Nakup z Kiku a vrátenie tovaru

lilysk
8. máj 2014

Ahojte
Prisla svokra na navstevu a doniesla detom ,,krasne ,, veci z Kik -u 😉)Nechcem ju urazit ,ale ja proste ten jej vkus nemozem ...ja som v Kik este nikdy nic nekupila aj ked urcite sa da aj nieco pekne vybrat - nemam skusenosti s tym obchodom .Ak mam blocek daju sa tie veci vratit ako v H&M ,alebo C&A? Ak ano nevadi ,ze z ineho mesta priniesla ?hmmmm
Dakujem

jadodka
8. máj 2014

Pochybujem ze ti vratia korunky ked na blocku je ina predajna, ine mesto. Inak korunky vracaju, my sme tak na blink kupili bundu a nesadla, v pohode vratili. Ale ja by som zase nemala chrbtovu kost to ist vratit, lebo svokrus sa snazila nieco priniest detom, dala zato korunky....no ja by som to nemohla urobit, aj keby sa mi to nepacilo, tak by som to radsej niekomu neskor posunula ako pomoc...alebo ak ma svokrus zahradu, tak tam by som to dala detom zodrad, alebo ak ma manzel surodenca a on ma deti tak im by som to neskor posunula, aby mala svokrus radost ze ako dobre kupila 😉.

mafinka219
8. máj 2014

@lilysk ahoj , na stranke maju napisane,že vratia peniaze aj výmenia tovar do 4.týž. pozri si ich stranku kik-textilien.sk ,ale samozrejme musis mat blok, zavolaj si tam pripadne a spýtaj sa na vratenie ked boli veci kupovane z ineho Kiku 🙂

niki101988
8. máj 2014

@lilysk Kik je po celom Slovensku takže aj keď niečo kúpiš v BA možeš to vrátiť kdekoľvek na Slovensku v KIKu. Ja by som svokra nesvokra neklamala a priznala sa že som to vymenila za niečo čo sa mi páči alebo je užitočnejšie. Moja svokra naštastie tieto nákupné nápady zdieľa v štýle ideme spolu Ty vyberáš a ja platím.
Choď do Kiku ale do istej doby by sa to malo dať vrátiť alebo vymeniť

catherrine
8. máj 2014

Tiez suhlasim ze by to nebolo vobec slusne vratit....mna by sa to osobne dotklo ak by niekto darcek odomna vratil.....stoji to na zamyslenie-.... 😉

sissy27
8. máj 2014

@lilysk ja by som to tak dramaticky neriešila... kik má celkom pekné detské veci, takže na tú chvílu kým z toho vyrastú, im to môžeš obliecť aspoň na von... vkus je veľmi subjektívna záležitosť, možno niekto iný ti vychváli ako pekne si detičky obliekla a naopak, nad tým čo im oblečieš ty, môže ohrnúť nosom 😉

lilysk
autor
8. máj 2014

@mafinka219 Ahoj hej citala som ,ale nepisu ako je to s inym mestom - zajtra tam zavolam 🙂

mafinka219
8. máj 2014

@lilysk vyskusaj 🙂) ak Ti nebudu brat tel. na stranke je taký nejaký dotaznik, ked sa chces nieco spýtat tak by som napisala keby nebrali telefon 🙂)) ved uvidis 🙂))

jankavrutky
8. máj 2014

podľa mňa by s tým nemal byť problém. je to také isté ako v tescu, lidli a podobne. je to jedno, v ktorom meste

lilysk
autor
8. máj 2014

@mafinka219 Dakujem 🙂)
Inak uplna klasika ,ze sa opytam na vratenie tovaru a hned dostanem aka som amoralna bez chrbtovej kosti a ako by som mala s tymi vecami nalozit 🙂

applede
8. máj 2014

tiez by som to vyriesila zlatou strednou cestou ...slusne jej povedala ze dakujes ale ze nebudes mat k comu darovane vecicky detom davat..tak si ich len vymenis 🙂 ....ja to tak napr robim aj ked mama moja nieco prinesie a nezda sa mi to uplne ...ale mama je zvyknuta takze hned mi aj blocek prilozi ze ....keby nahodou... 🙂 😀

catherrine
8. máj 2014

@lilysk no kazdy sme iny a vztah k svokre mame tiez iny ja by som to tej mojej urcite neurobila a asi ani nikomu inemu dacek sa predsa nevracia do obchodu ako sorry ....no neviem tebe by sa pacilo keby si ty niekomu nieco kupila a on to vratil?

jadodka
8. máj 2014

@lilysk 🙂, predpokladam ze narazas na moj prispevok....ja som napisala ze JA by som nemala chrbtovu kost vratit do obchodu veci ktore niekto kupil mojim detom...a ak by sa mi veci nepacili tak by som to JA riesila tak ako som napisala 😉, z nicoho som ta neobvinila, ani ta nenazvala nemoralnou 😉. Ale samozrejme ak svoje deticky obliekas len v H&M a C&A tak chapem ze veci z KIK sa ti pacit nebudu

zita19
8. máj 2014

@lilysk ked si taka mudra, ze vsetko vies najlepse, tak preco sa nas pytas. Aby sme ti pritakali? To si sa mala spytat tej v co ju vidis v zrkadle. Proste nesuhlasime s tebou, nespravili by sme to tak. Bud sa zmieris s tym, ze tu dostanes aj protinazory alebo budes diskutovat so zrkadlom.

lilysk
autor
8. máj 2014

@catherrine ja neriesim moj vztah so svokrou -ani to ci to mam urobit ,alebo nie 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilysk
autor
8. máj 2014

@zita19 nemala som v plane diskutovat 🙂

zita19
8. máj 2014

@lilysk no tak to uz som uplne v soku... Zalozis temu v diskusnom fore a nemas v plane diskutovat... Toto je uz mimo moju logiku

catherrine
8. máj 2014

@lilysk tak si este raz precitaj co si tu napisala ako prve.....

catherrine
8. máj 2014

@zita19 suhlasim myslim ze to zrkadlo by jej asi ako jedine odpovedalo podla jej predstav.... 😀 😀 😀

lilysk
autor
8. máj 2014

@zita19 pytala som sa ci sa tie veci daju vratit - to bolo predmetom diskusie 🙂
Nakolko sa predmetom diskusie stalo to ci je to moralne ,alebo kto ma aky vztah so svokrou atd.-tak sa mi tato diskusia zda bezperdmetna .
Mrzi ma ,ze si v soku - uz sa tym netrap 🙂

zita19
8. máj 2014

@lilysk tak ju daj zrusit...

catherrine
8. máj 2014

@lilysk pises ze ju nechces urazit a ako jej podla teba bude ked tie veci vratis?

catherrine
8. máj 2014

@zita19 Skoda casu a energie na takych ludi "hore nos" no nie?

lilysk
autor
8. máj 2014

@catherrine Moja svokra ked pride k nam na navstevu tak si zoberie apartman v Hiltone ,lebo nas 120 m byt jej nie je dost komfortny .Ziadne jedlo si u nas neda a dokonca ani kavu ,lebo ja neviem robit dobru kavu hoci mam krups kavovar 🙂Zasadne sa stravuje u rezesovej v Maiko sushi - hoci sme zili viac rokov v Tokyu a minimalne take sushi urobim ako ten kuchar co tam pracuje 🙂 Moje deti ak nieco potrebuju tak idem s nimi do obchodu a vyberu si co sa im paci co mi dost zjednodusuje zivot nakolko potom s tym nie je problem ,ze to nechcu nosit a podobne .
Moja svokra nakupje v Kik ,lebo ja deti malo ,,paradim ,, a jej sa pacia fodricky a macko pu 🙂Svokra ofrfle este aj hajzlak ,ktory pouzivame -mimochodom pouzivame hajzlak z DM - 3 vrstvovy biely 🙂
Mozno su moje deti snobske ,alebo rozmaznane ,alebo neviem ako by si to pomenovala ,ale pokial si nieco same vyberu tak je to vacsinou My little pony ,alebo Frozen a podobne .Nenutim a ani nebudem skolacku nutit aby si obliekala tricko s mackom pu ,alebo s tym somarikom a ani fodrickove saticky 🙂
Ale chapem tvoje rozhorcenie nad touto situaciou 🙂

zita19
8. máj 2014

Tak ked ste tak dobre "zahojeni" ako pises, co sa trapis vracanim nejakych trapnych handier do nejakeho este trapnejsieho obchodu... Rovno ich odnes na charitu a hotovo. Hadam svokra, ktora je taka dama, nebude kontorlovat skrine ci ste este majitelmi jej ofodrickovanych saticiek.
btw Nechapem tvoje rozhorceneie a vasen s akou sa snazis riesit nejakych par nehodiacich sa habndier. Vyzeralo to tak, ze ked vratis handricky do KIKu, budes mat aspon na jeden vikend na stravu...

minax
8. máj 2014

@lilysk tak namyslenych a samolubych ludi som uz stretla neurekom, ale zeby niekto riesil to ze ma 3vrstvovy tpaletny z DM alebo ci si jeho deti vyberaju oblecenie s mackom pu alebo frozen tak to uz je silna kava :D este nikdy som sa nevyjadrovala do diskudie takto negativne,ale teraz mi to nedalo, celkom ma to pobavilo 🙂 kebyze chces vediet nazor iba na to,ci sa daju vratit veci v kik,tak sem nepises omacky okolo svokry,alebo si vyhladas stranku obchodu a za 2 minuty mas odpoved 🙂 a inac tiez mi pride trochu divne ze sa trapis s vratenim veci ktore stoja asi tolko co toaletny papier ktory kupujete 🙂

zuzkaanicka
9. máj 2014

@zita19 😀 😀

sissmiss
9. máj 2014

@minax ak by chcela veci vratit tak zjavne net vie pouzovat, znacku obchodu a teda aj www stranku pozna, mohla sa teda dozvediet potrebne info priamo tam.... tam by ale nemohla rozvijat diskusiu smerom k ich bytu, kavovaru, tokiu a toaletnemu papieru

koniarova
9. máj 2014

@zita19
@catherrine Vy neviete čítať? Nikto sa Vás predsa nepýta, či by ste "Vy" vrátili a či je to slušné. To je predsa vec zakladateľky. Pýta sa na postup vrátenie tovaru. Tak si vaše zmysluplné morálne komentáre odpustite. 😉 😉

marse
9. máj 2014

Ak mas blok tak by mali vymeniť tovar v každom obchode, aj v takom ako je KiK.

To že sa tu niektore rozhorčuju, je pochopitelne, niektore zijeme z vyplaty do vyplaty. A veci z Kiku su nam dobre, naše deti chodia slusne, čiste a je jedno či je to tričko z kiku za 3,99 alebo z Ca alebo HM za 11,99 € , moja mladsia nosi do školky aj tricka z Lidlu, nato zničenie je to uplne super 😀

To ze je tvoja svokra naduta madam, je jej problem.
A to že ste zili v Tokyu, mate krups kavovar a utierate si zadok do 3-vrstvoveho papiera z DM, mam u prdele, a nepatrilo to sem napisať asi ako moralizovanie iných mamičiek podla teba.
Ja stale zijem na SvK, mam obycajnu rychlovarnu kanvicu a používam len 2. vrstvový papier . ale mam tolko chochmesu že sa nebudem zdržiavať nejakou temou na MK a rovno si do Kiku zavolam a opýtam sa, a mam to poriesene behom 5 minut. 😉