Čaká nás amniocentéza

adeli79
19. okt 2012

Dnes som sa dozvedela výsledky tripple testov, sú bohužiaľ zlé, takže budúci týždeň idem na amnio. Som zo toho úplne rozbitá. Síce som cítila, že tie výsledky nebudú dobré, ale aj tak sa na to pripraviť nedá a od rána smoklím a predstavujem si všetky scenáre, ktoré môžu nastať. Najhoršie bude to čakanie. Depka ako svet. Ide niekto z Vás teraž niekedy tiež na amnio?
A čo urobíte, ak výjde amnio zle? Ak sa potvrdí genetické poškodenie?

emily_666
19. okt 2012

@adeli79 ahoj, tiež som si tým prešla v auguste. Chvalabohu s dobrým výsledkom. Ale dala som si robiť tie zrýchlené výsledky, čakať 3 týždne je veľmi dlhá doba, hlavne v takom prípade. Zákrok nebolí, je to otázka 5 minút, potom zopár dní kľudového režimu doma. A neplač zbytočne, krvné testy sú často skreslené, mohla si byť len nachladnutá a hneď to vyjde zle.

misiatko81
19. okt 2012

ahoj,tiež som bola na amnio v auguste,pichnutie naozaj nebolí a je to hop šup.Pár dní doma a mne aj to čakanie nejako rýchlo ubehlo.Hlavne som samu seba presvedčila,že to bude všetko ok a aj tak bolo 😀 .Skús ísť na to pozitívne a nie naopak.Držím palce 🙂

adeli79
autor
19. okt 2012

je pravda, ze tesne pred odberom krvi som dobrala antibiotika. tak si budem mysliet, ze skreslenie bolo sposobene chorobou, co som akurat prekonala. aj ja uvazujem nad tymi zrychlenymi, ale je to dost drahe. ale 3 tyzdne v neistote asi nevydrzim. teraz vecer mi je uz lepsie, ale od pohody mam daleko. dakujem za podporu.

emily_666
19. okt 2012

@adeli79 je to drahé, to hej, ale za ten kľud mi to stálo. Ja som si to dala urobiť rýchlo aj preto, lebo ak by bolo bábenko choručké, nezvládala by som to ani psychicky, ani finančne, majú môj obdiv všetky ženy, čo vedia, že bábo sa narodí postihnuté a nechajú si ho.
Bola si chorá, tak to je jasné. Ja som mala len takú nádchu, nič moc a predsa to mohlo byť z toho. Na tvojom mieste by som na odber nešla, čo tak morfologický UZV ?

deticky123
20. okt 2012

@adeli79 ja som si to prezila v juny, bohuzial pre mna to dopadlo zle, vysledky som mala na druhy den, pretoze uz na amnio som cakala 5 tyzdnov,uz som nechcela cakat... rozhodla som sa prerusit tehotenstvo,bola som 17-18tt ☹

katarinkalm
20. okt 2012

@adeli79 ja to mám tiež za sebou, samotný zákrok nie je bolestivý, len trochu nepríjemný, výsledok prišiel negatívny 🙂 (síce sme čakali s napätím, ale povedali, že keby sa im niečo nezdalo, tak budú volať oveľa skôr a nebudú čakať až 3 týždne) ......... bábo sa nám narodilo zdravučké ... tie krvné testy sú naozaj často skreslujúce a zbytočne stresujú budúce mamičky

katren
20. okt 2012

@deticky123 prepac, ale mozem vediet, kedy ti brali odbery na tripple testy???? beru sa medzi 15-18tt..... ty si bola na potrat v 18tt a 5tt si cakala na amnio....tak mi to nejak vychadza na 13tt, co je teda podla mna dost skoro a vysledky mohli byt riadne skreslene.....

miskaska
20. okt 2012

@adeli79 Ahoj, tymto som si presla..riziko 1:100, 3 tyzdne cakania na vysledok z AMC, nevydarena kultivacia, ked sme si uz mali ist po vysledky a hrozba, ze im to nevyjde a dalsi odber (co by som odmietla). A teraz je tu vedla mna moj 3 mesacny zdravy chlapcek. Hlavu hore, vacsia sanca je, ze babo bude zdrave. Ale viem, ze ten strach z hlavy nedostanes, musis si to len odzit a prezit. Drzim palce!

deticky123
20. okt 2012

@katren prve krvne testy mi robili v 12 tt plus meranie NT, vysledky boli o 2 dni, boli zle, takze som sa okamzite nahlasila na amnio, dalsie krvne testy boli v 15tt, tiez boli zle, uz som citila,ze aj amnio bude zle...☹

nikitka444
20. okt 2012

Ahoj,mne prvé testy vyšli pozitívne,teraz som bola na ďalšej časti testov a v pondelok budem mat vYsledky co a ako,ale pravdepodobne má to neminie ☹mne bolo povedané,ze choroba neskresluje výsledky,lebo som veľmi Chora...kde Vám Amnio robili?

misiatko81
20. okt 2012

ja som bola v ružinovskej nemocnici, dr.Redecha

deticky123
20. okt 2012

na Zeleznicnej, vysledok bol na druhy den

nikitka444
20. okt 2012

Ja chodím k súkromnemu gynekologovi a ten má chce poslať do nej.sukromn.zariadenia,ale počula som,ze v Ružinove sú najlep.odbornici...chodí niektorá z vás k sukromnikovi?

adeli79
autor
20. okt 2012

Ja idem do Banskej Bystrice. Co u mna stupnuje obavy je to, ze hoci som uz na konci 17teho tyzdna, stale mi je zle od zaludka. Tak divne. Nie z nervozity, ale z tehotenstva. Mame uz 2 chlapcov, pri nich mi nebolo vobec zle, vysledky vsetky dobre. Vie, ze to nemusi vobec nic znamenat, ale clovek si spaja uz vsetko so vsetkym, hlavne pri tom cakani.

emily_666
20. okt 2012

@adeli79 juj moja, ja som už značne vyššie a furt mi je zle 🙂 to s tým nemá nič spoločné, iné je to len v tom, že prvý bol chlapec, druhé je dievča. a počas tohto druhého tehotenstva mi snád ešte dobre ani nebolo 😀 😀 😀

enya00
20. okt 2012

@adeli79 aj ja som bola mali sme vysledky na dawnown syndrom,no aj keby vysli pozitivne tak by som si ho nechala....druhykrat by som uz na amnio nesla pri takomto istom pripade......

henikav
20. okt 2012

@adeli79 triple testy nemaju nic spolocne so skutocnostou, je to len vypocet pravdepodobnosti, takze vobec nezufaj. Budem ti drzat palceky, aby bolo vsetko tak ako ma byt, aj my mame amnio vo stvrtok 😉

erikaflenderov
20. okt 2012

@adeli79 ahoj. mne robili amnio v 18. tt, lebo som mala veľmi zlé výsledky z krvi, tiež som si dala tie zrýchlené, lebo ma strašili že malý bude mať downou syndrém spojené s rázštepom chrbtice a amnio mi vyšlo dobre a teraz mám krásneho 8 mesačného synčeka. Nezúfaj, bude dobre uvidíš, držím palce!! 🙂

sckatka
20. okt 2012

my sme mali podozrenie na rázštep chrbtice, riziko 1:20...! na amnio som bola 3dni po Vianociach, takže celé sviatky o ničom, 3 týždne čakanie na výsledky, našťastie všetko bolo ok, dcérka má už 4 rôčiky 🙂 samotná amniocentéza bola nepríjemná, ale dalo sa to vydržať, trvalo to len pár minút, potom som cítila pár dní také tlaky, odporúča sa nijako sa nenaťahovať, nevysávať. Ja osobne som bola radšej v neistote tie 3 týždne, ako sa potom do konca tehotenstva užierať, či je bábätko zdravé alebo nie. Ale čo by som urobila, ak by boli výsledky zlé...neviem...už som začala cítiť aj pohyby, takže som šťastná, že to dopadlo, tak ako to dopadlo. Držím palce, hlavu hore, treba myslieť pozitívne, aj keď je to ťažké...

libela
20. okt 2012

ja som mala tiež zlé výsledky, ale nešla najskôr som šla na nejaký špeciálny ultrazvuk do Košíc k jednému výbornému doktorovi, ktorý mi potvrdil, že naše dievčatko je v úplnom poriadku a tiež, že ak by som išla na amnio, na 99% by som potratila lebo moje malé čviro sa usalašilo vpredu na brušnej stene a pri vpichu by ho poranili. osobne by som amnio nikomu neodporúčala...

henikav
20. okt 2012

@libela ty si myslis ze na amnio pichaju poslepiacky?? Cely cas vpichu dieta sleduju cez sono a ihlou sa k nemu ani nepriblizia, neviem naco je dobre plasit mamicky pred amnio, aj tak su dost nervozne

libela
20. okt 2012

aj ja som bola nervózna, ja som si tým prešla a zvolila som jednoduchšie a pre mňa lepšie riešenie. a nikoho nestraším. len vyjadrujem svoj názor. ja by som na amnio nešla. nič tým nevyriešim a ak by to bolo zle, čo potom?????hmmm???pôjdem na potrat???hrozném:( @henikav

henikav
20. okt 2012

@libela jasne ze je to riskantne, ale urcite nie tym ze riskuju ze dieta napichnu na ihlu, to je blbost. Kazda mamicka je skor nervozna z vysledkov a to je zas o niecom inom. rizika su zname, ano je tam riziko potratu, zapalu, alebo infekcie, pripadne zlych vysledkov, zial. A co potom keby boli vysledky zle?? No to je na rozhodnuti rodicov babatka, myslim si ze vela zalezi aj na rozsahu poskodenia, ci je dieta tazko poskodene, bez nejakych nadeji, alebo lahky postih, aj to velmi ovplyvnuje rozhodnutie.

libela
20. okt 2012

@henikav ja som už na amnio bola objednaná, zrušila som to. A vôbec neviem prečo všetci hneď posielajú na amnio. mne dali 2 možnosti ultrazvuk, kde to doktor všetko krásne pomeria a zistí vady alebo amnio. už si nepamätám presne, ale marí sa mi, že na ultrazvuk sa čaká až po 20 či 22 tt, to fakt neviem, tak ale je to skôr pre mamičky, ktoré si chcú bábo nechať aj keby mali mať zlé výsledky. Len som chcela dať vedieť aj o tejto možnosti...., nič viac.

lolko_lenka
20. okt 2012

@adeli79 Ahoj, hlavne mysli pozitívne, je to lepšie pre teba a aj pre bábätko. Ja som mala výsledky tripple testu 1:9 riziko rázštepu nervovej trubice. Na amnio som išla už 4 dni po oznámení výsledku, keďže bol hrozný! Výsledok amniocentézy - negatívny, mám doma 13-mesačnú dcérku, ktorá je úplne zdravá! Držím päste a uvidíš, všetko dobre dopadne.

lovela1
20. okt 2012

ja som mala znížené AFP celkovo tripple testy riziko 1:100, k tomu ešte doporučené amnio kvoli veku,mala som 39 rokov,amnio som odmietla,dcera sa narodila zdravá....neboj adeli,uvidíš že to dopadne dobre,nebud v strese,babetko to cíti

misi31
20. okt 2012

@adeli79 ahoj, ja som bola na amnio.. nepozerala som sa na odber ..doktor si maleho pozrel cez sono a naznacil si bod na bruchu aby malemu neublizil, sam vravel ze nejde ihlou hlboko a stale pri tom vidi maleho kde je, vraj je to specialna ihla ktora ma ukoncenie gulickou, cize maly by od nej len odplaval.. Ked vytahoval ihlu citila som troska tlak. Cely odber trva mozno 2-3 minutky. Potom treba oddychovat a nenamahat sa. Moje vysledky boli v poriadku a maly je zdravucky. Pozor v tom 1% rizika amnio su vraj zahrnute aj pripady ked to babatko bolo gen. poskodene a prislo k potratu. A ak mas vyssi vek, aj preto je riziko zvysene....je to len statistika pri ktorej sa berie do uvahy vek, hmotnost, a tyzden gravidity..

nikitka444
20. okt 2012

@henikav no mne vyratali 1:260 a lekár povedal,ze 1:270 je norma a mala som malo bielkovin,preto ma chce poslať na Amnio

henikav
21. okt 2012

@nikitka444 to mozno nie je dokonaly vysledok, ale nie je ani zly

adriku
31. okt 2012

Ahojte, našla som na webe firmu Geneton http://www.geneton.sk/, ktorá bude od decembra 2012 vykonávať test na Downov syndróm z krvi tehotnej, čiže kto sa chcete vyhnúť amniocentéze, dá sa zaplatiť takéto vyšetrenie. Ja sa tam v decembri chystám, nakoľko nemám najmenšiu chuť absolvovať vpich do brucha. Na cenu som sa ich nepýtala, to si zistím až keď sa budem objednávať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre