Zhoršenie zraku po Covide-19

alzbeta44
17. jan 2024

Ahojte Prekonala som koronu asi 3 týždne dozadu.
Neviem Či to s tým mám spájat ale zo dňa na deň sa mi zhoršuje zrak , vidím rozmazane do dialky a neviem rozoznať tváre až keď prídu ku mne . Bola Som pár mesiacov dozadu na prehlidke u očnej a všetko v poriadku neviete čo to môže byť mali ste aj vy niečo také ?

deti95060810
17. jan 2024

zhoršenie zraku je aj z niektorých liekov...

stellarstar
17. jan 2024

@alzbeta44 ja som mala covid 3/21 a veru tiež odvtedy problém s očami. Môj očný mi neverí že to z covid, potom krátko na to som mala herpes v oku a terajšie okuliare sú mi už na 3 veci. Tento rok v marci mám ko som zvedavá čo bude. Najmä ráno a večer vidím rozmaznane neviem rozoznať písmená

zorkahorka
17. jan 2024

Aj moj muz vidi po korone horsie

nairobi
17. jan 2024

@alzbeta44 ja to isté, ťažký covid v 10/22 a az teraz som zacala nosiť okuliare pri soferovani a do diaľky, doteraz som si to nechcela pripustiť,ze zle vidim az kým som po tme nevedela pri sofe prečítať tabuľu,ze kam idem,,z rodiny nik nenosi okuliare iba ja,,,v optike mi potvrdili,ze vela ludi má po covide zhorseny zrak

miamaria
17. jan 2024

@alzbeta44 Ja od prekonaneho a tazsieho priebehu covidu tiez nosim okuliare

ninakajka
17. jan 2024

@alzbeta44 ja to iste, po covide zhorsenie zraku. Dovtedy som okuliare do dialky nemusela nosit.

alzbeta44
autor
17. jan 2024

@stellarstar
To Je sila normálne sa mi tomu nechce ani veriť budem aj ja musieť skočiť k očnému .
Ja Som sa zľakla videla som vždy dobre a teraz tváre okoloidúcim nerozoznám .
Predsa To bude z covidu .

jamimo
17. jan 2024

@alzbeta44 ja 2x covid za 3 mesiace. Nevidela som na manikúru. S absolútnou istotou som doktorke tvrdila, že to nastalo po covide, ona že: Nie, nie, to je vek, po 40 👆 a bude sa to zhoršovať, cca v 55 rokoch sa to ustáli 👀 No tak díky pani doktorka 😄😄
PS: bez okuliarov neprečítam noviny, knihu, smsku... 🤔

stellarstar
18. jan 2024

@alzbeta44 a ja už normálne bojím zmeniť očného lebo nie že aj ten/tá bude hovoriť že to nie je z covidu 🙈 som zvedava čo ti tento môj povie na KO a dla toho sa rozhodnem

majamat
18. jan 2024

@alzbeta44 kolko mas rokov?

majamat
18. jan 2024

pri infekciach moze dojst k nedostatku vitaminov. nehovorim, ze je to hlavny vinik, ale moze to mat aj podiel na zhorseni.
no neviemm, vit A je urcite dolezity, aj ked zazraky asi neurobi.

mne sa zrak zhorsil, nemyslim si, ze vyslovene od kovidu, ale v podobnom obdobi, no u mna ma podiel viny aj vek. a eda prislo to pomerne nahle, ale stale vidim celkom slusne, no citim, ako je pre mna narocne zaostrit a nezaostrim tak,ako v minulosti.

alzbeta44
autor
18. jan 2024
alzbeta44
autor
18. jan 2024

@jamimo Celá rodina sme prekonali teraz kovid priebeh v poriadku preto neviem či to prisudzovať kovidu ale aj otec zle vidí len on do blízka a ja do diaľky a nie je to malé zhoršenie ja vidím fakt zle tiež rozmazane všetko čo je odomňa 2 metre .

majamat
18. jan 2024

@alzbeta44 tak to veru este nemas vek na zhorsenie zraku.
skus vitaminy podoplnat, len neviem uplne presne, ktore su vhodne na oci. bud si najdi na nete, alebo si daj poradit v lekarni.
vyhni sa obrazovkam,monitorom. tpo urcite zraku neprospieva. dostatocne spi.

teraz pozream, ze su to len 3t po prekonani.
organizmus sa moze s infekcie spamatavat dlho, hoci uz akutne priznaky pominu. mozno ti fakt nieco chyba, alebo teda pretazenie.
je mozne, ez sa ti este mozu zregenerovat.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livuska124
18. jan 2024

Ja po prvom covide, (pri ktorom ma neskutočne boleli oči, každý ich jeden pohyb), som mala zvýšený vnútroočný tlak (našťastie sa do pár týždňov upravil) + celkové zhoršenie zraku. Nosím odvtedy okuliare do diaľky. Očná lekárka vravela, že je to bohužiaľ po covide časté, že má mnoho nových pacientov, ktorým sa zrak zhoršil po covide. Jeden známy (on mal už predtým problémy s očami) po covide oslepol na jedno oko - našťastie po operácii sa mu zrak čiastočne vrátil.
Určite choď na očné vyšetrenie. Covid nepostihuje len pľúca....
@alzbeta44

taktotedanie
18. jan 2024

@alzbeta44 ano stretla som sa s tym zajednaj si termin opat

falbala132
18. jan 2024

Aj ja som mala po kovide a bolo to kvoli pečeni. Mala som po kovide šialene vysoké pečeňové hodnoty.

egonsk
18. jan 2024

@alzbeta44 mne po covide 12/2023 vypadavaju slova, teda nieco hovorim a zrazu mi konkretne slovo nevie napadnut, tak pouzijem nejake pribuzne, alebo opisem danu vec a ludia nastastie bud pochopia, alebo povedia to spravne slovo. 🙂