Ako osamostatniť 2-ročné dieťa?

26. apr 2024

Ahojte, prosim poradte co zabezpecit aby si neublizilo? Spi v postielke ale v spalni. Chceme ho presunut do jeho izby a do postele. Lenze z tej postele sam hocikedy odijde. Ja spim velmi tuho a manzel odchadza skoro do prace. Bojim sa ze syn si bude sam v byte uradovat a nieco si spravi...

nikpa
26. apr 2024

Ako si to predstavujes? Keď tuho spíš a nevieš co robí 2 ročne dieťa tak zabezpečene nebude nikde a nijako, keď nebude pod dozorom

basulaak
26. apr 2024

Tak nech ta manzel rano zobudi pred tym nez odide.

katica06
26. apr 2024

Nemôže mať postieľku v izbičke? Má ešte plienky? Ja som s dcéru sťahovala v takom v veku a nebol problém , ona už bola dlšie odplienkovaná ,ja som vždy vstávala s mužom ktorý mal byť v práci o piatej , ale zas nikdy nespím tak hlboko aby som nepočula keď sa deti motajú

amelia89
26. apr 2024

akoze tvoje dvojrocne dieta neplace ked sa zobudi a je same bez teba, nevola na teba ani ta nehlada? proste sa poneviera po byte samo a chysta si ranajky a ty tuho spis?
ja sa zobudim aj ked v druhej izbe deti šuchnu paplonom 😅😅😅

januska12323
26. apr 2024

To ani nepríde za tebou pýtať raňajky? Nech ťa muž zobudí alebo daj na detskú izbu zvonček 😁

surama
26. apr 2024

Zapni mu v postielke monitor dychu. Ak z nej vyjde, tak ti bude pipat a taktiez si zapni kameru, aby si ho v spalni videla, tiez daj hlasnejsie, ono je to dost citlive. Ak aj napriek tomu mas pocit, ze sa nezobudis, tak potom nie je bezpecne, aby bolo samo v izbe. Moj je presne ten isty typ, ze zobudi sa a cavarguje si po byte 😀 Nic nemozem nikde nechat, vsade vylezie, vsetko ho zaujima, takze to riesime tou kamerou a rano, ked manzel vstava do prace, samozrejme vstavam aj ja.

autor
26. apr 2024

@nikpa a rada?

autor
26. apr 2024

@basulaak ono to sa aj deje ale to neznamena ze sa nemoze zobudit aj vtedy ked budeme spat este obaja..

autor
26. apr 2024

@katica06 no budeme mat druhe a tak sme chceli starsie presunut do detskej..

autor
26. apr 2024

@amelia89 nie neplace a nevola na mna.. a urcite si nechysta samo ranajky.. aj ked vezu si ku kuchynskej lonke vie pritiahnut.. je pekne ze ty.. ale kde je rada?

autor
26. apr 2024

@surama monitor som zvazovala aj mu ho dam len tym ze bude druhe tak ten monitor presuniem mladsiemu..

babovka2321
26. apr 2024

A co tak zabrana na dvere detskej izby? Aby nebehal po celom byte a krikom ta urcite zobudi, ze chce vyjst z izby von, ci nie?

tana85
26. apr 2024

my sme sa rozdelili, tiez sa druhe narodilo ked dcera mala 23 mesiacov, takze ja som s babatkom spala v spalni a muz pri dcere v detskej izbe. takto to ostalo az ked sme sa prestahovali a deti mali 5 a 3 roky, dostali spolocnu spalnu a uz to zvladali viac menej bez nas. ina moznost pre nas nebola, dcerka by k nam chodila v noci a buntosila, takze sme sa rozdelili

gelifil
26. apr 2024

nemozes ho presunut, nechaj ho pri sebe

babovka2321
26. apr 2024

@tana85 mame tak isto. Aj by mi luto bolo "vyhodit" starsie dieta pred narodenim mladsieho do izby, aby sa necitilo odstrecene, nahradene. Aj ked som to povodne mala v plane.

hederamonstera
26. apr 2024

@tana85 mame to aktualne rovnako, manzel je s 2r v izbe a ja som s 1r v spalni. Uz len cakam, kedy sa 1r nebude vobec budit v noci, aby sme boli vsetci spolu. Neviem si predstavit tak male deti odstrcit do druhej izby.

Autorka, k 2r aj tak budete stale v noci chodit, naozaj ho nemozete nechat pri sebe? To budu ine obdobia vzdoru a ziarlivosti, ked ho presuniete a mladsie ostane u vas.
Alebo teda no ako tu bolo napisane, zamknut izbu alebo zatarasu na dvere

ailiba
26. apr 2024

A co tak dat ho do detskej postielky? Bude v svojej izbe a predsa bude chraneny. Ak teda nevie z postielky sam vyliezt. Ak to uz vie, tak bude lepsie zatial spat s nim. Bezpecnost nadovsetko.

gelifil
26. apr 2024

@hederamonstera preboha, len zamykat dieta nie...vies si predstavit ten stres, ked sa zobudi a bude zamknute?

amelia89
26. apr 2024

tak logicky to bola ironia s ranajkami,nejako mi nejde do hlavy aby ta dieta nevyhladavalo po zobudeni… ale ok rada je: pestunka s detekciou pohybu ktora ta teda snad zobudí 💆🏽‍♀️

ailiba
26. apr 2024

@hederamonstera uplne s tebou suhlasim, az ba to zamknutie... Ale to bol asi vtip😉

hederamonstera
26. apr 2024

@gelifil ja viem, ja by som to v zivote nespravila, ale aj tak tam ma byt nejako uvaznene podla autorky

gelifil
26. apr 2024

@hederamonstera kokso, zle mi je z tej predstavy....a nepochopim, ako moze matka tak tvrdo spat a ze jej to vobec napadne

majlo1234
26. apr 2024

@gelifil akoze ja by som rada mala taky tvrdy spanok, mam kamosku, na ktoru moze spadnut decko a ona spi. Ja mam spanok strasne slaby a cely zivot tym trpim. Ale je pravda, ze pri detoch je to skor vyhoda

autor
26. apr 2024

@gelifil a co je na tom ze spim tvrdo? Cely den beham za dietatom okolo.domacnosti este som aj tehotna.. ako mam teraz sa tvarit ze mam dieta tak sa nemozem ani vyspat? Ci co ?

kris_tin257
26. apr 2024

My sme mali do troch rokov kameru v izbe takže nehrozilo žeby syn behal po byte, dali sme ho do izby my sme boli v spálni a videli sme čo robí cez kameru sme ho napominali 😊 naučil sa

gelifil
26. apr 2024

ano, presne tak ,minimalne dovtedy, kym to nie je pre dieta nebezpecne...vola sa to obeta....ale tak kazdy mame ine priority

gelifil
26. apr 2024

@kris_tin257 lenze ona spi, nepozera do kamery

thoughtfulweirdo
26. apr 2024

To je milé, že karhate autorku za tvrdý spánok. Ešte ju (a aj mňa) ale prosím aj poučte, ako sa dá cielene nespať tvrdo. Ja namiesto dieťaťa prespím budík a verte mi, že keby som vedela dobrovoľne nespať tvrdo, tak to robím už dávno 🤷🏻‍♂️🤣

thoughtfulweirdo
26. apr 2024

@amelia89 Ani mňa dcéra v tom veku ráno nehľadala, mne sa na tom nezdá nič také čudné 🤔 v 2 rokoch už si aj reálne "nachystala" tie raňajky, čo si tak posmešne spomínala- vytiahla si jogurt z chladničky alebo mlieko a nasypala cereálie, ak som ich nechala v nádobe na stole ☺️ v 3 rokoch si namazala rohlík plastovým nožom, ak som jej nechala všetko v dosahu.
A teda aby sa toho niekto nechytil, nebola na to vytrénovaná, aby som ja mohla drichmať, ona sa cielene plížila z postele potichu, aby sa mohla sama realizovať 😄

gelifil
26. apr 2024

@thoughtfulweirdo a v 4 vyprazila rezne?😅