Bez čoho si neviete predstaviť tehotenstvo?

30. mar 2023

Ahojte, nedávno som zistila, že som tehotná a začínam pomaly premýšľať nad tým, že si dám dokopy zoznam vecí, ktoré budem potrebovať v tehotenstve (nemyslím teraz pre bábätko a po pôrode).

Vedeli by ste mi poradiť.,bez čoho si neviete predstaviť tehotenstvo, keď si spätne spomeniete? Také must have?

A naopak, čo ste si kúpili a bola to somarina :D ktorú ste ani nepoužili?

Ďakujem vám krásne

pukina
30. mar 2023

tehotenske leginy, nic viac som nepotrebovala 🙂

vani190493
30. mar 2023

Poporodne nohavičky bola totálna zbytočnosť.

nwnw
30. mar 2023

@pukina ja este aj tehu tricka lebo moje mi boli uzke 😃

maryetta
30. mar 2023

Vankus. Ale to az potom tie posledne tyzdne. To som sa podkladala ako sa dalo 😂
Napr tehu leginy-tie boli super. Ale az pri tretom. Pri prvych dvoch som si nejako “vystacila” obycajnym oblecenim.

pukina
30. mar 2023

@nwnw ja som nosila aj pred tehotenstvom take oversize, takze tie tehotenske som nepotrebovala :D

aknamorka22
30. mar 2023

Tehotenské legíny a veľký vankúš na spanie. A mne hrozne opuchli nohy tak som nosila také látkové elastické tenisky, ktoré som využila aj po pôrode 🙂

domak2
30. mar 2023

Rennie a pohodlné spodare 😁

barbora237
30. mar 2023

Tehu leginy a tehu dzeginsy ci saty na formalne nosenie. Na travenie mi pomohlo pocas oboch tehu psylium a stava zo sliviek, na anemiu trstinova melasa a na hemoroidy procto-glyvenol. Drzim palce. 😂😂😂

seva22
30. mar 2023

Nic specialne…zopar kusov tehu oblecenia,tehu vitaminy…aj ten uz apominany vankus bol fajn…ak uz mas dieta starsie tak aj pestunka a upratovacka, lebo tie posledne mesiace su fakt masaker:D a z veci ktore si nekupis: psychicka pohoda a byduci otecko,ktory sa na babatko tesi minimalne rovnako velmi ako ty…nic ine ti tak nesprijemni cakanie ako toto;)

vkatush
30. mar 2023

Ja som mala normálne legíny, žiadne tehotenske, ale aby nemali zlý pás, čo tlačí (lelosi mne aj kamoškam najlepšie padli a v pohode aj po tehu sa dajú nosiť, celé tehu som len tie nosila.) a asi 2-3 tehotenské tričká som mala, ale nemala som veľké brucho, takže ja som nemusela nejak riešiť nové tričká, oblečenie.

Vankúš som dlho odmietala, však si nejak niečo poskladám pod nohy brucho. Posledný mesiac som ho dostala od kamošky, GAME CHANGER!!! Ľutovala som, že som to skôr neurobila 😂 a potom som ho na kojenie používala, super pomôcka

A vitamíny LEN prvé mesiace a kys.listová je must have zo zdravotného hľadiska. A Dr Weiss sprej na hrdlo bol najlepší kamoš, keďže som bola 2-3x chorá a len toto mi zabralo (plus je problém nájsť lieky, čo tehu môže).

A na psychiku som počúvala mamagang podcast a nejaké hodiny na mamaclasse 😊

bolarazjedna
30. mar 2023

Pre mňa must have tehotenský pás do auta. S normálnym pásom je to nebezpečné pre bábo v brušku.
A tehotenské legíny sú tiež super.
Ja som tehotenský vankúš nevyužila - ale po pôrode som to dala do postieľky ako mantinel (mam v tvare U, na to výborné poslúži)

darina746
30. mar 2023

@pukina presne, toto bol aj u mna proste zaklad :D ziadne rifle, zbytocnosti, naco. v tomto som sa citila najlepsie, stacili mi jedny jedine, ktore som nosila ako vol kozu :D a vydrzali :D

babulkomale
30. mar 2023

Tehotensky pas Be Safe do auta a poctivo som ho pouzivala aj ked som bola spolujazdec aj vodic. Vtedy sa stala nehoda nedaleko kde zomrelo tehotnej zene babatko v brusku a ja som sa z toho nemohla dlho spamatat 😔
A samozrejme tehotenske oblecko, natieranie brucha lebo svrbelo a kopy jedla ( v prvom tehotenstve som pribrala 15 kil a stale som bola vo svojom BMI a v druhom 5 kil 🤭)
Vankus dlhy medzi nohy by sa mal pouzivat aj bezne, kvoli chrbtici.
A dokladna dentalna hygiena u hygienicky aj doma.

luckajozko21
30. mar 2023

dru tycinky ,zazvorove cukriky, cola, tehotensky mega vankus,magnezko a pohodlna (uz kojo)podprsenka.
Podla mna je najdolezitejsia psychicka pohoda. A prihovaram sa aj ja za mamagang, mamaclass a podcast Pediatrie na vlastni kuzi. Minimalne som nebola zo vsetkeho taka vyhukana a vedela som "co" a "preco" sa s tym babom deje. + follow na IG vsetkym lekarkam, spankovym, detskym psychologickam, laktacnym atd. Cize miesto nakupovania veci odorucam investovat cas na rozsirenie obzorov

galganka
30. mar 2023

Pás do auta, šikok sa mi aj po sekcii, tehotenské pančuchy a to je asi aj všetko. 🤷‍♀️
Ešte ten vankúš slížový, tehotenský, to bol top spoločník. 🤣

tyrkysova_kobyla
30. mar 2023

Vankus (na spanie v tehotenstve + na dojcenie + ako opora pre babo) a tehotenske nohavice a leginy. A este krem na brucho. Nic viac mi netreba

elenka.k
30. mar 2023

krém na brucho - na strie - ten som mala a nepoužila / lebo mi vadil pach a strašne / a teraz ľutujem, že som ho nepoužívala 😔

nika23t
30. mar 2023

Určite nekupuj nič vopred, až keď budeš naozaj potrebovať. Šaty som objednávala voľnejšie, nie tehotenské. Tehu legíny sú top, ale tiež som sa vošla do svojich nohavíc celý čas, len cez gombík som mala gumičku 😁 Tehotenské rifle som nemohla nosiť, tehotenské košele som mala asi dve, tričká a svetre nie, to som mala také oversize, čo sa dá vynosiť aj po porode. Doma som milovala manželove tričká. Podprsenka bez kosti, keďže prsia rástli tiež. Krém na strie na brucho a prsia som dávala od samého začiatku, strie nemám. vankúš pod brucho a medzi kolená posledné týždne. Inak nič špeciálne som nekupovala. A k poporodnym nohavičkam(aj keď viem, že to už je po pôrode) , za mňa úplný top, po pôrode sú vzdušné a mne určite pomohli.

gvenduska
30. mar 2023

Legíny výborná vec
Nič extra som nepotrebovala

evinqua
30. mar 2023

Tehotenské leginy, vankus taky dlhy, hroznový cukor lebo prve tyzdne som fungovala len na ňom a keďže som musela ležať skoro cely čas doma a v nemocnici tak dobre filmy a knihy.a ešte som mala mega opuchnuté nohy takže pohodlné nastaviteľné šľapky v ktorých som prežila skoro cele tehotenstvo🙂

modraslamka
30. mar 2023

ja som strasne pribrala takze leginy👍

ivangeline
30. mar 2023

Okrem vacsieho oblecenia a viac oddychu a jedla... nic. :D

beata_k
30. mar 2023

Okrem oblecenia nic. Co ja viem? ...tehotne nic specialne nepotrebuju. A blahozelam 🤗

beata_k
30. mar 2023

Jaj predsa len...Ak soferujes, tak urcite tehotensky bezpecnostny pas.

lenkakravcova
30. mar 2023

Okrem tehotenských legin ešte zásobu tehotenských tričiek - inak si tie klasické roztiahneš na bruchu 😀
A na konci ešte posledný mesiac podprsenky na dojčenie - alebo hocijaké tenké, bez kostic a výstuže /inak sa zvykne potiť brucho medzi prsiami a bruchom 😂)

cookie29
30. mar 2023

Zalezi od Teba, kazda sme ina. Za mna topka vankus na dojcenie, od zaciatku, zasoba slipiek (to je menej elegantna stranka), urcite Fatru/Sulinku, pretoze mna palila zaha (dieta bolo plesaté este v 2rokoch 🙂 ) a hladke podprsenky bez kostic. Ziadna cipka a pod, nezniesla som. A stahovacie pancuchace.

lauriik
30. mar 2023

Ja som ku koncu tehotenstva odcenila kojaci vankus s ktorym som spala, tehotenske nohavice, tricka a bundu, uzivala som femibion, chodila som na cvicenie pre tehotne od cca toho 6m. A predporodny kurz bol super.

vulka
30. mar 2023

Prečítala som si len nadpis a ako prvé ma napadlo, že si ho neviem predstaviť bez 30kg navyše 🙂
Ale reálne bola pre mňa blbosť kojací vankúš. A super som využila letné krátke nohavice-tehotenské.

gabym
31. mar 2023

@vani190493 pre mňa poporodne nohavičky super vec. Ale ja som mala sekciu tak asi preto. Bolo super že sú prievzdusne a nič ma na jazve netlačí

zoeeoz
31. mar 2023

Leginy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre