava, vybehli mi horúčky....ale za pár hodín OK
Pri ďalšom to bolo lepšie, u žiadne točenie hlavy, pôrod trval o polovicu kratšie...
Pri treťom - som porodila do hodiny ako som prišla a mohla som vstať z postele a odísť po svojich aj domov... Trpela som v nemocnici a neskutočne sa nudila.....
pri ďalšom som skoro porodila v sanitke....a po pôrode zas som mohla odísť aj z pôrodnej sály rovno domov...odmietla som si sadať aj do tých ich blbých vozíkov ako keby som bola chromá a nevládna....

timilv
24. sep 2017

Ja som rodila prirodzene bez "utlmovákov". Jasné, že bez bolesti to nejde, ale je to naozaj zvládnuteľné. A to ja mám naozaj nízky prah bolesti (zatočí sa mi hlava aj keď si len lakeť narazím), ale tam si asi proste povieš, že to dáš. Ja som mala pri pôrode manžela a rodil ma môj gynekológ, ktorý je fakt super a veľmi mi to všetko pomáhalo 😉 a na druhý deň po pôrode bola celkom v pohode, akurát sa mi trochu ťažšie ešte vstávalo po nástrihu. No na hojenie rany mi môj gynekológ odporučil super penu a už z pôrodnice som išla v pohode 🙂 inak ako prirodzene by som už nechcela rodiť, pokiaľ si to okolnosti nebudú vyžadovať. Celý pôrod som čakala na to kedy ju budem prvýkrát počuť plakať a keď to prišlo, bol to neopísateľný pocit 🙂

maminka1986
24. sep 2017

Ahoj ja som mala prirodzený pôrod vyvioavany msly na svete za 4 hod bolesti brutálne aj epi som mala ale ja neviem ci zle pichnuta lebo aj šitie ma nolelo....
Rana sa mi dlho hojila velmi ma nolela ani chodit som nemohla nonotrasne nieco a doteraz ma to boli pri sexe a to uz je rok a pol po...uff no druhy chcem cisarsky lebo vsetky naokolo fit za mesiac a ja 4 nes nemohla sediet
Bez bolesti to nebude v ziadnom pripade
Hlavne potom ta starostlivost o dieťa vstávanie kojenie ty sa umyvat odspodu aby to bolo ciste no ja som bola vystavena prvé 4 mesiace....

alexandra2010
24. sep 2017

Ako lekárka som mala dva hypnoporody...niečo úžasne...sekcii počas práve som videla dosť na to aby som si povedala že u mna-nikdy! Kniha hypnoporod super pripraví

aduska121
24. sep 2017

@kaja153 ahoj kedze som prezila aj dost dlhe kontrakcie a naslednu sekciu tak ti skusim poradit (aj ked kazdy znasa bolest ) kontrakcie su samozrejme bolestive ale ak si najdes spravnu polohu a dobre dychas tak sa to da v pohode predychat....sekcia bola planovana ale tym ze to na mna prislo cez vikend neriesili ma nechali ma cakat do pondelka na predop.vysetrenia....bolo to hlavne vykupenie tym ze som bola vysilena po dvoch dnoch bolesti neviem ci by som bola schopna vytlacit babo von...ale zaroven som horsiu bolest ako vstavanie na nohy po sekcii nezazila....chcela som strasne rodit normalne ale nebolo mi sudene....bolesti som mala cca tyzden. ..po sekcii ta boli kazde jedno vstavanie kazdy jeden pohyb kazde kychnutie ci zakaslanie....zatial co zeny po normalnom porode su takmer hned fit co som videla na porodnici.. A hlavne myslim ze pre babo je taktiez lepsi prirodzeny porod pokial to samozrejeme nieje nevyhnutne....v kazdom pripade mi zeny sme velmi silne pohlavie a zdolame vsetko...lepsie je mat aj kondicku tu potrebujes aj pri tlaceni ale aj po sekcii kedze rana je bolestiva musis zapajat vsetky ostatne svaly.. Prajem vsetko dobre 🙂

aduska121
24. sep 2017

A ak na to nemas nejaku diagnozu tak ti len tak sekciu dr nevykona...moja sesternica chcela a dr ju otocil vo dverach ved to ma ovela viac rizik ako klasicky porod 🙂 a ked ma sestrenica videla po porode bola rada ze je dr nedovolil 😉

ebi88
24. sep 2017

Ja len jedna poznamka, co tu namatkovo citam... ze po prirodzenim zeny su v pohode n druhy den a po cisarskom kazdy pohyb boli... no tak ja po prirodzenom porode som na druhy den rano ani nie ze vstala lebo spat som nemohla, ale citila som sa ako ochrnuta. Boleli ma asi aj vlasy na hlave. Nemohla som vstat, ked skm si chcela pomoct rukami tak som mala strpnute a bolave este aj ruky, no kazda bunka tela ma bolela, kazdy dotyk, kazdy pohyb. Uplne bez sily v rukach, nohach. Sitie medzi nohami, symbolicke, ma palilo ze som nemohla vydrzat, do sprchy som sa dobre neplazila, a stolica ma boli este sem tam teraz a to je uz polroka :D takze zmorduje cloveka aj prirodzeny porod aj sekcia. To je jedno, netrva to vecne, bolest prejde, zabudne sa, dolezite je prezit to a byt zdravi.

aduska121
24. sep 2017

@ebi88 tak to si musela mat velmi tazky porod nechali ta dlho trapit?

rush
24. sep 2017

Zbytocne porovnavat...nikdy by som vsak nesla cisarskym dobrovolne. V pripade ze je to indikovane jasne chapem, ale len tak lebo sa bojim? Napozeraj si na youtube videa o bezbolestnom porode, nalad sa pozitivne, nastuduj si dychanie a tes sa z kazdej silnejucej kontrakcii lebo si blizsie k cielu...kontrakciam nebran su to kamosky nie nepriatelky...pomahaju babatku na svet ...ked pride dlhyyyyy vydych do bruska...posuvate sa spolu blizsie do finishu 🙂 gro je v hlave zvysok zvladne telo a co nie ...predpokladam ides rodit v nemocnici...tak ziadne stresy a hura do toho 🙂 drzim palce

ebi88
24. sep 2017

@aduska121 dlho ani nie, 12 hodin, ale ja som utla, uzka panva a maly bol dost velky. Revala som ako gorila. Ale uz "zabudnuto" :D este by som riskla dievcatko ;D

annamivo
24. sep 2017

Ja mám za sebou 1 pôrod klasika, neľutujem ... Za jedno nebol čas na rozmýšľanie, za druhé ani dôvod... Rodila som doobeda, večer som chodila, mala som epi dobre pichnutu tak ani žiadne negatívne účinky sa neobjavili, zasita cca 5 stehou... Aj ja som sa bála ale potom ma dr upokojila, že pôrod je hlavne v hlave, takže kľud, počúvať pokyny a všetko sa zvládne ako má , aj tá bolesť je zvládnuteľna keď sa na ňu nesustredujes ... Upokojiť sa, povedať si že to zvládneš a ide sa na to ... Odmena je neskutočná 😍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre