Môžem letieť do Dubaja? Som v 6tt

stevi8
9. feb 2013

Ahojte 🙂 chcela by som sa opýtať v stredu mi doktor oznámil že som tehotná keď som si vyrátala na internete v koľkatí týždeň som tam mi vyšlo 6tt . 22.2. odlietam do londýna a stade 23.2. letím do Dubaja . Lety by mali trvať zhruba 10 hodín .V pondelok 11.2. idem ku gynekológovi na vyšetrenie , ale chcela by som vedieť či ste niektorá z vás leteli čo najdlhším letom a ako ste to zvládli . Londýn viem že je asi v pohode ale taký Dubaj čo let trvá 8 hodín či je ok . A ešte k tomu budem na letisku čakať 10 hodín na lietadlo sama :( . Ďakujem 🙂

livocka21
9. feb 2013

ak si zdrava a nemas komplikacie tak si myslim ze by to nebal byt problem...lekar ti povie viac... 🙂

billam
9. feb 2013

@stevi8 ak si ok, žiadne krvácanie, nevidim dôvod preco by si nemohla letiet...len si davaj na seba pozor, nic ťažké nenos, jedz a pi len to, co poznáš...a ak by sa nedaj Bože nieco stalo, ak by si mala krvácanie, tak okamžite do nemocnice - vybav si medzinarodne zdravotne poistenie...svojmu lekarovi oznam, že ideš mimo krajiny, nech ti vysvetli ohladne liekov - možno duphaston, nejake vitamíny....

azmuk
9. feb 2013

ahoj, ja som mala podobnu dilemu, ked som bola v 9tt.
Moj doktor mi povedal, ze "v modernom svete ludia cestuju" ale neodporucil mi ANO mozete letiet. myslim, ze ziadnen rozumny doktor ti to neodporuci. UV ziarenie je vyssie, cim dlhsi let tym dlhsie ozarovanie. Je to tvoje rozhodnutie. Ja som nakoniec neletela, asi by som si neodpustila, keby sa babatku nieco stalo. Ale poznam vela zien, ktore leteli bez problemov. 😉

iwet7
9. feb 2013

@stevi8 ak sa citis dobre, nebyva ti zle, tak by nemal byt problem. ja som sice taky dlhy let neletela, ale v prvom trimestri sme isli na dovcu na mallorcu, let cca 2,5 h a vsetko v uplnom poriadku. samozrejme pred letom som informovala aj moju lekarku, ta mi pre istotu predpisala nejake lieky, ak by mi bolo v lietadle nevolno, ale nastastie som ich nepotrebovala. aj dr. povedala, ze si z letu nemam robit ziadny stres, ked som ok a mam si uzit dovcu 😀

kali23
9. feb 2013

@stevi8 opytaj sa svojho lekára ;) ja som let Vieden - Dubaj zvladla v pohodicke, ale bolo to cca 6hodin... a bola som v 18tt... vseobecne tehotným neodporúčajú dlhšie lety ako 4 hodiny...kvôli hypoxii

stevi8
autor
9. feb 2013

nemám zatiaľ žiadne problémy , nezvraciam, nebýva mi zle len občas ale to iba trošičku . ale najhoršie je to že lety nie sú poistené takže zatiaľ 1000€ by išlo fuč :( ale ak mi to doktor neodporučí tak asi radšej nepôjdem :( škoda že som si to nepoistila , ale kto vedel že otehotniem 🙂)) ........ letenky sú zabookované už vyše dvoch mesiacov . Som zvedavá čo doktor povie , potom napíšem .

maminkamartinka
9. feb 2013

Chod jasne,preco nie

janinah
9. feb 2013

ja by som sa pototo od strachu,že by sa niečo drobcovi stalo/a ešte k tomu v cudzom svete by som mala nejakú komplikáciu riešiť/ a lekára by som sa ani nepýtala,neletela by som ani náhodou

fra
9. feb 2013

ja by som letela kludne, lietanie milujem a ak sa niečo má stať, stane sa to aj doma v posteli ... myslím si, že je to vysoko individualna vec, každý ako sa cíti ... viem že sa to moc nedá porovnávať, ale napríklad som bola koncom 5. mesiaca na Rysoch- 2499mnm ... je to oveľa nižšie ako letieť lietadlom, ale zas som tam vyšlapala pešo tých niekoľko hodín hore a niekolko hodín skackala po kamenoch dole a vobec mi nenapadlo že by to mohlo byť teoreticky nebezpečné ... takže mne by asi ani nenapadlo sa pýtať že či možem, jednoducho by som letela ... ale vravím, je to vysostne individualne... napríklad ak by som sa snažila 15 rokov mať babo a zrazu by to vyšlo, asi by som sedela doma a ani sa odtial nepohla...

zonjushe
9. feb 2013

@janinah ale ved tehotenstvo nie je choroba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

slady
9. feb 2013

ja som letela 2x, raz na zaciatku, cca 11tt, ale to mi bolo straaaaaaaasne ze v lietadle, ale mne bolo celkovo fest zle, ranne nevolnosti myslim, a to lietadlo bola hruza bo som isla nenajedena pfff a potom v siedmom mesiaci uz to bola pohodicka, bo uz mi nebyvalo zle. no ak mavas nevolnosti priprav sa na to 😉

janinah
9. feb 2013

@zonjushe prečítaj si moje prvé slovo,píšem,čo by som robila JA..že to nie je choroba viem veľmi dobre,výkričníky ale nezmenia môj názor na vec,že toto je zbytočné riskovanie a mne by to za to riziko nestálo

zeleny_cajik
9. feb 2013

@stevi8 Ahoj, ja som bola v Dubaji tiez v prvom trimestri, asi 5-6 tt. Vsetko bolo ok, ale zalezi na tebe, ako sa citis 🙂

monikajaco
9. feb 2013

no dilema dobra ale ja by som neletela ..tiez by som si nikdy neodpustila ak by sa nieco stalo ......

zonjushe
9. feb 2013

@janinah ok, nazor neberiem, len mi dost lezu na nervy zeny, ktorym sa tehotenstvom zastavil zivot..

garfie
9. feb 2013

@stevi8 Poraď se s doktorem. Může ti také pro jistotu předepsat nějaký lék-nevím teď jak se to jmenuje-na podporu udržetí těhotenství, taky jsem ho brala. V obou těhotenstvích jsem letěla v prvním trimestru (na konci) více než dvanáctihodinový let.

janinah
9. feb 2013

@zonjushe mne sa ani jedným z mojich troch tehotenstiev život nezastavil 😉 len som sa mimo slovenska zopár mesiacov netrepala...mne zas lezú na nervy "hrdinky",ktoré si neuvedomujú, čo všetko riskujú.../som zdravotník a na tieto veci možno mám trochu odbornejší pohľad/

billam
9. feb 2013

@zonjushe ak by si prisla o nenarodene dieta, svoj nazor by si hned zmenila!

zonjushe
9. feb 2013

@janinah ok..nebudem sa hadat..mimochodom, ja som porodna asistentka, takze nie len nejaky laik ;)

zonjushe
9. feb 2013

@billam ano, samozrejme, ze kazde tehotenstvo je ine, ale predsa nebudem teraz preventivne 9 mesiacov trcat doma..

monikajaco
9. feb 2013

@janinah presne zdielam tvoj nazor ... aj ja si myslim ze mi nic neutecie ak som prve mesiace trosku opatrnejsia ... ja som tiez letela na dovolenku 5,5 hodiny ale to som uz bola v 5 mesiaci a vedela som ze tym uz nic neohrozim ..predsa len ten prvy trimester je citlivy a tym ze som opatrna sa mi zivot urcite nezastavil ....

monikajaco
9. feb 2013

@janinah a este som zabudla napisat ze ja som gynekologicka 😀

janinah
9. feb 2013

@zonjushe tak to ma potom prekvapuješ,ale nerozoberám viac...možno niekedy je dobré,ak ku zdrav. vedomostiam pribudnú a životné skúsenosti,potom sa mení niekedy pohľad na niektoré veci

janinah
9. feb 2013

@monikajaco zrušila som jednu dovolenku pri mori v 8 tt,doteraz to neľutujem,boli sme tam potom ešte mnohokrát a aj s deťmi 😉

iwet7
9. feb 2013

@zonjushe uplne zdielam tvoj nazor. myslim si, ze ak sa ma nieco stat, tak sa ti to stane, ci budes sediet doma na gauci alebo budes v zahr. ja teda zdravotnik nie som, ale nevidim dovod, preco by nemala cestovat lietadlom, ak jej nic nie je - samozrejme je dobre si to vopred odkonzultovat so svojim lekarom, ale ako hovorim moja dr. nemala ziadne vyhrady, kedze som tehu znasala dobre, hoci to bol len prvy trimester. tieto nazory, ze tehotna zena nemoze nic robit, nikam chodit, len doma na zadku sediet su dost staromodne. ja napr. som teraz v 9.mesiaci a posledny mesiac som si povedala, ze sa od domu a porodnice na viac ako 20 km nevzdialim keby nieco...ale inak som si tehu vcelku uzila, hlavne som nemyslela na to, co vsetko a kde vsade sa mi moze stat

billam
9. feb 2013

Prvy trimester je najkritickejsi....som zvedava, keby sa nieco stalo - kvacanie, potrat, kam by ste mimo krajiny urgentne leteli na cistenie?

lrg
9. feb 2013

Pokud nemáš problém s létáním, jako třeba já 🙂 tak si myslím, že by se nemělo nic stát - co se udržet má, se udrží . Ale jak už se tu píše, spíš bych měla strach, že budu muset podstoupit nějaký zákrok (bohužel v 1. trimestru nic neobvyklého) v zahraničí a ještě v SAE.......

zonjushe
9. feb 2013

@monikajaco a pacientkam odporucas neletiet v 1. trimestri?..to je dost cudne, lebo u nas lekari v pohode ak nie su ziadne komplikacie..

layla06
9. feb 2013

ahoj, pokial nemas zdravotne problemy tak urcite let, je tam nadherne🙂 ja som tam letela v maji a tiez som bola 6tt...
krasny let a uzi si..ides na dovolenku alebo za drahym...

zonjushe
9. feb 2013

@janinah ano jasne, suhlasim, ja som este mlada zaba :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre