Zlomenina metatarzu a chôdza

mimanr
12. júl 2022

Ahojte, mali ste niekto takuto zlomeninu?Som po operacii 7 tyzdnov a mam pomaly zacat naslapovat, noha je vsak stale taka fialova,opucha a ked sa pokusim na nu stupit,je to akoby som stala na nejakej hrude.Ako dlho Vam trvalo,kym ste sa rozchodili?Mali ste nejake komplikacie?Absolvovala som doteraz 2 tyzdne rehabilitacii na rozcvicenie sliach a svalov, clenok mam este zatuhnuty, najma ked zdviham prsty nahor, boli to. Vdaka, ze sa podelite o skusenosti.🌷

snehulak77
12. júl 2022

@mimanr ahoj. Mala som túto zlomeninu, ale bez operácie, mierne posunutie, ale nechali to tak. Ja som ale nemala bolesti vôbec. Odkedy mi dali sadru a potom ako mi ju dali dolu, absolútne bez bolesti. Neviem prečo. Čítala som od viacerých, že mali dlho ešte bolesti. Ja som to len rozchodila a bolo. Skúsila by som to opísať lekárovi, najlepšie bude vedieť, že aká bolesť je prirodzená a aká už nie. Držím palce

janinah
12. júl 2022

Treba rehabilitovať a rozcvičovať aj ked to bolí,inak zatuhne a budeš mať zníženu pohyblivosť.Každým týždnom by to malo byť lepšie.Netreba mať dlho nohu dolu,opuch aj fialkovanie je ešte v norme.

mimanr
autor
12. júl 2022

ano, jasne, ja cvicim aj cez bolest, len ma zaujimalo, ci ten pocit vankusa zospodu pri naslapnuti je normalny, ci ste ten pocit mali a pri chodzi to postupne odpuchlo, alebo aj, ako rychlo potom, ako ste mohli naslapovat, ste sa rozchodili do normalnej chodze....

mimanr
autor
25. aug 2022

opat ja, uz chodim a rehabilitujem, 3 mesiace po opke, ale nohu mam stale sirsiu v chodidle ako tu druhu, nesedia mi nijake topanky...😐 este sa to podla vasich skusenosti podda ci mozem mojich 10 parov leto, jar, jesen, zima, vyhodit a kupovat nove? 🙄

kasiatko
25. feb 2024

@mimanr Ahoj, ja som aktualne 6 tyzdnov po operacii, doktor kazal zacat chodit a rozchodit bolest... mam v nohe srob, rana sa mi doteraz celkom nezahojila a kef som sa spytala na rehabilitaciu, doktor povedal ze naco🙈💆‍♀️ chcem sa preto spytat na tvoju skusenost s touto zlomeninou a ako si to cele rozchodila a ci si rehabilitovala aj so srobom🙏 dakujem

mimanr
autor
26. feb 2024

@kasiatko ahoj, ja som si rehabku pytala, chodila som cvicit mesiac, gumove pasy, stabilita, elektroliecba, laser, magnet.

privejt
11. apr 2024

Ahojte môžem sa spýtať koľko tak približne ste mali dlahu a po koľkých týždňov/mesiacov vám ju dali dole?

erikahun
11. apr 2024

@privejt ja som mala dlahu presne 5tyzdnov, včera mi ju dávali dole a pomaličky skúšam chodiť🙂

suzinkaf
11. apr 2024

@erikahun
@privejt ahojte, budem vďačná ak mi za pár týždňov napíšete ako sa vám darí s chôdzou. Aj rehabilitujete? Ja som ešte len na začiatku, v sobotu bude týždeň od úrazu, obávam sa, ze bude nutná operacia.

suzinkaf
15. apr 2024

@mimanr dobrý deň, zaujímalo by ma, ako sa vám podarilo zotaviť po zlomenine. A ak sa môžem opýtať, operáciu ste mali koľko od úrazu? Ja som týždeň od úrazu a dnes mi nohu dohadovali, nerobili ani kontrolný röntgen a ďalšia kontrola až o 3 týždne, čiže 4 od úrazu. A ze potom zhodnotia ci treba operáciu. Sa mi to zdá dosť neskoro nie?

mimanr
autor
16. apr 2024

@suzinkaf Dobry den, mna operovali 3 tyzdne po zlomenine, ale preto, lebo u nas ma operovat nechceli, ze netreba, ale mala som to sikme a s posunom,nezdalo sa mi to, vypytala som si dalsie 2 nazory v inych mestach, kde povedali, ze urcite treba a a okamzite a chviku trvalo,kym ma objednali.

mimanr
autor
16. apr 2024

@mimanr zregenerovala som sa,myslim,fajn,ale ja som sa aktivne pytala na cvicenie od 1.dna po opke, tak mi to trvalo kratsie. Noha vsak dlho opuchala, bola fialova a bolela. Celkovo plne funkcna bola cca 16 tyzdnov od operacie.

erikahun
27. apr 2024

@suzinkaf aj mna posielali na operaciu. Teda povedali ze ju mam zvážiť, tak som sa radila asi pri 3 lekároch a dvaja nakoniec vraveli, ze by na operaciu nesli, tak som nesla. Daako sa to pozliepalo, ale ta kost mi bude uz vyčnievať stále. Som skoro 8 tt od úrazu, ešte ma to obcas zaboli pri chôdzi a krivam, ale inak sa da🙂 rehabilitacie mi vobec nedali,ze to rozhabilitujem vraj chodzou.

privejt
27. apr 2024

@suzinkaf ahoj ešte sa mi to nezahojilo mam to od 30 Marca keď som prišiel na pohotovosť nedali mi dlahu dali mi ju až o tri dni, potom na ďalšej kontrole sa rozhodovalo ci pôjdem na operáciu alebo nie lebo som si buchol a odlomil sa mi kúsok ale našťastie sa mi to vzrástlo. 15 mája mi dajú dole dlahu tak napíšem ako sa mi darí s chôdzou

privejt
27. apr 2024

@erikahun môžem sa spýtať aj ty si mala niekedy už skoro na konci keď ti mali dat dlahu dole bolesť napr. Pichanie bolenie lebo nič mi nebolo a včera dneska ma to už aj pichalo a dneska som už cítil aj bolesť

suzinkaf
28. apr 2024

@erikahun to je zaujímavé se nedali rehabilitacie. Ja si budem hneď určite pýtať, podľa mňa to je dôležité pre rýchly návrat do bezneho zivota. Ja by som okrem cvičení chcela absolvovať vodoliecbu, ultrazvuk, laser. Radšej si aj zaplatím nech čím skôr môžem chodiť normalne. Po akom čase po zložení sadry sa môže naslapovat na nohu?

suzinkaf
28. apr 2024

@privejt a prečo dláhu a nie sadru? Ja som mala.prvy tyzden sadrovu dlahu a po týždni mi ju dosadrovali ale noha mi v tej dosť trpne, nevyzerá že by opuchala ale trocha mam také pocity. Najradšej by som bola keby mi dali na nohu niečo ine

privejt
28. apr 2024

@suzinkaf ja mam dlahu keď to máš opuchnuté nemôžu ti to dosadrovat lebo sa ti spravia pľuzgiere nie?

erikahun
29. apr 2024

@privejt nie mala som prvy tyzden velke bolesti, postupne to bolo lepsie už aj ku koncu. Nemala som pichanie ani bolesť. Nebuchli ste si tam niečím, že to opäť zacalo bolieť? Aj ked v sadre by to malo byť dosť fixované🙂

erikahun
29. apr 2024

@suzinkaf netuším, pýtala som sa a povedali, že rehabilitacie netreba, ale nebola som po operacii. Hneď ako mi dali sadru dole som zacala chodiť. Posledny tyzden som už chodila sj v sadre😄 a začala tak zaťažovať nohu🙂 po zložení sadry som to mala dost spuchnute stále, ale to bol len prvý moment, že sa na nohu nepostavím, postavila som sa v pohode 🙂 akurat som bola na kontrole - úraz sa mi stal pred 8 tyzdnami a nie je uz potrebne chodit nikam, pokial nebudu tazkosti🙂

suzinkaf
29. apr 2024

@erikahun tak to znie fajn, verím ze už bude dobre

suzinkaf
29. apr 2024

@privejt zial nie som lekar,neviem...mne ju dosadrovali. Nič sa ma vtedy nepytali, ani nepozerali ci noha opucha alebo nie

privejt
29. apr 2024

@erikahun ja práveže tie prve týždne som vôbec bolesti nemal možno sa to trz odzrkadľuje na konci ale podla mňa tá bolesť je prirodzená keď sa hojí kosť

suzinkaf
30. apr 2024

@erikahun to je dobra sprava, ze po ôsmich týždňoch už na nohách. Co by som za to dalo, keby sa to aj mne podarilo. Nuž uvidím..

privejt
30. apr 2024

@erikahun a môžem sa opýtať? Ak športujete tak po kolkátich týždňoch ste mohli opäť športovať lebo som futbalista a veľmi ma zaujíma kedy nastúpim

erikahun
2. máj 2024

@suzinkaf verím, že aj vám sa to podarí tak skoro;))

erikahun
2. máj 2024

@privejt veru nešportujem😄 ja som len krivo stúpila na šlapke a zlomila si nohu🙈 myslim, ze este by bolo na šport priskoro, kedze este zatial krívam, zlomenina nohy sa vraj hojí 8-14tt, ja by som si trúfla na vasom mieste najskor o tych 14tt, ale neviem skuste sa spytat lekara ku kt. chodite;)

suzinkaf
2. máj 2024

@privejt to je asi dosť individuálne kedy začať so športom, určite sa riaďte tým co povie lekar...ale môj odhad je 4-5 mesiacov minimálne a až potom začať s takým športom ako je futbal

privejt
4. máj 2024

@suzinkaf veru futbal je dosť náročný no bohužiaľ 🥲

privejt
7. máj 2024

@erikahun a ešte mam problém dlahu mi majú dať dole 15.5 ale keď vystriem nohu tak ma v nej zapicha je to normálne alebo?