Aký odľahčený kočiar pre polročné dieťa?

ssussie
5. jan 2013

Caute baby, uz som zufala z toho nasho ceriesla Bexy - je sice super pevny, priestranny, na sportiak aj dost teply, ale neuveritelne tazky ☹ Preto zvazujem kupu bud pevnejsieho golfaca alebo skladneho sportiaku, ci novy ci z druhej ruky este neviem. Moje poziadavky su: moznost sklopenia do lahu (operadlo aj spodok), nanoznik ale hlavne odlahcena konstrukcia (do tych 8 kil cely kociar). Poradte mi prosim, ktory ... a preco. Moj rozpocet je do 160 eur (na vecej nemam :-P ).
Diki 🙂

kattrin5
5. jan 2013

Veeelmi dobry je stokke, je to naj kocar na svete, odlahceny, polohovatelny hore, dolu taktiez do sedu a lahu. Daju sa nan kupit akekolvek doplnky daznicek, drziak na flasku, zimny obal, len cena je okolo 900eur novy ale oplati sa, mozes ho vyuzivat v zime v lete, dietatko sedi vo vyske nie takmer na zemi.Ja som s nim bola veeeelmi spokojna

ssussie
autor
5. jan 2013

@kattrin5 no tak za tu cenu by ho porazilo, keby nebol dobry 😀 ale to by som rok nespavala, keby som tolko za kociar dala 😉

amouramour
5. jan 2013

@ssussie no podla mna nemusis lutovat, casto ked tam vidim v absolutne v neprirodzenej polohe vyviazane dietatko ho lutujem - minule jedno priviazane na rovnej naklonenej plosine, plakalo strasne ale mamina hlava hore a bola strasne stylova....netvrdim, ze v niektorych polohach nie je fajn ale toto az za srdce chytalo:(co tak peg perrego ten novy book?

ssussie
autor
5. jan 2013

@amouramour celkom fajn, len mi pride trochu nizky ... z druhej ruky by sa aj cenovo hodil, ale uz len pockat kym bude z druhej ruky 😀

adelajda2012
5. jan 2013

Ja mam teutoniu a tiez je strasne tazka. Chcela som nieco lahke, co sama zdvihnem do autobusu a vybrala som espiro magic 3. Kupila som ho tu na MK v bazare za cca 70e. Som maximalne spokojna!!! Lahky, skladny, polohovatelny.

aknel1985
5. jan 2013

ja som kupila peg perego pliko a super kociarik lahucky jak pierko za 200 e od jednej mamiccke a daju sa zohnat aj za 100 eur ... mam ho po jednom dietati a este aj pre druhe bude v super stave da sa dat poloha uplne do lahu aj nanoznik mala mi v nom doteraz spava cez den ...

adelajda2012
5. jan 2013

@ssussie Ja mam teutoniu a tiez je strasne tazka. Chcela som nieco lahke, co sama zdvihnem do autobusu a vybrala som espiro magic 3. Kupila som ho tu na MK v bazare za cca 70e. Som maximalne spokojna!!! Lahky, skladny, polohovatelny.

sonula44
5. jan 2013

Ahoj Ja som kupovala tento golfač som z neho nadšená úúplne lahučký maximálne skladný .
Len neviem ako vo velkom snehu , Ja ho používam na striedačku s Concordom .
http://www.babymarket.sk/sk/4245/1829/peg-pereg...
má 7,2 kg čo je super perfiš sa skladá na stránke je aj videjko pozri si ho 🙂 😉 😉
@ssussie

kiakocikovsvet
5. jan 2013

@ssussie skúste si pozrieť Quatro Monzu alebo LIRU máme s nimu veľmi dobre skúsenosti, sú ľahké, ľahko skladateľné a cena veľmi priateľná

akova
5. jan 2013

ja som si kupila PP Book a je super lahučky, my mame od výťahu schody hore, takže každy den ho nosim a super / a to ma maly už 10 kg/ Predtym som mala Jane Cross Reverse ten bol dosť ťažky. Ma aj velke kolieska ako klasicky PP takže aj v snehu sa da a ani tak nehrkoce. Mam aj otočnu sedačku čo pri 6 mesačnom určite ešte využiješ, naš ročny šibal už radšej kuka spredu. Da sa polohovať uplne do lahu odporúča sa už od narodenia a je dost priestranný. 😉 Len neviem či ho z druhej ruky zoženieš, kedže sa začal predavať len v lete a s otočnou sedačkou len na konci novembra...

ssussie
autor
5. jan 2013

@sonula44 a da sa dat do lahu aj s nozickami?

ssussie
autor
5. jan 2013

@adelajda2012 a da sa aj na spinkanie pre pol rocne babo a v zime?

ssussie
autor
5. jan 2013

@kiakocikovsvet ano ale prave od vas som citala niekde recenziu, ze LIRA nie je pre take male deti, lebo ze sa neda poriadne dvihnut ten spodok, takze tazko tam budu v pohodli spinkat 🙂

ssussie
autor
5. jan 2013

@akova ved toto, je super ale novy je mi drahy a z druhej ruky nik nepredava 🙂

ssussie
autor
5. jan 2013

@kiakocikovsvet a ta monza ma 13,5 kila ... to uz vobec ☹ mozem tahat aj nadalej nasu uzasnu bexu.

akova
5. jan 2013

@ssussie ešte ma napadlo Graco Evo aj nad ním som uvažovala ked som hladala niečo lahke... ale nie je až taky priestrany ako PP...

sonula44
5. jan 2013

Ano polohujú sa aj nožičky neni to také korýtko ale úúplne lah to neni píšu že je ale chýba tam dáky cm ale naša tam ležká super .
pozri si to videjko . ja som ho kúpila z druhej ruky ako Nový za 80€ , má madlo ,nánožník

ssussie
autor
5. jan 2013

no mamky mam dvoch kandidatov- PP Si completo z druhej ruky alebo Espiro Magic novy... a teraz ktory????

kkl82
5. jan 2013

ja som si prave vcera objednavala britax b-mobile z amazonu za 120 eur aj s postou. ak sa dobre pokukas, da sa zohnat aj u nas za 150-180 eur. je velmi skladny (hlavne plus u mna, lebo mam maly kufor v aute), polohovatelny az do lahu a myslim, ze splna aj ten tvoj vahovy limit (udavaju, ze vazi 8 kg). este som rozmyslala aj na b-agile, ale tie kolieska by som uz na sirku do kufru nevtrepala.

elienka
5. jan 2013

@ssussie to si sa presne trafila do mojich kandidátov - u mňa vyhral espiro magic, lebo ma na ňom uchvátilo to skladanie na placku - my ho máme stále v aute. Kúpila som ho v apríli a som maximálne spokojná. Veľmi oceňujem spojenú rúčku (aj keď na golfáč by sa dalo navešať viac tašiek) Polohovanie chrbátika na tú šnúrku sa mi veľmi páči a aj so zdvihnutím nožičiek som spokojná. okrem toho mini košíku som maximálne spokojná. Oceňujem detaily ako kapsička v strieške, okienko v strieške, vysúvateľná slnečná clona. Dá sa mierne hojdať.
Ale ak by som nemala tento, tak by som o tom Síčku tiež uvažovala, len tie golfové rúčky sú pre mňa mrzuté.

ssussie
autor
5. jan 2013

@elienka pocuj a kolko naozaj vazi to espiro?

kkl82
5. jan 2013

este video k tomu britaxu:

https://www.youtube.com/watch?v=hf9ha_3PbBc

a teraz citam, ze vraj ma len 6,5 kg 😉

ssussie
autor
5. jan 2013

@kkl82 pekny, akurat, ze nozicky sa nedaju dvihnut 🙂

sonula44
5. jan 2013

@ssussie no to čo tebe viac vyhovuje z hladiska aj skladania do kufra a tak ale ideálne je ny nájsť si predajňu u Vás a ísť si ich naživo popozerať ja som sa tak rozhodovala 🙂 🙂
mojím favoritom pri výbere bol aj tento http://www.maderna.sk/katalog/product/10279/ ale po pozrení naživo som ho vyradila rýchlo .
ten espiro neni zle tušim má až9 kg ! a vadilo mi to polohovanie nožek 😉

prajem ten správny výber 🙂 🙂

elienka
5. jan 2013

@ssussie ja neviem presne, asi to bude ako uvádzajú - niečo okolo 9 kg

elienka
5. jan 2013

ešte by som upozornila na jedno, ten espiro ako sa dvihnú tie nožky, tak stále je tam tá látka, neviem ako by si to riešila s fusakom. nám už stačí deka, tak ja tam urobím také "rožky" z tej deky a má nohy zakryté, ale ja mám už 20 mesačnú babenku a keď bola menšia, tak v zime som vozila seriózny šporťák (PP GT3)

briketa
5. jan 2013

Maclaren XLR, pozeraj modely z predminuleho roku, alebo pouzite. oni sa lisia len uplnymi blbostami ako farby,alebo druh presivania atd... konstrukcia ostava rovnaka. on sa sklada tak, ze ho potom nesies len za rukovat v jednej ruke.
aleo model Quest Sport, ktory je este mensi, spratnejsi a lahsi.
Maclarany su velmi kvalitne vypracovane.

ssussie
autor
5. jan 2013

@elienka no hej uz som nastudovala. Takze asi urobim veeelke smutne oci na mojho muza a on mi kupi peg perego 😀 do prdele aj s tymi kocikmi .....

ssussie
autor
5. jan 2013

zeny a cam portofino mate niektora - je cenovo pristupny a lahky aj nozicky sa daju dvihnut, akurat nikde ziadna poriadna recenzia....