Išli by ste na dovolenku do Egypta v 10. týždni?

zuzik1701
27. apr 2017

ahojte,
išli by ste na dovolenku do Egypta v 10. týždni?
už to máme zaplatené, a neviem čo urobiť

Ďakujem

lienka737
27. apr 2017

Ja osobne by som nešla.
Musíš si zvážiť sama.

nyusika
27. apr 2017

@zuzik1701
ja by som urcite nesla.

zabka788
27. apr 2017
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

V 10. týždni som bola v Chorvátsku, s exotikou neviem. Tam je to vačšie riziko. Skús sa poradiť s doktorkou

sadika
27. apr 2017

Tak do Egypta v ziadnom pripade,ani keby som tehotna nebola. Dovody: od bezpecnostnej situacie cez hygienicku hrozbu.

zuzka38
27. apr 2017

@zuzik1701 ani ja by som nesla

jankapo
27. apr 2017

@zuzik1701 nevie vam cestovka ponuknut v tej cene inu destinaciu? uz v juni sa da ist na Rhodos napr. boli sme tak, bolo krasne slnecno, teplo, aj voda...to uz budes pekne spokojna v druhom trimestri, idealny cas na dovolenkovanie...

janickacrazy
27. apr 2017

@zuzik1701 Tak pokiaľ ti nerobí problém teplota 40°C, tak možeš kludne ísť, len si dávaj bacha na vodu, používaj len balenú aj na čistenie zubov, tiež pozor na konzumáciu čerstvého ovocia, zeleniny a šalátov v jedálni hotela, oni to umývajú kadejako. Ak sa cítiš ok, ja by som šla.

chovancova27
27. apr 2017

a aký máte hotel? ak to už máš zaplatené, tak by som asi už išla... ale iba do 5*, do menej nie. priprav sa na to, že dostaneš silné hnačky. to tam neobíde nikoho. nejakej hrozby by som sa nebála. to môžeš sedieť rovno celý život doma. no je to risk. ja som bola v 12 týždni v chorvatsku a veru sme po 5 dnoch utekali domov, čo mi tam bolo zle, brucho bolelo, tie horúčavy som nemohla zniesť a začala som trochu špiniť... je to naprd takéto tehu dovolenky... skôr potom s bábom treba ísť, ked už budeš v pohode... aj tak stále len myslíš celú dofču na to, aby sa nič nestalo, stále sa sleduješ, na slnko ísť nemôžeš, v mori aby ťa o skaly neotrieskalo... stres panika🙂

jankapo
27. apr 2017

@janickacrazy davali sme bacha a aj tak sme obaja s muzom hnackovali. proste si to tam clovek poriadne ani neuije,ked sa musi obmedzit v jedeni, v piti (lebo sak vsade pri bazene bary s napojmi) potom ho aj tak chyti srajda a dva dni nema chut ani jest ani pit, no teda...vylety sme si uzili ale dalo v tych horucavach riadne zabrat, a teda byt tehulkou, neriskujem...

lucikava
27. apr 2017

Nešla by som. Bola som a dostali sme aj faraonovú pomstu, 3 dni v posteli a na zachode, bála by som sa.

rita2012
27. apr 2017

No ja by som tiez nesla. Hygienicke riziko je vysoke a to sme s manzelom kazde rano davali preventivne stamperlik domacej 🙂, pili len balene vody a pod. a veru aj tak sme chodili na wc viac ako bezne. A v teho, ked mas este rozkolisany zaludok a do toho este ta ich voda... Skuste zmenit destinaciu ak je to mozne.

