Zistili mi myóm

24. júl 2023

Lekár mi na preventivke zistil myom, ze cca. 2 cm ma. Tvaril sa ze nič uplne v pohode. O pol roka mam prísť na kontrolu, ze vtedy sa vyjadrí co a ako. Nemám žiadne problémy. Nikdy som nič nemala, co teraz? Len naozaj čakať? Ci brat nejaké vitamíny?

stellarstar
24. júl 2023

Ďalšou ms by ti to malo prasknúť, vitamíny na čo?

autor
24. júl 2023

@stellarstar neviem, nikdy som nemala žiadny problém 😔 teda len čakať?

stellarstar
24. júl 2023

Hej ja som mala zig razy v živote a vzdy sa s MS vyplavyla

lucylaw
24. júl 2023

Ja mám myom už asi 4 roky,nevyplavil sa mi s menštruáciou nikdy,je tam stále,keď lekár pri preventivke zistil,že sa zväčšil,kázal mi prísť znovu o pol roka na ultrazvuk a uvidíme,ako to bude postupovať,lekár mi povedal,že ak myom dosiahne určitú veľkosť,treba ho vybrať..Napríklad moja mama mala taký myom,že jej museli aj maternicu celú vybrať..

dennkka
24. júl 2023

Aj ja mám 2cm myom 3 roky. Chodím na preventívky raz ročne, nikdy mi lekár nepovedal, aby som chodila častejšie. Vždy sa ma len pýta, či viac nekrvácam, že ked myom nespôsobuje problémy, tak sa nerieši.

liusa82
24. júl 2023

aj mojej mamine vyberali.Ja som našťastie nič také nikdy nemala.Chúda sa bála že mala rakovinu a našťastie to bolo nezhubné.Jej tiež tvrdil doktor že ako chce ale ona si to radšej dala preč a má pokoj

vkatush
24. júl 2023

Ja mám 2, jeden tuším 3cm a jeden 4cm. Ten druhý mi vyrástol počas tehu.
Mama mala len 2cm a museli vyberať celú maternicu, lebo na veľmi zlom mieste.

Záleží od polohy, či sa zväčšuje, "pohybuje"... Preto tie kontroly. Neurobíš preto nič, okrem preventívky. Zbytočne sa nestresuj, uvidíš o polroka. 😊

eliska13
24. júl 2023

@stellarstar vyplavuje sa cysta nie myom

stellarstar
24. júl 2023

@eliska13 no ja som raz mala myom, a dr povedal že po najbližšej ms mam prísť a uz tam nebola 🤷‍♀️

tenerifka
25. júl 2023

@stellarstar je rozdiel polyp a myom, polyp sa moze vyplavit,, ale myom nie, ten sa moze vplyvom hormonalnych zmien zvacsit alebo zmnsit

stellarstar
25. júl 2023

@tenerifka ja som pislala len svoju osobnú skúsenosť

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marianne1981
29. okt 2023

@miriam11 ahoj prosim ako si dopadla s operaciou? Mam 2 nmomy cca 9x10cm ale neverim ze ina metoda beexistuje ako mi zase rezat brusnu stenu a vybrat vsetko. Pomozes mi svojou skusenostou dakujem

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz