Mám 17 rokov a som tehotná

miska_veverkova
11. máj 2015

Ahojte mam 17 a som tehotna co by ste robili na mojom mieste? Sli by ste na potrat alebo by ste si to nechali? Ja nechcem ist na potrat pretoze zobrat mu zivot nedokazem ale ani postarat a otec baba nechce ho dat prec ale vie ze niesme este pripraveny :(

matafilipova
11. máj 2015

Tak môžeš dať bábo na adopciu a urobíš 2 ľudí, ktorí dieťatko nemôžu mať najšťastnejšími na svete 🙂 Chce to ale určite veľké odhodlanie.

elika74
11. máj 2015

@miska_veverkova No, porozpravaj sa aj so svojimi rodicmi, ak ti nepomozu, tak sa priklanam k adopcii.

ivca88
11. máj 2015

Neboj ... nie si prvá ani posledna 😉
Neni to take zlé ako si myslíš.... je tu kopec žien čo mali dietatko aj skor 😉
Dôležite je ...aby si si bola istá . či si naozaj tehotna - potvrdil to doktor
Ale najdôležitejsie je ...či ho ľúbiš .. a či bábätko chces 🙂 lebo to dieta je tvoje .... a je tvoje navždy 🙂
dalsia vec je ako sa k tomu postavia tvoji rodičia . .. ak sa rozhodnu ta podporit.... tak niet nad čím uvazovat 🙂 más 17-nást .... to si možes aj škoku dokončit . .. stíhas to v pohode.... len budes musiet na konci zabrat.... ale vsetko ide ked sa chce 🙂
Pokial ta rodicia nepodporia ...a ty sama to dieta nechces ... tak ho daj na adopciu ... ono nemoze za vase " chyby" ... a aspon urobiš náhradných rodičov najšťastnejšími na svete 🙂 mala som kamaratku ... a ta to tak urobila.... i ked tam bola situacia ina .... ona fakt nemala na vyber ....
Dnes má 24 rokov.... fest ju to štve že si malú nemohla nechat . Ale dakuje bohu.. ze jej aspon život mohla darovat .. lebo interupciu by ona urcite psychicky neuniesla ...

ukulela
11. máj 2015

@miska_veverkova ja len dufam, ze nie si ta baba s rovnabym menom na FB. a ak nie, tak len dufam, ze si z nej nechces utahovat / ublizit jej ... pretoze keby som bola tehotna v 17, nevolila by som na verejnom fore nick, pod ktorym ma identifikuje hocikto od mamy, cez ucitelku po susedovu pubertalnu dceru, co sa nudi a zaklada falosne fora na nete.
ak myslis otazku vazne, pozhovarajte sa s rodicmi.

ivca88
11. máj 2015

@ukulela och ... na FB je ich asi milion 😀 ale hádam ju nenapadlo si dat priezvisko do nicku 😀 a išlo iba o prezývku 😉

pslahorova
11. máj 2015

@ukulela co tu riesite Facebook???

pslahorova
11. máj 2015

@miska_veverkova Tuto otazku si musite prebrat Vy dvaja a s rodinami. Nie s cudzimi ludmi ktorí o Vas nic nevedia a nepoznaju Vas. 17 je velmi skoro, na dieta, zivot sa Ti uplne zmeni, dieta si vyzaduje maximalnu pozornost a starostlivost 24 hodin denne a nie len par mi ut je to tazka skuska pre tak mlade dievca.
Mladost diskoteky kamaratky... nic z toho nebude pretoze si sama este dieta, teraz to neber v zlom, mat ho v 20 je ine ako v 17. A odpovede od druhych Ti nepomozu rozbodnut sa, je to len na Vas, rodina tu musi byt s Vami a pomoct Vam tuto situaciu vyriesit. Ak si naozaj tehotna a si este len na uplnom zaciatku da sa vsetko vyriesit u lekara... Je to na Tebe. Rozhodni sa spravne.

leslyelee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miska_veverkova
autor
12. máj 2015

@ukulela nie niesom a naozaj sa tak volam

miska_veverkova
autor
12. máj 2015

Ja ho nechcem dat prec a ako tvrdi otec baba tiez nie,ale snazi sa ma presvedcit aby som sla na potrat,ze tak to bude lepsie..Velmi ma boli uz len pomysliet na to ze som mu zobrala zivot a vlastne kvoli nasej blbosti :( Chcem ho ale ako to vysvetlim otcovi baba a rodicom? Rodicia to nepredychaju a mamina sa zruti :(

elika74
12. máj 2015

@miska_veverkova skús tu pohladat baby, ktore tiez otehotneli v 17, ze ako to riesili. Lepsie ti porozumeju, ako to prezivas, mozno poradia. No, maminy to majú vzdy tazke, ale predychala uz tvoje narodenie, predycha aj toto.

ukulela
12. máj 2015

@miska_veverkova ono to ani s interupciou v 17tich nie je az take jednoduche ... ma na nu mlady peniaze? vedia uz o tehotenstve tvoji rodicia? o interupcii by ich totiz lekar mal informovat. zakon hovori, ze:
17 ročná tehotná žena sa rozhodne pre interrupciu. Lekár k jej vykonaniu nepotrebuje súhlas rodiča a interrupciu môže vykonať bez trestnej zodpovednosti. O vykonaní interrupcie je však zdravotnícke zariadenie povinné vyrozumieť ( oznámiť ) rodiča tehotnej ženy.
budete/budes mat podmienky - teda mat kde s dietatom byvat: bude vam mat kto financne pomoct? mas 17, zrejme este sami nebyvate a nezarabate si ,,, toto tu nikto z nas nevie, ako fungujete, preto ti nikto neporadi, co je najlepsie. kazda zena ti bude radit len na zaklade svojho svedomia.
ja som sa mame narodila v 17tich. a nic mi v zivote nechybalo,. na druhej strane ja by som v 7tich aj v 18tich/20tich na prerusenie sla. (na tretej strane ja som v tom veku uz brala antikoncepciu)
inac kdesi si pisala, ze ti meskaju 4 dni a vzala si aj tabletku po - to meskanie moze byt sposobene aj tou tabletkou. takze ja - aktualne na tvojom mieste -najprv lekar, potom rodicia a potom rozhodnutie.
off topic - a pre baby, co sa tu pohorsuju nad tym, ze riesim meno - davat si nick k takejto citlivej teme nie je rozumne, ved ak to takto zistia doma/v skole - ak baba aj nebude tehotna - nebude to nic prijemne. a este ak to bude ina baba s rovnakym menom, moze z toho mat doma tiez rovnaky pruser ...ale to uz je len a len moj nazor.

lilimoni
12. máj 2015

Predychaju, neboj 🙂 priprav sa na soky, mozno budu ziapat po tebe, chvilku sa s tebou nebudu bavit a nakoniec sa budu aj tesit. Posad si maminu a pokus sa jej vysvetlit ako sa citis. Skola sa da dokoncit aj cez individualny studijny plan 🙂

butterfly333
12. máj 2015

@miska_veverkova moja ja ta chapem tiež som bola v 17tehu a aj sme sa s mm zosobášili. Ano v 17rokoch som sa vydávala. Je to už dost davno 19r odvtedy . No nikdy by som si dieta nedala vziat. Nikdy nevieš či ešte budeš môct mat deti.Ja som si toho vela preskakala 4x som o dieta prišla. No rozhodnutie je na tebe no len aby si to potom nelutovala. Radšej ho daj na adopciu no nezabíjaj ho. Vieš kolko žien tuži po bábätku???

meluela
12. máj 2015

@miska_veverkova ak pojdes na potrat, takmer naisto to neskor budes lutovat (resp. mozno mat az psychicke problemy z toho) .. ak nepojdes, takmer naisto si budes o par rokov hovorit ze co by si robila bez toho dietatka
drzim palce aby ta rodina podrzala v tazkej situacii ... urcite budu najprv sokovani, ale to prejde a neskor sa budu z babatka tesit
a pary co sa rozhodnu pre potrat malokedy spolu vydrzia, takze pro-potratovy nazor otca dietata by som velmi nebrala do uvahy, kedze nadej na spolocnu buducnost je vacsia ak si dieta nechate

miska_veverkova
autor
13. máj 2015

Tak mamine som to povedala aj on to povedal rodicom jeho rodicia mu kazu hypoteku a vraj by nam aj pomohli a moja mamina je za potrat :(

steinarka
13. máj 2015

@miska_veverkova MAMA?? za POTRAT?? neverim.. to urcite nie...... pokial teba lubi, tak toto by matka s istou davkou IQ nevypustila z ust

cdecedc
13. máj 2015

@miska_veverkova rozhodnutie je v prvom rade ne tebe, ale potrat budeš do konca života ľutovať, nebude deň aby si na to nemyslela :( a nikdy nevieš, čo sa môže stať v budúcnosti, toto môže byť tvoja jediná šanca na dieťa (samozrejme, že nemusí ale život je nevyspytateľný a plný prekvapení). Som si istá, že rodina sa s tým nakoniec zmieri budú musieť! je to tvoje telo aj tvoje dieťa na to nezabúdaj 😉 a ak sa aj rozhodneš, že si ho nenecháš tak ho daj na adopciu, je to vždy lepšie riešenie ako ho zabiť + pár kt. nemôže mať deti bude veľmi šťastní 🙂 ... áno 17rokov je pomerne málo, ale vôbec to nie je také hrozné. Určite sa naučíš ako byť správnou mamou a najdôležitejšia je aj tak láska 🙂 Držím Vám palce! ..... .........ešte príklad zo života, moja kamarátka mala dieťa v 18tke a nikdy neľutovala, že si ho nechala, tiež to nemala ľahké ale zvládla to aj s pomocou rodiny a priateľov, teraz má chlapček 5rokov a robí jej len radosť 🙂

steinarka
13. máj 2015

@miska_veverkova normalne si ma nastartovala.. sa nehnevaj, ale tvoja mama by si zasluzila poriadny preplesk.. ...... takto zdrava, dospela zena, neuvazuje

evicita
13. máj 2015

@miska_veverkova ahoj, poznam jeden pripad ked dievca mama donutila ist na potrat aby si dokoncila skolu a tak.. potom s tym istym priatelom mali neskor dievcatko.. ale vztah sa im velmi pokazil, ten potrat sa proste nedal len tak vymazat a zrejme mal podiel na tom, ze sa rozviedli..inak ak je tvoj priatel ochotny sa postarat tak absolutne nevahaj... tvoja mamina to prezije, a neskor si dietatko oblubi, uvidis... len nepodlahni jej tlaku. rob to, co citis sama, ze je pre vas troch dobre ;)

nikuska744
13. máj 2015

Ak ti priateľovi rodičia ponúkajú pomoc, neodmietaj ju....Mať vlastné dieťa, je to najkrajšie, čo v živote môžeš mať. Smelo do toho. A bude ťa veľmi ľúbiť. A tvoja mama nech si trhne nohou.

cervenaruza123
13. máj 2015

@miska_veverkova ahoj. my sme teraz zazili prave opacnu situaciu. ja som sa vydala, vsetci cakali, ci neotehotneim, moji rodicia si zacinali uzivat, ze im deti odchadzaju z domu a ze zacnu chodit po vyletoch a tak, budu si moct toho viac dovolit. a zrazu mamka zistila, v 43 rokoch, ze je tehotna. vsetky ich plany padli, bol to totalny sok, dost dlho trvalo kym sa z toho spamatali, lebo potrat nechceli. no a po tom prvotnom soku, po par dnoch, sme to vsetci predychali, zivotne "plany" sa tomu prisposobili akoby nikdy neboli ziadne ine a vsetci sa na babatko neuveritelne tesime. myslim, ze ked to tvoja mamka predycha, tiez sa zacne tesit, aj ked to mozno potrva dlhsie, no ale co ine jej ostava? donutit ta k potratu nemoze nikto pokial viem. budem ti drzat prsty

miska_veverkova
autor
13. máj 2015

Dakujem vam za podoporu len tu ide aj o to ze moja mladsie sestra bola min. rok znasilnena a musela potratit a vtedy som si povedala ak by som ja otehotnela bojovala by som zan aj nohami zubami a to bola v 3 mesiaci...Preto je to tazke :( Ale snad sa stym zmieria aj ked mama este nevie ze si ho chcem nechat a priatela nejak presvedcit lebo ma strach

elika74
13. máj 2015

@miska_veverkova To, čo sa stalo tvojej sestre, je ozaj smutné. Ale za to, ze ona potratila, ty predsa nemusis. Len aby to tvoja mama nechcela "dopriat" aj tebe z nejakej chorej "spravodlivosti", aby sestra tebe nezavidela. Lebo ona to bude mat teraz tazke... Ale tvoja situacia je úplne iná. Ty žiješ svoj život. Ak si ty rozhodnuta, stoj si za tym. Je to pekné byt v 17 zamilovaná a tehotná, ale aj ťažké zároveň. Si mladá, rodina, aj kamaratky ti mozu pomoct. Prajem vela zdravicka a psych. sily zvladnut vsetko, co zivot prinesie. 🙂

miska_veverkova
autor
13. máj 2015

Tak baby mna to tak strasne mrzi ale priatel sa rozhodol tak ze pojdem na potrat :( Podla neho to nezvladneme mozem mu povedat cokolvek on si tvrdi svoje :( Nevladzem nic uz ani plakat :( Tak by som pre to male spravila cokolvek ale sama nic nezmozem :(

elika74
13. máj 2015

@miska_veverkova ... Co ste vy komu spravili? Ja verim tomu, ze nie zbytocne sa hovori, "ze sa ti to v zivote vrati". Bolo by zaujimave zistit, co sa vo vasej rodine stalo. To, aby ste dve sestry rok po sebe isli na potrat... Je na zamyslenie. Mozno je to skuska, mozno vy to babo musite mat. Ale tym, ze ho odmietate... Vyhodite dverami, vrati sa oknom. Toto este dokaze par generacii poznacit.
Ty si matka, ty sama mozes pre svoje dieta urobit, co je v tvojich silach. A je smutne, ak ta ozaj nikto nepodpori a nepodrzi. Velmi pochybujem, ze tvoj partner je ti skutocnym priatelom, ked ti toto dopraje. Aspon sa rozhodni pre adopciu. Tym ublizis najmenej. Ked uz vyberat medzi zlymi rieseniami, tak vyber vzdy to najmensie zlo.

cervenaruza123
13. máj 2015

@miska_veverkova len ty sa mozes rozhodnut ist na potrat. keby ta aspon jeho rodicia podporili, nebola by si sama. a on nech sa uci dospelosti, ved ma uz dost rokov. za svoje ciny musi niest aj dosledky. je pekne, ze ty pojdes na potrat a on bude pokoj, ale ty vycitky svedomia do konca zivota. a je to sebecke, ty budes ta, co bude trpiet. to mu je ukradnute?

romisami
13. máj 2015

@miska_veverkova to je co za sraba? Dieta je dar-neplodne pary by Ti vedeli rozpravat, staci kuk.par diskusii tu na MK, to babatko predsa za nic nemoze. Mal by byt zodpovedny za svoje ciny 😠 Podla toho co pises si babatko chces nechat a ked sa podvolis tlaku okolia a pojdes na potrat aj ked s tym niesi vnutorne stotoznena, budes si to zrejme velmi vycitat a podla mna Ti bude ovela horsie ako teraz... ja som nic take nepodstupila, takze neviem sa celkom vzit do tvojej situacie. Drzim Ti palce nech tuto tazku situaciu zvladnes a dobre sa rozhodnes.

miska_veverkova
autor
13. máj 2015

Ja to chcem velmi fakt velmi ale co mam robit? Bojujem on kazdy jeden den,celu noc sa snazim to priatelovi vysvetli a moja mama tiez :( Ja uz nevladzem a mate pravdu budem si to vycitat :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre