Jedli ste údené v tehotenstve?

55minnie55
30. aug 2015

Mne v tehotenstve veľmi chutí slanina aj klobása. Nejak som ani nemyslela na to, že by sa to nemohlo. A štipľavé mi chutí tiež. Mäso mi veľmi chutí.

erickatt
30. aug 2015

Jedla som vsetko. Uplne. A na zabijacke ,take cerstve.... Juuu

55minnie55
autor
30. aug 2015

No presne 🙂 strašne mám rada

vroni
30. aug 2015

Jedla. Preco nie? Asi milionkrat lepsie nez mukove dablajzy (ja som nevedela odolat cestovinam, ktore za netehotneho stavu bytostne neznasam. Napodiv - dieta cestoviny tiez neda do ust, asi sa ich v prenatalnom vyvoji prejedol 😉)

evittam
30. aug 2015

@55minnie55 Ahoj, samozrejme, že môžeš. Tehotenstvo nie je choroba 😉 . Ja som sa počas oboch tehotenstiev vôbec neobmedzovala a jedla som všetko čo aj normálne. A mám dve zdravé deti. Vieš, ono je na niečo internet dobrý a na niečo úplne zbytočný 😉 . Nakoľko, už ma niekedy až bolí hlava a zastavuje sa mi rozum nad niektorými kravinami čo sa popíšu. Ale určite sa tu nájdu ženy, čo ti napíšu veeeľmi dlhý zoznam, čo sa nesmie a čo áno a podobne - to sú tie, ktoré sa buď nudia alebo fakt nemajú čo robiť a len sa pozorujú a boja sa zjesť hocičo bez konzultácie s odborníkom Googlom. 😉 Užívaj si tehuľkovanie a papaj čo ti chutí. 😉 🙂

55minnie55
autor
30. aug 2015

a plus k tomu každý deň domácu rajčinovo- paprikovú pomazánku štipľavú.. celú 🙂) mňam

sweetlife00
30. aug 2015

ja som tiez jedla vela slaniny, masa a niekedy aj kazdy den som musela mat hranolky a chipsy.. takze mozes,daj si co ti chuti 🙂 😀

ancsika11
30. aug 2015

Jedla som tiez vsetko, slaninu,klobasu,mastne aj udene. A syncek mal silnu koliku.ale nemyslim ze by to suviselo 🙂

ladyblcha
30. aug 2015

@55minnie55 vcera slaninu, sem-tam klobasu.. Vyhybam sa iba surovemu masu vlastne.

l3yla
30. aug 2015

Dôležité je uvedomiť si ,že tehotenstvo nie je choroba 😀 😉

leeenka26
30. aug 2015

@55minnie55 asi to bude chlapcek vacsinou vtedy su tie chute taketo, aj ja som to mala 🙂 jedz na co mas chut ale udene a pod s mierou samozrejme nie ze si privodis zlcnikovy zachvat.

peneloppe
30. aug 2015

@55minnie55

No jasne, klobasky nemohli chybat. 😝 Ale s mierou, ja sa tymto pravidlom riadim stale, nielen pocas tehotenstva

moniciak
30. aug 2015

Ale áno, trochu menej ako zvyčajne, ale dala som si, jasné 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusi24
30. aug 2015

Ja som jedla všetko celé tehotenstvo nemala som z ničím problém a mala bola ok

26kikuska26
30. aug 2015

Ja som jedla tiez vsetko...huby, chilli, slaninu klobasky...aj mandle orechy kesu...vsetko proste

sweetlife00
30. aug 2015

@esterba ked ti to je jedno tak sa nevyjadruj si smiesna, ukludni sa 😀

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetlife00
30. aug 2015

@esterba tak potom nepis ze ti to je jedno,lebo si seres do huby a chod ryyypat niekde inde 😀

charlie1980
30. aug 2015

@55minnie55 Asi to bude chlapec 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetlife00
30. aug 2015

@esterba vidno ze ti to je jedno 😀 😀 😀

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka105
30. aug 2015

@esterba na to ti poviem len jednu vec, bola si uz tehotna a vies co su to naozajstne teho chute? Take ze slintaspri pomysleni na nejaky typ jedla, ze sa ti sniva o nom a kludne by si ho aj napriek dobrej vychove ukradla? 😀 Viem ze nie kazda tehotna take chute ma, ale napr ja ano. Nikdy som nejedavala cipsy a nikdy nekupovala hranolky vo fast foode. Teraz by som za ne vrazdila aj ked viem ze su nezdrave kvoli transmastnym kyselinam, vysoko kaloricke atd. Napriek tomu ak si mam vybrat ci budem slintat ako bernardin alebo si ich dam, rozhodla som si ich dat. Pokusam sa aspon ob den, ale ver ze je to tazke. Mozno som typ co viac veri svojmu vnutru ako vedcom, proste nieco vnutri to chce, tak ako si vie vypytat jablcko, marhule a ine zdravsie veci. 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka1983
30. aug 2015

Boze ,ako som uz niekde spominala,nie nemozes jest udene, nemozes jest biely chleba ani rozky,cokoladu len horku lebo mliecna skodi.nemozes citrusy a nemozes ani salamy,dokonca ani kuracie prsia lebo moze byt niecim napustene vlastne nemozes ani bravcove lebo je velmi tucne vlastne nemozes ani existovat a ani po chodniku chodit lebo co ked nahodou....

nice202
30. aug 2015

keby sme mali vsetko co sa nesmie alebo nedoporucuje v tehotenstve dodrziavali, tak by sme mohli rovno zit zavrete doma s vlastnou bio zahradkou a chovnou bio stanicou + mat kopec personalu na obskakovanie. Nemali by sme sa kupat v teplej vode, v termalnych vodach, v plnych bazenoch, bicyklovat, jest udene, syry, tucne, chude, citrusy, neopalovat sa, nesaunovat sa, nebicyklovat, nebehat, nesnorchlovat, v niektorych pripadoch nesexovat, nepit sladke, bublinkove, nepit, nefajcit, nehulit, nepit kavu, cierny caj, neskakat, nefarbit vlasy, nelakovat nechty, nestat, nehrat sa s mackou, nejest bylinky,korculovat a lyzovat, sankovat....

lilitela
30. aug 2015

@55minnie55 Myslim, ze tu asi zavisi od toho, ci je to dobre tepelne osetrene, to je snad jedine riziko, nechytit nejake zavazne ochorenie
Inak ja osobne som vela veci aj dodrziavala, a myslim, ze sa to dalo tych 9 mesiacov vydrzat + teda viac, kedze ja som aj kojila. Ale mam dieta v pokrocilom veku z umeleho oplodnenia, takze pokial niekto rodi ako macka, alebo zajac, chapem, ze nie je dovod na obmedzovanie sa.

jardia
10. aug 2019

@ancsika11 ahoj , ja som zjedla 3 kolecka udenej klobásy . Som v 8tt mohla som nejako uškodiť babetku ?

evittam
10. aug 2019

@jardia A cim konkrétne? Tou klobásou? Ako?

jardia
10. aug 2019

@evittam áno predsa je to surové mäso

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre