Žlčníkové kamene z pečeňových testov

3. okt 2023

Zistil by moj lekar pri preventivnej prehliadke z krvneho obrazu a z pečeňových testov či mam chory žlčnik/ problemy so žlčnikom alebo žlčnikove kamene? Niekde som čitala, že s pečeňovými testami sa odoberajú aj nejaké hodnoty ktoré hovoria o tom ako je na tom žlčnik.

Ďakujem.

diaalex
3. okt 2023

Pečeňové testy mi robili vždy pri antike a ani raz nehovorili nič ohľadom žlčníka. Na žlčník mi robili ultrazvuk, myslím na kamene

autor
3. okt 2023

@diaalex hodnoty GMT by to mali byť tušim v rámci pečeňových testov, ktoré hovoria o žlčniku..

sissy27
3. okt 2023

Robili mi pecenove testy na preventivke, vsetko ok, kamene bolo vidno az na sone, zapal zlcnika tiez az neskor (to uz som bola v bolestiach na prijme v nemocnici, par dni predtym ani to nebolo vidno).

miamia04
3. okt 2023

@sissy27 takže z tých testov nemôže lekár povedať, že žlčník je ok? Mne tak povedal, že by to bolo vidieť z krvných testov.

autor
3. okt 2023

@miamia04 sranda, mne tiež povedal že je všetko ok aj žlčnik🤷‍♀️

autor
3. okt 2023

@sissy27 ďakujem, ako sa ti to prosím prejavovalo? Ja už mam asi 3-4 mesiace problémy. Ťažoba na žaludku už skoro po každom jedle, je mi zle, páli ma žalúdok, aj zaha, vkuse grgám…otehotnela som a bojim sa aby to nebolo niečo vážne…na gastro ma odbili, že počas tehotenstva mi nič neurobia 🙈😭

miamia04
3. okt 2023

Aj by som sa zasmiala, keby to všetko ok "nebolelo" 😂

autor
3. okt 2023

@miamia04 a aké máš ťažkosti? Máš problémy so žlčníkom?

sissy27
3. okt 2023

Tak ak si tehotna moze to kludne suvisiet s tehotenstvom, dieta ti niekde tlaci a nerobi ti to dobre.
No bolesti take, ze som nemohla ani lezat, ani sediet, akoby som mala v bruchu obrovsky ostry balvan, bolel ma az chrbat, neznesitelna bolest, ani dychat som nemohla.

miamia04
3. okt 2023

S trávením celým, bolesti pod pravým rebrom, atd... Na gastro zistili, že sa vracia späť strava do žalúdka z dvanástornika, to je prvá časť tenkého čreva zo žalúdka, tuším. A z toho mi je zle, ťažoba po jedle, nafukovanie, bolesti.. je toho veľa..

autor
3. okt 2023

@sissy27 no ved prave ze od kedy som tehu tak je to neznesiteľné🙈 fakt zo všetkého mi je blboo…ešte aj cibuľa v jedle, ktorú som jedla denno denne mi sposobi ukrutne bolesti 😭🙈
Och, tak to musí byť riadna sila…no ja to vždy nejako prežijem, pol dňa som nepoužiteľná a potom to prejde…keď jem zeleninové polievky, čisté zemiaky, čistú ryžu tak je ok…včera som si robila palacinky zo špaldovej múky, bez cukru a jedla som ich čisté, tiež bolo ok..ale keď zjem už niečo ako mäso, dnes šalát s kuracím mäsom (bol tam dressing a orechy) tak katastrofa 🙄 začali sa ukrutne bolesti…

miamia04
3. okt 2023

A na sono môžeš ísť, nie?

autor
3. okt 2023

@miamia04 no súcitím s tebou, mám to isté😭🙈 akurát som aj tehotná😅

autor
3. okt 2023

@miamia04 no ja som s tým utekala na pohotovosť, že mi urobia sono, odpinkali ma, že to bude určite z tehotenstva😭 a to som ešte pred tým musela isť na pohotovosť gynekologickú, aby ma vobec na gastro prijali dnu.. musim si riešiť gastro inak, len čakačky sú veľmi dlhé

miamia04
3. okt 2023

Ďakujem, si zlatá. Tak tie orechy by som vyradila. Treba jesť len to, z čoho ti nebude až tak zle.
Ale veď obvodný lekár by ti mal dať lístok na sono, keď mu povieš, že ťa bolí žlčník, na sono sa nečaká, teda u nás len ráno berú bez objednania.

sissy27
3. okt 2023

@miamia04 zo standardnych pecenovych testov pri preventivke asi nie 🤷‍♀️ ak je to v akutnej faze tak nejake zapalove hodnoty asi budu, ale teda to uz vies aj bez toho ze je zle 😅
Autorka: najdi si na nete “dieta c 4” a stravuj sa podla toho. Mohlo by ti to pomoct zvladnut aspon tehotenstvo.

lula3108
3. okt 2023

Zlcnik sa prejavuje tou typickou bolestou pod rebrom s vyzarovanim do lopatky. Mne v tehotnestve zacali zlcnikove kamene, isla som tiez na pohotovost ale hned ako som povedala ze ma boli pod lopatkou tak mi spravili sono a potvrdili kamene. Ale tazoba a palenie zahy podla mna nie su priznaky zlcnika, to je proste tehotenstvo a prejde to porodom🤷🏻‍♀️

miamia04
3. okt 2023

Možno sa to zlepší, ako bude bábo rásť, a začne ti tráviť 🙂

autor
3. okt 2023

@miamia04 no ja som si dnes dala šalát mimo doma, moje prvé jedlo po mesiacoch niekde mimo a boli tam vlašské orechy🙈😭 viem, že robia zle aj pri refluxe aj pri žlčníku a tieto dve veci vlastne ja neviem u seba už dlhé obdobie rozlíšiť…to isté cibuľa, paprika, pečivoo, sladkosti, káva a podobné🙄 takže neviem no…
A ďakujeem, verím, že to bude lepšie🙏

autor
3. okt 2023

@sissy27 ďakjem krásne ste zlaté baby

autor
3. okt 2023

@lula3108 ďakujeem za skúsenosť..no veď to, že neviem rozoznať či ide o reflux, či žlčník🙄 ale teda pod rebrom ma nebolí, sem tam ma pichne ale to mňa aj pod ľavým a pravým z chrbtice..tá ma tiež bolí, aj lopatky aj kríže, ale to mám z vyosenej chrbtice🙈 skôr len cítim ťažobu na žaludku..a to pálenie žaludka je neznesiteľné…každopádne ďakujem, ja verím, že to prejde 🙏

laurikalalinka
3. okt 2023

Je síce pravda,že žlč vychádza z pečene,čiže ak je tam piesok znamená,že cesta z pečene do žlčníka je narušená,príznaky sú u každého iné,môže byť teplota,bolesti krížov,bolesti vyrážajú do krížovej oblasti,zožltnutie pokožky,hnačky z každého jedla?chudnutie.

autor
3. okt 2023

@laurikalalinka nemám nič z uvedených, len bolesti krížov ale to mám od nehody problémy s chrbticou…ďakujem🙏

laurikalalinka
3. okt 2023

Ja už nemám žlčník,a v rodine to máme bežné,a mnoho ďalšieho,takže vidím.

autor
3. okt 2023

@laurikalalinka joj to mi je ľúto…a pociťovala si aj takú ťažobu na žaludku? Ja vyslovene cítim len to, že mi je zle 🤮🙈 a grgam..

laurikalalinka
3. okt 2023

V pohode,my si z toho robime srandy,toto pri žlčníku nie je,ak máš ťažkosť a grganie,skôr veľa kyselín v žalúdku,bolo by lepšie gastro,viem je to horor,alebo v lekárni pýtaj Orenzym,pri obede daj tabletku,pomáha tráviť

domiklik
3. okt 2023

Mala som podobne stavy, dieťa tlačilo na pečeň a žlčník, bolesť pod pravým rebrom, miestami som nevedela chodiť. Ku koncu tehotenstva svrbenie celého tela, zvýšené pečeňové a žltý moc.

autor
4. okt 2023

@laurikalalinka ďakujeem krásne, asi to budú tie kyseliny lebo dnes ráno som sa zobudila so strašným pálením v krku, takú kyslosť, že som ani prehĺtnuť nevedela 🙈🙈

mergimar
4. okt 2023

Áno. Presne včera mi vyšli vyššie pečeňové testy. Najvyššie bolo GMT. Doktorka sa ma pýtala, ale Vy ste už boli na operácii žlčníka? No....nebola. Tak ma znova poslala na sono brucha.

autor
4. okt 2023

@mergimar ďakujem za skúsenosť..no tak ja som mala všetky hodnoty na nižšej hranici, doktor povedal, že je všetko v najlepšom poriadku, takže žlčník bude tým pádom asi ok…