tenerifka
27. apr 2017
sissy27
27. apr 2017

@zuzik1701 pokiaľ sa cítiš dobre a nemáš žiadne zdravotné problémy, tak by som išla 🙂 kúp si hneď po prílete Antinal - dostaneš v každej lekárni, stojí cca 2 doláre, mávajú aj na hotelových recepciách, ale trošku drahší, je vhodný aj pre tehotné alebo deti od narodenia a užívaj preventívne 2-3x denne. Samozrejme platí ako pre všetkých vodu len balenú, žiadny ľad do nápojov, zuby tiež umývať len balenou vodou (budete ju dostávať normálne v hoteli), pre teba ako tehotnú by som odporúčala aj na nápoje nosiť si vlastný pohár, ktorý si umyješ balenou vodou, resp. ak je možnosť tak využívať jednorazové (proste aby si nepila z pohára, ktorý umývajú normálne v umývadle).
Tak isto ovocie umývať balenou vodou.
Egypt zas až taká exotika nie je 🙂

charlie1980
27. apr 2017

Nie, nesla by som a nesla by som nikam, uz vobec nie do Egypta. My sme tiez mali zaplatene, peniaze nam nevratili, ale stornovali to a vymenili za pobyt vo V.Tatrach. Bolo super a nemusela som sa bat, ze ak by sa nedajboze nieco stalo, tak o mna nikto nekopne. Kam budes v Egypte utekat, ked sa naozaj nieco prihodi ?

sissy27
27. apr 2017

@chovancova27 niekoľkokrát som bola v egypte a hnačku som nemala ani raz, ani nikto, kto bol so mnou... takže tvoja informácia, že to neobíde nikoho, je čistý blud...

janickacrazy
27. apr 2017

@charlie1980 By si sa čudovala akých tam majú doktorov a nemocnice, lepšie ako u nás. Bola som tam so synom, ked si zranil nohu, som len kukala, aká starostlivosť, kam sa hrabe naša pohotovosť.

charlie1980
27. apr 2017

@janickacrazy Predsa je to v cudzom state. Ja by som ani nikde inde neisla, viac ako 300km 😅 Ja ked som tam videla mimo hoteloveho komplexu to povesane maso v stankoch, spinave plachty, s ktorymi to prykryvali na noc a tych zelenych much, co ho tam urcite cely den obs.....ali 😅 No pre mna Egypt uz ani zadarmo ! 😅 Nehovoriac o tom, ze ked sme odbocili do jednej bocnej ulicky mimo tej hlavnej, tak ma taky smrad zdochliny ovanul, ze som sa okamzite otocila na pate a utekala do hotela naspat 😅

lubina
27. apr 2017

@zuzik1701 nie nesla by som. A do Egypta by som nesla ani keby som tehotna nebola...

wanda52
27. apr 2017

@zuzik1701 Ja určite nie, my sme tam boli pred pár rokmi a obaja aj s manželom sme chytili faraóna, napriek tomu, že sme pili len balenú vodu a aj sme si dávali pozor na všetko, čo zjeme. Vtedy nám povedali, že tá baktéria je vo vzduchu, tak že nám to aj tak nepomôže.. Bolo to nepríjemné, ja som z toho vracala, manžela zase preháňalo, k tomu teploty, bola som z toho taká vyslabená, že som ledva stála na nohách, po cca troch dňoch som už bola OK, manžela to držalo dlhšie, určite by som tehotná nikdy nešla do Egypta, už len kvôli tomuto.

vandica
27. apr 2017

Ja by som tak isto nesla ako ostatne kocky. Bola som tam ako netehotna a tych 42stupnov si myslim ze je narocne aj pre netehotny organizmus. Plus v ich vzduchu su ine bakterie ako u nas, tak by som to rozhodne neriskovala. Tu si mozes povedat, ze sa citis super, ze mas zatial bezproblemove tehotenstvo, ale naozaj prides tam a nastanu komplikacie. A este aj ten smrad co je v ovzdusi. Vysli sme z letiska a ten kanalovy puch, no hnus. Povedz v cestovke v akej ste situacii, ja si myslim, ze budu zhovievavi a nejako sa dohodnete.

babatkoo
27. apr 2017

Nesla by som ani zadarmo, a v druhom stave vobec.

zviz
27. apr 2017

Bola som v Egypte v 8 tt pred 5 rokmi. Kupala som sa len v mori, nie v bazenoch, pila som len balene vody, aj zuby som si umyvala iba balenou vodou. Jedla som len ovocie ktore som si mohla umyt. Neslnila som sa velmi, lezala som pod slnecnikom. Ale vylet lodou som komplet cely prevracala, odvtedy mam paranoju z plavby. Tiez som velmi zvazovala ci ist ci nie, vtedy bola este situacia v Egypte celkom ok. Posledny den dovolenky ma asi chytil faraon, prehanalo ma, ale asi to bola iba light verzia 😂. Po jednom Antinale mi to preslo. Akurat som mala strach, ci sa nepototo po ceste busom na letisko. Nastastie vsetko dobre dopadlo a aj dcerka je uplne ok.

janickacrazy
27. apr 2017

@charlie1980 ano, ale to sa nevylučuje s tým, že pre turistov a bohatých Egypťanov sú tak super vybavené nemocnice a výborná lekárska starostlivosť, inak takto je to aj v mnohých iným štátoch v hlavných mestách bohatstvo a hned vedľa chudoba

chovancova27
27. apr 2017

@sissy27 ty cisty blud🙂 robila som 5 rokov v rakuskej cestovnej kancelarii, tak viem o com pisem. Mozes zjest kybel Antinalu, aj tak nezabera skoro nikomu, len tebe asi. ktovie ci ho vobec tehotne mozu jest, az tak presvedcivo by som ho pani neradila. dala som moj nazor a skusenosti, daj jej aj ty svoje a neneguj istatne. precitaj si ostatne prispevky. si jedina co tam nesedela na hajzli🙂

janickacrazy
27. apr 2017

@chovancova27 Tak nemusí mať každý problém, ja som bola v Egypte 2krát a raz som mala trochu problém jeden den a lieky mi okamžite zabrali, na druhý den mi nič nebolo a druhý raz som nemala vobec problém. Ostatní členovia rodiny nemali problémy vobec za celý čas.

wewa125
27. apr 2017

Urcite nie v takom skorom tyzdni moze uskodit aj nadcha chripka a nue to hnacka a 40teploty. Co ked sa cosi stane a budes musiet ostat lezat? A k tomu dlhsie napr tyzden dva tri co potom. Kupat sa tam v bazene tiez nie dobry napad kvoli infekciam no sama uvaz tvoje zdravie tvoje babo

sissy27
27. apr 2017

@chovancova27 ale kľud paninko 😀 nám v pohode zaberá domáca slivovica na prevenciu, deti dostávajú antinal... a nie, naozaj nie som jediná, kto v egypte hnačky nemal, aj teda z môjho okolia kto kedy bol v egypte, tak nehnačkoval, aký zázrak 😀... len možno netreba požrať všetko piate cez deviate, keď už je ten all inclusive 😀
a áno, antinal je vhodný aj pre tehotné a deti od narodenia (pre tie je určená sirupová forma), okrem toho, že je to aj v príbalovom letáku, tak je to aj na odporúčania lekára... toľko informácie z praxe a zo života, nie z kancelárie (hoc pre rakúsku cestovku) 😀
@janickacrazy prrr pani robila pre rakúsku cestovku, tak vie lepšie ako ty, či si mala alebo nemala hnačku 😉

wewa125
27. apr 2017

@janickacrazy mozu mat aj trojspickovych doktotov si v inom state co som pocula tak v takom.nizkom stadiu ta poslu domov aj s krvacanim tam to neberu ako dieta este tu ta hospitaliziju kontroluju a ihned infuzky zazila som ☺ a co ked tam.byde musiet ostat lezat? Kto hradi vydavky? Priatel alebo teda manzel ostane ci poleti domov?

janickacrazy
27. apr 2017

@wewa125 No tak nechcem sa tu hádať, tehotná som tam nebola, ale pochybujem o tom, žeby ťa poslali domov, ak krvácaš. Ja som tam v nemocnici bola so synom a zažila som len tú najlepšiu starostlivosť a super špičkové vybavenie, dokonca za mna vybavili aj papiere okolo poisťovne, volali hned na SK, čo som bola úplne v šoku a všetko za mna povypisovali, bola som ozaj milo prekvapená a nič som nemusela platiť.

lucky7
27. apr 2017

Ja osobne by som nesla. V Egypte som bola pred niekolkymi rokmi a aj napriek tomu, ze som bola opatrna, co som jedla a pila, skoncila som so serioznym problemom Delhi belly..a injekciou do zadku od miestneho lekara. A v tehotenstve, radsej zbytocne neriskovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre