Na sone mi povedali iné pohlavie bábätka aké som túžila

hornet
28. nov 2011

Strááášne som chcela mať babu, ale na sone sa ukázal chlapček. Viem, že ma za to mnohé odsúdia...hlavne snažilky....ale mám z toho rozporuplné pocity. Tešila som sa, že sa budem konečne hrať s babikami, obliekať svoju princezničku do ružových šatočiek a česať copíky. Jedného chlapčeka už mám, tak sa obávam, že druhý mi už nebude taký vzácny.

renin
28. nov 2011

Treba brať všetko,čo život prinesie.Veď aspoň môže nosiť veci po staršom.

czechzuzanaba
28. nov 2011

@hornet Ahoj, mozna treti bude baba??? 😀 Ber to z te lepsi stranky, je to velmi prakticke, mit stejne pohlavi. A budet ti urcite vzacny, protoze nejspis bude uplne jiny jak ten prvni 😉
Ja teda cekam druhou babu, ale jedine na cem mi zalezi je, aby byla aj ta druha zdrava, to je nejdulezitejsi.

anjelicek26
28. nov 2011

@hornet - napis @ajca123 - cakaju tretieho zbojnika 😅

m.i.r.i
28. nov 2011

tiez si viem predstavit, ze si tu asi niektore na tebe zgustnu, ale vela maminiek ta aj pochopi, aj ked to nenapisu..aj tu na MK su uz temy o tom, ze chcem dievcatko - urcite tam mrkni, niektorym maminkam to vyslo, niektorym nie..aj po dvoch chlapcekoch..je samozrejme aj pre teba ako pre kazdu inu maminku, ze chce zdrave babatko, ale no ci si pomozeme ci nie, casto je v nas ista preferencia pohlavia..ja mam tiez chlapceka a ked raz budem ma to stastie a budem mat druhe, tiez tak v kutiku duse verim, ze asi dievcatko by bolo super..taku maminkinu kamosku..ale osobne by som to nebrala za ziadne velke sklamanie mat druheho chlapceka..ved si predstav, ze tvoj starsi, ako vidim uz 7 rocny fesak bude mat brata co bude mat v nom velky vzor, bude dolezity velky brat..budes mat oblecenie a hracky po starsom co nemusis nijako triedit..neskor sa budu bavit o babach a maminka bude ta najlepsia na svete...zazen tie pocity, verim ti, ze je ti to luto, ale ked uvidis to male drobatko, urcite ti bude taky isty vzacny..ono iste je ine mat prve dieta a potom druhe ci tretie, nikdy to nebude to prve...ale vsetky budes iste milovat rovnako....a co vies, mozno este raz nejaka ta sestricka pribudne...

babullka1
28. nov 2011

@hornet ja ta odsudzovat nebudem,len napisem moj nazor a postoj k tomu co si o tom myslim....mam jedno dietatko...vzdy som chcela dievcatko,vzdy som po nom velmi tuzila..no ked som ostala tehotna mala som velke problemy...od zaciatku nebolo jasne ci dietatko donosim...vtedy som uz nerozmyslala nad tym ci to bude dievcatko a nad tym ze ak to bude chlapcek ze budem sklamana...bolo mi to uprimne jedno...chcela som len aby som ho donosila a narodilo sa zdrave,lebo to bolo a stale je prvorade a podstatne... a myslim,ze aj druhy syn ti vzacny bude..kazde dieta je predsa ine a výnimocne!

jarunka111
28. nov 2011

@hornet neobávaj sa 🙂 , určite sa však nedrž stále myšlienky, že si chcela princezničku 😉 Každé dieťa je iné a aj súrodenci bývajú rozdielni, tak ťa čaká veľa radosti 😀

@m.i.r.i ak si chcú niektoré zgustnúť na niečom/niekom, nech si otvoria chladničku a zapchajú ústa nejakou sladkou dobrotou 😀

marianca
28. nov 2011

@hornet aj ja som chcela mať babu a mááám dvoch náááádhernýých chlapčekov a zhodou okolností Filipka a Jakubka. Ľúbim ich najviac na celom svete a nedala by som ich za žiadnu babu🙂 A moc a moc a moc som vďačná, že sú zdraví🙂 A inak dlhé vlásky si kompenzujem u Jakubka🙂 kuk

adriana7
28. nov 2011

@hornet , na všetkom, čo ťa v živote postretne, treba hľadať to pozitívne...aj ja som prvé chcela chlapca, teda všetci mi hovorili, že to bude chlapec a tak som tomu nejako podvedome uverila, že som potom bola sklamaná, ja, čo som predtým mala problém vôbec sa dopočuť vetu "ste tehotná", no... a neboj, ani s tou bezhraničnou láskou hneď po pôrode to nie je úplne pravda...takže ja ťa odsudzovať nebudem 😉
časom som ale prišla na to, že moja dcéra je to najlepšie, čo sa mi v živote mohlo stať, paradoxne som si to uvedomila až po tom, čo nám vážne ochorela ☹ 😢 , dnes je moja najlepšia kamarátka, človek, ktorý mi od zobudenia robí radosť každú minútu, to naozaj...
odvtedy neriešim nič a v dôsledku zistím, že aj to, čo sa stalo tak, že sa mi to nepáčilo, sa stalo dobre...
synovia nedajú nikdy na maminku dopustiť, nikdy do konca svojho života nemilujú (teda duševne) inú ženu viac, aj keď málokto to prizná, tak sa teš...možno raz budeš pretriasaná v diskusii "moja svokra, už nevládzem" 😀
...a dcéry sa zas nadosmrti starajú o svojich tatinkov, sú to ich prví aj poslední muži...
ver mi, dobre je to na tom svete zariadené...prečítaj si z témy "zemřelo mi dítě"a potom už len vyskakuj po plafón a doživotne sa usmievaj!!! 😉

benne
28. nov 2011

@hornet ale bude.. nemusíš sa báť 😉 🙂 🙂 🙂

mija777
28. nov 2011

Nám sa baba podarila,ale napr. ja som zo 4súrodencov-otec túžil po synovi a just sa podaril až na štvrtýkrát 😝 😀

sevzuz
28. nov 2011

@hornet TAZKO a stale verim, ze ten pipik na 3D-cku do porodu odapdne, presne viem ako sa citis, bola som 100% presvedcena, ze to bude dievcatko este aj na morfologickom UTZ mi gyn. povedal, ze je to baba a na 3D mi doktor velmi necitlivo oznamil ze je to chalan, stylom: D: viete co to bude? Ja: nie na 100%. Dr.: a co myslite? Ja: (zdalo sa mi ze vidim pipika ale dufala som ze nie) Asi chlapec. Dr.: Nieeeeeeeee dievcatko....... Ja: (cela stastna oci mi vyliezli od radosti) Vaaaazne? Dr.: Noooo ale s parciskom a vajciskami. Od tej chvile mi tiekli slzy vkuse a 3Dcko, ktore bezne kazdemu trvalo min 20min. u nas trvalo do 10 minut a dr. bol evidentne nespokojn s mojou uplakanou reakciou. Nastastie som mm pred 3D-ckom upozornila, ze ak povie chalan tak budem revat takze bol pripraveny, aj ked teraz ma nechape a malokto ma vie pochopit. Este stale to beriem ako nespravodlivost a aj teraz si este hodne porevem a som z toho hotova a kazdy den dufam v zazrak a hladam vo svete dovod preco ja nemozem mat dcerku 😢 Dufam, ze ma PanBoh za moje rozmyslanie nepotresta, ale neviem si pomoct). Dokonca som uvazovala nad navstevou psychologa ako prevenciu pred poporodnou depresiou 🤐
S mm sa o tom radsej nerozpravam, aby si nemyslel ze to mimi nechcem, ale pravda je ze stale dufam ze je tam baba a o to viac ze vsetky ostatne "spolahlive" predpovede mi vychadzaju na dievcatko a moj pocit je stale rovnaky, ze to je dievcatko (len dufam, ze bude "normalny" ak to teda naozaj bude chalan.) A dlho som uvazovala nad otvorenim tejto temy, ale tiez som sa bala odsudenia 😠

anjelicek26
28. nov 2011

To je fakt, moj drahy ma tri baby (dve z prveho manzelstva) a az stvrty je chlap 😅 On sa tesili na dcerku a bum, s inym nepocital, na ultrazvuku (den pred vianocami, ja som to uz vedela) ho doslova prekotilo zo stolicky 😅 😅 😅

anjelicek26
28. nov 2011

@sevzuz - inak kto by ta odsudzoval, kazdy predsa po niecom "tuzi" a ked sa tuzba nevyplni, nastupi sklamanie. Je to prirodzene. Ale ked uz budes mat toho maleho cervika v naruci, bude ti jedno, co bude mat medzi nozickami 😉

amadora
28. nov 2011

keď sme čakali druhé bábätko tak nám podľa všetkých "úžasných" predpovedných metód vychádzala baba, všetci nám hovorili isto je to dievka, tehu bolo úplne iné ako prvé, tak sme boli z toho tak zblbnutí že keď sa na sone ukázal pipík bol to pre nás riadny šok 😀 poviem úprimne, prvé chvíle som bola sklamaná, ale každým dňom som sa začala na to viac tešiť, na to že chlapci budú kamoši, budú mať rovnaké záujmy, budú sa hrať s rovnakými hračkami (lebo máme doma hotový vozový park 😀 ) a podedia aj veci a teraz keď ich vidím ako sa ľúbia, aj keď sa aj pobiť vedia, tak som rada že je to tak ako to je 😵 síce mi niekedy tak príde ľúto keď vidím tie nádherné dievčenské vecičky alebo si pomyslím že sa nikdy nebudem rozprávať s dcérou o chlapcoch a nebudem mať s dcérou taký úžasný vzťah ako som mala ja s maminkou, ale to sú fakt len také mini chvíle čo ma to napadne 🙂

sevzuz
28. nov 2011

@anjelicek26 vies co, uz prve som chcela babu a ked sa Lukasko narodil tak som sa za to hanbila, este v porodke tak sama pred sebou, ale to som mala este sancu, ze to druhe bude baba a teraz si myslim, ze to bude horsie, nehovorim ze ho nebudem lubit najviac na svete (ako si teraz hovorime s Lukaskom), ale obavam sa, ze ma to bude skriet stale. Sice ked sme este nevedeli co to bude tak som mm upozornila, ze ak opat spravil chlapca tak moze zacat setrit na vacsi byt/dom lebo o takych pat sest rokov to chcem skusit znovu a on mi povedal, ze to uz bude mat 40-siatku a to sa uz na dieta nebude citit, tak ja si pomaly zacinam hladat ocinka pre to dievcatko 😝

adra22
28. nov 2011

Ako nič v zlom ale teš sa hlavne že bábo bude zdravé je jedno či to je chalan alebo baba. ani nevieš čo by som dala za to aby som donosila moje deti do šťastného konca a ver že mi bolo jedno čo to bude. Od 22 TT som ležala v nemocnici a jediné moje myšlienky boli aby som donosila čo sa mi bohužial nepodarilo. Myslím že zdravia dieťaťka je úplne na prvom mieste teda aspoň u mňa.

marianca
28. nov 2011

@sevzuz inak aj ja som do poslednej chvíle verila, že snáď to bude to dievčatko, ale keď som ho uvidela, všetko mi bolo jedno....jediné čo som riešila bolo a je v poriadku? je zdravý? má všetko čo má mať? a ľúbim ich oboch rovnako, každéého najviac na svete a každý je niečím výnimočný...a inak fakt je výhoda napr. to nosenie oblečenia a všeličo iné....časom sa z takýchto chalanov stanú parťáci...a ako hovorí
@anjelicek26 keď ho budeš mať v náručí bude ti jedno či je tam medzi nohami niečo navyše, alebo nie🙂

anjelicek26
28. nov 2011

@sevzuz - no take dievcatko sa da aj adoptovat 😉 Lebo aj pri tretom pokuse je to vzdy - 50/50. No a radsej nebudem pisat, kolko mal drahy, ked sa teraz narodil maxi 🤐 😅 Rozhoduje to mat pre to dietatko miesto a podmienky, proste ho chciet, vek je az niekde inde 😉

snopkulka
28. nov 2011

Ahoj 😉 ja som tiež veľmi túžila po dievčatku a keď mi lekár povedal, že bude chlapček trvalo mi asi deň, kým som sa s tou myšlienkou vysporiadala 😵 a teraz som šťastná, že máme krásneho zdravého zbojníka a dúfam, že aj druhé bude chlapček 😵 daj tomu čas a veru tomu,že keď sa narodí, už by si ho nedala za nič na svete 😉

sevzuz
28. nov 2011

@anjelicek26 to som povedala, ze do tretice to uz skusat nebudem lebo pri mojom stasti to bude opat chlapec, tak si radsej adoptujem nejaku babulku a mam to na 100% 🙂 😀 😀 😀
Jeeeezis na tomto si niekto moze dobre zgustnut 😝 😝 😝 😝

frick
28. nov 2011

@hornet U mňa to bolo opačne.Strašne som chcela ďalšieho chlapca a tak som si to zafixovala že keď mi dr. povedala že asi baba tak mi bolo do plaču.Ale sú to asi len hormony.Trvalo mi to asi týždeň a zvykla som si na tú myšlienku.A bolo to v pohode.No a na ďalšom sone ,že chalan.Tak som sa zase ťažko zmierovala s tým a potom som to radšej neriešila len som si priala aby bolo zdravé.Neboj zmieriš sa stým. 🙂

anjelicek26
28. nov 2011

@sevzuz - preco??? Preco si neadoptovat dievcatko? Ved je to jedno z kriterii, ake si vyberas, chlapec/dievca, pri adopcii je to predsa normalne. Len ta cesta k dietatku prostrednictvom adopcie je dlhsia a omnoho narocnejsia. Ale je. A das malinkej princeznej novy domov. Kamoska ma anjelika adoptovaneho z ciny, malinka je takaaa nadherna 😵

adriana7
28. nov 2011

@hornet , ty si zmenila názov témy? lebo toto nie je štylisticky slovensky ani maďarsky 😀 😀 😀

lenka_da
28. nov 2011

@hornet Inak baby, pred porodom som lezala v nemocnici s babou, ktorej vsetci doktori povedali, ze vidia na sone chlapceka. Keby som s nou nelezala na izbe, tak neuverim. Viete, co porodila? Dievcatko 😀

hornet
autor
28. nov 2011

@adriana7 nezmenila, niekto to spravil namiesto mňa a fakt sa mi to ani trochu nepáči 😖

adriana7
28. nov 2011

@hornet , chcelo by to jazykovú korektúru, čo? 😀

aliza
28. nov 2011

@sevzuz ja ta chapem, aj tvoje pocity a viem, ze si nevies pomoct, nech ti tu napiseme cokolvek. Tak ja ti napisem tiez nieco, skusenost z mojho najblizsieho okolia, mam kamosku-susedku, prvu ma dcerku a druhu cakala tiez dcerku. Bola strasne sklamana a mala rovnake pocity a myslienky, ako ty. nakoniec to dopadlo tak, ze jej dcerka v brusku zomrela 2 pred terminom a musela ju mrtvu porodit. je to velmi silna zena a sama mi povedala, ze to je trest za to, ze ju nechcela. Ja v ziadnom pripade to tu nepisem preto, ze aj tebe sa nieco take stane, ani ta nechcem strasit, len treba najst sposob, ako svoje myslienky a pocity usmernit, aby si si to raz v zivote nevycitala. teraz ma ta kamoska tretie dieta a zase dceru 😉.

hornet
autor
28. nov 2011

Ešte mi zostáva jedna malá nádej, že sa lekár pomýlil, ale to som si mala vybrať asi takého menej vybaveného (čo sa sona týka tým myslím). Pri týchto 3D a 4D a neviem koľko D, kde zmerajú každú kostičku v tele veľa možností na chybu nezostáva 🙂 🙂 asi si fakt budem musieť to dievčatko adoptovať 😉

hornet
autor
28. nov 2011

@adriana7 😀 😀 ale by ma zaujímalo, že komu sa môj nadpis nepáčil a nahradil ho týmto "originálnym"

tortelinka
28. nov 2011

@sevzuz prepac, ale neda mi nenapisat :chcela by som mat tvoje problemy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre