Zjedla som cottage syr po záruke

hoohoo
13. júl 2024

Ahojte, uplne mono pisem na ukludnenie.... Omylom, asi prvýkrát v zivote som vzala cottage cheese a zjedla bez pozretia datumu, az potom🙈🙈🙈, dnes je 13.7.a bol do 4.7.
Hororovky som precitala na nete, co to môže spôsobiť, radsej som to vy....., ale aj tak, nemoze baktéria ostat? 🙈🙈🙈Volakedy som toto neriesila, teraz som sa vyplasila... Ma niekto skúsenosť?
Dakujem velmi pekne 🙄🙏🏽❤️

pluss
13. júl 2024

ahoj nič strašné sa nestane...prinajhoršom si daj uhlie

hoohoo
autor
13. júl 2024

@pluss ano, uhlie 👌🏽🙏🏽diky moc🙏🏽🙏🏽 uplne vypadlo🙈

marianarem
13. júl 2024

@hoohoo Na obale je len minimalna doba trvanlivosti, v skutocnosti.to kludne moze vydrzat dlhsie. Ak to divne nevyzeralo a nechutilo, tak sa nic nestane, skazeny mliecny vyrobok sa pozna.

hoohoo
autor
13. júl 2024

@pluss
@pluss ďakujem veľmi pekne, jasne, uhlie, uplne mi vypadlo🙏🏽👌🏽👌🏽🫶🏾

janai1
13. júl 2024

@hoohoo no tak evidentne tomu nič nebolo keď si to cele zjedla

hoohoo
autor
13. júl 2024

@marianarem ano, preto som to v pohode jedla🙈🤷🏽‍♀️🙈len k uuuplnemu koncu, spontanne, ze "datum kukni!", mozno trosilinku horkasta chut🙈

pluss
13. júl 2024

@hoohoo ak to nesmrdelo alebo nebol už nejaký veselý povlak nebála by som sa 🙂 každopádne preventívne kľudne daj to uhlie a neskôr aj probiotiká 🙂

lonely66
13. júl 2024

@hoohoo ak chutil normálne a napriek tomu tam už "niečo bolo", maximálne sa pokadíš 😀

anavixy
13. júl 2024

Ale ved… bolo tomu nieco? Bolo to pokazene? Bolo to uz dlhsie otvorene? Datum spotrebny neznamena ze v tento den pridu bakterie, ktore cely produkt osidlia a koniec. Naozaj, uplne zbytocna panika.

januska12323
13. júl 2024

Pleseň by si videla. Nič ti ani syru nebude.

dzulli1980
13. júl 2024

Nerob paniku ... keby to bolo pokazené, isto by si to cítila ... a čo sa týka plesne, tú by si videla hneď pri otvorení ... daj si probiotiká.

1111sandra1111
13. júl 2024

paneboze ty musis byt velmi precitlivela na seba🤦🏼‍♀️
bezne jedavam mliecne vyrobky po zaruke, datum pre mna nehra rolu, ale chut. niekedy sa ti pokazi aj pred datumom spotreby.
chapem, ked niekto neje vyrobky po zaruke, kazdy sme iny, ale 10 dni po zaruke, nadpis velkymi pismenami jak keby si zjedla rybu Fugu…

hoohoo
autor
13. júl 2024

@1111sandra1111 omyl, práveže toto som NIKDY neriesila, len som bola na operacii a mala oslabený imunitný systém donedávna, takze preto som spanikarila a na nete su fakt nechutne veci napisane, co samoze stat po starom cottage, obzvlášť ked je oslabený imunitný systém, inak nejsom stresman

lonely66
13. júl 2024

@1111sandra1111 a prečo ju ponižuješ? ja osobne nejedávam mliečne ani deň po záruke, jednoducho mám rešpekt (aj zdravotné problémy). ak niečo prešvihnem, dám mužovi, ten znesie všetko. ja mám však z viacerých dôvodov naozaj obavu jesť veci po záruke alebo aj v záruke, ak ich "cítim" inak, než zvyčajne. obzvlášť v lete, ak sú horúčavy. o dosť väčšie riziko, že daný produkt nemusel predajca alebo prepravca skladovať úplne podľa predpisov... stáva sa. všetky komentáre až na ten tvoj sú v pohode. ten tvoj je plný sarkazmu a posmechu... asi si nikdy nezažila poriadnu sračku a grcačku z pokazeného mliečneho jedla... podotýkam z takého, čo bol po záruke, ale si si to ani nevšimla, lebo chutil v podstate tak, ako vždy....

anavixy
13. júl 2024

@hoohoo kup si dobre probiotika, probiofix inum, enterol, budes pokojnejsia, ale pokial to nebolo otvorene a chutilo normlane, tak sa nemas coho bat podla mna

lonely66
13. júl 2024

@hoohoo ty sa daj do pohody. úplne chápem oslabenú imunitu, bojujem s ňou kopu rokov... celý tráviaci systém mám ako podmínovaný a problémy takmer na dennom poriadku, preto presne viem, ako sa cítiš. ak to chutilo normálne, ostaň pokojná, ako som písala, maximálne to tebou prelezie a vyjde v podobe mäkkej stolice alebo hnačky.

hoohoo
autor
13. júl 2024

@hoohoo NESTRESOVALA BY SOM, KEBY SOM NEBOLA PO OPERÁCII PLUS SOM MALA OSLABENÝ IMUNITNÝ SYSTÉM a na nete práve o tom píšu, ze to je nebezpecne zjesť cottage starý, infekcie rsp. bakterie, prave ked je oslabený imunitný systém 🙄🤷🏽‍♀️inak nejsom stresman, jem rada a vsetko

hoohoo
autor
13. júl 2024

@lonely66 ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE ZA POCHOPENIE 🙏🏽❤️, si zlata,empaticka, presne, ja som po operácii a mala donedavna znizeny imunitný systém 😥, na nete dost nechutne veci prave po zjedeni cottage, baktérie atd...

1111sandra1111
13. júl 2024

@lonely66 MALA TO HNED NAPISAT, ZE MA ZDR. PROBLEM, INAK VYZERA AKO HYSTERKA

hoohoo
autor
13. júl 2024

@lonely66 ďakujem veľmi pekne lonellynka❤️🙏🏽

hoohoo
autor
13. júl 2024

@anavixy ❤️

hoohoo
autor
13. júl 2024

@1111sandra1111 hej mala, presne TO ma napadlo kratko potom, ako som to pustila do obehu, ze URČITE budem vyzerat pre ludi niekt. ako hysterka PRESNE TOTO MA NAPADLO, chcela dopisat, ze som po operacii, uz sa nedalo prepisat ani dopísať, inak.... aj tak su tu empaticke baby, pre ktore nevyzeram ako hysterka a nevedeli, ze mam po operacii.... 🤪A neuveris, kamaratka MALA SALMONELOZU prave po zjedeninstareho niecoho mliecneho....

lonely66
13. júl 2024

@1111sandra1111 neviem, prečo na mňa vrieskaš veľkými písmenami. ja síce nepíšem na MK, ale ak mám mliečny výrobok čo i len v deň záruky!!! už ho nekonzumujem. a vôbec sa nepokladám za hysterku. jednoducho, ak nezažiješ problémy spojené s trávením a nestrávením (obzvlášť), tak asi nikdy nepochopíš. neprajem ti to, na druhú stranu, buď chápavá voči iným s touto dilemou, lebo nemáš ani potuchy, čím si prešli, alebo prechádzajú.

lonely66
13. júl 2024

@hoohoo ak spomínaš salmonelózu, tak ja som ju dostala v 16. rokoch (bože, to je už tak dávno...) zo zmrzliny. bola to hrozná noc. vtedy som podstúpila aj po prvýkrát endoskopiu, vyšetrenie žalúdka hadicou. zmrzlina chutila úplne normálne. dala som si ju ja, aj môj kamarát. jemu sa asi 2 hodiny grgalo, ja som zvracala celú noc do takého oslabenia, že som skončila v nemocnici, kde mi potvrdili salmonelózu. ono, každý imunitný systém je iný a iné zvládne. preto ja mám pochopenie pre ľudí, ktorí majú obavy. ale neboj sa, skús myslieť pozitívne a skús mi veriť, že ak, tak sa maximálne doserieš, s prepáčením 😀 ja som tak raz zjedla tresku. v záruke, podotýkam. ale tiež v horúcom lete. keď som ju jedla, mne chutila divne (bolo to dávno pred covidom, čiže žiadne že strácam chuť...). tak som dala ochutnať vtedajšiemu partnerovi. on tvrdil, že chutí normálne. keďže som bola mimoriadne unavená, pripísala som moje nechutenstvo tomu, že som prepracovaná... zjedla som to... druhý deň mi bolo na zvracanie. keďže nenávidím zvracanie a ver či nie, dokážem ho potlačiť, celý deň som trpela a "držala" 😀 nasledujúcu noc to začalo. prebehlo to trávením a dostala som také srajdy.... od cca 02:00 hod do 10:00 ďalšieho dňa som bola 20x na hajzli 😀 😀
takže ja osobne sa už ničomu nesmejem, ani nie som sarkastická. staré známe: kto nezažije, ten nepochopí, tu platí 🙂

hoohoo
autor
13. júl 2024

@lonely66 lonelynka presne si to vystihla, nikdy nevie clovek, cim ten druhy presiel, preco sa vylakal a ma na to relevantny dôvod... Podla mna je preto toto forum, aby sme sa zdoverili s tym, co nas aj trapi, nevieme si hned rady apod., vsak to je ta spolupatricnost, nezosmiesnovat sa, sme grupa ľudí a nie bojovnikov✌🏽🫶🏾🖐🏽👫👬👭🧑‍🤝‍🧑👬👫👭

hoohoo
autor
13. júl 2024

@lonely66 presne💯💯💯💯💯💟👌🏽🖐🏽

lonely66
13. júl 2024

@hoohoo ja verím tomu, že budeš OK....

hoohoo
autor
13. júl 2024

@anavixy diky moc❤️💯🙏🏽

hoohoo
autor
13. júl 2024

@lonely66 napíšem, ako to dopadlo lonelynka👋🏽💟

1111sandra1111
13. júl 2024

@lonely66 🤣🤣 ze vrieskas velkymi pismenami, to je dobre. to bolo na margo autorky. aj ona tak vrieskala🙂