Letecký deň v tehotenstve. Neuškodí hluk bábätku?

nera123
23. aug 2011

Ahojte, baby. Teraz cez víkend sú letecké dni na Sliači a veľmi by sme chceli s drahým ísť, ale som v 4.mesiaci tehotenstva a nechcela by som vystaviť bábätko nejakému riziku, preto sa chcem spýtať, či nemá niektorá z vás nejakú skúsenosť s niečím podobným. Ešte som na leteckom dni nebola, tak sa chcem pre istotu uistiť takýmto spôsobom, či to nie je nejaké škodlivé pre maličké..Ďakujem 🙂

bambi2
23. aug 2011

kludne mozes ist... skodlive to urcite pre dieta neni.. 🙂 nevidim v tom ziadny problem...

nera123
autor
23. aug 2011

@bambi2 ďakujem za odpoveď, tiež si myslím, že by to nemalo byť nič riskantné, keď je to aj pre malé deti, no predsa len za opýtanie nič nedám 🙂 pekný deň

bambi2
23. aug 2011

@nera123 jasne chapem... aj tebe pekny den... 🙂

kebulina
23. aug 2011

Ahoj žienky, môj manžel je lietadlový fanatik 😉 a tiež pravidelne chodievame na letecké dni. Ja sa teraz bojím, keď si predstavím tie stíhačky a nielen hluk ale aj vibrácie..., no nevím. Inak ostatné lietadielka sú v pohode 🙂.

dena
23. aug 2011

bat sa vobec nemusis 😉 dokonca aj my sa tam chystame 🙂

nera123
autor
23. aug 2011

@kebulina a sú tie stíhačky také hrozné?? ja som ešte nebola, tak si to neviem predstaviť...vibrácii sa bojím menej, lebo pravidelne sedím v aute a tam ich je až až..skôr ten hluk..ale veď keď pôjdu stíhačky, niekam sa vzdialim 🙂

lenka112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nera123
autor
23. aug 2011

@dena 🙂 tiež myslím, len s tými stíhačkami si nie som istá...už si niekedy bola na takejto akcii?..

nera123
autor
23. aug 2011

@lenka112 ahoj 🙂 na dovolenku sa chystáme aj my..do talianska autom 11 hodín cesty, ale sú tam diaľnice, takže cesty by mali byť dobré..a veľmi sa teším 🙂

lenka112
23. aug 2011

@nera123 Ja by som tiež uprednostnila auto, ale drahý sa bojí, že dostane mikrospánok alebo niečo podobné :-/ Takže nám neostáva nič iné, len lietadlo.

nera123
autor
23. aug 2011

@lenka112 kamarátka odtiaľto tiež bola v 8tt tehotenstva a išli do grécka letecky a že vraj to bolo super 🙂 musíš si asi ty zvážiť, či si zvyknutá aj lietať a ako reaguje tvoje telo na lietadlo..ale more môže byť len prospešné..

lenka112
23. aug 2011

@nera123 S lietaním nemám žiadny problém a práve preto chcem ísť k moru, kedže ho každý tak chváli a myslím, že malému by to len prospelo. 🙂

nera123
autor
23. aug 2011

@lenka112 tiež si myslím, že pokiaľ je žena zvyknutá lietať, nemá rizikové tehotenstvo a nie je to nejaký dlhý let, neublíži to ani bábätku, veď poraď sa aj s lekárom, aby si bola pokojná 🙂

mima595
23. aug 2011

@nera123 - ja by som sa stihaciek nebala, tie až taky strasny hluk nerobia, tie 2-3 prelety prezijes v pohode...my sme boli s kamoskou, co bola tiež zhruba v 3-4 mesiaci a toto nas nenapadlo riesit....

problem skor vidim v tom, že budes musiet dojst peso na stojanku, teda na letisko, a to zvycajne je dost dlha trasa a potom budes v podstate cely den na slnku, bud sediet alebo stat...tam nebyvaju stromy, takže o nejakom tieni asi budes len snivat....

lenka112
23. aug 2011

@nera123 Asi najlepsie bude, ked sa poradim s mojim a aj maleho lekarom.

dena
23. aug 2011

@nera123 bola. ked som bola tehotna s malou..a vtedy som sa aj pytala dr. a ta sa ma opytala, ci v tej stihacke poletim aj ja ked sa bojim 😀

aduskatt
23. aug 2011

uvidis ako sa budes citit, ci sa tie vibracie budu miminku pacit.....ja som bola na akcii, kde boli vibracie obdobne a po 10 minutach som musela odist, babatko same povie, ci sa mu paci...........ale prajem Ti, aby si si to mohla uzit🙂

aduskatt
23. aug 2011

@nera123 tie stihacky robia strasny hluk a vibracie prechadzaju celym telom, duni zem pod nohami..proste nieco neuveritelne, uzasne........odporucam🙂

nera123
autor
23. aug 2011

@mima595 ahoj 🙂 no tak toho sa zase ja nebojím, lebo som zvyknutá na denno denné 4hodinové túry po meste na slnku, tak sa dobre vyzbrojím vodou a šiltovkou 🙂 a v sobotu má byť trošku príjemnejšie počasie..ďakujem za radu 😉

nera123
autor
23. aug 2011

@dena 🙂 hehe..no tak to si ma upokojila..letieť sa nechystám ani ja 😀

nera123
autor
23. aug 2011

@aduskatt ahoj 🙂..no veď presne ako hovoríš..keby to bolo katastrofálne, vzdialim sa, ale stíhačky budú mať pár preletov a potom budú aj iné lietadlá..uvidím, čo na to malé..ale veľmi by som to chcela zažiť 🙂

aduskatt
23. aug 2011

@nera123 chod tam a uvidis.................tych par zaduneni by si mohla zvaldnut...........mne to dunelo vkuse 10 minut a musela som odist, strasne bolesti brucha a chrbta ma chytili, maly bol v nepohode.......ale prelet stihackou mas jeden tak na 10 sekund max............to by snad aj slo..........v dobrom ti zavidim....ja som sa rok tesila na tieto letecke dni....a zial, manzelovi dali sluzby na ten vikend, takze nejdem ☹ 😠

mima595
23. aug 2011

@nera123 - tak to bude v poho...len si vezmi deku, prip. mensi vankus, aby si si podlozila hlavu, vela vody, nieco na hlavu 😀 😀 ..myslim klobuk 😀 😀 a chod....budes mat mladeho letca, resp. letusku 😀 😀

a zavidim, my sme boli 2x este v Blave a tie prelety, vtedy hlavne tych skupin akrobatickych Patroll de France a Trecce trikolore /ci ako sa to pise/ to bolo nieco super, no neskutucne, kvoli nim by som sa aj s mojimi 3 detmi znova trepala na letecky den....
a napr. otvorenie...prelet slovenskej armady pocas hymny...to je tiež super, take emotivne.... moj brat vedy povedal, že mu je až luto, že nejde na vojnu...že keby mu v tej chvili dali podpisat papier, tak sa upise aj certovi 🙂

nera123
autor
23. aug 2011

tak sa teda teším 🙂 veď keď budem cítiť, že nie je celkom dobre, odídem.. ďakujem všetkým za rady 🙂

stardust
23. aug 2011

@nera123 pobyt na nejakej masovej akcii moze pre tehotne zneprijemnit casta potreba na toaletu...zeny v dlzke sor vedu a ked su tam navyse nejake Dixi zachody, tie su dost na figu. Tieto veci si si zistovala?

syslica
23. aug 2011

@nera123 Keďže manžel je tiež fanatik 😝 , mám za sebou zopár leteckých dňov. Prelety stíhačiek sú síce úžasné a strhujúce, ale obávam sa, že bábu v brušku sa garantovane páčiť nebudú ☹ Moje sysle už dávno nie sú bábätká, lietadlá zbožňujú - avšak len pokiaľ stoja na zemi a nerámusia... no, ja by som nešla (ale možno som už stará kvočka, príliš opatrná 😉 ).

nera123
autor
24. aug 2011

@stardust
@syslica ďakujem vám, baby...od včera som nad tým rozmýšľala a ešte predtým, ako som si prečítala vaše príspevky, rozhodla som sa, že nebudem riskovať...nechcem, aby bolo maličké v nejakom strese a pôjdeme na dovolenku o 10dní, tak nech "nám" nespôsobím nejaké zbytočné komplikácie.. 🙂 ešte raz všetkým ďakujem za odpovede a želám pekný deň a tým tehulkám, ktoré sa chystajú na letecký deň želám, aby si ich vychutnali bez problémov aj s drobcami v brušku 😉 🙂

syslica
24. aug 2011

@nera123 Neboj, leteckých dní si ešte užijete.... a príjemnú dovolenku!

nera123
autor
24. aug 2011

@syslica ďakujem 🙂 😎

vulka
24. aug 2011

@nera123 No tie stíhačky sú podľa mňa dóóósť hlučné. Manžel je zrovna jedným z organizátorov tohoto let. dňa na Sliači a určite ma ako tehotnú neberie so sebou.
A inak letieť na dovolenku lietadlom a počúvať rev motorov na leteckom dni je rozhodne veľmi odlišné. Osobne by som nešla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre