Môžem ísť na koncert v 31 týždni?

tinuska436
29. mar 2012

Baby, aký máte názor na účasť na koncertoch? Veľmi chcem ísť na koncert IMT Smile, no to už budem cca v 31. týždni a neviem, či to nebude nejak zle vplývať na bábo ten hluk.. čo si o tom myslíte???? HMMM

stardust
29. mar 2012

skor ako hluk ti bude vadit sora pred toaletami, kopec ludi, co ak ti nejake ozrate decko drgne do brucha...

brita
29. mar 2012

@tinuska436 No poviem ti, ja mam podobny problem. Mame od decembra listky na Black Sabbath, na jun, do Prahy, ale to budem uz v 7. mesiaci a teda urcite tam nepojdem, aj ked som ich velmi velmi chcela vidiet nazivo. Pojde manzelik s kamaratom. Tento koncert je v hale, takze to bude masaker. Pamatam si, ako som bola minuly rok v lete na Iron Maiden v Prahe a to bolo vonku a tehotna som nebola. A ked zacali hrat, povedala som si, tak to keby som bola tehotna, tak to nevydrzim. To ti tak duni v bruchu, ze clovek by mohol z toho potratit alebo porodit. Myslim to vazne. IMT Smile je asi ovela jemnejsia hudba, nepoznam ich moc, ale ak to bude v hale a budes blizko reproduktora, ja by som sa bala. 😉

marusik
29. mar 2012

no, neviem, či to súvisí, ja som bola nie v 31. týždni, ale už v týždeň pred termínom pôrodu v kine na Jánošíka, brutálne hlučné to bolo, pár hodín nato začali kontrakcie🙂

zuzka38
29. mar 2012

@tinuska436 asi je to individualne, poznam aj kocky, co boli vo vysokom stadiu aj na pohode v pohode 😉 mne osobne pocas tehu hlavne v tom vyssom stadiu vadilo vsetko, aj kino, takze ja by som nesla..

brita
29. mar 2012

@tinuska436 A este jedna vec, ked aj pojdes, daj si pozor, aby ta niekto nebuchol do brucha. Na koncertoch, co som bola ja, sa vzdy nasli nejaki debilkovia, co sa tam hadzali a ozrani, co isli ako tank a buchali do kadzeho. Ale hovorim, ja som bola iba na rockovych koncertoch, tam to je asi tvrdsie a aj vela debilov sa tam najde.

tinuska436
autor
29. mar 2012

tak to bude v hale, ale budú miesta na sedenie.. dole medzi ľudí by som nešla, len posedieť.. jooj neviem.. asi nebudem riskovať.... Bábo je doležitejšie ako nejaký koncert.....

zuzidr
29. mar 2012

ja som bola v 32tt na koncerte Michala davida a heleny Vondráčkovej, aj som si "zatrsala" bolo super, hluk nevadil ,bábo to celé prespalo, jedine fakt som si dávala bacha ked sme sa tlačili do vchodu aby ma niekto neudrel do brucha 😀 ahhhá a ešte som bola na muzikáli 2x, raz v 29tt - ôsmy svetadiel, a v 35tt na čájočky..... 😀

jabadaba
29. mar 2012

tiez som strasne chcela ist na Cohena, ale pre vysoke stadium teho som si to rozmyslela. Jedna vec je neprimerany hluk, to dietatu nemusi robit vobec dobre, druha vec je dav a s nim spojeny vydychany hnusny vzduch, riziko uderu a pod. Ja osobne by som Ti to neodporucala. Nestoji to za tie rizika a za stres pre dieta. Ak chces nejaku kulturu tak chod do divadla, na krasny balet ci operu. Hudba Ta oblazi, garantujem, ze aj dieta a ziaden neprimerany rev decibelov nehrozi. Koncerty jednoducho nie su najvhodnejsie.

eviis
29. mar 2012

Hlavne si davaj pozor,aby Ti niekto nebuchol do bruska a hluk mu vadit nebude 😎

maca_p
29. mar 2012

bola som na fragile a tesne pred porodom 2x v kine. od vtedy som v kine ani na koncerte nebola, tak si to rychlo chod uzit a nestresuj😀
@tinuska436

bubelko
29. mar 2012

@tinuska436 ja som pocas tehu bola aj v kine (babel) aj na muzikali v divadle. ak je to v hale, budete mat miesta na sedenie, tak podla mna to nie je problem. sora na wc, no to moze byt zazitok 😉 a ak sa nebudes v ten den dobre citit, stale mozes listok predat alebo darovat niekomu, kto pojde miesto teba 😉

jabadaba
29. mar 2012

baby ale kino ci divadlo je dost ine ako koncert. Je to neporovnatelne. Kino, aj ked je film riadne zvukovo vytiahnuty nikdy nema tie decibely co koncert.

luly13
29. mar 2012

Ja som bola v cca 25.tt na mullera. Uzasny zazitok. Tiez sme mali miesta na sedenie,ale aj som si postala a zaspievala.absolutne ziaden problem nebol. A ako host tam bo aj tasler 🙂

kacsik
29. mar 2012

Ja chodím celé tehu na koncerty, pravidelne raz za mesiac, teraz však už tam nevydržím celý čas, kvôli únave tak chodím tak na hodinku - dve, myslím že bábu ten hluk ublížiť nemôže, samozrejme sa mu to nemusí páčiť a môže byť v brušku nepokojné...náš prcek si vždy koncert užíva, kopká a poguje si v brušku s ostatnými 🙂 ale možno preto, že taký istý štýl hudby počúva celý čas v brušku, keďže aj doma mám rada hlasnú hudbu 🙂

elli333
29. mar 2012

hm ja by som veru nešla..za ten stres pre bábo to nestojí,nehovoriac o tom že to už bude pomerne vysoké štádium tehu ale pritom ešte až priveľmi skoro na pôrod...ja som už v takom štádiu nešla radšej ani do kina lebo moja malá v brušku v kine hrozne kopala a bola potom veľmi nepokojná,hluk im fakt nerobí dobre a aj ked budeš na koncerte sedieť musíš sa tam nejako dostať a potom aj sa predierať von s davom a niekto do teba fakt môže buchnúť a to by mohlo rozbehnúť pôrod a na ten je ešte veľmi skoro 😕

mamina6410
29. mar 2012

ja som bola na Risa Mulera a tiez uz som bola v nejakom 8 mesiaci a vsetko bolo ok, bolo to v hale, sedeli sme cele 2 hodky, na wc som nebola vobec. Babo kopkalo ako inokedy, o nic viac. Mylsim, ze ked si nemala doteraz ziadne problemy, kludne chod a uzi si to. Potm sa uz tazsie ma nejaky koncert dostanes.

kika1111
29. mar 2012

ja som chcela ísť na Nightwish 30.4. do Prahy..lenže to už v tomto štádiu mám strach - nehrajú totiž práve uspávanky.. no kedy zas budem mať šťastie, že budú v Prahe alebo Budapešti? ...nevadí..

nanulik
29. mar 2012

ja si myslím že bábatko by malo byť chránené plodovou vodou pred hlukom, ale či to nebude vadiť mamine to je druhá vec

baklik
29. mar 2012

ja som bola na koncerte tusim na konci 7. mesiaca, ale to bolo na namesti, kde sa to rozlieha a stali sme obdalec. tak zavisi od toho, kde to bude a za akych podmienok.
a co sa tyka hluku - napr. v priemysle su zakazane tehotnym zenam prace v hlucnom prostredi.
takze urcite hluk pozitivne nevplyva, ale zas zavisi to od celkovych podmienok.

sara2410
29. mar 2012

baby a co poviete na haberu a team?? chcela by som ist velmi ale som v 28.tyzdni tak tiez mam obavy ☹ ...aj kvoli tomu, ze je to ich finalne turne s kapelou, tak ci to velmi nerozpeckuju s tym zvukom 😝

irriss
29. mar 2012

@sara2410
myslis, ze je rozdil v hluku - v prvnim a finalnim turne? 😨 😨 😨 😨
Ja si myslim, ze kazdy koncert je VZDY na plne pecky 😉 😎
(nepocitam klasiku 😉 )

anjelicek26
29. mar 2012

Neviem si predstavit vysoko tehotnu na koncerte inak 😕 Hluk je to riadny a dieta sa bude bat. Aj ked ti to asi "nepovie" ze ano 😝 Riziko masovej paniky na koncerte je vysoke, staci tlacenica, spadnes, udries sa, niekto ta soti, spravi sa ti hematom, odluci placenta, toto riskovat?? listky predaj a chodte o rok. Ako fakt, ta skupina sa zatial nerozpada.

traktor
29. mar 2012

@sara2410 team je moja srdcovka uz velmi vela rokov 😉 ..bola som na ich koncerte aj ako tehulka a uzila som si ho naplno..ved sportove haly maju aj miesto na sedenie..nie si priamo pod podiom..to by som neriskovala, jednak tlacenka, tancujuci dav + hluk....nie je to skupina , ze su tam daky opilci a neviem co, ze by som ocakavala, ze mi niekto klepne po hlave..ja som si koncert uzila,pri odchode mi dokonca par ludi robilo miesto s tym, ze pozor ide najmensi fanusik 😀 😉 ..myslim , ze je dôlezite o aky koncert, teda o aku skupinu ide..a ja nelutujem, odreagovala som sa, bolo to super

sara2410
29. mar 2012

uz som aj rozmyslala nadtym, ze keby to bol strasny hluk tak by som odisla...ale mame miesto na sedenie a tiez si myslim, ze zalezi na tom o aku skupinu ide 😉 ...

jabadaba
29. mar 2012

jo este doplnim, ze pre tehotnu je nadmerna koncentracia ludi uplna tutovka. 🙄 Neni nic lepsie nez capnut nejaku virozu, najma ak v teho nic nemozno brat. Super dievcata podaktore, chodte aj kazdy vikend. Zasnem! Bud chcem hopsasat ako diva pubertacka na koncertoch alebo si zakladam rodinu a primerane tomu, teda zodpovedne, sa spravam. Je tam nahulene, su tam chrchlajuci, smrkajuci, tlaci sa to tam, plus neadekvatne decibely...toto vazne niekto musi kazdy mesiac? Uuuuuuuzas!

jabadaba
29. mar 2012

@kacsik no doma asi nemas vysponovane debny na plne gule ako na koncerte, nie? To by asi susedia uz davno riesili opadane tehly ci panely, to je kapanek rozdiel. Taktiez mas doma jo inu techniku ako kdesi na profi koncerte....neporovnavaj hrusky s jahodami. 😉

pallacinka
29. mar 2012

Ja som ako tehu bola na koncerte Petra Gabriela s orchestrom, miesta na sedenie, ziadna tlacenica ani decibely, pohodicka. Potom som mala ist na U2, kde boli desattisice ludi a riadny hluk, na to som ani nepomyslela. Podla mna zalezi na konkretnych okolnostiach a type koncertu ako aj obecenstva 🙂

kveta
29. mar 2012

Zvyseny hluk po siestom mesiaci tehu moze spustit porod..

cherry1981
30. mar 2012

Podla mna v pohode, ja by som sa skor bala aby ma niekto do bruska nebuchol toho by som sa bala ale hluku nie, ja doma si kolko krat pustam hudbu na plne gule 😀 😀 😀 A aj si zatancujem 😀 😀

traktor
30. mar 2012

to, ze som tehulka neznamena, ze teraz budem sediet len doma ,.. aby na mna nikto nekychol, nebuchol ma../ stat sa to môze aj v obchodaku a predsa tam musim ist nakupit/..skoncil pre mna zivot, lebo uz mam rodinu..ja som za koncert, ano..je len otazne aky koncert, ..kazda sa musi rozhodnut, su take, na ktore by som v tehu rozhodne nesla, ale su aj take, kde by som nevahala... a pokial mam aj tehu bezproblemove a citim sa na to, nie je o com..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre