Zákaz vychádzania a výlet do prírody.

vaness110
10. apr 2020

Ahojte. Zaujímalo by ma či by niekto vedel podrobnejšie na čo sa vzťahuje zákaz vychádzania. S priateľom bývame obaja s rodičmi, a chceli by sme ísť autom do prírody, na bicykloch a tak. Len niekde som sa dočítala, že takto nemôžu chodiť ľudia z rozličnej domácnosti. Vedel by mi niekto 100% povedať, či môžme ísť spolu do prírody alebo nie? Chcem sa vyvarovať problémom. Ďakujem 🙂

eliska13
10. apr 2020

@vaness110 tak, ak spolu nebyvate je to stretávanie😀

dori92
10. apr 2020

Pokiaľ spolu nezdielate jednu domácnosť tak sa spolu nemôžte teraz stykat... Takze nie nemali by ste spolu ísť..

vaness110
autor
10. apr 2020

@eliska13 len ide mi o to, že všade je napísané len stručne ‘výnimkou je pobyt v prírode v rámci okresu’, nie ‘ pobyt v prírode v rámci okresu v rámci jednej domácnosti’, chápeš

dori92
10. apr 2020

@vaness110 pobyt v prirode v ramci okresu s tvojou rodinou s ktorou zdielas domácnosť. Tak to je myslené..

hederamonstera
10. apr 2020

Ako vam dokazu ze nebyvate spolu?;) kludne chodte v ramci okresu niekam sa prejst

eliska13
10. apr 2020

@vaness110 chapem...ale tak o tom, že sa nemáme stretávať hovoria mesiac chápeš😊

sara07
10. apr 2020

@vaness110 je to napísane jasne
môžeš ist do prirody ale len s ludmi z domacnosti ktorej žiješ a do prirody v rámci svojho okresu

hettinka
10. apr 2020

@vaness110 ak spolu nebývate, nemali by ste byt v kontakte.

sara07
10. apr 2020

pozri chod, ak nakazite svojich rodičov , neviem či si to odpustiš, čo chceš počut

dori92
10. apr 2020

@hederamonstera dokazu ked si vypytaju obcianky - a - olalalaaaaaa - každý ma ine bydlisko😮

sara07
10. apr 2020

čiže konkrétne ty môžeš ist len do prirody vo svojom okrese a s rodičmi lebo ste spolu v jednej domacnosti

hederamonstera
10. apr 2020

@dori92 aj ja mam s manzelom stale rozdielne bydlisko;)

sara07
10. apr 2020

tiež vedia podla mobilu zistit , gps v aute nájde sa spôsob keby chceli hladat

jana_eyre_2
10. apr 2020

Doteraz ste sa ako stretávali?

sunny8
10. apr 2020

Choď iba ty s priateľom nech vás nie je veľa potom je to napadne.

jana_eyre_2
10. apr 2020

@dori92 moja kamarátka má s manzelom každý iné bydlisko v OP - bývajú ale spolu 😉

sense
10. apr 2020

Chodte kludne... na bicykloch uz mate 2m odstup 😉

eliska13
10. apr 2020

@vaness110 pozri sa vôbec nemusíte mať rovnaké adresy a aj tak môžete bývať spolu jasné, že keď to risknete nikto Vás nebude naháňať po lese, kontroly sú pred koncom okresov ráno sme boli na bicykli, ale stojí Ti to zato?

dori92
10. apr 2020

@jana_eyre_2
@hederamonstera
Tak to je potom na zvážení hliadky podla mna, ako k tomu pristúpia... Lebo keby kazdy robil ako samu zachce, tak su opatrenia k nicomu.. Kontrolovat sa to na zaklade niečoho musí..

vaness110
autor
10. apr 2020

Dobre vporiadku, ďakujem, radšej zostaneme doma

nanka3
10. apr 2020

@dori92 to nemozu takto posudzovat, my sme roky byvali vtedy este s priatelom (dnes manzelom) v prenajatom byte spolu v inom kraji a kedze to nebol nas byt, tak je jasne, ze v obcianskom sme mali ako trvale bydliskp uvedene kazdy inu adresu

nika_m
10. apr 2020

@dori92 aj ja mam s manzelom rozdielne bydlisko a zijeme spolu v nasom byte :D takze to nemusi byt 100% jasne ani z toho trvaleho pobytu

deti95060810
10. apr 2020

ja by som išla....však aj tak celé nariadenie je postavené na vode....My to napr. dodržiavame - žiadne návštevy , na prechádzky chodíme do prírody ale len jeden rodič s deckom - autistom a prírodu máme hneď za cestou.... ale ako tak čítam, počúvam a vidím tak veľa ľudí si z toho robí akurát tak srandu - jednoducho to nedodržiava a robí si čo chce....

albertka1980
10. apr 2020

@dori92 to je slaby argument, ja zijem s manzelom v spolocnej domacnosti a trvaly pobyt mame kazdy inde

jana_eyre_2
10. apr 2020

@dori92 normálne, keď ta zastaví hliadka - vyplnis dotazník, kde máš zodpovedať otázky a oni to budú vyhodnocovať spatne (neviem ako to budú overovať, to som nezistovala) a ak prídu na to, že človek klamal a budú mať preukázateľny dôkaz o klamstve, tak dostane pokutu.. ale sami policajti sa vyjadrili, že pokiaľ sa v prírode nebudú ľudia zgrupovat, nebudú to riešiť, ani keď prekrocis v lese hranicu okresu - celé opatrenia boli len o tom, aby sa nezačali húfne stretávať kvôli sviatkom, čo proste niektorí stále nechápu.. môžem nájsť aj ten článok ak niekto bude chcieť.. zase toľko policajtov nemáme a tých čo máme, majú kopu práce ako hliadkovať ešte aj v lese..

dkethe
10. apr 2020

Ja by som isla. Priroda v ramci okresu je povolena.
Kolko parov este spolu nebyva, co maju x mesiacov zit ako vo cztahu na dialku? Ten zakaz stretavania nie je len teraz cez VN, to sa vseobecne doporucuje predsa, odstup 2m.

marion09
10. apr 2020

@sara07 jeziiis,nedramatizuj.ludom z Korony už dobre praši.

marion09
10. apr 2020

@dori92 🤦

dori92
10. apr 2020

@nanka3
@nika_m
@albertka1980
@jana_eyre_2
Dobre potom beriem späť 👍🏻 asi to tak je ako píšete, az tak som to zas nestudovala.. 😎

lussinda2
10. apr 2020

@vaness110 my sme teraz boli u nas v okrese so znamymi, sli sme 2auta za sebou, akurat na parkovisku boli policajti ale nikto neriesil. Matelko povedal, ze do prirody mozes...je krasne, treba to vyuzit