Druhé dieťa v 32. rokoch

21. mar 2022

Ahojte ženy chcem sa opýtať mám 32 rokov a čakám druhé dieťa v čase pôrodu budem mať 33 r a veľa ľudí z okolia mi vraví že to je už dosť vysoký vek..je to tak aj podľa vás?..nám sa dlho nedarilo prvé som rodila v 26..

anjelicek26
21. mar 2022

Vysoky vek na rodenie je 40+

lucia7933
21. mar 2022

niekto v 33 nema ani to prve...ja mam za chvilu 29r a tiez zial nemam ziadne zatial

es2021
21. mar 2022

Vysoky vek? To snad nie... myslim ze v dnesnej dobe nic neobvykle

iwwca22
21. mar 2022

Určite nie 🤣mnohé ženy nemajú v 33 ani prvé 🤔

lily14
21. mar 2022

Vôbec....ja som mala druhé v 41 to je vysoký vek

autor
21. mar 2022

Ja som čakala druhé v 29 ale potratila som potom s adlho nedarilo až teraz

stastna17
21. mar 2022

Dnes je podla mna vysoky vek 50 plus vid Benova, Judiniova atd.
Moja mama mala brata v 39 a svokra svagra v 38 , je to 25 rokov dozadu a vtedy to nebol vysoky vek tak dnes to uz vobec nie je.

petamich
21. mar 2022

vela ludi z okolia trepe somariny 🤷‍♀️ hlavne okolie ho predsa zivit a vychovavat nebude

este ze ja som taketo okolie nemala

1angelika
21. mar 2022

teš sa, že sa Vám podarilo a mysli pozitívne. Držím palce 🙂 veľmi vysoký vek to nieje a na druhé pohoda..

louise
21. mar 2022

Ja som mala druhé v 35 a v okolí mám dosť žien, ktoré prvé rodili po 30 a druhé po 35. Dôležitý je Tvoj zdravotný stav a ako sa celkovo cítiš. Takéto názory hádzať za hlavu, tehotná už si, tak načo premýšľať nad tým, aký je podľa druhých ideálny vek na dieťa. Len vy dvaja viete, prečo je to tak. Ja som druhé tehotenstvo v 34 zvládala ukážkovo a ani raz som od doktora nepočula poznámku k môjmu veku. Ani v pôrodnici ma vtedy v 35 nikto neoznačil ako starú rodičku. Vek rodičiek sa posúva. Rob veci, čo máš rada, aby si bola psychicky v pohode a s úsmevom na také vety okoliu hovor, že sa na svoj vek rozhodne necítiš. Držím palce 🙂

autor
21. mar 2022

Mám sa pripraviť aj na nejaké špeciálne vyšetrenia vo vyššom štádiu ?

7lenka11
21. mar 2022

ja budem mať 32 rokov a dieťa zatiaľ nemám, ani sa necítim stará.. dnes je úplne bežne, že ženy najčastejšie rodia medzi 30.-35. rokom

domak2
21. mar 2022

Tak mlado som sa cítila, kým neotvorim koňa 😂 tiež som minulý rok rodila vo vysokom veku 33 😅

dankabetka
21. mar 2022

Ahoj, ja som mala prve v 32 a druhe v 35... 😉 planovane a obaja su uplne ok. Dnes nic extra vek, dookola mam aj starsie kamosky maminy 😉

1angelika
21. mar 2022

tuším, že odber plodovej vody je od 35+ ale všetko ti povie Tvoj lekár. Problémy v tehotenstve môže mať aj 20 ročná a 40 ročná nemusí mať, takže vek nerieš , hlavne, že ste zdraví. 😘

deti95060810
21. mar 2022

to bolo možno kedysi... moja švagriná mala prvé v 23 r. a lekár sa jej opýtal že kde bola doteraz . na izbe bola najstaršia, všetky maminky mali do 20 rokov... ale to sa písal rok 1985...
teraz je to troška inak... je úplne normálne mať prvé bábo v 30tke...😉 Aj keď lekári majú na to iný názor...

zmrzlinka2021
21. mar 2022

Gratulujem a netráp sa rečami. Byť matkou je dar

renka30
21. mar 2022

V dnešnej dobe úplne normálna vec. Tiež som druhé rodila v 33 rokoch. Dnes aj prvorodičky bývajú bežne staršie

lusyc
21. mar 2022

Myslím, že druhé v 32 nie je nič neobvyklé, vyšetrenia štandardné podľa zdravotného stavu, špeciálne vyšetrenia - len ak bude treba. U mna bolo prve v 32, druhé v 34, tretie v 37. Tiez sa nam dlho nedarilo, ale prvé.

aleskya
21. mar 2022

Ja čakám už tretie a len mesiac mam 33

cyberk
21. mar 2022

ake okolie? tie co sa nechali nabuchat s holou ritou v 18tke? :D nie ze by si bola rada, ze cakas druhe dieta, ale riesis co na to vravi okolie... 🙂

stastna17
21. mar 2022

Mna inak udivuju tie poznamky, ja by som na to odpovedala, ze a teraz si ho mam dat zobrat lebo vam nevyhovuje moj vek? ci ako vlastne to je myslene?

marianarem
21. mar 2022

Ja som rodila v 41 prve 🙂 A komentare okolia boli praveze velmi pozitivne typu "Jeej, tak to bude mudre dieta!" 🙂 Vsetci mi to priali, ze sa na stare kolena zadarilo. Tak neviem, zeby bolo byvalo lepsie este par rokov pockat s druhym? 😄

zuzana253
21. mar 2022

@deti95060810 Tak, tak, moja mama má mala v 20-tke, ja som prvé rodila mesiac a pol pred 30-tkou. 🙂 Druhé do 2 rokov po ňom. A pohoda. 🙂

rora
21. mar 2022

Cakam tretie v 35tke, nepocuvam, ignorujem... ja ho predsa nosim, ja to tehotenstvo znasam, a kto ma blbu poznamku na toho kaslem zvysoka, nech si riesi svoje. Mam zname co maju v tomto veku prve deti.... isto mali svoje dovody a zivotne situacie, kvoli ktorym "az" v tomto veku a normalny clovek nemusi mat blbe reci, lebo vie co vsetko sa mohlo udiat a nie je to navonok vidiet (zdravotne problemy, financne, rodinne atd....)

dada337
21. mar 2022

Nikoho nepočúvaj...ak sa na to cítiš ty, je to len tvoja vec. Nám sa prvé podarilo v mojich 31...malinký bude mať teraz 3 mesiace. A určite by som chcela ešte jedno 😍

petamich
21. mar 2022

@1angelika nie je, po 35 mozu vyjst horsie triple testy (ktore aj tak su iba pravdepodobnost), takze si pre klud moze dat spravit trisomy alebo nifty na vlastne naklady ale odber plodovej vody povinny urcite nie je, aj ked lekar jej ho moze odporucit (to uz zalezi od lekara ako pises)

nikpa
21. mar 2022

Určite nie 😄 ľuďom hrabe, niektorí si myslia, že najlepšia rodička je do 25 rokov 🤦 vek máš akurát a najviac záleží na tom, ako sa ty cítiš...

zuzi0911
21. mar 2022

Mam 32 a snažíme sa o tretie ..
U nas zas vek nik nerieši,ale to ci sme na hlavu padnúti keď máme už veľké deti (13 a 11r)a chceme znova riešiť osrate plienky 🥴🙈

petkasaurus
21. mar 2022

Budem mat prve dieta, mam 35 rokov a ak Pan Boh da, tak aj druhe chceme potom..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre