Vaše skúsenosti s protézou

21janula21
10. sep 2020

Ahojte, i keď som mladá, žiaľ po tehotenstve sa mi ponicili zuby hlavne tie horné. Mám ešte pár svojich ale chcem si dať spraviť náhradu. Môžem vás poprosiť o skúsenosti s protézou? V pondelok ma čaká trhanie koreňov, čo mi tam nechala moja zubárka. A potom hojenie ďasien. Po akej dobe sa robia odtlačky? Je to nejaké bolestivé? Ako dlho ste čakali na výrobu protézy? A môžem poprosiť orientačné sumu čo ste dali za hornú protézu? Ako ste si zvykali? Ja sa toho všetkého nejak bojím. Len chcem mať už konečne krásne zuby. Ďakujem

zdena1990
10. sep 2020

ja mam ale už davnejšie tiež sa mi ako mladej pokazili zuby okolo30-tky som už mala protezu otlačky nebolia na protezu som si rychlo zvykla a nikto v okoli nevedel že mam protezu pokial som nepovedala ... už mam druhu asi 2 roky okolo 100-150 eur som doplacala som spokojna ani teraz nie je vidno že je to proteza a neboj da sa zvyknut zo začiatku ta asi bude napinat ale maj po ruke cukrik potom si zvykneš🙂

lauriema
10. sep 2020

@zdena1990 Ahoj. A to ti trhala doktorka vsezk, zuby naraz ci ako to prosím ta prebiehali tirz mam chrup katastrofa sama po 3 pôrodoch tak premýšľam ze si dám protezku

zdena1990
10. sep 2020

@lauriema 2 zuby nara z ale skoro nič som necitila dal injekciu dalo sa to v pohode nehovorim že som sa nebala ale treba to povedat a to som ešte potom do roboty išla... potom ked vytrha musia sa zahojit dasna až potom robi otlačky

lauriema
10. sep 2020

@zdena1990 ďakujem za odpoveď

21janula21
autor
10. sep 2020

@zdena1990 ako dlho sa vám hojili ďasná? A čo ste v Tom období jedli? Lebo mám strach že sa mi nebude dať zuvat

kukujka
11. sep 2020

Hojenie trvá tak cca 6tyzdnov (zbytočne je to robiť skôr treba poriadne zahojiť aby protéza nepadala) a ceny má každý iné zbytočne by som písala sumu akú berieme my +aj v zubnej technike doplacas ak si vyberieš nadštandard,alebo napr.aj za priesvitné podnebie sa dopláca a to zas má každá technika iné ceny (sestra v zubnej ambulancii)

zdena1990
11. sep 2020

@21janula21 take kašovite dalo sa zvykla som si ... aj neusmievat sa vtom čase ... a to som robila v obchode teraz ma čaka spodok ale toho sa bojim na to sa že vraj zvyka horšie protezu mam klasicku taku babkovsku 😀

amelia000
11. sep 2020

@21janula21 ahoj, ved ked mas dobre korene daj si nasadit korunky. To je to ajlepsie riesenie

ivanka12311
11. sep 2020

@amelia000 áno ale tá jedna zirkón korunka stojí 200-250 na jeden zub 🙏...a nie každý si to môže dovoliť

amelia000
11. sep 2020

@ivanka12311 to ano ale podla mna aj ked to je drahe oplati sa to..zuby mas ako vlastne..nevyberaju sa. Ja by som si radsen zobrala pozicku a dala urobit korunky. Sice ja tak aj planujem do staroby 😁

oli18
11. sep 2020

@ivanka12311 a preco zirkonove? Tie su najdrahsie. Su aj ine, lacnejsie materialy. Kamoska davala keramicke a kym cakala az ich vyrobia, mala nahradne. Pivedala, ze boli krajsie, ako tie keramicke. Takze je to vec dohody s lekarom, aky material si das. Okrem toho, aj materialy idu vyvojom, o 20 rokov si das iny.

ivanka12311
11. sep 2020

@amelia000 aj ja mám tak robené zuby horné 4 korene predne mám svoje na tom mám zirkónove umelé a vyzerá to úplne prirodzene👌

ivanka12311
11. sep 2020

@oli18 je rozdiel kovo-keramicka,a zirkónova .. tá zirkónova je drahšia ale vyzerá z tých koruniek úplne najkrajšie a najprirodzenejšie.Kamoska pozerala podľa mňa skor na cenu.Viem prečo to píšem mám zuby sama robené na súkromnej klinike takže to nie len o materiály ale aj o tom koľko si ochotna do toho investovať😉

oli18
11. sep 2020

@ivanka12311 všetci zubári sú súkromní. Niektorí robia individuálne a majú zmluvných dentistov, iní si už zarobili na vlastné kliniky. Zamestnávajú lekárov, aj dentistov. Majú úvery a vysoké náklady na prevádzku. To sa premietne do ceny. Aj môj kamoš má už kliniku a ceny mu vzrástli neskutočne. Preto som od neho odišla k ďalšiemu známemu, ktorý robí v "hladovej doline", má nižšie ceny, lebo inak by to mohol zabaliť. Nemá kliniku, ale má moderne vybavenú ambulanciu a celoživotné skúsenosti.

zuzap33
12. sep 2020

@amelia000
@ivanka12311 ja mám štyri zirkonove korunky, suma pred dvoma rokmi aj s prácou 1350 eur

miriam1992
2. okt 2020

@zdena1990 ahoj.... tiez uvazujem silno mas hornou ale teda rada by som vedela, koľko asi trvalo kým si dostala protezu od prvej návštevy u zubára.... neviem si predstaviť mat postupne trhanie zuby, nakoľko ja aj predné horné mam a zrazu sup, niekoľko týždňov bez zubov?

zdena1990
2. okt 2020

@miriam1992 asi 2 tyždne pokial sami to zahojilo ale naučila som sa tak rozpravat aby mi to nevidelo usmievat som sa neusmievala čo sa vtedy umna všetci čudovali čo mi je aka som zrazu važna 😲to som robila u nas v dedine predavačku ... ale teraz že vraj neaku nahradu davaju zubari pokial nie su zuby hotove neviem toto už bolo davno ....ale potom som sa už usmievala ked boli hotove vôbec nieje vidno že je to proteza oplatilo sa

miriam1992
6. okt 2020

@zdena1990 no ja mam. v plane si to dat robiť na súkromnej klinike v BA keďže aj som odtiaľto a teda mam panicky strach zo zubárov a dufam, ze budu mat troska iný prístup. Tak možno že by aj dali aspoň docasne niečo. A ako si si zvykla všeobecne? citala som veľa o tom ze spôsobuje davivy reflex a ze sa ťažko zvyká. Z toho mam.obavy ze si nezvyknem ale... rada by som sa konečne usmiala bez toho aby som musela si dávať pozor😥

zdena1990
6. okt 2020

@miriam1992 da sa treba chciet vo vrecku som mala cukriky .. dala som si ked bolo treba zo začiatku som si oplachovala usta citronovou vodou aby sa dasna prispôsobili postupne som si zvyla teraz ani neviem že ju mam 🙂

miriam1992
9. okt 2020

@zdena1990 a koľko ti prosim. trvalo. kym si si uplne zvykla? no a nemas problem ze by ti padala?

miriam1992
9. okt 2020

@21janula21 ahoj,,, aako si sa rozhodla s tou zubnou nahradou? pustila si sa dotoho?

zdena1990
9. okt 2020

@miriam1992 no to ti neviem povedat asi tyžden...padat mi nepada ak nahodu sem tam si zvyknem davat to lepidlo z lekarne

miriam1992
9. okt 2020

@zdena1990 ja mam hrozny strach z toho, ze si nezvyknem, ze proste nebudem vediet s nou fungovať 😥

21janula21
autor
9. okt 2020

@miriam1992 presne z tohto mám obavy aj ja..

miriam1992
9. okt 2020

@21janula21 ved to,,, ze pridem aj o tych par zubov co mam a zrazu nebudem vediet ju mat a co potom?

zdena1990
10. okt 2020

@miriam1992
@21janula21 nebojte sa zvyknete si len treba chciet ... aj umna to bolo zo začiatku všelijako aj som si poplakala dotlačila mi dasna potom mi to zubar trošku obrusil chvilu to trva len v žiadnom pripade cez den Nevykladat vydržat na noc si vykladam zubar povedal že dasna si musia trošku oddychnut niekdo si ale nechava aj v noci umyje a necha ale na to som si nezvykla

miriam1992
10. okt 2020

@zdena1990 pisala som ti spravu☺️

pupiacik
8. jan 2021

Ahojte po akom čase ste začali jest s protezou

miriamakl
13. apr 2021

@21janula21 ahoj,,,isla si nakoniec dotoho?

21janula21
autor
13. apr 2021

@miriamakl ano ;)