Chodenie po baroch v tehotenstve

alexinka33
17. jún 2016

Ahojte baby možno trosku blbá otázka som tehotná no este to na mne nie je až tak bidno, kamarátka ma pozvala na oslavu, no ma to až o 9 tej večer, vôbec sa mi tam nechce ísť a navyše mam predsudky no na druhej strane nechcem aby sa urazila, poraďte čo mam robiť?

alexinka33
autor
17. jún 2016

Aj som jej písala ze je to pre mna neskoro, lebo ja uz vtedy spím, ale jej sa skôr nedá, oslavu odkladá uz mesiac.

sissy27
17. jún 2016

@alexinka33 ak sa ti nechce, tak sa ti nechce, je úplne jedno, či si tehotná alebo nie... ja som aj ako tehotná nemala problém ísť na oslavu, občas stretnem v podnikoch baby už ozaj vo vysokom štádiu tehotenstva - na prvý dojem možno trošku zvláštne, ale zas čo ja viem, ako nejaká tragédia mi to nepríde... ak sa baba dobre cíti, tak prečo nie? podotýkam - ani jednu z nich som nevidela vystrájať alebo piť alkohol a ani som nesledovala, ako dlho sa zdržali... myslím, že nejaký normálny slušný podnik nie je o nič rizikovejší ako cestovanie v mhd počas dopravnej špičky 😀
ak sa ti tam nechce ísť, tak buď len zájdi zo slušnosti zagratulovať na nejakú polhodinku-hodinku, alebo sa proste ospravedlň, že si tehotná a necítiš sa úplne najlepšie... myslím, že normálna kamarátka pochopí 🙂

mihula
17. jún 2016

@alexinka33 a čo ti brani prist na oslavu a o desiatej sa zdvihnut a ist spat?Vobec nechapem,čo chces počut,ale ja by som sa prisposobila a dobrej kamoske neodmietla

alexinka33
autor
17. jún 2016

Ona dobre vie ze som tehotná, len isto budú chcieť odǒ mna aby som robila šoféra a to by som tam musela byt do rana, a este na manžel prísť ho sluzibky sakra, on nemá rad tieto moje kamošky, lebo su slobodne bez frajerov. Asi poviem ze mi je zle.

marianna_peskova
17. jún 2016

@alexinka33 Reagovala by som podľa toho, o akú udalosť ide. Ak sa jedná o rozlúčku so slobodou, narodeniny atď., určite by som neodmietla, hoci tiež nie som žiadna "pařmenka" a po dvadsiatej prvej hodine už rozmýšľam len nad posteľou. :D Dlho sa tam zdržať nemusíš. Dve-tri hodky socializovania sa stačia na to, aby si kamarátku neurazila; aby "sa aj vlk nažral, aj koza zostala celá". 😀 😀 😀

terezka1947
17. jún 2016

@alexinka33 chod na tak dlho ako je to tebe prijemne....a soferku robit nemusis....kamosky by mali respektovat,ze urcite veci uz "mozno" nevies zvladnut

evelynm
17. jún 2016

soferku robit nemusis. Preco by si mala? Ak sa s kamoskami chces stretnut, stretni sa. Zdrz sa dovtedy, kym sa budes dobre cicit a potom chod domov. Tehotenstvo nie je dovod na to, aby si sa vzdavala spolocenskych aktivit, pokial sa, samozrejme, citis zdravotne ok.

janickacrazy
17. jún 2016

@alexinka33 Tak záleží už na tebe ako sa rozhodneš, ked sa ti ísť nechce, tak nechod. Alebo chod s tým, že jej povieš, že sa možeš zdržať len hodinku a basta. Ja by som si to na tvojom mieste ešte trochu užila, lebo ked sa ti narodí drobec, tak budeš prvé týždne zavretá doma a možno by si tak rada potom niekam išla a nebudeš mocť, lebo budeš unavená, nevyspatá, budeš kojiť, atd. Ja som bola ešte v 5mes. tehu na diskotéke do polnoci a veľmi som si to užila. Ale samozrejme záleží na tebe, ako sa cítiš.

dominika6
17. jún 2016

@alexinka33
teba volá kamoška na solavu,alebo na záťah?
lebo to je rozdiel....čo je to za podnik? fajčí sa tam? chcú isť na disco?
lebo ak vieš že sa chcú vyslovene odtrhnúť z reťaze a tebe to chýba,môžeš ísť napr do polnoci a potom domov...
po pôrode najbližšie 2r nikam nepôjdeš 😀

rhiannon
17. jún 2016

@alexinka33 no ak by po tehotnej chceli, aby ich rozvazala, tak to by museli byt riadne kravy teda. To by nikomu normalnemu nenapadlo. Ja by som isla a o 22 isla domov. A tak som to aj par krat pocas tehu urobila. Kazdy to chapal. Kto nepochopi, nech si trhne...

janickacrazy
17. jún 2016

@dominika6 zase neprehánaj že 2 roky 😀

mihula
17. jún 2016

@alexinka33 to čo chcu tvoje kamošky je ich problem,ty musis vediet čo chceš ty.Ale asi to nebude taka ozaj kamoška ked na teba neberie ohlad.Lebo ja si myslím,že urobit si z kamaratky taxik,len pre to že nepije je ubohe.
Len ty dievča zostan pekne doma a uzi si to inak,lebo taxik by ti mala zabezpečit ona,ked ta na svojej oslave chce

dominika6
17. jún 2016

@janickacrazy tak záleží ako ju pustí jej muž,ked už teraz ich nemá rád a potom ked bude dieťa bude dôvod navyše 😀

seahorse27
17. jún 2016

Ked sa ti nechce, tak tam nechod. Ospravedln sa s tym, ze je to pre teba neskoro a byvas vecer uz unavena, rovnako prostredie baru ta v tvojom stave vobec nelaka. Chod jej zagratulovat inokedy k nej domov alebo si dajte kavu niekedy len vy dve. V tvojom stave ti moze byt uplne fuk, co chcu tvoje kamosky a teda mne by sa tehotnej vyvazat rano po oslave moje ozrate kamaratky vôbec nechcelo a ani by som to nerobila. Druhou moznostou je ist na 1-2 hodiny a potom odides, kazdy normalny clovek to musi pochopit.

meusicka
17. jún 2016

@alexinka33 pokial na oslavu sit nechces, tak nemusis, nie kazda znasame tehotenstvo rovnako. prve meisace su dost unavne, a ja som popravde tiez velmi skoro chodievala spat ked som ostala tehotna. stale som bola unavena. a este keby si kvoli tomu, ze tam pojdes, mala mat aj problem s partnerom a doma nezhody, tak neviem ci to stoji za to. a ocakavat od tehotnej zeny, nakolko uz nemoze pit, aby robila sofera, lebo ostatne si chcu vypit, tak to mi pride uplne nechutne. to normalne kamosky by ani od teba neocakavali.

janickacrazy
17. jún 2016

@dominika6 no tak to by som mu rýchlo vysvetlila, ja som bola vonku s kamoškami na kávu, ked mal malý 3 mesiace a manžel sa musel postarať a šmitec

dominika6
17. jún 2016

@janickacrazy
ved ja tiež...aj môžem ale sa mi nechceeee...božeee som rada že som doma v teplákoch 😀...muž ma nevie vyhnať z domu 😀

janickacrazy
17. jún 2016

@dominika6 máš prvé bábo či ako? ja mám už tretie, takže ja to fakt potrebujem občas sa vyvetrať z domu, mne sa veru chce, zhodím tepláky, nahodím dačo pekné a ide sa

dominika6
17. jún 2016

@janickacrazy
joooj ja mám veľké deti a teraz si to vychutnávam...a víkendy mám najredšej ked bud príde niekto k nám,alebo my ideme k niekomu...pohoda,klud, a nieje mi potom dva dni zle 😀

janickacrazy
17. jún 2016

@dominika6 ved ja chodím na kávu, nie na slivovicu 😀 takže ani mne nie je 2 dni potom zle 😀

dominika6
17. jún 2016

@janickacrazy
ked boli deti malé viac ma to ťahalo von z domu sa vyblázniť a vypnúť hlavu..teraz som domased a tie kávičky mám tiež rada v pohodlí...do baru ani na discoteky nechodím,duní mi hlava z toho a ked vidím tie 14ročné deti vymachlené tak sa divím,že ma pustia dnu 😀

tobnuf
17. jún 2016

Ved chod ked sa narodi bejby budes len doma sediet 😂

janickacrazy
17. jún 2016

@dominika6 ja nechodím na diskotéku, len do kaviarne, som na RD, potrebujem občas vypadnúť z domu

dominika6
17. jún 2016

@janickacrazy
verím ti,treba vyčistiť hlavu 🙂

katarinamarkova
17. jún 2016

@alexinka33 správna kamoška sa nevyhovára na blbosti!
- nejdem na oslavu lebo o 9tej spím?
- nejdem je mi zle?
správna kamoška povie 🙂 samozrejme posedieť si s vami na džús, čaj, pizzu, pokecať idem, šoféra nerobím, lebo idem domov skôr.
správna partnerka sa nebojí manželovho názoru na kamošky.
( tu je fakt otázne prečo má on na ne názor taký ako má....či je to len jeho subjektívny divný pocit, alebo sú to fakt baby, čo lietajú o polnoci na metlách a vymietajú bary, barmanov, barových hostí lovia popritom.....)

otázka: predsudky? voči čomu máš predsudky?

petra7777
17. jún 2016

@alexinka33 Akoby sa to pýtalo 10 ročné decko ☹

alexinka33
autor
18. jún 2016

Tak nakoniec som bola do druhej rana a bolo super, predsudky možno mam aj preto lebo som tak bola vychovávaná v štýle čo povedia ľudia, ono ked to do teba hustia od malička, tak sa niečo predsa nalepí. Zaujímali na názory aj iných, no možno si poviete ze žena po 30- je vy mala inak rozmýšľať ale ja sa vôbec na svoj vek necítim a možno je to aj tým ze sa stretávam s mladšími.

moni244
18. jún 2016

@alexinka33 som nevedela, ze tehotne maju byt vecer doma :-ad a takto vznika socialna izolacia pocas materskej a rodicovskej, ked zeny od pozitivneho testu sa zahrabu doma a prerusia kontakty, lebo to sa nema, tamto je nevhodne a podobne

mima4
18. jún 2016

@alexinka33
pozri, bud chces zit vlastny zivot alebo zi zivot podla predstav druhych ludi.
Ja neviem, ale po 30tke vela veci neriesim a vela veci je mi fakt šuma fuk. Ono faktom je, ze ak chces mat do buducna kamosky, musis do vztahov aj nieco investovat... a aj ten cas, a jasne, ze je do znacnej miery obmedzeny, hlavne ked budes mat male babatko, ale ak ten cas si nenajdes, lebo "co ludiia povedia", tak vsetky vztahy ti zapadnu prachom.... ale mozno sa vytvoria nove 😉 aj o tom je zivot.

alexinka33
autor
18. jún 2016

No veď práve ja by som rada chodila este na diskotéky a váľa som sa aj toho ze sa tu práve vy na tomto fóre do mna obujete. A som rada, ze zmyslate moderne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre