Klobása v tehotenstve

lienocka1989
30. okt 2016

Prosim o radu, som v 7tt s dnes som mala chut na klobasu, tak som si jednu uvarila a zjedla....a mam dilemu..ci sa klobasa smie, ci nie.. :( Dakujem za vase reakcie.

moni244
30. okt 2016

Urcite nie, len prevarenu vodu a klicky, pozor, ale tie musia byt dokladne preverene

lednickajana
30. okt 2016

Ked si si ju uvarila tak jasne...bola tepelne spracovana..uzivaj tehotenstvo;)))

shia
30. okt 2016

@lienocka1989 si tehotna, nie chora ani alergicka na potraviny ;)

mariana225
30. okt 2016

A čo je klobása jed?

lienocka1989
autor
30. okt 2016

No citam na nete kadeco tak ssmom v strese...ale hádam som nic zle nespravila....a ta chut 🙂)))

mimi8814
30. okt 2016

ja som si dala klobasu aj v 5. mesiaci, potom som sice celu noc nespala jak mi bolo zle ale prezili sme to obaja😜😂

12marec
30. okt 2016

Aj ja som jedla klobasu a dokonca aj syrovu pizzu s nivou a celuuu celucicku som ju zozrala na posedenie :D podla mna nic neskodi ked to je v malom mnozstve.alebo v pripade niektorych tehuliek - vo velkom mnozstve ale nie casto 🙂 kludne si daj aj slaninu aj tlacenku bocik hocico 🙂))(

lienocka1989
autor
30. okt 2016

Nie je jed, ale moze sposobit rozne zdravotne poskodenia...aj piskodenia plodu.. ako aj surove mäso, údeniny atd

moni244
30. okt 2016

@lienocka1989 radsej uz necitaj, lebo tu budes zakladat temu za temou

lienocka1989
autor
30. okt 2016

Ok dakujem za rady 🙂 som tehotna prvykrat takze som v strese zo vsetkeho 😁

mimi8814
30. okt 2016

@lienocka1989 menej stresovat, viac uzivat!😃

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienocka1989
autor
30. okt 2016

Ale prvy trimester je rizikovy, tak preto neviem co a ako....

sibalka21
30. okt 2016

Ako najprv ju zjes a potom sa pytas? :D Hej prvy trimester je rizikovy, ale nie co sa tyka jedla predsa.... To co by si nemala jest v tehu, neznamena len v prvom trimestri ale cele tehotenstvo... A ako by klobasa sposobila poskodenie plodu? A pokial viem takato ,, zaujimava,, otazka tu uz bola.

stardust
30. okt 2016

@moni244 to teba som prednedavnom zvozila v inej teme o vysokej rizikovosti klickov? Dobre sa ucis, len tak dalej 😀 😉

stardust
30. okt 2016

@mariana225 autorka temy si asi spomenula na vyraz klobaskovy jed a prepadla ju panika po skonzumovani klobasy.

angela5
30. okt 2016

ked je maso dobre tepelne spracovane, tak sa moze vsetko, cize aj varena klobasa je uplne v poriadku..

moni244
30. okt 2016

@stardust ano, zobrala som si tvoju radu k srdcu 🙂 ja sa rada naucim nieco nove

adria88
30. okt 2016

@lienocka1989 neboj, kľudne si daj... ja keď som bola prvý krát tehotná som sa tiež pýtala či môžem toto, hento, tamto 😉 tiež som sa bála, nakoniec som jedla všetko, čo mi prišlo na chuť a mám zdravú 9 ročnú babu 🙂

sovica
30. okt 2016

Ak je mäso resp. tie klobásy nedostatočne tepelne spracované, tak áno, môžu nastať problémy, ak boli zvieratá nakazené trichinelou. Tá môže spôsobiť parazitálne ochorenie - črevnú alebo svalovú trichinelózu, ktorá je veľmi nebezpečná, v niektorých prípadoch až smrteľná. Rodina mojej kamošky sa tak nakazila minulý rok. Všetci členovia, ktorí nakazené klobásky jedli to prežili "len" s vysokými horúčkami a hnačkami, ale otec rodiny si to odniesol v tej svalovej forme - ochrnul ☹. Záleží totiž aj od toho, koľko toho zjete. Takže, kočky, vôbec to nie je sranda.
Lienočka 1989, ak ste však jedli tú klobásku dobre tepelne upravenú, čiže ste ju pri vyššej teplote nechali povariť, tak je to úplne v poriadku a nemáte sa čoho báť.

l3yla
30. okt 2016

😝 😀 😀 😀 jasne, ze nemozes 😀 tehotenstvo nie je choroba 😉

salfusco
31. okt 2016

mam pocit akoby tehotenstvo poškodzovalo aj niečo ine 🙂

obsadenemeno
31. okt 2016

@lienocka1989 to zavisi od klobasy......... 😀

ukulela
31. okt 2016

Lienocka, ty uz nic necitaj, prosim ta ... radim to k nedavnym otazkam typu: mozem zltkove rezy, mozem syrovu omacku, mozem trblietky (samozrejme som uz svetko zjedla, vdychla, urobila a teraz riesim paniku) ... dalej mozem sa cesat umelohmotnym hrebenom, prdla som si - moze to uskodit babatku v brusku? atd ...
ak citas, tak si sa docitala, ze riziko (aj pri zdravom cloveku) je z tepelne zle upraveneho suroveho masa. takze pokoj, max sa ti grgne klobasou a bude ta palit zaha.

obsadenemeno
31. okt 2016

@ukulela a pamatas tu, co sa pytala, ci moze spagety? Lebo penne jedava, ale nie je si ista so spagetami....... 🙄

izabellik
31. okt 2016

urob si laskavost a necitaj hovadiny co sa smie a co nie v tehotenstve.pretoze skoncis tak ze budes mat hysak za kazdym ked zistis ze toto nie a hento nie a potom uskodis babu este viac :_) takze riad sa len rozumom a pripadne sa opytaj lekara nie googlu

keyneska
27. dec 2016

@moni244 vidíš toto? Ty si sa chobotiny v tehotenstve tiež pýtala a tu takto reagujes, joooj ty individuum

lilianna1xs
27. dec 2016

Ja som pri synovy jedla klobasy tlacenku slaninu skvarky cibulu s pikatne feferony tak mi to chutilo ze som si nemohla pomoc syn sami narodil 4,250kg 53cm a doteraz je taky macko vsetko papa hlavne pyta odomna stale klobasu Teraz ma 12 rokov 80kil 168 vyska taku ma postavu ako zapasnik ale to ma v genoch Tatko je taky fitness zapasnik teraz syn))))))Ale stale pod mamickinou suknou ide chlapci jak lubia mamicky)))))Moja laska najvadsia.

moni244
28. dec 2016

@keyneska daj mi pokoj, co ma prenasledujes? A hladas, kde co napisat? To je normalne uchylka

keyneska
28. dec 2016

@moni244 ked to hovoris ty, tak to musi byt tak 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre