Kúpanie v jazere v 37. týždni

ada510
23. júl 2013

Ahojte tehulky ako trávite tieto horúce dní som 37tt rada by som sa šla okúpať do jazera lebo chlor v bazénoch mi nerobí dobre tak sa chcem spýtať či a kam sa chodíte kúpať a či je to bezpečne...hm?

sandri
23. júl 2013

ja som v 27tt a tiez by som sa najradsej dakam do vody hodila, stale mi je strasne teplo 😒 vcera sme boli na jazerach co su medzi rusovcami a cunovom (neviem ci si z BA) a hoci voda bola nadherna, dako som sa tam neodvazila vliezt... ale vraj sa daju kupit dake tampony pre tehotne proti infekcii. A potom sa mozes kupat hocikde...

ada510
autor
23. júl 2013

Bývam v okoly Ba takže jazier je tu dosť počula som o tých tamponoch asi si ich kúpim lebo už sa cítim ako velryba a chcem sa odlachcit vo vode lebo aj nohy mám opuchnute ale aj tak si dám pozor a manžel má bude držať...;)

doliva
23. júl 2013

@ada510 ja som sa nekúpala vôbec v takých jazerách a nádržiach,snažila som sa vyvarovať slnku hoc aj ked mi teraz moj muž kúpil bazén tak sa nemôžem osviežiť lebo sa už otváram 🙂 mňa by zaujímalo koľko po pôrode sa žena môže už kúpať? .... inak ak si dáš taký tampon tak podľa mňa aj sa cítiš ty v pohode a si v kľude bude aj malé no nie?

livocka21
23. júl 2013

@ada510 nie

ada510
autor
23. júl 2013

@doliva ahoj no ja nemôžem ísť do bazéna chlor alebo savo mi.nerobí dobre hneď má páli a do tohto jazera sa chodím dlho kúpať a nikdy mi nič nebolo ale ten tampon si dám a pôjdem až na večer aby som sa vyhla slnku a budem len chvíľku;) a zajtra mám aj poradňu ráno tak sa na to aj opytam ...

doliva
23. júl 2013

@ada510 mne davaju do bazéna len čistú vodu zo studne 😉 ale najlepšie a sa opýtaj a uvidíš 😉

danim
23. júl 2013

@ada510 tehotna najlepsie ak sa pocas celeho tehot len sprchuje.. akymkolvek kupelom si mozes sposobit infekciu ( aj napriek tomu, ze si v netehotnom stave nemala ziadne problemy, tehotne telo sa sprava uplne inak ). Infekcia sposobi to, ze sa pocas porodu potrhas ( hlavne vnutorne... a veeeela ) a potom ta budu hodinu sit.. ver mi, brutal zazitok. neriskuj ani nahodou. vidno, ze netusis, co ta pri porode caka, moze stretnut.. keby si vedela- by si ani neuvazovala kupat sa. radsej sa roztopis... ale ani to nemusis.. sprcha vzdy dobre osviezi v lete.. prajem vsetko dobre

ada510
autor
23. júl 2013

@danim som prvorodicka ale viem čo má caka lebo som asistovala pri porodoch ale nikto nikdy nevravel že sa tehotné kúpať nesmú preto sa racej opytam ale aj keby som sa šla kúpať dám si tampon pre tehotné probioticky na kupanie a este predtým sa opytam lekárky čo na to povie...neboj riskovať nebudem

linda20111
23. júl 2013

@ada510 Ahoj, ja som na tom bola tak isto minule leto, velmi som chcela ist sa kupat, ale moj gynekolog mi odporucil jedno leto vydrzat. Povedal ze velmi casto sa stava ze zeny ktore predtym nemali ziadne problemy tak v tehotenstve su citlivejsie na rozne infekcie, zapaly a mykozu a potom im musi na to predpisovat capiky a masticky. Tak som to teda radsej neriskovala. Tym tamponom vobec neverim... Najlepsie je sa schladit sprchou alebo doma len cistou cerstvou vodou v bazene bez chloru.

itwasajoke
23. júl 2013

@ada510 uz skor bazen ;) prave koli milrobakteriam sa neodporuca jazero ...tie casy ked sa zena v tehu alebo pocas menstruacie nemohla svojich rodidiel ani chytit su daaaavno minule 🙂 ale naozaj jazero radsej nie...idealne by bolo more ale v 37 tt uz nepravdepodobne pokial pri nejakom nezijes ;)

evkafi
23. júl 2013

ja som bola vcera pri jednom jazere a namocila som si akurat tak nohy - po kolena a to bolo vsetko... nemala som skutocne odvahu ...

zuzanaf
23. júl 2013

Nieeeeeee, už to vydrž 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborka2708
23. júl 2013

radsej nie,nic neriskuj 🙂 uz to mas za par 🙂

lejlla
23. júl 2013

ja by som tiez nesla 😒

niha1
23. júl 2013

@danim to myslis vazne, ze sa Z TOHO mozes vnutorne potrhat pri porode???

danim
23. júl 2013

@niha1 z kazdej infekcie... akejkolvek.. mam porodnicku kamosku, rodila som pri nej obe deti, a jasne povedala.. akykolvek zapal, tkanivo je cervene, zapalene, tympadom krehke, oslabene , je tam obrovsky tlak, porodnik moze robit aj mozne nemozne.. a nema sancu... ja som pri prvom mala toho streptococa agal.. uz neviem ako sa to presne vola... a aj v tehot preliecena, aj pred porodom.. a potrhanie, ze pomoc.. vnutorne.. hodinu ma sila ( aj pri siti sa to trhalo ).. pri druhej, ked som jej vzdy povedala vysledky.. a vravim.. jaj aka som rada, ze toho strept ani nic nemam.. a ona mi na to : a vies aka som ja rada ??? ( lebo vedela, ze by to ovplyvnit nemohla... a vie co by nasledovalo ).. druhy porod bol super, 5 min zasivanie, vonkajsie, asi 6 stehov.. hojenie tip top. po 2 tyz som sedela " s nohami za hlavou" 😀
vazne.. ziadna sranda... keby som to nemala takto vysvetlovane od porodnicky kamosky, kt mi povedala ohladom mna co preco ozaj cokolvek.. na kazdu otazku.. tak by som take veci netvrdila

adka12
23. júl 2013

V tak vysokom štádiu určite NIE, neriskovala by som nejakú infekciu a ohrozenie dieťatka.

niha1
23. júl 2013

@danim tak uz aspon viem, preco som bola tak potrhana 😅 sili ma hodinu a pol a este mesiac po porode som nebola uplne v poriadku... a teda radim aj ja ostatnym tehulkam, nekupte sa, vydrzte to...
ale inak vysledky boli vsetky ok, ani streptokoka som nemala,...ale v jazere som sa raz kupala 🤐
ale porod bol super, za 5 min bola zaba vonku, a to mala 3,5kg 😎 no co bolo potom, to uz ani nebudem hovorit...

danim
23. júl 2013

@niha1 ved to, ze nikdy nevies z coho.. ja som sa pri prvej parkrat kupala vo vani... pri druhej len a len sprchovala cely cas, a netrufam si nejak tvrdit, ze v prvom pripade to bolo tou vanou.. a v druhom inak lebo sprcha.. ktovie.. preto radim neriskovat ani trolilinku

danim
23. júl 2013

@niha1 este dodam, ze co som tu na MK citala - o velkom potrhani- vzdy tam cosi bolo- nejaka infekcia, ten streptococ... a baby dtto, ze hodina sitia.. ze hruza.. takze aj tu som sa docitala to, co mi porodnicka vysvetlovala..ozaj

niha1
23. júl 2013

nabuduce sa budem len sprchovat 🙂

ada510
autor
23. júl 2013

No dobre kúpim si malý bazén a budem si v nom mocit moje opuchnute nohy... 😀 a budúci rok si to vynahradime pri mori...;)

beronsche
23. júl 2013

@niha1 potrhana si mohla byt prave kvoli tomu, ze sa ti mala narodila prirychlo, to spolu z nevhodnou porodnou polohou (predpokladam, ze klasika v lahu alebo polosede) moze mat za nasledok porodne poranenie. 😉
@ada510 jazero by som radsej neriskovala 🙂

syrik
23. júl 2013

Máš odvahu, to musím uznať 🙂 Ja som v 37.tt porodila 😀

niha1
23. júl 2013

@beronsche no moze byt aj to 🙂 no mozem za to ze isla tak rychlo?? asi to chcela mat ryyychlo za sebou, aby uz bola u mamicky 🙂 samozrejme ze klasika, ani sa ma nikto nepytal, ze ako...ale bolo mi to jedno, hlavne dostat to malicke von

simonecka84
23. júl 2013

ahoj, kvoli infekciam sa kupanie neodporuca uz v takom stadiu tehu. Ja si vzdy macam len nozky na brusko si prehodim satku a sedim pri bazdne.akurat odporucam sa poriadne natierat kv.pigment.fl.

danim
23. júl 2013

@ada510 to mas na istotu 😉 😀 😀 a co je lepsie pre klud v dusi, no nie ? 😉 drz sa 🙂

mirkita
23. júl 2013

@ada510 ja chodim s malym na jazero a kludne by som sa k nemu hodila do vody len nemam moc pekne brusko, teda keby som bola niekedy podvecer na jazere s malym a manzelom tak sa tam hodim, ale cez den sa neodvazim 😀 a dala by som si tampon - minule tehu som pouzivala tampony senta, niecim boli napustene....a do jazera by som sla takeho co poznam - v tomto sa ja kupem od malicka kazde leto, ziaden problem som nikdy nemala v nom ani inde a kupe sa tam aj maly....niekde inde kde to nepoznam by som to asi zvazovala

katy1979
23. júl 2013

Ja som sa vzdy aspon po stehna namocila. Aj to osviezi. Do hlbsej som radsej neisla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre