Vybrali mi maternicu

sabinka264
28. mar 2018

1.3.2018 som bola operovana- mali mi vybrat maternicu aj s vajecnikmi
na maternici som mala myom a na vajecnikoch cysty
bola som operovana vaginalne mala som spinalnu anestezu
bola to komplikovana operacia trvala 2,5hod
po mesiaci som mala ist na kontrolu - tam ma doktor prezrel a poslal ma ku gynekologovi ze mi predpise tbl- hormonalne - preto ze nemam vajecniky
isla som teda a tam mi doktor povedal ze mi vajecniky nechali - nevysetril ma len si to precital zo spravy a to bolo vsetko
stale mam bolesti nepresli ma citim sa hrozne ked si predstavim ze si to mam prezit este raz
v sprave mam napisane--
operacny vykon- hysterektomia simplexna bez vajecnikov - vaginal. prist. bez plastiky
uz sama neviem ci mam tie vajecniky ci nie
čo si myslite?

zuzanka.zuzu
28. mar 2018

toto píšeš na fórum??? akože prepáč, ale taký fukot by som narobila... 😲 to vážne nevieš či máš v sebe vaječníky? a ústa máš na čo? a ešte ťa to aj bolí... ježišimarja no nie, počkaj čo ti poradia na fóre a potom s pokorou sa priplatiť k Božstvu Jeho Veličenstvu Lekárovi nech ti povie 🤐

zuzik307
28. mar 2018

simplexna hysterektomia je bez odstranenia vajecnikov a vajcovodov, odstranenie vajecnikov sa vola adnexektomia...

vanilkavan
28. mar 2018

Vaječniky vám ostali, asi keď ich videli laparoskopom natom neboli až tak zle, aby museli von, ale je to pre telo lepšie, keď si môže tvoriť vlastné hormóny ako keby ste mali užívať hormonálne lieky. A bolieť vás v podbruší mesiaci od operácie ešte môže, predsa len vybratie maternice aj keď vaginálne je veľký výkon a ešte to vo vnútri nie je tak zahojené, to môže trvať aj pol roka

andula09
29. mar 2018

Tiež tomu nejak nechápem, že píšeš, že nevieš, či ich máš alebo nie. No podľa všetkého ti ich nechali, v čom ja vidím len pozitívum. No neostáva ti teda nič iného, ako sa ísť na to ešte raz popýtať, ako to vlastne s tebou je

evitka83
31. mar 2018

@sabinka264 vajecniky ti ostali. Pre teba velke plus, lebo mozes mat vlastne hormony, brat umele je katastrofa pre telo. Cysty sa daju liecit aj liekmi, takze by som nebola taka smutna, akurat by som zmenila lekara, ak pridem s bolestami a on sa na mna ani nepozeie

eliska13
31. mar 2018

@sabinka264 máš vaječníky buď rada ako prísť do prechodu a umelo sa dopovať liekmi.Skor má zaráža, že po operácii Ti to nikto nepovedal bolesti môžeš mať ešte dlho